اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه دستگاه CNC حکاکی با لیزر دی وی دی رایتر+فیلم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پروژه دستگاه CNC حکاکی با لیزر دی وی دی رایتر+فیلم

نوشته اصلی توسط ya30ien
    سلام
    من چندتا دی وی دی رایتر گرفتم بازشون کردم ولی هرچی ولتاژ به لیزر میدم نوری ازش بیرون نمیزنه که بگم روشن میشه
    لطفا راهنمایی کنید
    مثبت منفی رو همینجور عوض کردم اما نه
    از 2 ولت تا 3 ولت تست کردم بازم نه
    لطفا پایه ها رو معرفی کنید آخه 3تا پایه هست
    ممنون
    لطفا تصویرتونو ویرایش کنید و حجم و ابعادشو کمتر کنید لزومی نداره اینقدر عکس رو با کیفیت ارسال کنید ابعاد تصویر 15 * 15 هم باشه کفایت میکنه
    این پایه های لیزر:
    بعضی از دی وی دی رایترا دو تا لیزر دارن که یکیش خیلی قویتره.
    ممکنه لیزرتون سوخته باشه این لیزر ها خیلی حساسن به راحتی میسوزن.
    ولتاژ کاریش 2.8 ولت و جریان مصرفیش کمتر از 300 میلی آمپر هستش.
    فقط خودمو خودشو خدامون...

دیدگاه

سلام
      آقا من لیزر رو بصورت دستی راه انداختم و روی پلاستیک گرفتم البته حدود 4.5ولت بهش دادم تا تونستم پلاستیک رو سوراخ کنم ولی بعد 10 ثانیه خیلی داغ کرد آیا طبیعی هست یا چون زیاد ولتاژ دادم
      حالا اگه ولتاژ پایین بدم نمیتونم پلاستیک هم ذوب کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ya30ien
        سلام
        آقا من لیزر رو بصورت دستی راه انداختم و روی پلاستیک گرفتم البته حدود 4.5ولت بهش دادم تا تونستم پلاستیک رو سوراخ کنم ولی بعد 10 ثانیه خیلی داغ کرد آیا طبیعی هست یا چون زیاد ولتاژ دادم
        حالا اگه ولتاژ پایین بدم نمیتونم پلاستیک هم ذوب کنم
        4.5 ولت؟؟؟؟؟
        والا من که 20 30 تا لیزرو با 3.1 ولت سوزوندم!!!!!!
        داغ که میشه اون طبیعیه ولی ولتاژش یکم عجیبه امکان داره جریانتون کم باشه یا اندازه گیریتون خطا داشته باشه یا اینکه استثنا باشه.

دیدگاه

به نظر میرسه شما از اسکنر دوران پارینه سنگی استفاده کردین که استپر به اون گندگی داشته :surprised:
          من یه اسکنر قدیمی کانن گرفتم ولی استپرش به اندازه قطر انگشتمه با طول 1 سانتی متر :sad: که به هیچ دردی نمی خوره و پولم رفت :angry:
          یه سوال:
          شما چطوری دیتاشیت استپرها رو گیر آوردین اگه اشتباه نکنم پرینتر شما کانن باید باشه با استپر به شماره EM-40x
          درسته؟
          تعداد استپ هاشو چطوری محاسبه کردین؟

راستی چرا تو ایران لیزر 1 وات و 2 وات پیدا نمیشه؟ بلوری که اصلا کسی نمی دونه چی هست

دیدگاه

پاسخ : پروژه دستگاه CNC حکاکی با لیزر دی وی دی را&#

نوشته اصلی توسط FUBA
            به نظر میرسه شما از اسکنر دوران پارینه سنگی استفاده کردین که استپر به اون گندگی داشته :surprised:
            من یه اسکنر قدیمی کانن گرفتم ولی استپرش به اندازه قطر انگشتمه با طول 1 سانتی متر :sad: که به هیچ دردی نمی خوره و پولم رفت :angry:
            یه سوال:
            شما چطوری دیتاشیت استپرها رو گیر آوردین اگه اشتباه نکنم پرینتر شما کانن باید باشه با استپر به شماره EM-40x
            درسته؟

