اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

ممنون دوستان
    یک امپر برای یک پیزو خوبه ولی حواست باشه اگه میخوای ترانس 16 دوبل بخری باید مدل 2 یا 3 امپری بگیری چرا ؟ چون که اون امپر نامی ترانسی که میخری برای استفاده در حالت 16 ولت هست ولی وقتی در حالت دوبل استفاده میکنی چون ولتاژ دو برابر میشه پس جریان نصف میشه به طور خلاصه بگم یه ترانس 16 ولت 3 امپر در حالت دوبل میشه 32 ولت 1.5 امپر
    دوست عزیز: من ترانس 16 ولت دوبل 1 امپر خریدم!!! :sad: یعنی به درد پیزو نمیخوره! :angry: با 500 میلی راه نمی افتد!!!!
    البته من میخوام به جای استفاده مستقیم از ترانس از یک کیت منبع تغذیه استفاده کنم!! کیت پایین!! تا 37 ولت میده!!!! و گفته شده از ترانس دوبل 16 ولت استفاده بشه!!! و
    این کیت تا 1.5 امپر جواب میده!!! در اینجا باید از ترانس 16 ولت دوبل 1 امپر استفاده کرد یا 3 امپر ؟؟؟
    به نظر شما این کیت به درد راه اندازی پیزو میخورد؟؟؟ با توجه به اینکه متغیر هم هست ولتاژ هاش!!!
    http://www.newkiteshop.com/product_info.php/cPath/48_67/products_id/404/pname/%D9%85%D9%86%D8%A8%D8%B9-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D 9%87%DB%8C-1-2--%D8%AA%D8%A7-37-%D9%88%D9%84%D8%AA
    سپاس

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد &#1576

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
      ممنون دوستان دوست عزیز: من ترانس 16 ولت دوبل 1 امپر خریدم!!! :sad: یعنی به درد پیزو نمیخوره! :angry: با 500 میلی راه نمی افتد!!!!
      البته من میخوام به جای استفاده مستقیم از ترانس از یک کیت منبع تغذیه استفاده کنم!! کیت پایین!! تا 37 ولت میده!!!! و گفته شده از ترانس دوبل 16 ولت استفاده بشه!!! و
      این کیت تا 1.5 امپر جواب میده!!! در اینجا باید از ترانس 16 ولت دوبل 1 امپر استفاده کرد یا 3 امپر ؟؟؟
      به نظر شما این کیت به درد راه اندازی پیزو میخورد؟؟؟ با توجه به اینکه متغیر هم هست ولتاژ هاش!!!
      http://www.newkiteshop.com/product_info.php/cPath/48_67/products_id/404/pname/%D9%85%D9%86%D8%A8%D8%B9-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D 9%87%DB%8C-1-2--%D8%AA%D8%A7-37-%D9%88%D9%84%D8%AA
      سپاس
      این کیت ولتاژش با خازن به اون مقدار 37 ولت میرسه که در مدار اقا ناصر هم همین هست ولی در مدار من حذف شده و اینکه هر چقدر هم که اون کیت بخواد جریانو تقویت کنه در راه اندازی لحظه ای هست و به نظر من بالاخره به همون مقدار 500 میلی میرسی البته باز هم میگم من در مدارات انالوگ تجربه ای ندارم و اینکه من گفتم 2 یا 3 امپر بگیر برای گسترش مدارت بود و گرنه همون هم کارت رو راه میندازه فقط یکم بیشتر باید سلف و مقاومت رو تغییر بدی تا به جریان دلخواهت برسی

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

اقا تا جایی که میتونی سعی کن تلفات پایین باشه، اون کیت خودش مصرف کننده!!!
        حالا اگه کیت سویچنگ بود هنوز تلفات پایین تر بود، ولی به نظر من کار درستی نیست :agree:

