اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نگاهی به چند ماژول لامپ LED بدون درایور (ورودی 220V)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : نگاهی به چند ماژول لامپ LED بدون درایور (ورودی 220V)

نوشته اصلی توسط amin_b2 نمایش پست ها
    بله خطیه. به لحاظ تلفات جوری که توی دیتاشیت های درایورهای ال ای دی جریان ثابت خطی نوشه افشنسی بالای 80 درصد هست ولی در حالت کلی تلفاتشون از درایور سویچینگ جریان ثابت ال ای دی ها (باکیفیت) بیشتره. در مقابل این ای سی درایورها هزینه رو به مراتب پایین میارن. 20 تا ال ای دی بستگی به این داره که چه نوعی باشن. یعنی چند ولت چند امپر در مجموع چند وات. اگر از ال ای دی 18 ولت 30 میلی امپر استفاده کنید پیشنهاد من حداکثر یک سری 12 تایی هست. درحالی که میتونید دو سری 12 تایی هم ببندید که پیشنهاد نمیشه. چون در اون صورت از حداکثر ظرفیت ای سی استفاده میشه و عمرش پایین میاد. بله ترمال شات داون داره. اتصال سیمهای خروجی ای سی رو از بین میبره. ولی بدون مصرف کننده موندنش فک نکم مشکلی پیش بیاره (یعنی امتحان نکردم و نمیدونم) بعد از پل دیود رو ندیدم خازن وصل کنن ولی دیده شده به خروجی درایور خازن وصل کنن. هر چند الزامی نیست.
    خیلی عالی
    ممنون از راهنماییتون

منظور از led ۱۸ ولتی اونایی هستن که چنتا از smd ها رو روی یه هیتسینک تخت و معمولی میبندنه؟ یا ....
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013 نمایش پست ها
      خیلی عالی
      ممنون از راهنماییتون

منظور از led ۱۸ ولتی اونایی هستن که چنتا از smd ها رو روی یه هیتسینک تخت و معمولی میبندنه؟ یا ....
      بله همونا هستن ولی همون ال ای دی smd ها دارای پکیج مخلتف و هر پکیج دارای توان، ولتاژ و جریان متفاوتی هست. چون این ای سی حداکثر 50 میلی امپر میتونه جریان دهی داشته باشه ال ای دی هم باید با همین جریان سازگار باشه. ال ای دی smd های 18 ولت دارای حداکثر جریان 30 میلی امپر 0.5 وات توان دارند و در چند تا پکیج ارائه میشن. حالا اگه مدارتون 12 تا سری داشته باشه میشه 6 وات و اگه 24 تا داشته باشه میشه 12 وات (البته عملا کمتر از 12 وات)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Skylake نمایش پست ها
        بله
        قیمت ماژولهای 50W و 100W را بترتیب نوشته 40 ت و 80 ت
        هیتسینک آلومینیومی هم 40 ت
        سلام خسته نباشید می خواستم فروشگاه یا سایتی ک میفروشه رو برام ارسال کنید خیلی نیاز دارم برا کارم تشکر ازتون

دیدگاه

سلام دوستان من یه لامپ 50 وات داشتم سوخت هفتاد هزار تومن دادم تعمیرکار اما دو هفته بعد دوباره سوخت ببخشید بی ... چند تکه از این smd های یه متری هست کنده بود لحیم کرده بود نور لامپ نصف شده بود . دفعه دوم دوتا 50 وات از این درایورها از اینترنت گرفتم دونه ای 40 هزار. خودم رو دوتا لامپ سوخته لحیم کردم سه ماهه نور فوق العاده ای دارن و تازه تعمیر این لامپ هارو یاد گرفتم دیگه نمیدم دست تعمیرکار تا تیغم بزنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط be1e2t نمایش پست ها
            سلام دوستان من یه لامپ 50 وات داشتم سوخت هفتاد هزار تومن دادم تعمیرکار اما دو هفته بعد دوباره سوخت ببخشید بی ... چند تکه از این smd های یه متری هست کنده بود لحیم کرده بود نور لامپ نصف شده بود . دفعه دوم دوتا 50 وات از این درایورها از اینترنت گرفتم دونه ای 40 هزار. خودم رو دوتا لامپ سوخته لحیم کردم سه ماهه نور فوق العاده ای دارن و تازه تعمیر این لامپ هارو یاد گرفتم دیگه نمیدم دست تعمیرکار تا تیغم بزنه
            سلام دوست عزیز یه عکس از لامپ بزار که کامل
            متوجه بشیم قضیه چیه. من کامل متوجه نشدم
            دوستان عزیز همه ما بدون هیچ توقعی توی این انجمن دانسته هامون رو با هم به اشتراک میگذاریم. کمترین توقع یک لایک می باشد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط P.maddah39 نمایش پست ها
              سلام دوست عزیز یه عکس از لامپ بزار که کامل
              متوجه بشیم قضیه چیه. من کامل متوجه نشدم
              درود، بنظر میاد ایشون محتویات داخل لامپ رو خالی کردن و یدونه از این برد های DOB داخل لامپ انداختن.
              مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
              https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X