اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید برق با حرارت بسیار زیاد خورشید !! جالبه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تولید برق با حرارت بسیار زیاد خورشید !! جالبه

خوب اینجوری ما یه حرکت داریم و تا گاز گرم شده بیاد سرد بشه کلی طول میکشه ولی تو فیلم خیلی سریع میل لنگ حرکت میکرد؟
    1- این مکانیزمه! و بیشتر از این وارد مشکلات طراحی و ساخت میشه!
    2-چند تا پیستون هست! که با هم موازی شدند!
    3-گاز هر گازی نیست!
    4-سیلندر سرد با سیلندر گرم یکی نیست!
    5- محاسبات قسمت سرد و گرم موتور نقطه اصلی طراحی این نوع موتور هست
    پایان نامه ارشد یکی از دوستان من طراحی همین موتور بود!

دیدگاه

- این مکانیزمه! و بیشتر از این وارد مشکلات طراحی و ساخت میشه!
      2-چند تا پیستون هست! که با هم موازی شدند!
      3-گاز هر گازی نیست!
      4-سیلندر سرد با سیلندر گرم یکی نیست!
      5- محاسبات قسمت سرد و گرم موتور نقطه اصلی طراحی این نوع موتور هست
      پایان نامه ارشد یکی از دوستان من طراحی همین موتور بود!
      من حدس هایی در این مورد دارم گاز میتونه از انواعی باشه که در یخچال مورد استفاده قرار میگیره فرئون یا 134 که در کولرها
      استفاده میشه این گاز براحتی توسط فشار و عبور از کندانسور مایع میشه یعنی با از دست دادن حرارت حجمش کم میشه
      یک موتور بخار رو فرض کنید که بخار خروجی رها نشه و در یک سیکل کاری دوباره مایع و از نوع استفاده بشه که در اینجا مایع
      شدن مطرح نیست کافیه حجمش کم بشه و دوباره استفاده بشه.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
        تو این فیلمی که لینکشو آقا محمد گذاشته اند این بشقابه خیلی براقه چی طوری میشه یک همچین چیزی درست کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خو فلز را پولیش دادند؟؟؟؟؟؟؟یا اینکه روشو چیزی چسبوندند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟به نظرتون آبکاری نیکل-کروم برا این کار مناسبه
        ببین برای این کار از هر چیز منعکس کننده ای میشه استفاده کرد . توی سرچ هایی که من کردم اکثر جاها از نام کلیRectifier (به معنی منعکس کننده) استفاده می کردن . بعض جاهای مثل این لینک که بچه های دانشگاه آریزونا ساختنش با آینه ساختن . یک نمونه خیلی کوچک هم پیدا کردم که از استیل برای متمرکز کردن نور استفاده کرده بود . این لینک
        در ضمن همونطور که ساختن ذره بین های مقعر کوچیک به ساده گی امکان پذیره ساختن این آینه های بزرگ مقعر هم کاری نداره . فقط کافیه قالبش طراحی بشه . قلع و نقره اندود کردنش کاری نداره . (قلع برای چسبیدن بهتر نقره به شیشه هست چون در حالت عادی نقره به شیشه نمی چسبه)
        داخل این لینک هم یک کتاب درباره ساخت این آینه ها و کلا نحوه بهره گرفتن از انرژی خورشیدی هست . دیدنش ضرری نداره .

اضافه شده در تاریخ :
        دو حالت داره یا این :

یا این :

منبع : ویکی پدیا

نوشته اصلی توسط Ghasede del
        من حدس هایی در این مورد دارم گاز میتونه از انواعی باشه که در یخچال مورد استفاده قرار میگیره فرئون یا 134 که در کولرها
        استفاده میشه این گاز براحتی توسط فشار و عبور از کندانسور مایع میشه یعنی با از دست دادن حرارت حجمش کم میشه
        یک موتور بخار رو فرض کنید که بخار خروجی رها نشه و در یک سیکل کاری دوباره مایع و از نوع استفاده بشه که در اینجا مایع
        شدن مطرح نیست کافیه حجمش کم بشه و دوباره استفاده بشه.
        در مورد گازش اونجا اشاره کرده در حالت عادی هوا یا هیدروژن یا هلیوم هست .