اضافه شده در تاریخ :
        سلام اقا من یه نظریه دارم :wow:
        نظریه: اگه ترانزیستور تو ناحیه قطع و اشباع کار کنه حتما دیگه احتیاجی به هیت سینک نداره، پس ما اول فرکانس پیزو رو بدست میاریم بعد یه نوسان ساز تو اون فرکانس می سازیم بعدش یه ترانزیستور طوری بایاس میکنیم که تو قطع اشباع کار کنه بعد وصلش میکنیم تو خروجی اوسیلاتور بعد این پیزو ها هم به عنوان بار وصل میکنیم رو ترانزیستور خروجی، فک کنم با این روش ولتاژ کاری هم پایین بیاد :read:

دیدگاه

ممنون دوستان دوست عزیز: من ترانس 16 ولت دوبل 1 امپر خریدم!!! :sad: یعنی به درد پیزو نمیخوره! :angry: با 500 میلی راه نمی افتد!!!!
          سپاس
          این شعار ها رو به یاد داشته باش
          کیت = خرج الکی
          کیت= به درد نخور
          هییییجده هززززاررر توممممن پول پل دیدو خازن lm317 و پتانسیومتررر???????????????
          تو بخوای بسازی با پنج تومن هم میشه این کارو کرد.

بعد باید ترانس 3 آمپری بخری . اصلا ترانسو خط بکش مرگ بر ترانس. باید به فکر منابع سویچینگ باشی عزیز. :-?
          http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

ممنون دوستان
            این شعار ها رو به یاد داشته باش
            کیت = خرج الکی
            کیت= به درد نخور
            هییییجده هززززاررر توممممن پول پل دیدو خازن lm317 و پتانسیومتررر???????????????
            تو بخوای بسازی با پنج تومن هم میشه این کارو کرد.

بعد باید ترانس 3 آمپری بخری . اصلا ترانسو خط بکش مرگ بر ترانس. باید به فکر منابع سویچینگ باشی عزیز. :-?
            من هم زیاد تمایل نداشتم بخرم: ولی چون اصلا چنین مداری شماتیک اش توی اینترنت موجود نیست مجبور شدم بخرم دیگه!!! درسته که با 5000 تومان هم میشه درست کرد ولی شماتیک اش را از کجا بیارم!!؟؟؟
            ترانس 1 امپر گرفتم !! 16 ولت دوبل!!! امیدوارم به درد به خوره!! :sad:
            منبع تغذیه سویچینگ هم که اصلا گیر نمیاد!!! گیر هم بیاد خیلی گران هست!!! مثلا 0 تا 30 ولت هست 120 هزار تومان!!! :surprised:
            البته با سری کردن 4 تا سیم 12 ولتی :4 تا پاور میشه 48 ولت ساخت!!! ولی متغیر نیست!!! کسی میتونه بگه چطور میشه متغیر کرد؟؟؟؟
            سپاس

دیدگاه

ممنون دوستان
              من هم زیاد تمایل نداشتم بخرم: ولی چون اصلا چنین مداری شماتیک اش توی اینترنت موجود نیست مجبور شدم بخرم دیگه!!! درسته که با 5000 تومان هم میشه درست کرد ولی شماتیک اش را از کجا بیارم!!؟؟؟
              منبع تغذیه سویچینگ هم که اصلا گیر نمیاد!!! گیر هم بیاد خیلی گران هست!!! مثلا 0 تا 30 ولت هست 120 هزار تومان!!! :surprised:
              البته با سری کردن 4 تا سیم 12 ولتی :4 تا پاور میشه 48 ولت ساخت!!! ولی متغیر نیست!!! کسی میتونه بگه چطور میشه متغیر کرد؟؟؟؟
              سپاس
              الان برات میکشم. یه لحظه صبر کن.
              متغیر کردنش که مهم نیس یا با lm317 یا 338 یا فکر کنم2566 نمیدونم این آخریو.
              ههههاااااااااا یه راه دیگه هم هسسسست. :icon_razz:

http://www.amplifier.blogfa.com/post/39

خب اینو می تونی درس کنی 3 تا 5 آمپر هم بهت میده البته چند نکته؟

اونجوری که میگه ولتاژ 55 ولته پس یه خورده زیاده. پس به جای اینکه از پین آخری برق بگیری ، یکی مونده به آخری چک بگیر شاید ولتاژ مورد نظرت بود.

lm317 و lm338 تا 37 ولت میتونن متغیر کنن پس اصلا به درد بخور سرد نمی خوره،( تو مدار ها 45 به بالا هست)

اگه خواستی بگو تا برات نقشه کیتو بدم. ترانست هم واقیعیتش به درد نخوره برو پسش بده تا خرابش نکردی حداقل 3 آمپری باس باشه.

