اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

نوشته اصلی توسط mahdieliya
    باسلام وقبولی طاعات
    عکس این درایور که دوستمون گذاشته ورودی برقش چند ولته من خریدم اما نمیدونم ورودیش چند ولته
    یکی از دوستان لطف میکنه بگه اصلاً کار این درایو چیه ؟و به چه دردی میخوره ؟

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینج&#15

نوشته اصلی توسط MReza.p
      این شکلی ک کشیدین برا الیدی های smd ریز اونم تعداد کم جوابگو هست، ولی پاور الیدی...
      اگه فرض کنیم هر 3 رنگ الیدی 3 ولت باشن و منبع 12 و برای هر رنگ هم 200 میلی، مقاومت 5.4 وات تلف میکنه oo: شما هیتر ساختید
      ب عنوان حداقل کار، میتونید تعداد الیدی هارو بیشتر کنید و سری ببندید(البته بایس الیدی 6 پایه بگیرید) و مقاومت هم برا هر مسیر یکی قرار بدید.
      برا یک پاور الیدی 3 وات یا 3 تا سری، 12 یک آمپر کافیه.
      با تشکر از شما
      ممنون میشم شما یا سایر دوستان به صورت کامل تر راهنمایی کنید
      قصد من راه اندازی یک LED RGB و کنترل اون با ریموت است فقط نمیدونم چه قطعاتی باید بخرم و به چه صورت این قطعات را باید ببندم :agree:
      اگر از به جای منبع تغذیه از باتری 1.5 استفاده کنم باز هم می تونم از ریموت و درایو استفاده کنم ؟ و عمر باتری برای همچین مداری چقدر دوام داره ؟
      مداری که در نظرم بود را صفحه قبل توضیح دادم همینطور بسیار ممنون میشم چند تا از سوالهای که صفحه قبل پرسیده بودم پاسخ دهید :rolleyes:

دیدگاه

یعنی این درایور ورودیش 220 هست یانه?
        چه جوری میشه تشخیص داد?

دیدگاه

ببین دوست عزیز اگه ساکن تهران هستید برو به پاساژ امجد اونجا موضوع روبرای فروشنده بگید قشنگ راهنماییت میکنن ولوازم مورد نیازت رو بهت میدن

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطر&#1581

نوشته اصلی توسط image369
            با تشکر از دوستان و اساتید

من قصد دارم یک مدار چراغ کوچک با توان تغییر رنگ و با نور مناسب ( نه کم نه خیلی زیاد ) را اندازی کنم اینطور که صحبت دوستان متوجه شدم باید مدار را به شکل زیر ببندم

منتها چند سوال دارم
            1- به طور کلی در قسمت منبع تغدیه دلیل تفاوت در امپر چیست ؟(قصد استفاده از منبع تغذیه 12 ولت 2 امپر را دارم که فکر کنم بعد از این منبع تغذیه در نوار smd نیز قابل استفاده میباشد)..امکان استفاده از منبع تغذیه با ولتاژ دیگر هم وجود دارد.
            2- تفاوت درایو های RGB 24 کلید با 44 کلید در چیه (تفاوت این دو مدل)؟و همین طور فرق این درایوها با درایو های مخصوص LED power در چیست ؟اصلا کار درایو LED power چیست؟

*3-*اینطور که متوجه شدم برای LED power هم باید از مقاومت استفاده کرد ! (نمیشه از درایو led power که عکسش بالا گذاشتم استفاده کرد ؟؟)اگر دوستان لطف کنند و مقاومت مورد نظر را برای 5 حالت زیر به من بگند ممنون میشوم
            -1 عدد led power 1 Wat RGB
            -2 عدد led power 1 Wat RGB
            -3 عدد led power 1 Wat RGB
            -1 عدد led power 3 wat RBG
            -2 عدد led power 3 wat RBG

4- با توجه به 4 پایه و 6 پابه بودن این LED ها بهترین حالت برای من کدوم مدل است(4 پایه یا 6 پایه) و این اند و کاتد بودن که فرقی نمیکنه؟ و راحت میتوان پایه ها را از هم تشخیص داد؟
            در اخر ایا سوکت مخصوصی وجود دارد که که سر سیم ها را با اتصال به آن به سوکت درایو بزنیم بدون قطع کردن سر سوکت درایو ؟
            از دوستان ممنون میشم منو در ساخت این مدار یاری کنند :cry:
            فقط میخوام یه led power RGB را با یه درایو RGBکنترل دار روشن کنم همین ولتاژ led وغیره هم خیلی زیاد برام مهم نیست :cry2:

دیدگاه

باسلام وقبولی طاعات
              عکس این درایور که دوستمون گذاشته ورودی برقش چند ولته من خریدم اما نمیدونم ورودیش چند ولتهhttp://eshop.eca.ir/3006-large_default/led-driver-4-7x1w-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87.jpg
              220 ولت تشریف دارند.
              یعنی این درایور ورودیش 220 هست یانه?
              چه جوری میشه تشخیص داد?
              بله 220 هست. روش تشخیصش هم اینه که تو ورودی بعد از پل یه خازن 400 ولت الکترولیت پا برجاست!

لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

سلام
                از دوستان کسی الیدی 2 رنگ 3پایه و rgb 3 پایه سراغ نداره؟
                ممنون میشم اگه سراغ دارید پ.خ کنید

دیدگاه

سلام
                  http://eshop.eca.ir/led-%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C/1907-%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%8A%D9%88%D8%B1-%D9%88-%D9%83%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84%D8%B1-rgb-%D8%AA%DA%A9-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC%DB%8C-%D9%83%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%B1.html
                  چند متر rgb نواری رو میتونه ساپورت کنه ؟ 5 متر رو به راحتی میشه کنترل کرد ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi_z0111
                    ی نفر اینجا میگه 13 متر RGB 5050 رو بهش وصل کرده،..
                    مشکلی نداشته.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi_z0111
                      سلام
                      http://eshop.eca.ir/led-%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C/1907-%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%8A%D9%88%D8%B1-%D9%88-%D9%83%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84%D8%B1-rgb-%D8%AA%DA%A9-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC%DB%8C-%D9%83%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%B1.html
                      همینی که معرفی کردین شامل 2 مدل میشه
                      6آمپری و 10 آمپری
                      6 آمپری 5 متر و 10 آمپری 10 متر به راحتی ساپورت میکنه
                      اما بیشتر از اون باعث ایجاد فشار روی ترانزیستورهاش میشه
                      در تصویر ذیل متاسفانه دیگه اون درایور بالایی تو بازار به راحتی پیدا نمیشه...اصلش همونه
                      هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

آیا کسی هست که یاری یم کند؟!!!نظرتون درمورد ledمارکmoon lightچیه؟یا بهترینش کدوم مارکه؟در روش اول سری،بعد موازی،ledهای قرمز رومیتونیم5تا5تا سری کنیم،ومقامت معادل روچند بگیرم؟اگه 3تا3تا سری کنم چه مقاومتی؟اگه روزها تابلورو از برق شهربکشیم ضررداره؟ومحاسبه جریان led به چه صورته؟؟ :cry:

دیدگاه

سلام دوستان

من چند تا power led 1w رو با یه منبع 15 ولت 6 امپر روشن کنم، طبق دیتاشیت ال ای دی ها با ولتاز 3.2 و جریان 320 کار میدن ! با طراحی خودم 4 تا ال ای دی رو با یه مقاومت 3.9 وات بالا سری کردم ! ولی به حدی سریع داغ میشه که لحیما اب میشن !!! ولتازی هم که روی ال ایدی ها میفته برابر نیس رو یکیشون 5 ولت میفته !!!
                          میشه بگید مشکل کجاست ؟!؟ ممنون

دیدگاه

سلام
                            اگه سوالم تکراری بود ببخشید
                            میخواستم برای روشنایی خونه از لامپ led استفاده کنم اگه قدرتش حدود 50 وات باشه و بخوام از برق 220 استفاده کنم باید چه نوع درایوری استفاده کنم
                            می تونم از این سوئیچینگ ها ی 12 ولت 20 آمپر استفاده کنم و بعد با رگولاتور افزاینده وصلش کنم به led

دیدگاه

باسلام
                              چجوری میتونم برق ماشین رو که 12ولت 60آمپر هست رو به 12 ولت 2 آمپر تبدیل کنم
                              یعنی آمپرشو بیارم پایین

دیدگاه

باسلام
                                چجوری میتونم برق ماشین رو که 12ولت 60آمپر هست رو به 12 ولت 2 آمپر تبدیل کنم
                                یعنی آمپرشو بیارم پایین
                                سلام منظورت رو متوجه نشدیم بگو دقیقا میخوای چه کارکنی تا اگه تونستیم کمکت کنیم :redface:
                                دو چيز شما را تعريف مي کند :

1. بردباريتان در زماني که هيچ چيز نداريد

2. نحوه ي رفتارتان وقتي همه چيز داريد ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X