اضافه شده در تاریخ :
        لینک اول "پاسخ32" اصلاح شد .
        تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
        دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
        مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
        حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

انیمیشن اولی تا حدودی قابل قبول هست با اینکه کاملآ گویا نیست
          دومی کلآ عجیب به نظر می رسه پیستون پایینی از سیلند کوچکتره چطور فشار
          هوای گرم به بالا نفوذ نمیکنه oo:

دیدگاه

ساختن اینه که کاری نداره ....بی خیال .
            بیشتر روی همین موتور بحث کنید .
            من همیشه دوست داشتم یه موتور کوچیک بسازم که با الکل یا بنزین یا هر چیز دیگه کار کنه .
            فقط موتور باشه و کوچیک باشه .

اتفاقا انیمیشن دوم خیلی جالبه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del
              انیمیشن اولی تا حدودی قابل قبول هست با اینکه کاملآ گویا نیست
              دومی کلآ عجیب به نظر می رسه پیستون پایینی از سیلند کوچکتره چطور فشار
              هوای گرم به بالا نفوذ نمیکنه oo:
              خوب اولی هم همینطوره . توی اولی هوای گرم از اون مسیر لوله ای شکل جا به جا میشه ولی در شکل دوم از طرییق فاصله خالی بین پیستون و سیلندر. به نظر من این خودش باعث کاهش حجم میشه. در ضمن شکل دوم نمونه کامل شده شکل اول هست . اولی مدل آلفا هست و دومی بتا .
              تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
              دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
              مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
              حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

قبل از ساخت باید تحلیل درستی از کارکردش داشته باشید اولی خیلی گویاتره ویک قسمت که
                خیلی مهمه چرخ لنگر این موتوره زمانی که پیستون با منبسط شدن گاز به انتهای سیلندر میرسه
                چرخ لنگر با انرژی که ذخیره کرده دوباره پیستون رو به داخل سیلندر بر می گردونه.

دیدگاه

اصلا قابل فهم و درک نیست تا به اینجا :cry:(البته واسه من شاید شما درکش کردید) :cry2:

دیدگاه

نه کاملا . من فقط گفتم جالبتره .

ولی حالا که اصرار میکنید :biggrin: توضیح میدم .

شکل 2 رو نگاه کنید :
                    1- همواره گرما از پایین داده میشه و همواره از بالا سرد میشه .
                    2-جایی که پیستون پایینه شروع میکنیم ؛ حرارت سریع گازو داغ و منبسط میکنه * پیستون بالا میره وسریع پیستون بالایی گاز سردو از بغل وارد پایین میکنه و دوباره منقبض میشه و کم فشار میشه و پستون پایینی میاد پایین با پایین اومدن این گاز نه داغ و نه سردو به بالا منتقل میکنه تا سرد بشه
                    و دو باره از اول که با گرم شدن بالا ...و اماتو این زمان مدت زیادی دو پیستون همزمان با هم بالا میرن که برای جفتشون فرصتی است که گاز یکی داغ و دیگری سرد بشه و زیاد جابجایی گاز هم نباشه
                    البته نیازه تا محور یه وزنه سنگین باشه و احتمالا یه طرفش باید سنگین تر باشه

یه فکری کردم .اینو ردیف کردم تا بهتر معلوم بشه فقط کافیه مدت زیادی به عکس نگاه کنی

دیدگاه

یه فکری کردم .اینو ردیف کردم تا بهتر معلوم بشه فقط کافیه مدت زیادی به عکس نگاه کنی
                      بد مدلی رو برای توضیح دادن انتخاب کردی پیستون گرم رو فرض کن داره پایین میره چه تضمینی هست
                      گاز زیر پیستون همون جا بیایسته و تحت فشار قرار بگیره در حالیکه براحتی از فاصله بین پیستون و سیلندر
                      میتونه بره بالا وقتی پیستون به پایین رسید گازی اونجا نیست تا منبسط بشه بالفرض هم منبسط بشه
                      چه تضمینی هست که به پیستون فشار بیاره وقتی راهش بازه.
                      فقط یک جواب میتونه داشته باشه.

