اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نگاهی به چند ماژول لامپ LED بدون درایور (ورودی 220V)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : نگاهی به چند ماژول لامپ LED بدون درایور (ورودی 220V)

درود مهندس
    آیا می دانید آی سی استفاده شده در این ال ای دی ها چیست? ممنون می شم راهنماییم کنید

دیدگاه

عمدتا این ای سی درایو ها هستن
      zonopo 8260
      sm 2087
      cyt1000
      cyt3000
      CL1570
      sm2082
      zonopo 8290
      که بغیر از zonopo هیچکدوم در ایران پیدا نمیشن. قیمتها در ایران خیلی بالاتر از قیمت واقعی اونهاست. بازم هر اطلاعاتی خواستید در خدمتتونم. من چند مدل از اینها رو تست کردم.
      جدیدترین ویرایش توسط amin_b2; ۱۴:۱۹ ۱۳۹۷/۰۶/۰۲.

دیدگاه

ای سی AF1880 یک درایور ال ای دی ۴۰۰ ولت هست با قیمت ۵۰۰ تومن
        من تابلو ال ای دی های زیادی با این ای سی ساختم (به جای ترانس ۱۲ ولت)

دیدگاه

توی ایران پیدا میشه؟ از کجا میخریدین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin_b2 نمایش پست ها
            از فروشگاه سایت میتونید انواع آیسی های و درایور های led رو تهیه کنید

دیدگاه

بله - فروشگاه سایت میخریدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
                از فروشگاه سایت میتونید انواع آیسی های و درایور های led رو تهیه کنید

https://eshop.eca.ir/%D8%AC%D8%B3%D8...submit_search=
                نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
                بله - فروشگاه سایت میخریدم
                ممنون بابت راهنماییتون هر دو دوست گرامی. فقط مشکل روی تهیه چیپ led این نوع درایورهای خطی می باشد که اصولا باید از نوع 18 ولت 30 میلی امپر باشد. هر چند می توان برای چیپ های 3 ولتی موجود هم از دو یا سه درایور نیز استفاده کرد که هزینه رو افزایش میده. اگر جایی برای چیپ 18 ولتی (اصطلاحا های ولتاژ) سراغ دارید لطفا اون رو هم معرفی کنید. ممنون
                جدیدترین ویرایش توسط amin_b2; ۲۰:۵۵ ۱۳۹۷/۰۸/۱۵.

دیدگاه

سلام. با این ای سی میشه چیپ لامپ 12 وات که با درایور هست روشن کرد؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
                  ای سی AF1880 یک درایور ال ای دی ۴۰۰ ولت هست با قیمت ۵۰۰ تومن
                  من تابلو ال ای دی های زیادی با این ای سی ساختم (به جای ترانس ۱۲ ولت)
                  با این ای سی میشه چیپ لامپ 12 وات که درایور داره روشن کرد؟ همین لامپهای ال ای دی جدید اومده رو میگم

دیدگاه

منظورت ۱۲ ولته؟؟ دیتاشیت رو دانلود کن بخون

دیدگاه

کاتالوگ ZONOPO 8260 رو از کجا گیر بیاریم؟ تو اینترنت نیست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alishacer نمایش پست ها
                        کاتالوگ ZONOPO 8260 رو از کجا گیر بیاریم؟ تو اینترنت نیست.
                        چرا هست! احتمالا به زبان چینیه. البته این درایورهای 8 پین اکثرا ساختمان داخلی مشابه دارن مثل یکی دو سری از ای سی های cyt. یادمه من دیتاشیتش رو داشتم. اگه از توی اسنادبه چشمم خورد واستون همینجا اپلود میکنم

دیدگاه

Af1880 ایسی جالبی باید باشه ولی یکی دو فروشگاه گشتم موجود نداشتن
                          قیمتش چنده حدودا؟
                          زندگی پر ز وجود است ولی ..
                          ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013 نمایش پست ها
                            Af1880 ایسی جالبی باید باشه ولی یکی دو فروشگاه گشتم موجود نداشتن
                            قیمتش چنده حدودا؟
                            بله ای سی خوبی هست. اگر اشتباه نکنم اخرین بار 490 تومن خریدم. پیشنهاد میکنم جریانش رو روی 30 میلی امپر محدود کنید.

دیدگاه

بله ای سی خوبی هست. اگر اشتباه نکنم اخرین بار 490 تومن خریدم. پیشنهاد میکنم جریانش رو روی 30 میلی امپر محدود کنید.
                              ممنون دوست عزیز
                              فقط خودش نوشته خطیه یعنی برای مثلا ۲۰ تا ال ای دی تلفات زیادی داره؟
                              فرمول محاسبه تلفاتش رو متوجه نشدم چجوریه میشه یکم توضیح بدید
                              ترمال شات داون که فک کنم داره .. اتصال سیمهای خروجی یا بدون مصرف کننده موندنش خطری داره؟
                              بعد از پل دیود خازن بذاریم بهتره یا لازم نیست؟
                              زندگی پر ز وجود است ولی ..
                              ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013 نمایش پست ها
                                ممنون دوست عزیز
                                فقط خودش نوشته خطیه یعنی برای مثلا ۲۰ تا ال ای دی تلفات زیادی داره؟
                                فرمول محاسبه تلفاتش رو متوجه نشدم چجوریه میشه یکم توضیح بدید
                                ترمال شات داون که فک کنم داره .. اتصال سیمهای خروجی یا بدون مصرف کننده موندنش خطری داره؟
                                بعد از پل دیود خازن بذاریم بهتره یا لازم نیست؟
                                بله خطیه. به لحاظ تلفات جوری که توی دیتاشیت های درایورهای ال ای دی جریان ثابت خطی نوشه افشنسی بالای 80 درصد هست ولی در حالت کلی تلفاتشون از درایور سویچینگ جریان ثابت ال ای دی ها (باکیفیت) بیشتره. در مقابل این ای سی درایورها هزینه رو به مراتب پایین میارن. 20 تا ال ای دی بستگی به این داره که چه نوعی باشن. یعنی چند ولت چند امپر در مجموع چند وات. اگر از ال ای دی 18 ولت 30 میلی امپر استفاده کنید پیشنهاد من حداکثر یک سری 12 تایی هست. درحالی که میتونید دو سری 12 تایی هم ببندید که پیشنهاد نمیشه. چون در اون صورت از حداکثر ظرفیت ای سی استفاده میشه و عمرش پایین میاد. بله ترمال شات داون داره. اتصال سیمهای خروجی ای سی رو از بین میبره. ولی بدون مصرف کننده موندنش فک نکم مشکلی پیش بیاره (یعنی امتحان نکردم و نمیدونم) بعد از پل دیود رو ندیدم خازن وصل کنن ولی دیده شده به خروجی درایور خازن وصل کنن. هر چند الزامی نیست.
                                جدیدترین ویرایش توسط amin_b2; ۱۳:۵۶ ۱۳۹۸/۰۷/۲۴.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X