اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیستم تشخیص عبور اتوموبیل در مسابقه اتوموبیل رانی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سیستم تشخیص عبور اتوموبیل در مسابقه اتوموبیل رانی

مرسی آقا محمد

ایشالله نگا مکنم منم

آره RFID برای اونجور جاهاست که فرمودی ، اون تگ شامل اطلاعاتی هست که شناسه اون تگ داخلشه و با اطلاعات اندک دیگه

اگه بشه ی چیزایی ازش یاد گرفت برای کار دوستمونم عالی ، تگ ها فقط کافیه شماره ماشین ها رو ثبت کنن بعدش لحظه عبور از گیت پایانی زمان عبور رو بشه ذخیره کرد

منم تا چند روزی نیستم ایشالله برگردم بیشتر میخونم راجع بهش
    تنها غیر ممکن ، غیر ممکن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del
      این سیستم با این تکنولوژی که شما در اختیار دارین ممکن نیست.
      اختلاف 20 سانت میتونه سرنوشت مسابقه رو تغییر بده.این فرکانس برای مدوله روی مادون قرمز زیاده سنسورهای مادون قرمز تاخیر انتشار دارن این فرکانس بالاست شما تا حالا تست کردی؟
      سلام . اولا که من پیشنهاد این رو ندادم . من گفتم اگه از این استفاده نشه بهتره لطفا با دقت بخونید

اختلاف 20 سانت منظورت کجاست ینی ؟
      بله این فرکانس جواب میده دوست عزیز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمداسدی
        سلام
        اگه هر دو سنسور روی خط پایان نصب شوند اگر یک نفر که مشکل دار باشد به راحتی میتواند نور بین دو سنسور را قطع کند، ( ممکنه خودش از بین دوسنسور رد بشه سنگ یا مانعی دیگری را پرتاب کند و مسابقه را مختل کند ) در نتیجه برای از بین بردن این مشکل سنسور فرستنده ار روی ماشین نصب میکنیم
        در مورد اینکه یک تماشاگر نما بخواد توسط یک فرستنده دیگه سیستم را مختل کنه کافیه توسط یک کنترل معمولی تلویزیون چند بار به سمت گیرنده دکمه ای را فشار دهد، از انجا که گیرنده بسیار قوی هست و به راحتی تا 15 متر را می تواند دریافت کند این مورد ایجاد مشکل مینماید
        در مورد اون فرکانس 433 هم اگه میشه یکم بیشتر توضیح بدهید
        سلام مجدد .
        اولا عرض کنم که من تا حالا از نزدیک مسابقات نیومدم . اما مطمئنا 2 نفر حراست باید اونجا باشن که نذارن کسی دور و بر خط پایان باشه غیر از اینه ؟ اگه کسی بتونه اونقدر نزدیک اون قسمت ها بشه حتما جون خودش و راننده ها به خطر میفته . البته بازم شما وارد ترین .

ضمنا من کلی توضیح نوشتم که هیچ وسیله ای از قبیل کنترل تلویزیون یا حتی وسایل دست ساز مادون قرمز نمیتونه تو نتیجه اختلال ایجاد کنه دلیلش هم پست قبل نوشتم براتون . در مورد این که فرستنده و گیرنده فیلتر شده هستن و گذشته از اون خروجی ماژول در حالت عادی ینی در حالت رد نشدن خودرو 1 هست .

و یک دلیل دیگه هم اضافه کنم :
        ببینم مگه تماشاگر ها جایگاه ندارن ؟ ینی اینقدر بی نظمه که چیزی پرت کنن یا بیان اونقدر نزدیک که بتونن با یه کنترل کار رو مختل بکنن ؟
        چون برد مادون قرمز نهایتاا 7-8 متر بیشتر نیست . جایگاه تماشا چی ها قاعدتا بیشتره ؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del
          این فرکانس برای مدوله روی مادون قرمز زیاده
          تو پستی که زدم تاکید کردم که این فرکانس به عنوان مثال گفتم .