فقط این چند تا سوال رو حتما جواب بده:
              چه ولتاژی می خوای؟ متغیر یا ثابت؟

دیدگاه

ممنون دوستان
                سپاس
                شما چرا ولتاژ متغیر میخوای ؟ لابد برای کم و زیاد کردن بخار ؟ به نظر من اصلا این کارو نکن چون هم خرج منبع تغذیه الکی دادی هم از طرفی عمر مفید پیزو کم میشه و طبعا راندمان هم پایین میاد شما با همون ولتاژت سعی کن مقدار مقاومت و سلف رو تغییر بدی تا به حداکثر بخار برسی

دیدگاه

الان برات میکشم. یه لحظه صبر کن.
                  متغیر کردنش که مهم نیس یا با lm317 یا 338 یا فکر کنم2566 نمیدونم این آخریو.
                  ههههاااااااااا یه راه دیگه هم هسسسست. :icon_razz:
                  http://www.amplifier.blogfa.com/post/39
                  خب اینو می تونی درس کنی 3 تا 5 آمپر هم بهت میده البته چند نکته؟
                  اونجوری که میگه ولتاژ 55 ولته پس یه خورده زیاده. پس به جای اینکه از پین آخری برق بگیری ، یکی مونده به آخری چک بگیر شاید ولتاژ مورد نظرت بود.
                  lm317 و lm338 تا 37 ولت میتونن متغیر کنن پس اصلا به درد بخور سرد نمی خوره،( تو مدار ها 45 به بالا هست)
                  اگه خواستی بگو تا برات نقشه کیتو بدم. ترانست هم واقیعیتش به درد نخوره برو پسش بده تا خرابش نکردی حداقل 3 آمپری باس باشه.
                  فقط این چند تا سوال رو حتما جواب بده:
                  چه ولتاژی می خوای؟ متغیر یا ثابت؟
                  ممنون دوست عزیز:
                  ان سایتی که را معرفی کردی را دیدم !! ولی خیلی پیچیده بود!!!
                  ولی جالب هم بود!! که با پاور میشه 55 ولت گرفت!!! من پاور دست 2 ندارم!!
                  من متاسفانه ان کیت و ترانس را خریدم و دیگه نمیشه کاری کرد :sad:
                  من ولتاژی را که میخوام داشته باشم 50 ولت هست!!!! هر چی بیشتر بهتر!! :biggrin: متغیر هم باشه خیلی بهتر هست!!!!
                  دوستان: ابن lm317 تا 37 ولت جواب میده!!!! یک رگولاتور سراغ دارید تا 50 ولت یا بالاتر جواب بده؟؟؟
                  دوست عزیز:نقشه ان کیت را اگه میتونی با مهندسی معکوس در بیار و بده بی زحمت :mrgreen:
                  من میخواستم ان کیت را که خریدم!!! یک کپی از pcb اش بزنم و بعد با هم ان 2 تا کیت را سری کنم و 74 ولت بگیرم!!! البته اگه جواب بده!!! توی ان کیت یک ولوم برای تغییر ولتاژ وجود داره!! به نظر شما اگر ان دو تا کیت با هم سری کنم!! و ما اینجا 2 تا ولوم به دست می اوریم!! به نظر شما ولوم اش برای تغییر ولتاژ کار می کنه؟؟؟

سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:
                    ان سایتی که را معرفی کردی را دیدم !! ولی خیلی پیچیده بود!!! ...
                    اگه بخوای ولتاژ دوبل بگیری پیچیدس. خودم هم نفهمیدم! :biggrin: ولی تک راحته :smile:

خب ترانسه 5 تا 7 تاپایه ثانویه یا همون خروجی داره. به ترتیب ولتاژ ها از 0 شرو میشن به به 55 میرسن. خب تو پایه های 0 و 55 رو میگیری که همون اولی و آخری هستند. تا اینجا میشه55 ولت با فرکانس بالا.

