اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

نوشته اصلی توسط sar31712
    درباره ماسفتها گاهی دارین میشه بجای ترانزیستور من از ماسفت استفاده کنم
    یکی از بچه ها گفت مقاومتشو کم کنم درست میشه ! حالا شما میگین 4.7 کیلو بزارم یعنی چند برابر اولی :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
    همین صفحه قبل روبخون! اول شما مقاومت رو ولش کن شما ولتاژی که گفتم روگرفتی؟
    ماسفت هم صفحه قبل توضیحاتشو هم من هم یکی ازبچه ها گفتن
    مقاومت بیشتر باعث کمتر کشیدن جریان هم ازمیکرو وهم عبور کمتر ازترانزیستور میشه پس حرارت هم کمتر
    [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ah rad
      همین صفحه قبل روبخون! اول شما مقاومت رو ولش کن شما ولتاژی که گفتم روگرفتی؟
      ماسفت هم صفحه قبل توضیحاتشو هم من هم یکی ازبچه ها گفتن
      مقاومت بیشتر باعث کمتر کشیدن جریان هم ازمیکرو وهم عبور کمتر ازترانزیستور میشه پس حرارت هم کمتر
      اگه جریان کمتری بکشه دیگه یه تابلو 500 تایی رو جواب نمیده که .
      جریان c , e را چطوری اندازه بگیرم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sar31712
        اگه جریان کمتری بکشه دیگه یه تابلو 500 تایی رو جواب نمیده که .
        جریان c , e را چطوری اندازه بگیرم؟
        ,من اصراری به افزایش مقاومت ندارم.اما اگه صفحه قبل رومیخوندی میدیدی که مشکل یه نفر باافزایش مقاومت حل شد

به هرحال
        کی گفت جریان؟؟؟؟ ولتاژژژژ :angry: :angry: :angry:
        [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

دیدگاه

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:[move]bebakhshid
          khob hala chetori voltazho andaze begiram?[/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sar31712
            من فلاشر تابلو LED درست کردم در چند مورد اشکال اساسی دارم.
            1.من ترانزیستور tip41c خریدم اونم زیاد
            2. فلاشرو با atmega8 درست میکنم
            3.تو برنامه هم مشکل ندارم
            4.فلاشرم هم با 5 ولت پاور کار میکنه و تابلو هم سری 3 تایی با مقاومت میبندم
            عجب !
            تا اینجا دوتا اشکال.
            1- استفاده از ترانزیستور ( 0.7ولت افت ولتاژ داره جهت سوئیچ شدن که این 0.7 افت ولتاژ خودش رو در بایاس با ولتاژ های پایین به شدت نشون میده )
            2-فلاشر شما 5ولتی هست ولی الیدی هاتون رو 3تایی سری کردین با مقاومت (در نتیجه باید فلاشر رو با 12 بایاس میکردین )

نوشته اصلی توسط sar31712
            5 جریان سری هارو 15 میلی در نظر میگیرم
            6از پایه میکرو با مقاومت یک کیلو اهم به ترانزیستور میدم از هیدسینک هم استفاده میکنم
            سوال : با متد من وقتی تابلو 3 یا 4 آمپری به فلاشر میبندم نور تابلو کم میشه و فلاشر گرم میکنه چرا؟
            سوال 2: یه راهی نشون بدین با توجه به اینکه ترانزیستورtip41c تا6 آمپر باید بکشه . من بتونم از اون حداقل 500 ال ای دی رو روشن خاموش کنم و مشکل پیش نیاد
            لطفا لطفا خواهش میکنم
            در جواب زیر شاخه سوال 6 شما عرض کنم که:
            گرم شدن ترانزیستور طبیعی هست چون 4آمپر ازش جریان عبور میکنه و به احتمال زیاد هم از هدسینگ مناسبی استفاده نکردید.
            در جواب بعدی هم پیشنهادی به شما میکنم:
            دور ترانزیستور رو خط بکشید و برین سر استفاده از فت های قدرت...
            15یا 20 آمپریش رو بخرید ....بدون هدسینگ هم 6آمپر به شما میده !
            در آخر هم عرض کنم که:
            چرا داد میزنی !!!!!
            هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

واقعا نمیدونی یا شوخی میکنی
              به هرحال من میگم که پستم اسپم نشه
              با ولتمتر! :cry:
              سیم مشکی روی امیتر وسیم قرمز روی پایه کلکتور