دیدگاه

منم در ادامه فرمایشات اقا معین و همان طور که قبلا گفتم فکر نکنم اگر سنسورها را در فرکانس های خاص درایو کنیم هرکسی بتواند با هر کنترلی اختشاشی ایجاد کند نمی دونم ربات های مسیر یابی را دیدید که سنسورهای ان ها را در حمام نویز قرار می دهند و در انجا تیون می کنند بعدش همه جا و در هر محیطی جواب می دهد فکر نکنم اون موقع هم نور افتاب تاثیر زیادی بگزارد تازه برای این موضوع می شود کاری کرد که فقط از طریق دید مستقیم یعنی مسیر مستقیم بین فرستنده وگیرنده به هم دسترسی داشته باشند
            یه چیز دیگر ایا این پیست مسابقه اتومبیل ها یک بار از خط پایان رد می شوند(مثلا دوری نیست؟)
            ولی الان یک فکر جالب به سرم زده نمی دونم تا چه اندازه ای درست باشه،نمی دونم این RFID ها تا چه فاصله را تحت پوشش قرار می دهند (یک بار تا دم انجام یه پروژه با RFID رفتیم ولی قسمت نشد)
            نمی دونم این کار که می گم می شه کرد یا نه من در ساختمان های اداری دیده ام که با توجه به کارت های RFID که هر فرد دارد در طول روز می شود اورا به راحتی در ساختمان پیدا کرد ،اگر بشود چنین کاری را برای این مسابقه انجام داد نه تنها می توان فهمید که کدام یک خط پایان را زودتر رد کرده اند بلکه تمام اطلاعات طول مسیر (شاید سرعت،سرعت متوسط)و دیگر موارد را بتوان حساب کرد و با استفاده از یک برنامه ویژوال حتی ان را انالیز کرد(نمی دونم چقدر حرفهایم درسته،هرچی اومد به ذهنم گفتم،نمی دونم با RFID می شه چنین کاری کرد یا نه ،خودم که تا حالا با هاش کار نکردم)
            من هم چنین سیستمی را برای یه ورزش دیگر در ذهن دارم :mrgreen:
            معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
            اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
            آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboy
              ولی الان یک فکر جالب به سرم زده نمی دونم تا چه اندازه ای درست باشه،نمی دونم این RFID ها تا چه فاصله را تحت پوشش قرار می دهند (یک بار تا دم انجام یه پروژه با RFID رفتیم ولی قسمت نشد)
              نمی دونم این کار که می گم می شه کرد یا نه من در ساختمان های اداری دیده ام که با توجه به کارت های RFID که هر فرد دارد در طول روز می شود اورا به راحتی در ساختمان پیدا کرد ،اگر بشود چنین کاری را برای این مسابقه انجام داد نه تنها می توان فهمید که کدام یک خط پایان را زودتر رد کرده اند بلکه تمام اطلاعات طول مسیر (شاید سرعت،سرعت متوسط)و دیگر موارد را بتوان حساب کرد و با استفاده از یک برنامه ویژوال حتی ان را انالیز کرد(نمی دونم چقدر حرفهایم درسته،هرچی اومد به ذهنم گفتم،نمی دونم با RFID می شه چنین کاری کرد یا نه ،خودم که تا حالا با هاش کار نکردم)
              من هم چنین سیستمی را برای یه ورزش دیگر در ذهن دارم :mrgreen:
              شما پست های قبلی این تاپیک رو هم دنبال کردید؟ (ترجیحا صفحه قبل )
              تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
              دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
              مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
              حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
                شما پست های قبلی این تاپیک رو هم دنبال کردید؟ (ترجیحا صفحه قبل )
                سلام محمد جان چرا می زنی :cry2:
                اره جانم نگاه کردم ،می دونم شما به این موضوع RFID اشاره کردید
                منم چنین چیزی را در ذهن داشتم تا اینکه مطلب نو شته شده شما رادیدم به یاد ان افتادم :sad:
                معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
                اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
                آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboy
                  سلام محمد جان چرا می زنی :cry2:
                  اره جانم نگاه کردم ،می دونم شما به این موضوع RFID اشاره کردید
                  منم چنین چیزی را در ذهن داشتم تا اینکه مطلب نو شته شده شما رادیدم به یاد ان افتادم :sad:
                  حال دردت که نیومد ؟ :biggrin:
                  نه . من همچین قصدی نداشتم .
                  همینطوری گفتم شاید ندیده باشی . سوال کردم.
                  تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
                  دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
                  مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
                  حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

