اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه دستگاه CNC حکاکی با لیزر دی وی دی رایتر+فیلم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پروژه دستگاه CNC حکاکی با لیزر دی وی دی رایتر+فیلم

من نیاز به cnc دریل 3 محوره دارم که 1 متر مربع رو پوشش بده.دقت خاصی هم نیاز ندارم.فقط سوراخ کاری.
    به نظر شما تو قسمت حرکتی از چه موتوری استفاده کنم و چه مکانیزمی ؟؟؟
    ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEON-
      سلام.
      به نظرتون این اساتید تراشکار اصلا نمیتونن یک بال اسکرول درست کنن ؟؟؟؟
      من که رفتم تو قسمت مکانیک دانشگاه
      همچین دستگاهی که مخصوص زدن پیچ بود وجود داشت
      اتفاقا یکی از بچه ها داشت باهاش یه پیچ خیلی بزرگ با گامهای طولانی میزد
      همین سوال شما رو که از بچه های اونجا پرسیدم و گفتن به راحتی میشه و فقط کافیه سرعت شیار زدن دستگاه رو کم زیاد کرد
      ولی من فکرمیکنم گرونی بال اسکرول بخاطره جنس فلزش باشه

دیدگاه

دوستان بنظرتون تسمه تایم نازک و پولی که بتونم تو شهرستان پیدا کنم رو از کجا میتونم گیر بیارم؟
        در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
        گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEON-
          من نیاز به cnc دریل 3 محوره دارم که 1 متر مربع رو پوشش بده.دقت خاصی هم نیاز ندارم.فقط سوراخ کاری.
          شما هم از مکانیزم تسمه و پولی میتونید استفاده کنید و هم از بال اسکرو
          به نطر من تسمه و پولی بهتره و ساده تره و کم هزینه تره. به هر حال جای بررسی داره که دوستان با تجربه تر هم نظر بدن...
          نوشته اصلی توسط sami222
          دوستان بنظرتون تسمه تایم نازک و پولی که بتونم تو شهرستان پیدا کنم رو از کجا میتونم گیر بیارم؟
          ساده ترین راهش اینه که یه پرینتر یا اسکنر خراب پیدا کنید و از تسمه و پولی اون استفاده کنید
          من خودم همین کارو کردم
          نوشته اصلی توسط mtz689
          من که رفتم تو قسمت مکانیک دانشگاه
          همچین دستگاهی که مخصوص زدن پیچ بود وجود داشت
          اتفاقا یکی از بچه ها داشت باهاش یه پیچ خیلی بزرگ با گامهای طولانی میزد
          همین سوال شما رو که از بچه های اونجا پرسیدم و گفتن به راحتی میشه و فقط کافیه سرعت شیار زدن دستگاه رو کم زیاد کرد
          ولی من فکرمیکنم گرونی بال اسکرول بخاطره جنس فلزش باشه
          گرونیه بال اسکرو هم بخاطر فلزشه و هم اینکه بال اسکرو دقیقا مثل پیچ نیست درسته که میشه از پیچ به عنوان بال اسکرو استفاده کرد اما خیلی با پیچ فرق داره.
          فقط خودمو خودشو خدامون...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FUBA
            با ریل و بلبرینگ که کار سخت تر میشه!
            حالا این بال اسکرو واسه چی گرونه یه میله پیچ پیچیه دیگه :rolleyes:
            شما نمیدونین از کجا می تونم تهیه کنم؟
            ساخت بال اسکرو تکنولوژی ساخت خیلی پیشرفته ای داره و بسیار دقیق ساخته میشه. بال اسکرو در واقع 1 جور بلبرینگ که به شکل پیچ ساخته شده.
            از خیابان سعدی کوچه ناظم الاطبا میتونی هر مدلی خواستی ببینی و انتخاب کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mtz689
              دوستان و اساتید بزرگوار
              یه تجربه رو بگم که دوستان استفاده کنند و راه بنده رو نرند که وقت تلف کردنه
              برای ساخت چون بال اسکرول گرون هست شاید برید سراغ پیچ مهره
              اما نرید!!!!
              من که رفتم پدرم دراومد کلی هم خرج گذاشت رو دستم(سه بار کوپل تراشکاری برام درست کرد اما بازم خیلی خیلی دقیق در نیومد)
              بنظرم بهترین گزینه فقط و فقط تسمه و پولی هست
              هم ارزون هم راحت
              هم برای ساخت دستگاه جای خطا داره(اگه هرچقدرهم تو ساخت دقت کنید بازم ناخوداگاه خطا تو ساخت بوجود میاد که این این خطا برای پیچ و مهره یعنی یا قفل کردن موتور یا لنگ زدن موتور به علاوه خود پیچ مهره های بازار هم یکم تاب دارن)اما تسمه چون انعطاف پذیره جای خطا در ساخت دستگاه رو پر میکنه.
              با یکم ابتکار به راحتی میتونید از پیچ متری استفاده کنید همونطور که خیلی ها از جمله خودم استفاده کردم و جواب گرفتم.
              البته برای ساخت cnc لیزر از تسمه تایم استفاده میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEON-
                سلام.
                به نظرتون این اساتید تراشکار اصلا نمیتونن یک بال اسکرول درست کنن ؟؟؟؟
                تراشکار هیچ وقت نمیتونه بالسکرو بتراشه. ساخت بالاسکرو دستگاه های خاص و تکنولوژی پیچیده ای نیاز داره
                نوشته اصلی توسط -LEON-
                واسه تشخیص محل دقیق کار به نظرتون نمیشه از سنسور پرینتر جوهر افشان استفاده کرد.تصویرو ببینید.
                http://s5.picofile.com/file/8125535876/00001.jpg
                http://s5.picofile.com/file/8125535892/00002.jpg
                اون نوار مشکی دودی رنگ رو میبینید.همون محل دقیق کارتریجها رو مشخص میکنه.
                رو خود کارتریج ها یک سنسور فرستنده گیرنده داره و این نوار بینشون هست.
                حالا نمیدونم داستان این نوار چیه.با اینکه کارتریجها با سرعت خیلی بالایی حرکت میکنن حتی یک میلیمترم خطا ندارن.

