اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

?؟...:::> بحث و گفتگو در مورد رزین ها (اپوکسی ؛ پلی استر ؛ فایبرگلاس و)<:::...?؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ?؟...:::&gt; بحث و گفتگو در مورد رزین ها (اپوکسی ؛ پلی استر ؛ فایبرگلاس و)&lt;:::...?؟

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
    خوب پس برو اسپری رنگ بگیر !
    دونه ای 2یا3تومنه...
    مهران حلال اپوکسی و پلی استر چیه ؟ برای رقیق کردن و حل کردن

دیدگاه

پاسخ : ?؟...:::&gt; بحث و گفتگو در مورد رزین ها (اپوکسی ؛ پلی استر ؛ فایبرگلاس و)&lt;:::...?؟

نوشته اصلی توسط Takesh-3
      توی این تاپیک نوشته
      البته مادش سمیهههه
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=104304.45;topicseen

دیدگاه

اینجا ج دادن سخته میفهمین سخت
        به نظرم پاشی بری بازار سنگینتره.
        ممنون ار همتون :wow:
        برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
        راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Takesh-3
          دوتا ماده هست که برای حل کردن رنگ استفاده میشه
          این دوتا استفاده بشه حتی مدارتون توی رزین هم باشه رزینو آب میکنه

اولین ترکیب کلروفرم هست...لیتری 50تومنه که 100گرمی هم میشه خرید(اگه بوش کنی قلب یا مغزیت از کار می افته و بیهوش میشی یا تو کما میری)
          باید لوازم آزمایشگاهی بری بخری...به هرکسی نمیدن چون خطرناکه...من کلی با طرف چونه زدم و کارت دانشجویی نشون دادم...شمارمم گرفت

کلروفرم رو فقط یک قطره...روی یک سوسک ریختم با سرنگ....در آن واحد... به یک ثانیه نکشید سوسک چپه شد و لنگاش سیخ شد...بدون حرکت و مرد
          خیلی خطرناکه واقعا
          البته چندباری هم در شیشه رو باز کردم بو کردم بیهوش شم ولی فقط سرم کیچ رفت البته تنفس عمیق نکردم...
          روی رنگ های پلاستیکی خیلی اثر بخشه و رنگ هارو ذوب و به راحتی اط سطح جدا میکنه...

اما به تنهایی اصلا رزین رو حل نمیکنه
          باید با یک ماده دیگه هم ترکیب بشه

اسم اون ماده رو متاسفانه یادم نیست....اما
          برای اینکه به این ترکیب برسی برو چاپخانه ها بپرس برای پاک کردن رنگشون و شستشوی دستگاه ها از چه ماده ای استفاده میکنند...
          همون مادست...
          این رو با اون ترکیب کنی...حتی مدار آقای دکتر هم اگه تو رزین باشه میتونی دمونتاژ و مهندسی معکوس کنی
          هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سلام دوستان
            تصویر زیر مروبوط به برد یه روشنایی led میشه. مشکل اینجاست که پایه های led قابل لمس هستن و اگه آدم فضولی حینی که این برد به برق وصل باشه دست بزنه امکانش هست اخلاف ولتاژ 150 ولت دیسی رو تجربه کنه
            بنظرتون از چه روشی استفاده کنم که پایه های led عایق بشن ؟ فکر نکنم رزین اپوکسی بکار بیاد چون برد حفره داره و حفره هاشو مسدود میکنه و خیلی از جاها خوندم که به مرور زمان رنگش هم به زرد تغییر میکنه ، یک سری اسپری سیلیکون تو سایتا دیدم اما نمیدونم بکار میاد یا نه ، راه آخر که بنظرم میرسه استفاده از همون سیلیکون ژله ماننده که برای ضد آب کردن ریسه های led استفاده میشه
            همین که یه لایه عایق ( مثل چیزی که روی سیم های ترانس هست ) روی برد رو بپوشونه کافیه ، نیاز نیست ضخیم باشه ، در حد 2 دهم میلیمتر هم باشه کفایت میکنه

دیدگاه

اوه این دیه چیه !! خودت ساختی ؟ خخخ

آره داداش اپوکسی کارت رو هم زیباتر میکنه و هم امن تر

دیدگاه

لامپ led 60 وات هستش که کپی برداری کردم :biggrin: اما واسه ایمن کردنش مشکل دارم، اپوکسی کار رو راه میندازه اما توی مقالات خوندم تبادل گرمایی خوبی نداره و به مرور زمان در اثر گرما زرد میشه ، بنظرتون اسپری ای هست که کار رو راه بندازه ؟ هر ماده ای استفاده میشه باید کاملا شفاف باشه

دیدگاه

سلام
                  لاک هواخشک شارلاک بهترین گزینه است
                  هم ارزان و هم سریع خشک میشه
                  توی این سایت
                  http://kh-arghavan.com/index.php?newsid=16
                  قسمت تماس با ما شماره آنها را بگیرید و سوال کنید و اطلاعات کسب کنید ...

