اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

من از فروشنده پرسیدم گفت فقط اندازه پیزو ها با هم فرق داره
    سلف هام هم شبیه شماهاست فقط مشکیشه حتی اول خازن ام کاتی گرفتم گفت بهتره
    دوباره که رفتم امجد پلی استر گرفتم فقط به نظرم ترانزیستورم سوخته یه بار Ac وارد مدار شد
    حالا چطوری تست کنم TR رو ؟

آقایون کسی میدونه چرا بعد از پل ولتاژ من کم میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    مشکلاتمونم عجیب غریبه
    با همه چی ساختم
    تا همه چی ساختم
    http://electeronic.blogfa.com

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

نوشته اصلی توسط Mirana
      سلام وقت بخیر
      علایم سوختن ترانزیستور چیه ؟ تو مدار نمیخوام تست کنم میترسم اشتب ببندم دوباره چیزای دیگه هم بسوزن
      با اهم متر میگیرم بیس امیتر 5.32 و بیس کلکتور 5.31 میده سالمه ؟
      میخوام برم پل دیود آماده بگیرم کتابیش خوبه ؟ جریان بالا که میگی مثلا تا چه جریانی رو میتونه تحمل کنه ؟
      نمیدونم سوخته یا نه
      ولی این ترانزیستورا مرگ نداره...ولی خوب شایدم سوخته باشه....!
      نمیشه مطمئن بود
      ببین
      اون مدار ترانزیستوری رقص تور رو که طراحی کردم و شماتیک رو صفحه قبل گزاشتم رو دیدی؟
      بجای c945 اون 1047 خودت رو بزار
      فقط اون سری که به tiny13 میره رو نزن....با یک مقاومت بیشتر از یک کیلو اهمی بزن به مثبت پنج ولت
      اگه led روشن شد یعنی ترانزیستورت سالمه :nerd:
      پل دیود کتابی مثلا مال خودم 4آمپر بود....مدل های فلزیش 30آمپرش هم هست... !
      شما 3آمپرم بگیری از سرش زیاده :biggrin:
      نوشته اصلی توسط Mirana
      حالا چطوری تست کنم TR رو ؟

آقایون کسی میدونه چرا بعد از پل ولتاژ من کم میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      مشکلاتمونم عجیب غریبه
      تست ترانزیستورت رو که الان گفتم....! چند بار میپرسی آخه :biggrin:

خانوما یعنی جواب ندن؟!
      نه من نمیدونم چرا ولتاژت کم میشه !
      البته شاید....شاید ...احتمالا امکان داره که مقاومت دیود یا خازنت زیاده !
      اگه اینطوری باشه باید پل دیود یا خازنت گرم هم شده باشه ها :smile:

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

دوستان من یه منبع 42 ولت 600 میلی امپر دارم به نظر اونایی که ساختن ایا جواب میده برای سه تا؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
          دوستان من یه منبع 42 ولت 600 میلی امپر دارم به نظر اونایی که ساختن ایا جواب میده برای سه تا؟!
          با این منبع تغذیه احتمالا یدونه پیزو رو را بندازه باید امتحان کنی

