اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد ب

نوشته اصلی توسط binup
    اتفاقا بنده از بچگی علاقه شدیدی به الکترونیک و این حرفا داشتم ولی نمیدونم چی شد رفتم رشته معماری
    بگذریم
    آقا شما الان اول لوازمی که باید تهیه کنم رو برای بنده لیست کن برم سعدی بخرمشون
    در ضمن من میخوام با 2 یا 3 تا پیزو تبخیر کار کنم
    اگر فرقی به حال مدار نداره تعداد پیزوها هم بهم بگو ممنون
    انشالله لوازم رو تهیه کنم و بعد باقی داستان
    عزیز شما اول باید مدارتو انتخاب کنی کدوم مدار؟بعد هر کدومو دوست داشتی توی شماتیکش قطعاتش موجوده و هیچ چیز اضافی هم نداره در مورد تعداد پیزو هم بگم که به تعداد پیزو مدار لازم داری یعنی این مدارات برای یک پیزو هست اگه بخوای پیزو اضاف کنی باید یه طبقه دیگه به مدارت اضافه بشه به نظر منم شما برای اول کار یه پیزو رو راه بنداز تا بیس کار بیاد دستت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidrezam2
      عزیز شما اول باید مدارتو انتخاب کنی کدوم مدار؟بعد هر کدومو دوست داشتی توی شماتیکش قطعاتش موجوده و هیچ چیز اضافی هم نداره در مورد تعداد پیزو هم بگم که به تعداد پیزو مدار لازم داری یعنی این مدارات برای یک پیزو هست اگه بخوای پیزو اضاف کنی باید یه طبقه دیگه به مدارت اضافه بشه به نظر منم شما برای اول کار یه پیزو رو راه بنداز تا بیس کار بیاد دستت
      آها اینم حرفیه خوب آقا با همین 1 پیزو من میخوام راه بندازم
      مدارشم هرچی سبکتر و آسونتر و ساده تر بهتر البته میخوام پیزو حداکثر بخار رو تولید کنه
      ممنون
      من اسم و نام و نشون قطعات رو بلد نیستم
      شما لطف کن بگو چیا بگیرم؟
      مدارشم از همه ساده تر باشه
      هر کدوم خودت صلاح میدونی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط binup
        آها اینم حرفیه خوب آقا با همین 1 پیزو من میخوام راه بندازم
        مدارشم هرچی سبکتر و آسونتر و ساده تر بهتر البته میخوام پیزو حداکثر بخار رو تولید کنه
        ممنون
        من اسم و نام و نشون قطعات رو بلد نیستم
        شما لطف کن بگو چیا بگیرم؟
        مدارشم از همه ساده تر باشه
        هر کدوم خودت صلاح میدونی
        مدار اقا ناصر مقدار بخار تولیدیش از مدار من بیشتره چون ولتاژش بیشتره و همینطور قطعاتش ولی مدار من با همون ولتاژ استانداردش کار میکنه که 24 ولته اینم لیست قطعات هر کدومو خودت خواستی ببند فرقی نداره ولی به نظر من قطعات مدار اقا ناصر رو بگیر خواستی اونو ببند نخواستی میشه با همونا مدار منم ببندی
        مدار اولی که در اخرین پست صفحه ی 39 موجوده ولی بازم برات همونو کپی میکنم
        اول لیست قطعات و قیمت
        1-ترانزیستور TT2148 یا معادل آن 3000 تومان
        2-سلف 100 میکرو هانری 200 تومان
        3-پیزو تبخیر آب سرد 6000 تومان
        4-ترانس 24 ولت 1 آمپر 8400 تومان
        5-پل دیود 2 آمپر 300 تومان
        6-برد سوراخ دار کوچک 200 تومان
        7-هیت سینک متوسط 1000 تومان
        8-خازن 2200 میکرو فاراد 50 ولت 750 تومان
        9-خازن 6.8 نانو فاراد 50 تومان
        10-خازن 1.5 نانو فاراد 50 تومان
        11-مقاومت 18 کیلو اهم دو وات 50 تومان
        12- سلف مدار که باید پیچیده بشه و برای این کار کافیه 18 دور سیم دور یک مداد بپیچید :nerd:
        البته قیمت ها مال یه سال پیشه
        در مدار من هم قطعات شماره ی 8 و 10 و 2 حذف میشه