راستی چرا تو ایران لیزر 1 وات و 2 وات پیدا نمیشه؟ بلوری که اصلا کسی نمی دونه چی هست
            من فقط از محور های اسکنر و پرینتر استفاده کردم استپ موتور رو جدا تهیه کردم و بهش وصل کردم البته محور پرینترم استپرش خوب بود همونو استفاده کردم ولی محور اسکنر به درد نمیخورد موتور اسکنرشو عوض کردم تازه سیستم حرکتیشم با سیم بکسل بود که اونم به زور یکاری کردم که با تسمه حرکت کنه خلاصه که ایناش سلیقه ایه باید خودتون هر دستگاهی که گیرتون اومدو بتونید یجوری راش بندازید اونقدراهم سخت نیست فقط یکم خلاقیت به خرج بدید درست میشه.
            پرینترم مارک EPSON بود شماره موتورشم EM-258 بود. اسکنرم نمیدونم چی بود ولی موتوری که روش گذاشتم EM-242 هستش که البته این موتورم برای یه پرینتر دیگس من دست دوم خریدم نمیدونم برا چه پرینتریه. اتفاقا این موتورو eca هم داره:
            http://eshop.eca.ir/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%BE-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1/2884-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%BE-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1-.html
            و اینکه من دیتا شیت هیچ کدومو گیر نیاوردم درجش رو هم از روی آزمون و خطا بدست آوردم و البته نمیدونم چند درجه هستن فقط تعداد استپ در هر میلی مترشو بدست آوردم ولی حدس میزنم هر دوش 7.5 درجه باشه.
            تو تنظیمات دستگاه قبلیم به ازای هر میلی متر 53.333 استپ بهش میدادم توی این یکی با کمو زیاد کردن و آزمون و خطا 37.777 برای یکیش و برای اون یکی 24.6 بدست آوردم.
            این لیزر هارو راحت میشه برای مردم آزاری استفاده کرد فکر میکنم به این دلیل باشه تو ایران مجاز نیست. اینایی هم که آوردن یجوری کمرکو دور زدن پول اون دور زدنشونم میکشن روش...
            بلوری منم گشتم نبود نگرد نیست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FUBA
              یه سوال:
              درسته؟

چرا پیدا نشه پول باشه همه چی پیدا میشه 2 وات و 3.5 وات و 6 وات موجوده و قیمت 6 وات با تمام تجهیزاتش و اماده 2700000 قیمتشه 2واتش حدود 700 و 3.5 واتش 1500

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvin2009
                چرا پیدا نشه پول باشه همه چی پیدا میشه 2 وات و 3.5 وات و 6 وات موجوده و قیمت 6 وات با تمام تجهیزاتش و اماده 2700000 قیمتشه 2واتش حدود 700 و 3.5 واتش 1500
                خب با این قیمتها اینجا میشه سر گردنه!!!
                کسانی هم که این قیمت میدن میشن دزد والسلام!
                بهتره همین اقای بلور چیان از یه جایی پیدا کنه و با قیمت مناسب و دلاری تو سایت بذاره تا دست این مفت خور ها کوتاه بشه!

دیدگاه

پاسخ : پروژه دستگاه CNC حکاکی با لیزر دی وی دی را&#

نوشته اصلی توسط voyager2020
                  بهتره همین اقای بلور چیان از یه جایی پیدا کنه و با قیمت مناسب و دلاری تو سایت بذاره تا دست این مفت خور ها کوتاه بشه!
                  موافقم، یکی از مشتری هام تو کار cnc بود میگفت از آدرس های زیر میتونید لیزر و کلیه لوازم رو برای ساخت cnc پیدا کنی برای اونهایی که میخواند بسازند قیمت هایی که از اونجا گرفته بود خیلی عجیب بود خیلی خیلی مفت بود جنس گرون هم داشتند ولی برای کار ما قیمت های خلی مناسب بودند
                  1. خ جمهوری بعد از پل حافظ ساختمان عباسیان طبقه زیر همکف پلاک 50
                  2. خ سعدی جنوبی خیابان اکباتان کوچه ناظم الاطبا پلاک 250
                  3.خ سعدی جنوبی خیابان اکباتان کوچه ناظم الاطبا پلاک 248
                  4. خ سعدی جنوبی خیابان اکباتان کوچه ناظم الاطبا پاساژ مبصر طبقه همکف پلاک 4
                  5. میدان امام ابتدای خیابان امیر کبیر پلاک 595
                  6. خ سعدی جنوبی کوچه دکتر نفیسی شماره 10
                  7. خ سعدی جنوبی خیابان اکباتان کوچه ناظم الاطبا شمالی پلاک 151

