اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور PIR ( سنسور تشخیص حرکت بدن انسان )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سنسور PIR ( سنسور تشخیص حرکت بدن انسان )

نوشته اصلی توسط Ma3oud
    اینهم مدار روی PCB که گذاشته بودین.
    تمام اتصالات رو دونه دونه با PCB و شماتیک چک کردم. :agree:
    تا به 9v وصل میشه، حدود 2 ثانیه LED روشن میشه و بعدش خاموش میشه و دیگر هیچ.... :cry2:
    آآآآآآآآآآخخخخخخخخهههههه چچچچررررررررراااااا!!! :angry:
    گفتین رو بردبورد نبند، نبستیم ، اینم pcb....... چرا کار نمیکنه؟

البته من در مورد مدار ایشون و قطعاتی که ایشون استفاده کردند چیزی نمی دونم، اما غالبا این PIR ها به زمانی برای گرم شدن نیاز دارند که میتونه از چند ثانیه تا بیش از یک دقیقه باشه، شما بهتره وقتی مدار رو روشن می کنید، اول یک دقیقه صبر کنید بعد خروجی مدار رو ببینید چطور داره جواب میده.
    در ضمن، اون طلقش رو هم روی سنسور نصب کنید، خاصیت نویز گیری و افزایش برد داره.

دیدگاه

سلام به همه دوستان. من PCB یک روی این مدار رو بدون جامپر طراحی کردم. البته شکلش زیاد واسه خودم دلچسب نشد ولی اندازش خوبه. 6 سانت در 5/5 سانت شد اندازش. سنسور PIR هم سعی کردم وسط مدار باشه البته سنسور پشت مدار نصب میشه که قطعات مانع دیدش نشن. فقط یه چیزی اضافه تر از مدار اصلی داره اونم یک منبع تغذیه هست؛ بنابراین شما میتونید برق شهر رو مستقیم به دوتا پایه بالایی وصل کنید و از پایینی ها خروجی بگیرین. راستش خودم هنوز این مدار رو نبستم ولی دوستان اگر نظری یا اصلاحی رو این PCB دارن خوشحال میشم که مارو هم بی نصیب نگذارن.

دیدگاه

طراحی تون اپن سورس نیست، نه؟

دیدگاه

شرمنده فایل پروتئوس باهام نبود تا پ کنم. ظرف همین یکی دو روز حتما فایل اصلی رو هم پ میکنم.

دیدگاه

سلام. این هم از فایل پروتئوس. ببخشید یکم دیر شد. امیدوارم به دردتون بخوره...

http://hamedak.persiangig.com/PIR%20Board.LYT

دیدگاه

کمک کنید داداش ؟ جان من نمیدونم این سنسورا فقط حرکت بدنه یا کل اجسام این سنسور که من دارم امادست خریدم 5000 تومان یه مشکلی داره بابا خرابه
              اصلا چرتو پرت نشون میده گذاشتم تو یه اتاق درشو بستم خو به خود جیق میزنه :eek: گفتم شاید مگسی چیزی هست :cry2: :cry2: :cry2: ولی نبود یه دونه پیف پافم جالی کردم تو اتاق :cry2: :eek:
              [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
                کمک کنید داداش ؟ جان من نمیدونم این سنسورا فقط حرکت بدنه یا کل اجسام این سنسور که من دارم امادست خریدم 5000 تومان یه مشکلی داره بابا خرابه
                اصلا چرتو پرت نشون میده گذاشتم تو یه اتاق درشو بستم خو به خود جیق میزنه :eek: گفتم شاید مگسی چیزی هست :cry2: :cry2: :cry2: ولی نبود یه دونه پیف پافم جالی کردم تو اتاق :cry2: :eek:
                من با این سنسور خیلی ور رفتم ... شما باید خروجی مدارتو توی اسکپ ببینی من وقتی قدرتشو زیاد میکردم خیلی نویز دار میشد خروجی و بعضی وقتام فکر میکرد یه چیزی دیده!

ولی مگشو فکر نکنم ببینه من سوسکو میخاستم باهاش ببینم از فاصله 10cm میدیدش ولی خودم خیلی قوی گرده بودم خروجیشو

دیدگاه

چه جالب پس مگسو سوسک وانسانو هم از هم تشخیص میده ای :wow: :wow: :wow: :applause: :applause: :applause: :applause: ایکیوشم خوبه :nice:
                  بهبهبهبهب چه جالب
                  [move][move] :wow: :wow:[/move][/move]
                  [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

سلام به همه
                    تمام این تاپیک رو مطالعه کردم منم شروع به ساخت می کنم اگر جواب گرفتم میام اطلاعهتم رو در اختیار می ذارم
                    تا بعد می بینم شما رو

دیدگاه

با سلام من هم درست کردم جواب نمیده لطفا این مدار را حظف کنید تا بقیه به خرج نیفتن من که راضی نیستم 10 هزار تومان رفت تو پاچم اما راستی اگه خروجی دیودهایی که به پایه چهار میرن البته یکی رو بگیرین ولتاژ با حرکت از 1.8 به 2.3 میرسه که می تونید با اپ امپ این رو درست کنید با تشکر :nerd:

دیدگاه

نمی دونم تا کجا پیش رفتین ولی اینا با قاب خاصی کار میکنن ینی قاب اینا اگه نباشه فقط حرکت صبط میکنه :eek: ینی کلا باید تو یه محفضه پلاستس کی باشه من این امادشو درشو باز کردم همیشه روشن می موند خواموش ام نمیشد یعنی هی نویز داشت فقط حرکت میدید در حالی که اصلا ادم جلوش نبو د وقتی درشو بستم حل شد
                        [move] :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :angry: :applause:[/move]

دیدگاه

با سلام به دوستان گرامی
                          من مداری که عکسش با هست را بستم و جواب گرفتم فقط زمانی که سنسور یک انسان را حس می کند لامپی که در مدار وجود دارد 2 ثانیه روشن می شود و بعد شروع به چشمک زدن می کند و این چشمک زدن برای همیشه ادامه دارد تا اینکه مداربرقش قطع و وصل بشه یا لامپ یک بار از مدار جدا بشه بعد از چند ثانیه دوباره روی مدار قرار بگیره
                          آیا این حرکت مدار طبیعی است ؟یعنی زمانی که یک انسان رو حس کرد لامپ باید آنقدر روشن بمونه و چشمک بزنه تا یه نفر اونو قطع کنه

دیدگاه

خروجی سنسور PIR بیشتر از 2 ولت نیست من می خوام خروجیشو بدم به میکرو توی میکرو 1 منطقی 5 ولت هست حالا چه جوری 2 ولت رو به 5 ولت تبدیل کنم و بعدش بدم به میکرو
                            چار فرانسه نباش

دیدگاه

خروجی سنسور PIR بیشتر از 2 ولت نیست من می خوام خروجیشو بدم به میکرو توی میکرو 1 منطقی 5 ولت هست حالا چه جوری 2 ولت رو به 5 ولت تبدیل کنم و بعدش بدم به میکرو
                              چار فرانسه نباش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali akbar abasian
                                به این سادگی ها نیست باید 2 پله تقویتش کنی حدود 70 دسیبل تعیراتش خیلی کمه در حد 2-3 میلی ولته!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X