اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک و همفکری برای مدار قفل از راه دور ( پروژه پایانترمم هست )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک و همفکری برای مدار قفل از راه دور ( پروژه پایانترمم هست )

سلام دوستان :bye
    برای ترم تابستون 2واحد کاراموزی و 2واحد پروژه ساخت برداشتم. :nerd:
    مدیر گروهمون فرمودن که برای پروژه باید مداری طراحی کنم که بشه 4تا از درهای دانشگاه رو به صورت کنترل از راه دور ( بی سیم ) قفل و باز کنم.

مشکلاتی که پیش رو داریم
    -چه قفلی استفاده کنم ؟
    -به نظرم قفل باید دارای دستگیره باشه ولی قفل شدن در ؛باید توسط ریموت انجام بشه

خوب ریموت هم فکر کنم همین ریموت کنترل های بهنام کیت که 4کاناله هست و دارای برد 50 تا 500متر میباشه رو استفاده کنم

تنها مشگلی که در این زمینه به زهنم میرسه اینه که:
    -از کجا طرف بفهمه در قفل شده یا باز مونده !!

از همه دوستان درخواست کمک میکنم...هر فکری یا هر ایده ای یا نظری دارید لطف کنید در اینجا ذکر کنید.

هـــمکــــنون نــــیازمـــد یــاری سـبزتــان هــستیم ( ستاد دانشجویان هنگ کرده )
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

پاسخ : کمک و همفکری برای مدار قفل از راه دور ( پروژه پایانترمم هست )

سلام.......
    نوشته اصلی توسط مهران چمنی
    -چه قفلی استفاده کنم ؟
    بستگی به درت داره . منظورت در اتاق هست یا در اصلی دانشگاه ؟

از میکرو سوییچ نمی تونی استفاده کنی ؟
    تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
    دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
    مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
    حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

برای اینکار بهتره از ماژول فرستنده گیرنده rfm12 استفاده کنی راه اندازیش یه مقدار مشکله ولی کتابخانه های زیادی تو اینترنت براش موجوده اینجوری فرستنده و گیرندت می تونن کاملا از هم با خبر باشن تازه می تونی انواع کد گذاری ها رو هم روش پیاده کنی که امنیت دستگاه بالابره فقط یه مقدار هزینه پروژه بالاتر میره که فکر نکم مشکلی باشه ( ماکسیموم 50 هزار تومان)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid_ec
        برای اینکار بهتره از ماژول فرستنده گیرنده rfm12 استفاده کنی راه اندازیش یه مقدار مشکله ولی کتابخانه های زیادی تو اینترنت براش موجوده اینجوری فرستنده و گیرندت می تونن کاملا از هم با خبر باشن تازه می تونی انواع کد گذاری ها رو هم روش پیاده کنی که امنیت دستگاه بالابره فقط یه مقدار هزینه پروژه بالاتر میره که فکر نکم مشکلی باشه ( ماکسیموم 50 هزار تومان)
        -مگه ریموت های فرستنده و گیرنده بهنام کیت مشگلی دارن ؟ به نطرم بشه اونا رو هم کد گذاری کرد
        -منظورت رو نفهمیدم.چطوری با هم در ارتباط هستن ؟ مثل ریموت های تصویری ماشین ؟

نوشته اصلی توسط محمد م
        بستگی به درت داره . منظورت در اتاق هست یا در اصلی دانشگاه ؟
        از میکرو سوییچ نمی تونی استفاده کنی ؟
        در کلاس های صمعی بصری یا کارگاه .... در معمولی یک طرفه و یکی از کلاس ها دارای دو در هست

میکرو سوییچ هم اضمینانی بهش نیست....بچه ها خرابش میکنن

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

میکرو سوییچ هم اضمینانی بهش نیست....بچه ها خرابش میکنن
          می تونی اون رو داخل کم در / محلی که زبانه قفل داخلش میره بذاری. فکر نکنم دیگه کسی به اونجا کار داشته باشه . دیده هم نمیشه. یا هم اصلا می تونی پشت زبانه قفل داخل در بذاری. وقتی در قفل بشه کلید هم آزاد میشه. البته نمی دونم این رو در نظر گرفتی یا نه؟ اینکه ممکنه در رو قفل کنی ولی در باز باشه که نباید این اتفاق بیفه . برای همین گفتم میکروسوییچ رو بذار داخل کم . محلی که زبانه قفل واردش میشه.