موفق باشید
                  [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
                  معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
                  معرفی نرم افزار Codewizard PWM
                  با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سامان اسدی
                    سلام
                    لاک هواخشک شارلاک بهترین گزینه است
                    هم ارزان و هم سریع خشک میشه
                    توی این سایت
                    http://kh-arghavan.com/index.php?newsid=16
                    قسمت تماس با ما شماره آنها را بگیرید و سوال کنید و اطلاعات کسب کنید ...

موفق باشید
                    سلام
                    داداشی این قیمتاش رو نمیدونی.من نزنگیدم برا همین قیمتش.
                    برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                    راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Detector68
                      سلام
                      داداشی این قیمتاش رو نمیدونی.من نزنگیدم برا همین قیمتش.
                      درود
                      والا ... خودم که هنوز نخریدم ولی توی یه تاپیکی خوندم کیلویی 8 هزار تومان
                      4 کیلویی هم موجوده ...
                      فکر کنم تا الان دیگه کیلویی 10 هزار تومانی شده ...

موفق باشید
                      با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

سلام دوستان
                        من میخوام از رزین اپوکسی شفاف واسه ساخت کاشی دست ساز استفاده کنم-فقط میشه روش دقیق استفاده، نسبت های رزین و هاردنر(حتما به گرم اندازه بزنم؟) و قالب قابل استفاده واسه وسایل رزینی یه توضیح بدید؟ یجا نوشته قالب سیلیکونی ، نوع خاصی داره؟
                        الان هنوز فروشگاه های سمت بازار دارن؟ایرانی داره یا خارجی؟مارکی که استفاده کردید رو میفرمائید؟

دیدگاه

پاسخ : ?؟...:::&gt; بحث و گفتگو در مورد رزین ها (اپوکسی ؛

نوشته اصلی توسط choupan66
                          سلام دوستان
                          من میخوام از رزین اپوکسی شفاف واسه ساخت کاشی دست ساز استفاده کنم-فقط میشه روش دقیق استفاده، نسبت های رزین و هاردنر(حتما به گرم اندازه بزنم؟) و قالب قابل استفاده واسه وسایل رزینی یه توضیح بدید؟ یجا نوشته قالب سیلیکونی ، نوع خاصی داره؟
                          الان هنوز فروشگاه های سمت بازار دارن؟ایرانی داره یا خارجی؟مارکی که استفاده کردید رو میفرمائید؟
                          درود بر شما
                          نسبت درصد هاردنر به رزین تجربی باید به دست آورد ...
                          من خودم 30 به 70 امتحان کردم دیدم خوب خشک نشد ... 40 به 60 زدم خیلی عالی شد ...
                          البته من رزین اپوکسی سیاه رنگ برای بردهای الکترونیکی استفاده کردم ...
                          موفق باشید
                          با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ?؟...:::&gt; بحث و گفتگو در مورد رزین ها (اپوکسی ؛

نوشته اصلی توسط سامان اسدی
                            درود بر شما
                            نسبت درصد هاردنر به رزین تجربی باید به دست آورد ...
                            من خودم 30 به 70 امتحان کردم دیدم خوب خشک نشد ... 40 به 60 زدم خیلی عالی شد ...
                            البته من رزین اپوکسی سیاه رنگ برای بردهای الکترونیکی استفاده کردم ...
                            موفق باشید
                            ما برای شفافش هم 40/60 مخلوت میکنیم بعد چنتا قطره جوهر میریزیم داخلش
                            اینجا رزین سیاه گیرمون نیومد مجبور شدیم
                            http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

دوستان مدارهایی که با رزین پوشناده شدن رو چجوری میشه به داخلشون دسترسی پیدا کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر محتشم
                                دوستان مدارهایی که با رزین پوشناده شدن رو چجوری میشه به داخلشون دسترسی پیدا کرد؟
                                هیچ جوری رزین برای همین موارد کابرد داره یکی جلو گیری از کپی
                                http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X