بعد چهار تا دیود فرکانسی می گیری چون توی فرکانس ها بالا دیود های معمولی نشت میکنن. با اون چهار تا یه پل دیود میسازی بعد برای کاهش ریپل یه خازن 100 میکرو 63 ولت میگیری. تا اینجا حدود 60 ولت برق داری :applause:
                    راستش من الان خونه نیستم که با پرتئوس مدارو بکشم. همین متن رو با تبلتم فرستادم .ولی کیتو نگیر که پولتو ریختی تو سطل آشغال.

بعد که گفتی 2 تا شو بخری و سری کنی تو کله من جور در نمیاد که خوب کار کنه. ولی یکم صبر کن برم خونمون به نظر من همون چیزی که با پاوریسازی
                    از همه بهتر هست چون تا 5 آمپر میده . برای اینکه متغیرش کنی 2تا راه حل داری
                    1- با رگولاتور(توصیه نمیشه)
                    2- با کلید که الان برات توضیح میدم.

خب ترانسه 7 8 تا پایه داره که از 0 که منفی هست شروع میشه بعد میشه 3.3 بعد 5 بعد 12 ووووو تا 55 . خب یه کلید چند کاناله رو به همه پایه ها به جز منفی وصل میکنی.بعد با اون کلید میتونی ولتاژ رو انتخاب کنی ( دقیقا شبیه این آداپتور هایی که متغیر هستند و ین 1.5 تا 12 ولت رو ساپورت میکنن)

امید وارم فهمیده باشی. حتما تا نیم ساعت دیگه برات با مدار توضیح میدم.

دیدگاه

سلام دوستان لطفا در مورد منبع تغذیه در این تاپیک بحث نکنید چون قسمت منبع تغذیه در سایت فعال هست.
                      منبع تغذیه لازم برای پیزو 45 ولت دی سی هست که برخی اوقات با ولتاژ های کم تر یا بیشتر از این هم مدار کار می کند.

نوشته اصلی توسط alidavodi71
                      سلام اقا من یه نظریه دارم :wow:
                      نظریه: اگه ترانزیستور تو ناحیه قطع و اشباع کار کنه حتما دیگه احتیاجی به هیت سینک نداره، پس ما اول فرکانس پیزو رو بدست میاریم بعد یه نوسان ساز تو اون فرکانس می سازیم بعدش یه ترانزیستور طوری بایاس میکنیم که تو قطع اشباع کار کنه بعد وصلش میکنیم تو خروجی اوسیلاتور بعد این پیزو ها هم به عنوان بار وصل میکنیم رو ترانزیستور خروجی، فک کنم با این روش ولتاژ کاری هم پایین بیاد :read:
                      سلام
                      نه دوست عزیز اینکار نشدنیه به چند دلیل :
                      1- اینکه در این فرکانس نمیشه به راحتی تو ناحیه قطع و اشباع کار کرد
                      2- فرکانس ها متفاوت و بسیار دقیق است و نمیشه این فرکانس رو به راحتی ساخت
                      3- این طرح رو قبلا با مدارات متفاوت هم تست کردم اما جواب نداده :mrgreen: پس شما می تونی نتیجه کار منو ببینی در صفحه 38 تا 40