دیدگاه

تازه این دومی ساختش بسیار مشکلتره آبندی محور پیستون پایینی که از وسط پیستون بالایی خارج شده واقعآ دردسره.

دیدگاه

پاسخ : تولید برق با حرارت بسیار زیاد خورشید !! &#15

بد مدلی رو برای توضیح دادن انتخاب کردی پیستون گرم رو فرض کن داره پایین میره چه تضمینی هست
                          گاز زیر پیستون همون جا بیایسته و تحت فشار قرار بگیره
                          واقعا گندم بزنه :biggrin: حتی یه ستاره * هم تو جوابم زده بودم که بعد زیرش همینو توضیح بدم . ولی بعدا هرچی فکر کردم که چی میخواستم بگم یادم رفت

و اما راهش چیه : تلمبه دیدید یه لاستیک مخروطی داره بالا رفتنش هوا رد میکنه ولی پایین اومدنش به دیواره کیپ میشه و هوا بسط پیدا میکنه و از بغل اون لاستیکه رد نمیشه .
                          حالا هم اینجا یه همچین چیزی ولی با فلز / مثلا رو پیستون یه شیار میدیم البته شیب دار و به رینگ متحرک میندازیم .

دیدگاه

واقعا گندم بزنه :biggrin: حتی یه ستاره * هم تو جوابم زده بودم که بعد زیرش همینو توضیح بدم . ولی بعدا هرچی فکر کردم که چی میخواستم بگم یادم رفت

و اما راهش چیه : تلمبه دیدید یه لاستیک مخروطی داره بالا رفتنش هوا رد میکنه ولی پایین اومدنش به دیواره کیپ میشه و هوا بسط پیدا میکنه و از بغل اون لاستیکه رد نمیشه .
                            حالا هم اینجا یه همچین چیزی ولی با فلز / مثلا رو پیستون یه شیار میدیم البته شیب دار و به رینگ متحرک میندازیم .
                            نه دیگه نشد اشکال این انمیشن اینه که پیستون رو خیلی کوچکتر از سیلندر نشون میده در صورتی که پیستون کیپ سیلندره
                            فقط در دو طرف دو تا شیار جهت تبادل بین دو محفظه وجود داره هوای پایین با فشار باید رد بشه چون حجمشم بیشتر شده پس
                            هم به پیستون فشار میاره هم با زور رد میشه.

دیدگاه

پاسخ : تولید برق با حرارت بسیار زیاد خورشید !! &#15

به جون خودم میخواستم همینو بگم :biggrin:

بد مدلی رو برای توضیح دادن انتخاب کردی
                              حق با شماست اصولا چشم من تو مکانیکی به پیچیدگی ها علاقه بیشتر نشون میده و باعث میشه وقتم هم گرفته میشه .
                              اینو الان فیلم گرفتم . دیدنش خالی از لطف نیست :icon_razz:

http://hivoltage.persiangig.com/video/video_0.mp4

یه بار نشستم رو کاغذ مکانیکی کامل CD طراحی کردم و تمام قطعات رو ساختم و از ورق فلزی بریدم . سی دی عمودی میخورد و درب هم نداشت . فقط یه چاک داشت که خودش میکشید داخل و اپتیکو سوار میکرد . اصلا قابل تشخیص نبود که کار دسته . تا حتی فلز های در تماس با DC هم با یه پارچه مخملی شکل ، پوشیده بودم . فوق العاده پیچیده و جالب بود
                              و کاملا جواب داد :smile:

دیدگاه

اقا محمد اینارو از کجا پیدا میکنی . ؟ واقعا خیلی واسم جالب بود . اگر چند سال پیش این اطلاعاتو در دسترس داشتم حتما ...
                                از این نوع ساختار موتورها باز هم سراغ داری ؟
                                یا اطلاعات دقیق تری ازش داری . ممکنه بدردم بخوره

جناب قاصد دل تو این یکی چه نکته هایی هست . اینجا هم باید سوراخ ریز واس تبادل گاز باشه ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X