اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : باتو و تا پاان ساخت دستگاه بخار سرد با پزو الکترک همراه ما باش(عکس و توضح )

من به این نتیجه رسیدم که از پاور سوخته فقط از فن و هیتسنکاش میشه استفاده کرد (همینم خوبه)!
    هرجا رفتم ترانس نداشتن
    یه تعمر لوازم خانگی گفت دست دومشو دارم
    منم خیلی خوشحال شدم که ارزون میشه
    اما بعد فهمیدم این ترانسه همون ترانس 24 ولت بود
    نمدونم چکارش کرد الان 60 ولت 2.5 آمپر میده!
    هر دونه ای هم 9تومن حساب کرد
    گفت بازم دارم! اگه خواستی!
    آقای چمنی با همنین ترانس میشه 3تا پیزو را راه انداخت یا برم بازم ازش بخرم؟

اضافه شده در تاریخ :
    اگه من ولتاژ 60 ولت دی سی را به پیزو وصل کنم و پیزو هیچی جریان نکشه سوخته؟
    من مدار را با سلفایی که نمیدونم چنده بستم بدون پیزو 1.4 آمپر جریان میکشید
    مشکل از سلفاست؟
    توی شهر ما سلف گیر نمیاد :(
    ترانس پیدا کردم d1047 هم پیدا کردم سلف نه :(
    چیکار کنم؟
    مشکل چیه؟

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

نوشته اصلی توسط bardiya3
      اگه من ولتاژ 60 ولت دی سی را به پیزو وصل کنم و پیزو هیچی جریان نکشه سوخته؟
      من مدار را با سلفایی که نمیدونم چنده بستم بدون پیزو 1.4 آمپر جریان میکشید
      مشکل از سلفاست؟
      توی شهر ما سلف گیر نمیاد :(
      ترانس پیدا کردم d1047 هم پیدا کردم سلف نه :(
      چیکار کنم؟
      مشکل چیه؟
      مگه پیزو دوتا صفحه جدا نیست ؟ رسانایی داره؟
      نوشته اصلی توسط bardiya3
      یی ها بعضی وقتا نمیخوره به خدا
      :mrgreen:

head<=
      ...تشکر خدا...
      [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

نوشته اصلی توسط m4hd1r
        مگه پیزو دوتا صفحه جدا نیست ؟ رسانایی داره؟ :mrgreen:
        نمیدونم
        ولی خب وقتی وصل میشه اگه بخواد کاری انجام بده نباید 1 میکرو آمپر یه جرانی بکشه؟ که ما دلمون خوش باشه؟
        یا یه تکونی بخوره؟
        چطور آخه من بفهمم سالمه؟
        وقتی به ترانس 40 ولت وصل میشه بدون پل دیود نباید همون 50 هرتز یه لرزشی ایجاد کنه که ما حسش کنیم؟

اضافه شده در تاریخ :
        چطور میشه فرق پیزو یالم با خراب را فهمید؟
        بچها کسی نمیدونه؟
        توی پستا نبود
        خدا کنه ye درست بخوره