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

سلام حمیدرضا عزیز
          من این لوازمی که گقتی رو تهیه کردم از هرکدوم هم 2 سری خریدم کلا شدن 26 تومان البته بغیر از ترانسش
          راستی بجای ترانس به این گندگی نمیشد از این آداپتورهای 24 ولت آماده استفاده کرد؟ بدون دردسر؟
          و اینکه اون نوع ترانزیستور هم کل پاساژ مهتاب رو زیر رو رو کردم نبود فقط یک مغازه فک کنم معادلش رو داشت که داد بهم
          اینم عکس:

اضافه شده در تاریخ :
          نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
          سلام
          با کمک امـیـد عزیز دیروز مدار رو به روش تار عنکبوت بستیم و خیلی عالی جواب داد.
          این هم از عکس:

:bye
          اینجا چقدر شلوغ پلوغ شده
          منم باید اینجوری بسازم؟ کلا گیج میشم که

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

سلام
            دوستان فرض کنید که ما 20 لیتر اب داخل یه ظرف داریم و دمای اب هم مثلا 30 درجه هست . بنظرتون میشه با این روش 5 درجه اب رو خنک کرد؟ یا پیزو فقط بخار سرد تولید میکنه ؟
            یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

سلام
              نه آب خنک نمیشه حتی خود پیزو گرم میشه مقداری دمای آب را بالاتر هم میبره
              کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
              ولتر

دیدگاه

پاسخ : ساخت مدار پسزو تبخیر آب سرد به روش تار عنکبوت

نوشته اصلی توسط binup
                اینجا چقدر شلوغ پلوغ شده
                منم باید اینجوری بسازم؟ کلا گیج میشم که
                اگه برد بورد دارین روی اون درس کنید .
                اگه جواب داد روی بورد سوراخ دار
                http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

پاسخ : ساخت مدار پسزو تبخیر آب سرد به روش تار عنکبوت

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
                  اگه برد بورد دارین روی اون درس کنید .
                  اگه جواب داد روی بورد سوراخ دار
                  برد سوراخدار خریدم تو عکس هستش سمت چپ
                  الان منتظر یه مداری هستم که اینهارو به هم متصل کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط binup
                    سلام حمیدرضا عزیز
                    من این لوازمی که گقتی رو تهیه کردم از هرکدوم هم 2 سری خریدم کلا شدن 26 تومان البته بغیر از ترانسش
                    راستی بجای ترانس به این گندگی نمیشد از این آداپتورهای 24 ولت آماده استفاده کرد؟ بدون دردسر؟
                    و اینکه اون نوع ترانزیستور هم کل پاساژ مهتاب رو زیر رو رو کردم نبود فقط یک مغازه فک کنم معادلش رو داشت که داد بهم
                    اینم عکس:
                    سلام
                    خب خوب کاری کردی 2 سری گرفتی / میشه از منابع سوییچینگ استفاده کرد ولی مشکلشون اینه که که اگه یکم بیشتر از حدش جریان بکشی منبع ریستارت میشه و یه سه چهار ثانیه طول میکشه
                    منم دنبال اون ترانزیستور خیلی گشتم ولی یه مغازه توی راه پله طبقه بالا دیدم اون داشت البته با معادلش هم تست کردم جواب داد
                    در ضمن شما که برد داری روی برد قطعات رو لحیم کن و توسط سیم مفتول مخابراتی به هم وصلشون کن البته قبلش اگه روی برد بورد ببندی و مقدار سلفت رو تنظیم کنی بعد روی برد لحیم کنی بهتره

دیدگاه

سلام
                      خب خوب کاری کردی 2 سری گرفتی / میشه از منابع سوییچینگ استفاده کرد ولی مشکلشون اینه که که اگه یکم بیشتر از حدش جریان بکشی منبع ریستارت میشه و یه سه چهار ثانیه طول میکشه
                      منم دنبال اون ترانزیستور خیلی گشتم ولی یه مغازه توی راه پله طبقه بالا دیدم اون داشت البته با معادلش هم تست کردم جواب داد
                      در ضمن شما که برد داری روی برد قطعات رو لحیم کن و توسط سیم مفتول مخابراتی به هم وصلشون کن البته قبلش اگه روی برد بورد ببندی و مقدار سلفت رو تنظیم کنی بعد روی برد لحیم کنی بهتره
                      بورد چیه دیگه؟ :biggrin:
                      داداش خارجی نگو یه چیز بگو منم بفهمم
                      الان باید چیکار کنم؟ همشون رو روی همین برد سوراخدار لحیم کنم؟
                      همشون رو لحیم کنم یا فقط یه سری؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط binup
                        بورد چیه دیگه؟ :biggrin:
                        داداش خارجی نگو یه چیز بگو منم بفهمم
                        الان باید چیکار کنم؟ همشون رو روی همین برد سوراخدار لحیم کنم؟
                        همشون رو لحیم کنم یا فقط یه سری؟
                        :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised:
                        جوری که بوش میاد انگار شما نقشه رو هنوز پیدا نکردی نه ؟ شما فقط قطعاتی رو که داخل نقشه هست روی برد لحیم کن و مثل نقشه به هم وصل کن فقط اون سلف یا همون سیم پیچ سمت راستی رو طوری جاشو درست کن که بتونی راحت عوضش کنی شاید اذیتت کنه
                        بازم سوالی داشتی بپرس