دیدگاه

سلام
            یه مشکلی واسم پیش اومد یکم طول کشید فک کنم رو این مدار ساده
            منم بالاخره راه انداختم و عکساشم میزارم
            طبق این فرمول هم ولتاژ بعد از پل دیود باید کم بشه نمیدونم چرا واسه بعضی ها زیاد میشه
            Vm-1.4 ضربدر 2 تقسیم بر 3.14
            -1.4 به این دلیل هست که تو هر نیم سیکل فقط 2 تا دیود استفاده میشه
            که واسه من فرمول با عملی دقیقا برابر بود
            فقط این ترانزیستورش با هیت سینک هم خیلی داغ میکنه عادیه ؟؟؟؟ مدار 2 3 ساعت روشن باشه داغون نمیکنه ؟
            موفق باشید
            با همه چی ساختم
            تا همه چی ساختم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mirana
              سلام
              یه مشکلی واسم پیش اومد یکم طول کشید فک کنم رو این مدار ساده
              منم بالاخره راه انداختم و عکساشم میزارم
              طبق این فرمول هم ولتاژ بعد از پل دیود باید کم بشه نمیدونم چرا واسه بعضی ها زیاد میشه
              Vm-1.4 ضربدر 2 تقسیم بر 3.14
              -1.4 به این دلیل هست که تو هر نیم سیکل فقط 2 تا دیود استفاده میشه
              که واسه من فرمول با عملی دقیقا برابر بود
              فقط این ترانزیستورش با هیت سینک هم خیلی داغ میکنه عادیه ؟؟؟؟ مدار 2 3 ساعت روشن باشه داغون نمیکنه ؟
              موفق باشید
              :applause:تبریک میگم :applause:
              البته کمی داغ میشه اما دلیل داغ کردن ترانزیستورت مال اون سیم پیچیه که پیچوندی کمی فاصله بینشونو زیاد کن ببین جریان کشیش کم میشه یا نه باید که کم بشه راستی مدارت چقدرجریان میکشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط coco
                :applause:تبریک میگم :applause:
                البته کمی داغ میشه اما دلیل داغ کردن ترانزیستورت مال اون سیم پیچیه که پیچوندی کمی فاصله بینشونو زیاد کن ببین جریان کشیش کم میشه یا نه باید که کم بشه راستی مدارت چقدرجریان میکشه
                راستش من سر یه اشتباه کوچیک یه پیزو سوزوندم :cry: پولش به درک ولی دیگه اصلا حال ندارم برم امجد
                پیزو رو زمین بود آب ریختم vیخت رو زمین و خورد به ته پیزو و.......
                به خاطر همین دیگه تست نمیکنم مدارو برم پیزو هارو بزارم تو یه چیزیو آب بندی کنم بعد تک تک جاهارو اندازه بگیرم
                حالا حالا ها با این بچه کار دارم :mrgreen:
                فقط میمونه PCB که زحمتش با شما دوستان باشه
                در ضمن یه پل دیود کتابی سگ جون 10 آمپر هم گرفتم اونو چطوری بزاریم تو PCB ؟
                واسه رقص نورمونم من تو فکر من یه آستابله که خیلی راحته ولی فقط چشمکه
                میکرو هم که atmega نیمیصرفه واسه یه رقصه نور ولی attiny انگار بهتره
                دیگه با چیا میشه ؟
                سپاس گذارم
                با همه چی ساختم
                تا همه چی ساختم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mirana
                  راستش من سر یه اشتباه کوچیک یه پیزو سوزوندم :cry: پولش به درک ولی دیگه اصلا حال ندارم برم امجد
                  پیزو رو زمین بود آب ریختم vیخت رو زمین و خورد به ته پیزو و.......
                  به خاطر همین دیگه تست نمیکنم مدارو برم پیزو هارو بزارم تو یه چیزیو آب بندی کنم بعد تک تک جاهارو اندازه بگیرم
                  حالا حالا ها با این بچه کار دارم :mrgreen:
                  فقط میمونه PCB که زحمتش با شما دوستان باشه
                  در ضمن یه پل دیود کتابی سگ جون 10 آمپر هم گرفتم اونو چطوری بزاریم تو PCB ؟
                  واسه رقص نورمونم من تو فکر من یه آستابله که خیلی راحته ولی فقط چشمکه
                  میکرو هم که atmega نیمیصرفه واسه یه رقصه نور ولی attiny انگار بهتره
                  دیگه با چیا میشه ؟
                  سپاس گذارم
                  اقا منم یه بار فک کردم کف پیزومو سوزوندم انداختم دور نگو سالم بوده اشکال از مدارم بود اینا به این راحتی نمیسوزن یه طول عمر مشخصی دارن اگه اشتباه نکنم 5000 ساعته تو یه دیتا شیت دیده بودم بعدشم من کل پیزومو تو اب کردم وقتی از اب در میاری از دو طرف بخار میکنه مثل این X-( هیچ اتفاقی هم نمیفته البته تا الان
                  اما در مورد پل دیود بیشتر پل دیودها تو محیط pcb پکیج دارن اما اگه نباشه هم میشه راحت طراحی کرد
                  همون attiny که مهران جون زحمتشو کشیدن و گذاشتن بهتره هم اسونه هم نسبت به کارایش بهتره

دیدگاه

اگه 5000 ساعت باشه که خیلی کمه به نظرم اینطوری نیست مگه میشه واسه یه قطعه چنین چیزی تعیین شده باشه ؟
                    نمیدونم والا شاید هست شایدم............