sigpic

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:
                        خب ترانسه 5 تا 7 تاپایه ثانویه یا همون خروجی داره. به ترتیب ولتاژ ها از 0 شرو میشن به به 55 میرسن. خب تو پایه های 0 و 55 رو میگیری که همون اولی و آخری هستند. تا اینجا میشه55 ولت با فرکانس بالا.
                        اینجا منظورت:ترانس بزرگه هست!!!که 8 پایه داره؟؟؟چطوری باید ولتاژ اش را گرفت؟؟؟ گراند ترانس چی میشه؟؟؟
                        بعد چهار تا دیود فرکانسی می گیری چون توی فرکانس ها بالا دیود های معمولی نشت میکنن. با اون چهار تا یه پل دیود میسازی بعد برای کاهش ریپل یه خازن 100 میکرو 63 ولت میگیری. تا اینجا حدود 60 ولت برق داری :applause:
                        این دیود فرکانس بالا که میگید!! مدل و اسم اش چی هست؟؟؟ مشخصاتش!!! اینجا را متوجه نشدم!!؟
                        راستش من الان خونه نیستم که با پرتئوس مدارو بکشم. همین متن رو با تبلتم فرستادم .ولی کیتو نگیر که پولتو ریختی تو سطل آشغال.
                        ممنون دوست عزیز:
                        کیت را 2 رور پیش سفارش دادم!! دیگه تمام شد رفت!! ای کاش زودتر سئوال می کردم و می فهمیدم قضیه را !! همه دیگه مثل شما :حرفه ای راهنمایی نمی کنند!! من بابت همین منبع تغذیه 50 ولت یک عالمه تایپیک زدم ولی هیچ کس راهنمایی نکرد!!! :sad: تا شما راهنمایی کردید!!!

بعد که گفتی 2 تا شو بخری و سری کنی تو کله من جور در نمیاد که خوب کار کنه. ولی یکم صبر کن برم خونمون به نظر من همون چیزی که با پاوریسازی
                        از همه بهتر هست چون تا 5 آمپر میده . برای اینکه متغیرش کنی 2تا راه حل داری
                        1- با رگولاتور(توصیه نمیشه)
                        2- با کلید که الان برات توضیح میدم.
                        خب ترانسه 7 8 تا پایه داره که از 0 که منفی هست شروع میشه بعد میشه 3.3 بعد 5 بعد 12 ووووو تا 55 . خب یه کلید چند کاناله رو به همه پایه ها به جز منفی وصل میکنی.بعد با اون کلید میتونی ولتاژ رو انتخاب کنی ( دقیقا شبیه این آداپتور هایی که متغیر هستند و ین 1.5 تا 12 ولت رو ساپورت میکنن)
                        ممنون دوست عزیز: من یک جا را متوجه نشدم!!! ابن کلید چند حالته چطور به پایه ها وصل میشه و این 8 پایه!! ولتاژ هاش به چه صورت هست؟؟؟ از چند داره تا چند؟؟؟ قبل 55 ولت چند ولت داره؟؟؟

سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:اینجا منظورت:ترانس بزرگه هست!!!که 8 پایه داره؟؟؟چطوری باید ولتاژ اش را گرفت؟؟؟ گراند ترانس چی میشه؟؟؟این دیود فرکانس بالا که میگید!! مدل و اسم اش چی هست؟؟؟ مشخصاتش!!! اینجا را متوجه نشدم!!؟ممنون دوست عزیز:
                          کیت را 2 رور پیش سفارش دادم!! دیگه تمام شد رفت!! ای کاش زودتر سئوال می کردم و می فهمیدم قضیه را !! همه دیگه مثل شما :حرفه ای راهنمایی نمی کنند!! من بابت همین منبع تغذیه 50 ولت یک عالمه تایپیک زدم ولی هیچ کس راهنمایی نکرد!!! :sad: تا شما راهنمایی کردید!!!
                          ممنون دوست عزیز: من یک جا را متوجه نشدم!!! ابن کلید چند حالته چطور به پایه ها وصل میشه و این 8 پایه!! ولتاژ هاش به چه صورت هست؟؟؟ از چند داره تا چند؟؟؟ قبل 55 ولت چند ولت داره؟؟؟

سپاس
                          مثل اینکه بعضی از دوستان بابت مسائل منابع تغذیه توی این تاپک شکایت کردند. از این به بعد توی این تایپک سوالاتونو بپرسید جواب شما هم هست.
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=99351.0