دیدگاه

سلام

به جای میکروسوئیچ باید از سنسور مگنت سوئیچ استفاده کنید
            این سنسور بیشترین کاربرد رو در مدار های حفاظتی و دزدگیر ها دارد که بیشترین کاربرد آن هم تشخیص باز یا بسته بودن درب هست
            http://iran-micro.com/index.php/cPath/296_326
            از رید سوئیچ هم فکر کنم بتون استفاده کنی

با سپاس
            http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi
              سلام

به جای میکروسوئیچ باید از سنسور مگنت سوئیچ استفاده کنید
              این سنسور بیشترین کاربرد رو در مدار های حفاظتی و دزدگیر ها دارد که بیشترین کاربرد آن هم تشخیص باز یا بسته بودن درب هست
              سلام
              آره این به ذهن من هم رسید ولی یک مشکلی هست اونم اینکه فقط می تونه تشخیص بده در باز هست یا نه و نمی تونه تشخیص بده در قفل هست یا نه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
                می تونی اون رو داخل کم در / محلی که زبانه قفل داخلش میره بذاری. فکر نکنم دیگه کسی به اونجا کار داشته باشه . دیده هم نمیشه. یا هم اصلا می تونی پشت زبانه قفل داخل در بذاری. وقتی در قفل بشه کلید هم آزاد میشه. البته نمی دونم این رو در نظر گرفتی یا نه؟ اینکه ممکنه در رو قفل کنی ولی در باز باشه که نباید این اتفاق بیفه . برای همین گفتم میکروسوییچ رو بذار داخل کم . محلی که زبانه قفل واردش میشه.
                -ایده جالبی بود
                -آره در نظر گرفتم ؛ در همون اولین سوال مطرح کردم که .....

مشکلاتی که پیش رو داریم
                نوشته اصلی توسط محمد م
                آره این به ذهن من هم رسید ولی یک مشکلی هست اونم اینکه فقط می تونه تشخیص بده در باز هست یا نه و نمی تونه تشخیص بده در قفل هست یا نه
                خوب این بار هم حق با شماست
                از آخر چکار کنم

برای باز بودن یا بسته بودن هم باز احتیاج به یک مدار فرستنده و گیرنده داریم....کار سخت میشه :cry:

\|/_\/_

دیدگاه

از آخر چکار کنم
                  برای باز بودن یا بسته بودن هم باز احتیاج به یک مدار فرستنده و گیرنده داریم....کار سخت میشه :cry:
                  پیشنهادم رو دادم دیگه . همون میکرو سوییچ ...... .
                  ببین الان می خوای دوتا کار بکنی :
                  1 - در رو باز و بسته کنی .
                  2- می خوای ببینی درها قفل هستن یا نه .
                  خوب پس نیاز به دو ریموت داری یا یک ارتباط دوطرفه داری . ابتدا شما درخواست قفل شدن رو می فرستی . حال اون طرف کد فرستاده شده از شما رو دریافت میکنه و در رو قفل می کنه . حالا سیستم با اون میکروسوییچ می فهمه واقعا در قفل شده یا نه و اطلاعات رو با توجه به شرایط بلافاصله برای شما در همون لحظه می فرسته . پس نیاز به یک ارتباط دو دارید .
                  البته این ریموت دوم برای اینکه شما بفهمید در قفل شده یا نه . و این کار الزامی هست . چون شما هم می خواید این رو بدونید .