کسی قیمت گرفت ماروهم درجریان بذاره!
                  در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                  گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

یعنی هست کسی که دو میلیون و هفتصد پول لیزر 6 وات بده؟؟؟؟
                    خدا بده برکت!!!!
                    سود کار تو دنیا بین 15 تا 20 درصده ولی تو ایران یه 1 بزار سمت چپش تازه بعضی وقتا هم لازمه 2 بزاری...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
                      اقا من که فروشنده نیستم گفتن نیست منم چون چند وقت پیش قیمت گرفته بودم قیمت دادم.تو سایتهای خارجی هم نگاه کنید با کاملش چندان ارزونتر نیست.بله دورغ زیاد توی سایتا مینویسن لیزر خوب و با پدر مادر قیمتش ارزون نیست.بهتر از همون لیزر دویدی رایتر استفاده کنید.
                      کسی هم قیمت ارزون تر جایی پیدا کرد لطفا اعلام کنه

دیدگاه

اقا من که فروشنده نیستم گفتن نیست منم چون چند وقت پیش قیمت گرفته بودم قیمت دادم.تو سایتهای خارجی هم نگاه کنید با کاملش چندان ارزونتر نیست.بله دورغ زیاد توی سایتا مینویسن لیزر خوب و با پدر مادر قیمتش ارزون نیست.بهتر از همون لیزر دویدی رایتر استفاده کنید.
                        کسی هم قیمت ارزون تر جایی پیدا کرد لطفا اعلام کنه
                        منم منظورم شما نبودید کسانی بودن که اینطوری قیمت میدن و تو این مملکت خیلی زیاده! حتی خود سیستم خواهان همچین ادمهایی هست

دیدگاه

نظارت وجود نداره و بلانسبت مردم خدارو فراموش کردن.
                          پیش خودشون میگن نظارت که نیست خدا هم که نیست تو این شهرم که فقط من قطعه میفروشم مردمم که نیاز دارن مجبورن بخرن پس فاکتور بزن ده برابر کی به کیه؟...
                          آقا خداییش قسم میخورم توی رشت مجبور شدم از یه جا قطعه بگیرم که همه بدون استثنا میدونستن این گرون میفروشه یعنی هر جا میرفتم طرف میگفت باید از فلان جا بگیری ولی قیمتش دو برابر میشه.
                          ما تهران میرفتیم ده تا ده تا مقاومتو دیودو امثال این خورده ریزارو میخریدیم پولی هم نمیشد اما اونجا باور کنید من مقاومت دونه ای 50 تومن خریدم بعضی وقتا هم 100 تومن دیود زنر 0.5 وات خریدم 3000 تومن همونو تو eca دیدم زده 350. خازن پلی استر خریدم 3500 تو eca زده 350 یه مدل کلید بود که خریدم 2500 تو eca زده بود 450. و ... مغازه هم برا خودشه کرایه هم نمیده که بگیم مجبور شده بکشه روش. بابا بعضیا سو استفاده گر هستن ولی اون دنیایی هم هست جوابی دادنی هم هست یعنی امیدوارم که باشه... [-(
                          بیخیال از این حرفا زیاده تایپیکو منحرف نکنیم بهتره