دیدگاه

ظاهرا هیچ کدوم از دوستان مطلبی رو که من گفتم رو ندیدند یا سعی کردند به خودشون القا کنند که ندیدند.
          این مداری که همه دارند اونو می بندند و به نتیجه نمی رسند به شدت به المان های داخل مدار حساسه و با تغییر اندک هر کدام از المان ها کار نخواهد کرد مثلا من چند تا سلف سالم دارم که با یکی کار می کنه با یکی دیگه کار نمی کنه با یکی بخار شدتش زیاده با یکی دیگه آب فقط می لرزه و این حساس بودن فایده نداره.به جای خرج کردن های الکی که مطمنا مدار فایده نداره به خاطر رانش های حرارتی ترانزیستور و مصرف مدار ( که البته قابل تقدیره همین مدار هم ) و هزینه بیاید یه کاری کنید که مطمئن باشید مداری که دارید براش هزینه می کنید هم جواب می ده و هم مطمئنا فایده داره و اون کاری که می تونید بکنید کپی برداری از مدار های دیگس.ماژول آماده بخور سرد در بازار موجوده اگه به جای 30 صفحه بحث در صفحات 5 یا 10 به بعد شروع به کپی برداری از دستگاهی رو شروع کرده بودیم الان یه مدار بخور سرد داشتیم که فوق العاده بود.تازه هر کس که یه دونه از این ماژول ها رو بخره علاوه بر این که یه دونه آمادشو داره می تونه مدار اونو در اختیار کسای دیگه هم قرار بده اما نمی دونم برا چی همه سعی دارند پولشونو توی چاه بریزند اما یه ماژول که قیمتش فکر کنم حدود 30 هزار تومنه رو نخرند؟علاوه بر اون اگه کسی دستگاه بخور سرد داره هم می تونه مدار اون رو کپی برداری کنه و البته بعد از کپی برداری می تونید به پیشرفت اون کمک کنید و با خلاقیت های خودتون اونو بهترش کنید و چیزهای دیگه رو بهش اضافه کنید.
          خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alimohammadiharooni
            ظاهرا هیچ کدوم از دوستان مطلبی رو که من گفتم رو ندیدند یا سعی کردند به خودشون القا کنند که ندیدند.
            این مداری که همه دارند اونو می بندند و به نتیجه نمی رسند به شدت به المان های داخل مدار حساسه و با تغییر اندک هر کدام از المان ها کار نخواهد کرد مثلا من چند تا سلف سالم دارم که با یکی کار می کنه با یکی دیگه کار نمی کنه با یکی بخار شدتش زیاده با یکی دیگه آب فقط می لرزه و این حساس بودن فایده نداره.به جای خرج کردن های الکی که مطمنا مدار فایده نداره به خاطر رانش های حرارتی ترانزیستور و مصرف مدار ( که البته قابل تقدیره همین مدار هم ) و هزینه بیاید یه کاری کنید که مطمئن باشید مداری که دارید براش هزینه می کنید هم جواب می ده و هم مطمئنا فایده داره و اون کاری که می تونید بکنید کپی برداری از مدار های دیگس.ماژول آماده بخور سرد در بازار موجوده اگه به جای 30 صفحه بحث در صفحات 5 یا 10 به بعد شروع به کپی برداری از دستگاهی رو شروع کرده بودیم الان یه مدار بخور سرد داشتیم که فوق العاده بود.تازه هر کس که یه دونه از این ماژول ها رو بخره علاوه بر این که یه دونه آمادشو داره می تونه مدار اونو در اختیار کسای دیگه هم قرار بده اما نمی دونم برا چی همه سعی دارند پولشونو توی چاه بریزند اما یه ماژول که قیمتش فکر کنم حدود 30 هزار تومنه رو نخرند؟علاوه بر اون اگه کسی دستگاه بخور سرد داره هم می تونه مدار اون رو کپی برداری کنه و البته بعد از کپی برداری می تونید به پیشرفت اون کمک کنید و با خلاقیت های خودتون اونو بهترش کنید و چیزهای دیگه رو بهش اضافه کنید.
            یه ماژول 45 هزار تومنه
            من نمیدونم این اعداد و ارقام نجومی که میدن چی خریدن دوستان؟
            من دوتا ترانس 50 ولت با 2تا d1047 و دوتا پیزو و همه تجهیزاتش 35 تومن برام در اومد
            البته با این مدار خیلی راحت هر دو پیزو و یه ترانزیستورام سوخت
            الان با 555 یه مدار درست کردم که 900 کیلو هرتز فرکانس تولید میکنه راحت میشه این فرکانس را با یک مقاومت به پایه اول از سمت چپ ترانزیستور داد پایه دوم را به منفی پیزو و پایه سوم را به گرند وصل کرد و پیزو را راه انداخت
            حیف پیزو نداشتم امتحان کنم
            ولی حتما جواب میده
            تنها عیبش اینه که 2تا تغذیه میخواد 555 حداکثر 18 ولت را میتونه تحمل کنه
            رگولاتور 50 ولت به 18 یا 12 ولت نیست؟