دیدگاه

با سلام
                            این مدار: مدار جمع و جور و کم خرجی هست نسبت به مدار جناب چمنی!!!!ارزش ساختن را دارد!!
                            من میخواستم این مدار ببندم!! ولی 3 تا جا مشکل دارم!!
                            1. در مورد سیم پیج L1 : سیم به قطر 1 میلی !!!! باید به دور یک مداد(استدلر) بپیچونیم؟؟؟یا پیچ گوشتی یا چیز های مشابه هم میشه؟؟ من تا حالا نساختم!!!
                            فاصله سیم پیچ ها از هم: چه تاثیری در مدار می گذارد؟؟؟اگر به هم نزدیک نباشند و با انگشت از هم بازتر شان کنیم!!؟؟
                            و چطور می توان جریان مدار را افزایش داد؟؟؟ با دستکاری سیم پیچ ها؟؟؟
                            2. عایق کاری پیزو به چه صورت هست؟؟؟؟یعنی کدام قسمت پیزو نیاز به عایق کاری دارد؟؟؟ برای عایق کاری باید چه کار کرد؟؟؟
                            3. برای ساخت منبع تغذیه: باید از ترانس 16 ولت دوبل 3 امپر استفاده کرد؟؟؟ برای اینکه 45 ولت ثابت بماند(در حالت بی بار) باید چه کار کنیم؟؟؟
                            راستی مقاومت به کار رفته در مدار: 18 کیلو 2 وات هست؟؟؟

سپاس

دیدگاه

با سلام
                              این مدار: مدار جمع و جور و کم خرجی هست نسبت به مدار جناب چمنی!!!!ارزش ساختن را دارد!!
                              من میخواستم این مدار ببندم!! ولی 3 تا جا مشکل دارم!!
                              1. در مورد سیم پیج L1 : سیم به قطر 1 میلی !!!! باید به دور یک مداد(استدلر) بپیچونیم؟؟؟یا پیچ گوشتی یا چیز های مشابه هم میشه؟؟ من تا حالا نساختم!!!
                              فاصله سیم پیچ ها از هم: چه تاثیری در مدار می گذارد؟؟؟اگر به هم نزدیک نباشند و با انگشت از هم بازتر شان کنیم!!؟؟
                              و چطور می توان جریان مدار را افزایش داد؟؟؟ با دستکاری سیم پیچ ها؟؟؟
                              2. عایق کاری پیزو به چه صورت هست؟؟؟؟یعنی کدام قسمت پیزو نیاز به عایق کاری دارد؟؟؟ برای عایق کاری باید چه کار کرد؟؟؟
                              3. برای ساخت منبع تغذیه: باید از ترانس 16 ولت دوبل 3 امپر استفاده کرد؟؟؟ برای اینکه 45 ولت ثابت بماند(در حالت بی بار) باید چه کار کنیم؟؟؟
                              راستی مقاومت به کار رفته در مدار: 18 کیلو 2 وات هست؟؟؟
                              سپاس
                              1- بله
                              سلف خیلی تاثیر داره باید منظم و کنار هم باشه و برخی اوقات باید تغییر بدی تا به جواب برسی
                              2- پایه های پیزو و زیر پیزو اصلا نباید آب بخورد. با چسب اکواریوم دور پیزو رو بپوشونید و زیرش باید عایق باشه
                              3- بله - برای تثبیت ولتاژ رگولاتور نیاز است اما این مدار ولتاژ تثبیت شده نیاز ندارد و بدون رگولاتور کار می کند.
                              بله

sigpic

دیدگاه

ممنون دوست عزیز
                                سلف خیلی تاثیر داره باید منظم و کنار هم باشه و برخی اوقات باید تغییر بدی تا به جواب برسی
                                میشه بیشتر توضیح بدهید!!! مثلا کنار هم نباشند چه اتفاقی می افته برای مدار؟؟؟
                                - پایه های پیزو و زیر پیزو اصلا نباید آب بخورد. با چسب اکواریوم دور پیزو رو بپوشونید و زیرش باید عایق باشه
                                یعنی زیر پیزو را چسب اکواریوم بزنیم تمام هست؟؟؟ زیر اش باید عایق باشه!؟؟ یعنی چی ؟؟؟
                                سپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X