دیدگاه

:surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised:
                          جوری که بوش میاد انگار شما نقشه رو هنوز پیدا نکردی نه ؟ شما فقط قطعاتی رو که داخل نقشه هست روی برد لحیم کن و مثل نقشه به هم وصل کن فقط اون سلف یا همون سیم پیچ سمت راستی رو طوری جاشو درست کن که بتونی راحت عوضش کنی شاید اذیتت کنه
                          بازم سوالی داشتی بپرس
                          داداش من نمیدونم با کدوم یکی از این نقشه ها باید لحیم کاری رو شرو کنم و اینکه
                          علامت هارو نمیدونم منظورش چیه فقط میدونم R یعنی مقاومت یقس رو نمیدونم
                          اگر امکانش هست بگو کدوم چی به چیه
                          و اینکه اون ترانزیستور 3 تا پایه داره و اون پل دیود هم 4پایه داره
                          اینها پایه هاش چروز باید نصب بشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط binup
                            داداش من نمیدونم با کدوم یکی از این نقشه ها باید لحیم کاری رو شرو کنم و اینکه
                            علامت هارو نمیدونم منظورش چیه فقط میدونم R یعنی مقاومت یقس رو نمیدونم
                            اگر امکانش هست بگو کدوم چی به چیه
                            و اینکه اون ترانزیستور 3 تا پایه داره و اون پل دیود هم 4پایه داره
                            اینها پایه هاش چروز باید نصب بشه؟
                            http://upload7.ir/imgs/2014-01/60849105604080854307.jpg
                            http://upload7.ir/imgs/2014-08/03837519051770010608.bmp
                            عکس اولی مدار اقا ناصره و عکس دومی مدار منه به نظر من هم شما مدار اقا ناصر رو ببند چون که مقاومت مدار من 1 کیلو هست و شما اون مقاومت رو نداری
                            از سمت چپ اولین قطعه ترانسه و دومی هم دیود پله بعدی هم c1 خازن بزرگته L1 هم سلفه اون قطعه سیاهه c3 اون خازنی هست که روش نوشته 152j ه/ L2 هم اون سلفی هست که باید خودت بپیچی/Q1هم ترانزیستورت هست که مدلش رو نگفتی و میتونی دیتا شیتش رو دانلود کنی و ترتیب پایه ها رو به دست بیاری / c2 هم اون خازنه دیگه هست که اخرین خازنه / و در نهایت X1 هم پیزوت هستش مقاومت رو هم که خودت میدونی
                            و درمورد اتصال دیود پل هم بگم که یکی + و یکی- که به مدارت وصل میشه و دو تا پایه دیگه هم به دو سر ترانست وصل میشه راستی هر سوالی داری امشب بپرس که فردا تا اخر هفته من به اینترنت دسترسی ندارم دانشگاهم

دیدگاه

آقا این پب دیود سیم های ورودی ترانس به کدوم پایه ها باید وصل بشه و خروجی از کدوم پایه ها به کجا میره و اینکه
                              سیم های ورودی و خروجی ترنس کدوم رنگهاس من متوحه نشدم ورودی و خروجیشون رو
                              اینطوری لحیم کنم خوبه؟

اینم تصویر ترانزیستور به صورت ماکرو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط binup
                                آقا این پب دیود سیم های ورودی ترانس به کدوم پایه ها باید وصل بشه و خروجی از کدوم پایه ها به کجا میره و اینکه
                                سیم های ورودی و خروجی ترنس کدوم رنگهاس من متوحه نشدم ورودی و خروجیشون رو
                                اینطوری لحیم کنم خوبه
                                فکر میکنم قرمز ها ورودی باشه ولی بازم از جایی که سیم ها در اومده نگاه کن ببین کدوم رنگ از بالای سیم پیچ ضخیمه در اومده همونو ثانویه ی ترانست در نظر بگیر نحوه ی وصل دیود رو هم که بهت گفتم همونطور ببند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X