این نوار ها خط کش دیجیتال هستند. نوار مغناطیسی بوده به صورت دقیق علامت گذاری میشوند . اینکودر روی خطکش قرار میگیرد و محل دقیق ان را مشخص میکند
                نوشته اصلی توسط -LEON-
                برای ساخت فرز یا دریل از بال اسکرو - پیچ دنده کبریتی و دنده شانه ای استفاده میکنند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                  سایت roboeq انواع تسمه های سری xl و پولی هارو داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mebk1988
                    سایت roboeq انواع تسمه های سری xl و پولی هارو داره
                    ممنون اونهارو دیدم یکم پولیهاش گرونه و چون دم دست نیست و اندازه هاش تقریبیه کارو سخت میکنه
                    رفتم سه تا فکس خراب گرفتم 25 تومن کارم راه افتاد
                    در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                    گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

کار قشنگی شده تبریک اما کاش یه سرچی میکردی این لینکم میدیدی
                      میتونی از برنامه kcam هم استفاده کنی
                      هزینه درایور و برد اردوینو رو پس انداز کنی
                      البته این نمونه فقط با پورت پارالل کار میکنه
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=59961.msg337269#msg337269

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ariaericson
                        کار قشنگی شده تبریک اما کاش یه سرچی میکردی این لینکم میدیدی
                        میتونی از برنامه kcam هم استفاده کنی
                        هزینه درایور و برد اردوینو رو پس انداز کنی
                        البته این نمونه فقط با پورت پارالل کار میکنه
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=59961.msg337269#msg337269
                        دستگاه شمارو دیده بودم ولی اطلاعات مفیدی نداده بودی واسه همین مطمئن نبودم که دقت کافی رو میشه تو این روش بدست آورد یا نه. چون اینجا لازمه که که از درایور میکرو استپ استفاده کنیم تا طرحمون خوب از آب در بیاد. خوب حالا میخوام بدونم که با نرم افزاری مثل Kcam و مداری که شما ساختی یا حالا هر مدار دیگه ای میشه با دقت درایورای میکرو استپ کار کرد؟ یعنی مثلا موتور 3.7 درجه که تقریبا 100 پالس برای یک دور کامل میخواد رو میشه به 800 یا 1600 پالس برای یک دور کامل تغییر داد؟ :question: :question: :question:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط احسان رودپیش زاده
                          دستگاه شمارو دیده بودم ولی اطلاعات مفیدی نداده بودی واسه همین مطمئن نبودم که دقت کافی رو میشه تو این روش بدست آورد یا نه. چون اینجا لازمه که که از درایور میکرو استپ استفاده کنیم تا طرحمون خوب از آب در بیاد. خوب حالا میخوام بدونم که با نرم افزاری مثل Kcam و مداری که شما ساختی یا حالا هر مدار دیگه ای میشه با دقت درایورای میکرو استپ کار کرد؟ یعنی مثلا موتور 3.7 درجه که تقریبا 100 پالس برای یک دور کامل میخواد رو میشه به 800 یا 1600 پالس برای یک دور کامل تغییر داد؟ :question: :question: :question:
                          در تمام نرم افزار هایی که برای کنترل cnc استفاده میشه قابلیت تنظیم تعداد پالس برای هر واحد از حرکت وجود داره . شما تعداد پالسی که برای یک میلیمتر حرکت ارسال میشه به نرم افزار میدی
                          در ضمن در دستگاه های صنعتی معمولا از گریبکس های تبدیل دور استفاده میکنند

