اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

سلام عید همگی مبارک

بیشترین بخار حدود 1.7 مگاهرتز است
    اما فکر کنم به خاطر شکل موج هست
    معيار واقعي بودن تصميم، آن است که دست به عمل بزنيم.

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

سلام به همه دوستان عزیز. این واحد نوسان ساز رو نمی شه با AVR ساخت؟
      STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alidehghan288
        سلام
        خوب اسیلوسکوپ را گرفتم
        این هم عکس از صفحه نمایش از مدار بخار من:

اما خیلی عجیبه چون فرکانس 1.7 مگا هرتز هست!!!
        چرا مدار بخارش کمه؟؟؟
        بخاطر ولتاژه؟؟؟
        گیچ
        دادا اسکوپت چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Javad Moosavi
          سلام به همه دوستان عزیز. این واحد نوسان ساز رو نمی شه با AVR ساخت؟
          نه
          من بیشترین فرکانسی که با میکرو بدست آوردم با کریستال 16 حدود 1 مگا هرتزه!!!
          اما اگر برنامه رو یکی با اسمبلی بنویسه جواب میده!!!

دیدگاه

نه
            من بیشترین فرکانسی که با میکرو بدست آوردم با کریستال 16 حدود 1 مگا هرتزه!!!
            اما اگر برنامه رو یکی با اسمبلی بنویسه جواب میده!!!
            چجوری برنامه رو نوشتید؟
            با همون کریستال 16 ست و ریست کنید و وسطش تاخیر بدید فکر کنم در بیاد
            آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
              چجوری برنامه رو نوشتید؟
              با همون کریستال 16 ست و ریست کنید و وسطش تاخیر بدید فکر کنم در بیاد
              همین کار رو کردم که نشد
              ولی اگر کسی برنامش رو با اسمبلی بنویسه میشه!!!

دیدگاه

آقای دهقان ممنون از پاسختون. :rolleyes:
                اگه با AVR نشه پس با ARM قطعا باید بشه دیگه. فرکانس میکرو روی 100 مگاهرتز تنظیم کنیم و .....

ببخشید من یه سوال در حد اول ابتدایی هم بپرسم.... :cry:(از همه عذر خواهی می کنم) برای بایاس کردن پیزو باید یک سر سیم پیزو به زمین و سر دیگر به سیم نوسان کننده متصل بشه؟ همینطوری درسته؟

ممنون :smile:

دیدگاه

آقای دهقان ممنون از پاسختون. :rolleyes:
                  اگه با AVR نشه پس با ARM قطعا باید بشه دیگه. فرکانس میکرو روی 100 مگاهرتز تنظیم کنیم و .....

ببخشید من یه سوال در حد اول ابتدایی هم بپرسم.... :cry:(از همه عذر خواهی می کنم) برای بایاس کردن پیزو باید یک سر سیم پیزو به زمین و سر دیگر به سیم نوسان کننده متصل بشه؟ همینطوری درسته؟

ممنون :smile:
                  ممنون
                  نیاز به ARM نیست!!!
                  بهترین کار همین مداره که من ترانزیستورشو اول فروردین خرید کردم که دهم به دستم میرسه!!
                  اگر هم می خواهید با میکرو باشه PIC بهترین راهه چون هم به نویز حساس نیست و فرکانس اونم نسبت به AVR بالا تره!!!

برای بایاس کردن پیزو...
                  بله حدودا درسته اما باید خروجی نوسان کننده به یک تقویت کننده ترانزیستوری متصل شه و بعد بره به پیزو!!!

دیدگاه

ممنون
                    نیاز به ARM نیست!!!
                    بهترین کار همین مداره که من ترانزیستورشو اول فروردین خرید کردم که دهم به دستم میرسه!!
                    اگر هم می خواهید با میکرو باشه PIC بهترین راهه چون هم به نویز حساس نیست و فرکانس اونم نسبت به AVR بالا تره!!!
                    بله حدودا درسته اما باید خروجی نوسان کننده به یک تقویت کننده ترانزیستوری متصل شه و بعد بره به پیزو!!!
                    آقا بازهم ممنون از پاسختون. من در الکترونیک دیجیتال زیاد تاخت و تاز کردم ولی الکترونیک آنالوگ..... صفر مطلق هستم فقط درحد اول ابتدایی و فرق خازن و مقاومت رو می دونم... واسه همین چون از مدار نوسان ساز هیچی دستگیرم نمی شه و (احتمالا کسی هم نیست که تحلیل کنه واسم!) گفتم دیجیتالش کنیم بره! :biggrin:

اون قسمت تقویت ترانزیستوری البته می دونم (چون میکرو ها اصلا قدرت درایو ندارن) فکر کنم واسه اینکه اونجاشم خوب بشه از یه آی سی 74254 استفاده کنم خوب دربیاد. ضمنا PIC بلد نیستم فقط AVR و LPC 1768 :biggrin: :biggrin: :biggrin:

دیدگاه

آقا بازهم ممنون از پاسختون. من در الکترونیک دیجیتال زیاد تاخت و تاز کردم ولی الکترونیک آنالوگ..... صفر مطلق هستم فقط درحد اول ابتدایی و فرق خازن و مقاومت رو می دونم... واسه همین چون از مدار نوسان ساز هیچی دستگیرم نمی شه و (احتمالا کسی هم نیست که تحلیل کنه واسم!) گفتم دیجیتالش کنیم بره! :biggrin:

اون قسمت تقویت ترانزیستوری البته می دونم (چون میکرو ها اصلا قدرت درایو ندارن) فکر کنم واسه اینکه اونجاشم خوب بشه از یه آی سی 74254 استفاده کنم خوب دربیاد. ضمنا PIC بلد نیستم فقط AVR و LPC 1768 :biggrin: :biggrin: :biggrin:
                      منم دوست دارم طرز کار مدار رو بدونم
                      ولی از آنالوگ هیچی نمیدونم :sad:
                      آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

سلام و درود بر همه برو بچه های فعال سایت
                        مطالب خیلی عالیه. خیلی زحمت کشیدید.
                        من یه مدار می خوام که بتونه 5لیتر در ساعت بخار تولید کنه مدارش کجا گیرم میاد اطلاعاتی که دارید خواهشن راهنمایی کنید

دیدگاه

من یه مدار می خوام که بتونه 5لیتر در ساعت بخار تولید کنه مدارش کجا گیرم میاد اطلاعاتی که دارید خواهشن راهنمایی کنید
                          این کار با یه پیزی امکان نداره مگر این که حدود 13 تا مدار پیزورو همراه با 13 پیزو موازی کنید!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamedkord
                            سلام و درود بر همه برو بچه های فعال سایت
                            مطالب خیلی عالیه. خیلی زحمت کشیدید.
                            نکنه می خوای بویلر نیروگاهی تولید کنی! بعید می دونم تولید حجم بخار بالا با برق توجیه داشته باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 11101010000
                              خب باشه
                              جواب سوالمو بده
                              شوخی نکن :angry:
                              جدی دارم حرف میزنم
                              چه بی اعصاب

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=72424.msg689937#msg689937

البته چندتا پست پاک شده؛ صفحه ها یکم جا به جا شده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza babatabar
                                سلام من قبلآ یه بک پ از اون مدار گرفته بودم قرارش میدم تا دوستان استفادش کنند

لیست قطعات:
                                1-ترانزیستور TT2148 یا معادل آن
                                2-سلف 100 میکرو هانری
                                3-پیزو تبخیر آب سرد
                                4-ترانس 24 ولت 1 آمپر
                                5-پل دیود 2 آمپر
                                6-برد سوراخ دار کوچک
                                7-هیت سینک متوسط
                                8-خازن 2200 میکرو فاراد 50 ولت
                                9-خازن 6.8 نانو فاراد
                                10-خازن 1.5 نانو فاراد
                                11-مقاومت 18 کیلو اهم دو وات
                                12- سلف مدار که باید پیچیده بشه و برای این کار کافیه 18 دور سیم دور یک مداد بپیچید
                                چرا تو عکس 5 تا خازن هست؟
                                میخوام سیم سلفو بخرم بگم چی بده؟
                                [center]یه شب خواب دیدم اون دنیا خدا ازم پرسید:وقتی همسایه ات گرسنه بود کجابودی؟
                                منم گفتم: خدا جون خودت کجا بودی؟
                                خیلی حال داد
                                ولی بعدش رو یادم نیست ، فکر کنم سرب داغ رو با قیف ریختن تو حلقم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X