دیدگاه

سلام احسان جان من از اول تاپیک رو خوندم و قطعات رو هم تهیه کردم ولی قسمت نرم افزاری رو متوجه نشدم
                            1-باید از برد آردوینو استفاده کنم یا می تونم از بسکام هم استفاده کنم
                            2- یه توضیح مختصر در رابطه با برنامه کامپیوتر هم بدی ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yasser2000
                              سلام احسان جان من از اول تاپیک رو خوندم و قطعات رو هم تهیه کردم ولی قسمت نرم افزاری رو متوجه نشدم
                              1-باید از برد آردوینو استفاده کنم یا می تونم از بسکام هم استفاده کنم
                              2- یه توضیح مختصر در رابطه با برنامه کامپیوتر هم بدی ممنون میشم
                              سلام
                              برنامه ای که برای پردازش جی کد در میکرو وجود داره در واقع شاید بشه اسمشو گذاشت سیستم عامل جی کد که اسم خودش هم هست GRBL و سورسش آمادس و میتونید ازش استفاده کنید.(1)
                              شما اگر یکم برنامه نویسی بلد باشی این سورس کد رو میتونی طبق نیاز خودتون نسبت به هر میکرویی تغییر بدید.
                              یک فایل به نام config.h وجود داره که داخل اون پورت های ورودی و خروجی رو تغییر میدید و ...
                              ولی در کل پیشنهادم همون برد آردوینو و atmega328 هستش.
                              ولی لزومی نداره این برد رو بخرید این برد به صورت اوپن سورس ارائه شده و به راحتی با کمتر از 15000 تومن میتونید بسازیدش.
                              از بسکام میشه استفاده کرد به شرطی که خودتون GRBL رو با بسکام بنویسید.
                              برنامه کامپیوتر هم به این ترتیبه:
                              1 - تصویر
                              2 - تبدیل تصویر به نقاط سیاه و سفید(بیت مپ)
                              3 - تبدیل تصویر بیت مپ به Gcode
                              4 - ارسال Gcode به میکروکنترلر(نرم افزار Gcodesender یا هر نرم افزار دیگه ای)(2)
                              برای حکاکی تصویر رو در فتوشاپ طراحی و به بیت مپ تبدیل میکنیم و در نهایت بیت مپ رو به جی کد تبدیل میکنیم.
                              در برشکاری طرح رو در inkscape طراحی و توسط خوده inkscape به جی کد تبدیل میکنیم.برای نرم افزار inkscape یک افزونه وجود داره که طرح رو به جی کد تبدیل میکنه.(3)
                              [hr]
                              (1) - http://up.haunting.ir/up/haunt/Documents/GRBL.rar
                              (2) - http://up.haunting.ir/up/haunt/Docum...codesender.rar
                              (3) - http://up.haunting.ir/up/haunt/Docum...erengraver.rar

دیدگاه

نوشته اصلی توسط احسان رودپیش زاده
                                سلام
                                برنامه ای که برای پردازش جی کد در میکرو وجود داره در واقع شاید بشه اسمشو گذاشت سیستم عامل جی کد که اسم خودش هم هست GRBL و سورسش آمادس و میتونید ازش استفاده کنید.(1)
                                شما اگر یکم برنامه نویسی بلد باشی این سورس کد رو میتونی طبق نیاز خودتون نسبت به هر میکرویی تغییر بدید.
                                یک فایل به نام config.h وجود داره که داخل اون پورت های ورودی و خروجی رو تغییر میدید و ...
                                ولی در کل پیشنهادم همون برد آردوینو و atmega328 هستش.
                                ولی لزومی نداره این برد رو بخرید این برد به صورت اوپن سورس ارائه شده و به راحتی با کمتر از 15000 تومن میتونید بسازیدش.
                                از بسکام میشه استفاده کرد به شرطی که خودتون GRBL رو با بسکام بنویسید.
                                برنامه کامپیوتر هم به این ترتیبه:
                                1 - تصویر
                                2 - تبدیل تصویر به نقاط سیاه و سفید(بیت مپ)
                                3 - تبدیل تصویر بیت مپ به Gcode
                                4 - ارسال Gcode به میکروکنترلر(نرم افزار Gcodesender یا هر نرم افزار دیگه ای)(2)
                                برای حکاکی تصویر رو در فتوشاپ طراحی و به بیت مپ تبدیل میکنیم و در نهایت بیت مپ رو به جی کد تبدیل میکنیم.
                                در برشکاری طرح رو در inkscape طراحی و توسط خوده inkscape به جی کد تبدیل میکنیم.برای نرم افزار inkscape یک افزونه وجود داره که طرح رو به جی کد تبدیل میکنه.(3)
                                [hr]
                                (1) - http://up.haunting.ir/up/haunt/Documents/GRBL.rar
                                (2) - http://up.haunting.ir/up/haunt/Docum...codesender.rar
                                (3) - http://up.haunting.ir/up/haunt/Docum...erengraver.rar

خیلی ممنون از راهنماییت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X