دیدگاه

با سلام و درود
                بنده قصد دارم چند پاور الیدی که روی هم میشن 12 وات و 12 اهم رو به چیزی مثل مقاومت متغیر وصل کنم که نور اون قابل تنظیم باشه.
                حالا من باید از چی استفاده کنم؟ میشه از همون مقاومت متغیر استفاده کرد؟در این صورت باید چه مقدار باشه؟

دیدگاه

با سلام.روش روشن کردن یک متر اس ام دی با 220 ولت چگونه است؟

دیدگاه

سلام
                    خسته نباشید
                    واسه تابلو روان چینی اندازه 288*48 از چه برد کنترلی میتونم استفاده کنم؟
                    اگه از سری hd استفاده کنم برای برنامه زیاد تابلو ارور نمیده؟
                    یا حتما باید از سری c استفاده کنم
                    ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadreza14
                      سلام
                      خسته نباشید
                      واسه تابلو روان چینی اندازه 288*48 از چه برد کنترلی میتونم استفاده کنم؟
                      اگه از سری hd استفاده کنم برای برنامه زیاد تابلو ارور نمیده؟
                      یا حتما باید از سری c استفاده کنم
                      ممنون
                      دوست من شما تو تاپیک"تابلو روان چینی بپرسید"اونجا بهتر جواب میگیرید.
                      الان که میبینم اونجا پرسیدید.یکم بچه های اونجا دیر به دیر سر میزنن. :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
                        عجب !
                        تا اینجا دوتا اشکال.
                        1- استفاده از ترانزیستور ( 0.7ولت افت ولتاژ داره جهت سوئیچ شدن که این 0.7 افت ولتاژ خودش رو در بایاس با ولتاژ های پایین به شدت نشون میده )
                        2-فلاشر شما 5ولتی هست ولی الیدی هاتون رو 3تایی سری کردین با مقاومت (در نتیجه باید فلاشر رو با 12 بایاس میکردین )
                        در جواب زیر شاخه سوال 6 شما عرض کنم که:
                        گرم شدن ترانزیستور طبیعی هست چون 4آمپر ازش جریان عبور میکنه و به احتمال زیاد هم از هدسینگ مناسبی استفاده نکردید.
                        در جواب بعدی هم پیشنهادی به شما میکنم:
                        دور ترانزیستور رو خط بکشید و برین سر استفاده از فت های قدرت...
                        15یا 20 آمپریش رو بخرید ....بدون هدسینگ هم 6آمپر به شما میده !
                        در آخر هم عرض کنم که:
                        چرا داد میزنی !!!!!
                        با سلام میشه نمونه معرفی کنین تا من بخرم .
                        ترجیها تو فروشگاه سایت باشه دو سه رنج خوبه .
                        مثلا من bd139 را برای کارای کوچیک استفاده میکنم واسه کارای بزرگ که تعداد از 300 به بالاست دیگهtip41c به درد نمیخوره.
                        اگه از ماسفتها باید استفاده کنم دو سه مورد لطف کنین
                        طریقه سوئیچ کردنشم لطف کنین
                        با تشکر فراوان :nerd:

دیدگاه

اقا که میدونه ایت تابلو ها چطوری درست میکنن واقعا مهشره :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
                          http://www.aparat.com/v/jEr4A
                          دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
                          بانك اطلاعاتي سنسورها
                          ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
                          تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
                          [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

دوستان یک سوال داشتم، می خواستم 6 تا LED Strip RGB (ال ای دی نواری رنگی) که هر کدوم 5متر طول دارند رو بهم وصل کنم به صورتی که با یک ریموت کنترل کار کنند ولی روی درایورش نوشته جریان خروجی ماکزیمم 5 آمپر در صورتی که 30متر LED RGB نواری 30 آمپر جریان لازم داره. چه راه حلی پیشنهاد می کنید ؟ با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afshin3d
                              دوستان یک سوال داشتم، می خواستم 6 تا LED Strip RGB (ال ای دی نواری رنگی) که هر کدوم 5متر طول دارند رو بهم وصل کنم به صورتی که با یک ریموت کنترل کار کنند ولی روی درایورش نوشته جریان خروجی ماکزیمم 5 آمپر در صورتی که 30متر LED RGB نواری 30 آمپر جریان لازم داره. چه راه حلی پیشنهاد می کنید ؟ با تشکر
                              سلام تو فروشگاه همین سایت درایور 30 امپر موجوده

دیدگاه

ال ای دی یخی بهترین مارکش چیه ؟ چند قیمته ؟
                                این طول کار یا همون محیط کار رو چطو حساب می کنن ؟
                                برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                                راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X