دیدگاه

سلام
                    اقا ما نگرفتیم که چی شد؟
                    شما میخای 2 چیز رو فقط بفهمی که در باز هست یانه ؟؟و در رو باز کنی؟؟
                    باز و بسته بودن در رو با میکرو سوئیچ و... میشه فهمید و لی چه جوری میخای در اتاق رو بازی کنی؟ میخای موتور بذاری؟؟
                    یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اقای دکتر
                      سلام
                      اقا ما نگرفتیم که چی شد؟
                      شما میخای 2 چیز رو فقط بفهمی که در باز هست یانه ؟؟و در رو باز کنی؟؟
                      باز و بسته بودن در رو با میکرو سوئیچ و... میشه فهمید و لی چه جوری میخای در اتاق رو بازی کنی؟ میخای موتور بذاری؟؟
                      سلام دکتر جان
                      همون طور که دوستمون اشاره کرد میخوام :
                      نوشته اصلی توسط محمد م
                      ببین الان می خوای دوتا کار بکنی :
                      1 - در رو باز و بسته کنی .
                      2- می خوای ببینی درها قفل هستن یا نه .
                      وگنه برام کاری نداره که!
                      یه قفل برقی میبندم روی در
                      یه ریموت کنترل آماده هم وصل میکنم

هروفت هم با ریموت یک فرمان بدم....یک بار در باز میشه....یک بارم بسته میشه....

ولی موضوع اینه که نمیدونم آیا واقعا در بسته بوده قفل شده یا اینه باز مونده و قفل شده

\|/_\/_

دیدگاه

سلام
                        هنوز هم مشکلی هست ؟

دیدگاه

ولی موضوع اینه که نمیدونم آیا واقعا در بسته بوده قفل شده یا اینه باز مونده و قفل شده
                          سلام این سوال روکه بچه ها جواب دادن.
                          شما یه میکرو سویچ میذازی لای در .
                          حالا با این وضعیت شما دو حالت برای این سوئیچ تعریف میکنی.::

میگی اگر یک بود یعنی در بسته هست و اگر صفر بود در باز هست چون در روی سوئیچ فشاری نیاورده .

میتونی این سوئیچ رو بدی به پایه int یا همون وقفه و براش Change تعریف کنی که اگر یک بود که یعنی در بسته هست فرمان قفل بودن رو بپذیر. اگر صفر بود یعنی در باز هست و شما مثلا رو ریموت میزنی 1 در قفل نمیشه چون سوئیچ به وقفه داره میگه که در باز هست و وقفه هم اینو به میکرو گزارش میکه که در باز هست و شما هیچ عکس العملی انجام نده .یه 2 تا led هم تو فرستنده بذار .تا وقتی که در باز و بسته میشود روشن بشه .
                          امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشی.اگر نشدی بگو تا بیشتر توضیح بدم
                          یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

صبح رفتم یک فروشگاه فقل و دستگیره الکترونیکی
                            واااای چه قفل هایی داشت !!!! oo: هوش از سر آدم میرفت :eek:

خلاصه فروشنده این قفل رو پیشنهاد داد ...ایرانیش 13تومن بود...55 تومن هم اگه اشتباه نکنم فرانسویس بود
                            این هم عکسی هست که از مدل ایرانیش گرفتم
                            ( حجم تصاویر رو 20برابر کم کردم )

این قفل ها با ولتاژ 12 ولت کار میکنه
                            روی قفل های دستگیره دار هم نصب میشه
                            به نظرم طلا فروشی ها هم برای درب مغازشون از این قفل ها استفاده می کنن

نظرتون راجب این مدل قفل چیه ؟

\|/_\/_

دیدگاه

به نظرم این هم برای ریموت از راه دور خوب باشه
                              الان روی در کمدم بستم
                              قفل در و آژیر کمد و لامپ های اتاق رو باهش کنترل میکنم
                              برای این پروژه استفاده کنم خوبه ؟

\|/_\/_

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X