دیدگاه

این پیزو ها باهم فرق میکن بعضی ها ولتاز 45 میخوان
              بعضی 35
              مشکل کار من این بود که پیزو 35 ولتی را زدم به 60 ولت و به راحتی سوخت
              بچها حواستون باشه مثلا ترانس 47 ولتی من بعد از دی سی شدن و استفاده از یه خازن شد 60.1 ولت
              یادتون نره ولتاژ را چک کنید که پیزوتون نسوزه

دیدگاه

اصلا هیچ کس حواسش نیست من چی گفتم.برا منی که این مدار جواب داد و بسیار عالی کار می کرد اینکه ترانزیستور داغ میکنه فایده نداره اگه برای این داغ کردن ترانزیستور بشه کاری کرد مدار فایده خواهد داشت اما اینطوری فایده نداره
                خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد...

دیدگاه

پاسخ : باتو و تا پاان ساخت دستگاه بخار سرد با پزو الکترک همراه ما باش(عکس و توضح )

نوشته اصلی توسط alimohammadiharooni
                  اصلا هچ کس حواسش نست من چ گفتم.برا من که ان مدار جواب داد و بسار عال کار م کرد انکه ترانزستور داغ مکنه فاده نداره اگه برا ان داغ کردن ترانزستور بشه کار کرد مدار فاده خواهد داشت اما انطور فاده نداره
                  شما ولتاژ ترانزیستورتون چند ولته؟
                  بعد از یکسو شدن چند ولت میشه؟
                  واسه من که فقط ترانزیستور و پیزو را سوزوند!
                  ظرف یکی دو ثانیه!!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط الماسی

اماده.و قابل خرید در فروشگاه همین انجمن
                    http://eshop.eca.ir/ماژول-های-کاربردی/1534-ماژول-یک-سنسور-بخار-آب-سرد.html
                    یه دونه از اینا دارم بعد یه مدت آب میره توش و کار نمیکنه. البته بزاریش بیرون خشک میشه دوباره کار می افته!

اونی که من ساختم توانش 100W بود با 2 تا پیزو بخارش تا سقف میرفت. ساعتی 1 لیتر آب مصرف میکرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                      یه دونه از اینا دارم بعد یه مدت آب میره توش و کار نمیکنه. البته بزاریش بیرون خشک میشه دوباره کار می افته!

اونی که من ساختم توانش 100W بود با 2 تا پیزو بخارش تا سقف میرفت. ساعتی 1 لیتر آب مصرف میکرد.
                      پیزو را از کجا خریدید؟
                      ولتاژش چقدر بود؟

دیدگاه

از جوان.

مگه روی پیزو اطلاعات هم مینوسین که بریم دیتا شیت بگیریم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx

خب بابا نقششو بذار.من رفتم بسازم برا جوجه کشی.نشد فقط اندازه 2قطره ابو بخار میداد.دیگه خسته شدم ولش کردم.
                          7تومنم پول پیزو دادم.الکی

دیدگاه

نقشش همینه که تو این تاپیک هست. منم همین مشکلو داشتم باید کلی با مدار ور میرفتم تا کار کنه.!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                              نقشش همینه که تو این تاپیک هست. منم همین مشکلو داشتم باید کلی با مدار ور میرفتم تا کار کنه.!
                              یه ترفند بگو تا منم بهش ور برم تا بتونم بسازم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط الماسی
                                یه ترفند بگو تا منم بهش ور برم تا بتونم بسازم
                                طول سیمهایی که به پیزو وصله مهمه تا مدار
                                اون سلف نیم هانزی هم خیلی مهمه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X