سلام دوستان
                    ببخشید اگه سریع مینویسم و زیاد عمقی پست های قبلی نخاندم نزنینم وقتم کمه ( قابل توجه اقا محمد :icon_razz: )

این RFID میتونه خوب باشه ولی اولا آیا در زمان کمی که اقای اسدی داره میتونیم کمکش کنیم ؟
                    دوم اینه واقعا این RFID دقیق هستش و واقعا تشخیص این که کدام زودتر خط رو رد کردن میده ؟ ( البته من اطلاعات کافی ندارم و باید سرچ کرد که ببینیم دقت این RFID برای همچین مسله ای چقد میتانه باشه ؟

حالا اگه آقای اسدی خودشم برگرده نطراتی بده خیلی عالی میشه

شب دوستان خوش
                    شب بخیر
                    تنها غیر ممکن ، غیر ممکن است

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز
                      ببخشید چند روزی سرم خیلی شلوغ شده بود
                      من طراحی سیستم رو بر اساس دو سنسور انجام دادم و الان در حال سرهم کردن اون هستم، مزیت این سیستم اینه که به محض دریافت سیگنال یکی از گیرنده ها، وقفه میکرو و در پی اون تایمر رو فعال میکنه و سنسور دیگه هم با یک عدد میکروی دیگه عمل دیکد کردن را انجام میدهد، اگه کد خوانده شده صحیح بود سیستم عمل شمارش را ادامه میدهد.
                      در مورد سیستم RFID چون باید از آنتن اکتیو استفاده کنیم، فکر میکنم قیمت خیلی بالا بره
                      در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم لطف آنچه تو اندیشی حکم انچه تو بنمایی

دیدگاه

بالاخره به نتیجه رسیدید؟!
                        از چه سنسوری استفاده کردید؟!
                        چطور جواب داد؟!
                        درایور شبکه و nRF24L01
                        کاتالوگ محصولات
                        کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
                        شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
                        فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

سلام . من همین سیستم را واسه مسابقات درگ 2 سال پیش کشوری ساختم . با لیزر کار میکرد و 7 تا سنسور توی 2 مسیر داشت جمعا 14 سنسور
                          لحظه استارت و پایان . 100 متر - 200 متر و 300 متر را هم حساب میکرد. یکدونه هم مگا128 درایو میکرد کل سیستم .
                          نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ARST
                            سلام . من همین سیستم را واسه مسابقات درگ 2 سال پیش کشوری ساختم . با لیزر کار میکرد و 7 تا سنسور توی 2 مسیر داشت جمعا 14 سنسور
                            لحظه استارت و پایان . 100 متر - 200 متر و 300 متر را هم حساب میکرد. یکدونه هم مگا128 درایو میکرد کل سیستم .
                            خب دوست عزیز مدلی ، شماره لیزری ، گیرنده ای ، مداری ، شماتیکی؟!
                            یه چیزی بذارید ما هم بتونیم استفاده کنیم
                            البته ما فقط برای خط پایان میخوایم که خط شروع هم هست ، با عبور اول استارت بخوره و با عبور بعدی استاپ شه
                            ممنون میشم تجربتونو در اختیارمون بذارید
                            درایور شبکه و nRF24L01
                            کاتالوگ محصولات
                            کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
                            شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
                            فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X