دیدگاه

پاسخ : پروژه دستگاه CNC حکاکی با لیزر دی وی دی را&#

نوشته اصلی توسط mebk1988
                            در تمام نرم افزار هایی که برای کنترل cnc استفاده میشه قابلیت تنظیم تعداد پالس برای هر واحد از حرکت وجود داره . شما تعداد پالسی که برای یک میلیمتر حرکت ارسال میشه به نرم افزار میدی
                            در ضمن در دستگاه های صنعتی معمولا از گریبکس های تبدیل دور استفاده میکنند
                            درسته از گیربکس میشه استفاده کرد اما گیربکس برای بالا بردن دقت دستگاه سرعت رو میاره پایین.
                            سوال دیگه اینکه خروجی این نرم افزار ها dir و step هستش یا اینکه مستقیم خودش عمل درایور هارو هم انجام میده؟ :question:
                            و یه چیز دیگه اینکه درایور های میکرو استپ یه تکنیکای خاصی دارن و تا اونجایی که من ازشون سر در آوردم فکر نکنم بشه با این نرم افزار ها کار اونارو انجا داد. مگر اینکه خروجیش dir و step باشه که در اون صورت بازم به درایور میکرو استپ نیاز داریم و این نرم افزار فقط جایگزین میکروکنترولر میشه. oo:
                            اشتباه میکنم؟ :question:

دیدگاه

با سلام

تو کنترل پوزیشن به علت وجود لقی (BackLash) از گیربکس استفاده نمیشه و موتور مستقیم به بال اسکرو کوپل میشه. تو بعضی دستگاههای CNC دیدم که با تسمه تایم کوپل شدن ولی گیر بکس نه.

نرم افزار ها همه شون از پورت پرینتر خروجی میدن و همونطور که گفتین بصورت PULSE و DIR و یا پالس CW و CCW ، برای هر محور هست. بخش درایو یه کار قدرتیه و کامپیوتر نمیتونه انجامش بده و در هر صورت چه میکرو استپ و چه عادی باید از درایو استفاده بشه.

حتی تو CNC های صنعتی هم کنترل و درایو جدا هستن. معمولا موتور و درایو با هم فروخته میشن. اما کنترل جداست.
                              کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده
                                با سلام

تو کنترل پوزیشن به علت وجود لقی (BackLash) از گیربکس استفاده نمیشه و موتور مستقیم به بال اسکرو کوپل میشه. تو بعضی دستگاههای CNC دیدم که با تسمه تایم کوپل شدن ولی گیر بکس نه.

نرم افزار ها همه شون از پورت پرینتر خروجی میدن و همونطور که گفتین بصورت PULSE و DIR و یا پالس CW و CCW ، برای هر محور هست. بخش درایو یه کار قدرتیه و کامپیوتر نمیتونه انجامش بده و در هر صورت چه میکرو استپ و چه عادی باید از درایو استفاده بشه.

حتی تو CNC های صنعتی هم کنترل و درایو جدا هستن. معمولا موتور و درایو با هم فروخته میشن. اما کنترل جداست.
                                در واقع تصور من این بود که مثلا نرم افزار از طریق همون پورت پرینتر به جای DIR و PULSE چهار تا خروجی که مستقیم به موتور وصل میشه رو بتونه بده و ما این خروجی هارو تقویت کنیم و مستقیم به موتور وصل کنیم. خوب اینکار منطقیه شاید این قابلیت وجود داشته باشه اما اینکه بخواد این خروجی به صورت میکرو استپ باشه بعید میدونم چون شکل موج خروجی یک درایور میکرو استپ تقریبا یک موج سینوسی هست که یک موج مربعی روی اون سواره پس اینکه نرم افزار بتونه خروجی میکرو استپ به ما بده منطقی به نظر نمیرسه.
                                حداکثر کاری که بتونه نرم افزار انجام بده اینه که یک خروجی مثل درایور های معمولی بده که ما اونو تقویت کنیم و ازش استفاده کنیم حالا نمیدونم این قابلیت رو داره یا اینکه فقط DIR و PULSE میتونه بده؟ :question:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X