بچه ها به جای سلف 500n میشه پتانسیومتر گذاشت ؟ یه یه چیزی یه جایی که بشه جریانو تغییر بده
                    اینطوری یهو خونرو بخار ور میداره :agree:
                    با همه چی ساختم
                    تا همه چی ساختم

دیدگاه

oo:
                      بچه ها به جای سلف 500n میشه پتانسیومتر گذاشت ؟ یه یه چیزی یه جایی که بشه جریانو تغییر بده
                      :eek:
                      داداش میشه شباهت کاری بین پتانسیومتر با سلف رو بگی که میخوای به جای سلف پتانسیومتر بزاری؟
                      اینا هیچ ربطی به هم ندارن پتانسیومتر مقاومت اهمیه سلف خاصیت خودالقایی داره

دیدگاه

برای متغیر کردن بخار میتونید جریان L3 رو اندازه بگیرید و یه پتانسیومتر حدود 5 تا 10 کیلو(بسته به جریان بیس) با L3 سری کنید

دیدگاه

سلام به همه اقایون
                          من دوست دارم این مدار رو طراحی کنم اما از الکترنیک هیچ شناختی ندارم :sad:
                          به صورت اتفاقی اومدم تو سایت و این مطلبو دیدم وخوشم اومد :applause:
                          فک کردم کار ساده ای باشه برای همین رفتم وسایلشو خریدم یعنی از اون شبیه سازی پیرینت گرفتم گفتم اقا اینارو بدید
                          اما راستیاتش الان نمی دونم تو این چیزایی که فروشندهه به هم داده الان مثلا 1n5کودومه یا 1n8کودومه هرچیم سرچ کردم که 1000 نوع عکس خازن هس هیچ کودومشم مثل اینا نبود
                          ببخشید که این قدر حرفام ابتدایی بود
                          گروه باحالی دارید موفق باشین :bye

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanmo
                            سلام به همه اقایون
                            فک کردم کار ساده ای باشه برای همین رفتم وسایلشو خریدم یعنی از اون شبیه سازی پیرینت گرفتم گفتم اقا اینارو بدید
                            اما راستیاتش الان نمی دونم تو این چیزایی که فروشندهه به هم داده الان مثلا 1n5کودومه یا 1n8کودومه هرچیم سرچ کردم که 1000 نوع عکس خازن هس هیچ کودومشم مثل اینا نبود
                            از این که به جمع ما پیوستی تبریک میگم
                            برای شروع کارباید مفاهیم اولیه الکترونیکو یاد بگیری برای این کار تو انجم تاپیکهای مفیدی هست مثل
                            http://eca.ir/wiki/index.php?title=%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87%D9%94_%D8 %A7%D8%B5%D9%84%DB%8C
                            http://eca.ir/wiki/index.php?title=%D8%B1%D8%AF%D9%87:%D9%85%D9%81%D8 %A7%D9%87%DB%8C%D9%85%E2%80%8C%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D 9%87
                            در مورد خازن هم اینو بگم که اشکال مختلفی داره و این ظرفیته یه خازنه که با اون میشه شناختتش
                            http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AE%D8%A7%D8%B2%D9%86

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanmo
                              سلام به همه اقایون
                              سلام
                              خوش اومدی احسان جان
                              توی شماتیک برای اینکه 1.5n بجای 15n خونده نشه....به صورت 1n5 نوشتم
                              1.8 و بقیه هم به همین صورت هست
                              هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                                oo: :eek:
                                داداش میشه شباهت کاری بین پتانسیومتر با سلف رو بگی که میخوای به جای سلف پتانسیومتر بزاری؟
                                اینا هیچ ربطی به هم ندارن پتانسیومتر مقاومت اهمیه سلف خاصیت خودالقایی داره
                                منظورش از این مدلای سلفیه فکر کرده جنس اون سیما مسیه
                                احتمالن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X