اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیستم های امنیتی و دزدگیر ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سیستم های امنیتی و دزدگیر ها

خیلی بی معرفت هستین

اصلا کسی اینها رو میخونه که من دارم منویسم :sad:

دیدگاه

.

دیدگاه

سلام
        من به نظر شما احترام میزارم , اما همش قبول ندارم اولا همه هدف من ساختن دزد گیر نیست همون اول گفتم اشنایی
        با اصول طراحی دزدگیر و در ادامه ساختن اون.
        ثانیا به نظر من هنوز هم ساختن خیلی چیزا اون هم به دست خودت خیلی جذاب تره. میتونی مطابق سلیقه یا نیازت
        اون طراحی کنی .یه صندلی چوبی رو میشه از بازار به راحتی خرید اما اگه خودت حوصله کنی و بسازیش , لذتش
        بیشتره :wow:
        هرچقدر هم زشت یا کج و کوله یا حتی نشستن روش سخت باشه :redface:
        البته من نمیگم هر چیزی رو باید ادم خودش بسازه , بعضی کارا نمیشه , یا توجیح نداره اما ساختن یه دزد گیر
        واسه خودت (با کد لرنینگ)خیلی حال میده تازه واسه بچه های الکترونیک افت داره اگه واسه خودشون هم که شده نتونن
        یکی بسازن . کافی یه چند تا نکته رو بدونن.همین
        حالا اگه چیزی بلدی یا میدونی خوشحال میشم به ما هم بگی :agree:

دیدگاه

سلام آقا مرتضی به کارت ادامه بده ما منتظریم . همه که وارد نیستند خلاصه دو تا آماتور تو این زمینه منتظر مطالب شما هستند به نظر من مبحث بسیار جالب ومفیدی رو شروع کردی دمت گرم.

دیدگاه

سلام
            چشم حتما
            اما دیدم کسی نظری نمیده , سوالی نمی پرسه , منم گفتم شاید جذاب نیست
            از فردا ادامه میدم و یه سری مطالب جدید میزارم
            سعی میکنم همین روزا واسه این توضیحات یه سری عکس هم بزارم :mrgreen:
            :bye

دیدگاه

سلام
              به خاطرتاخیری که پیش اومده معذرت می خوام!

3_سوئیچ الفا و سوئیچ فعال/غیر فعال:

فکر کنین اگه شما موقعی که که میخواین برین سفر دزدگیر منزل فعال کردین و حالا که یرگشتین دیدین ای داد بی داد ریموت یا همون کنترل دزدگیر رو جا گذاشتین :angry:
              حالا تنها کاری که میشه کرد استفاده از سوئیچ الفا هستش
              سوئیچ الفا در حقیقت یه قفل روی دستگاه مرکزی و یه کلید از نوع همین کلید های معمول هست که شما با قرار دادن اون تو قفل و چرخوندنش دستگاه (عموما بخش خروجی) غیر فعال میکنین تا ریموت بدست شما برسه.

دیدگاه

سوئیچ فعال/غیر فعال:
                دستگاه های مرکزی با توجه به نحوه فعال سازی به دو گروه تقسیم کرد:
                1-اونهایی که بخش گیرنده ریموت کنترل روی برد اصلی مدار طراحی و نصب شده
                حسن این دسته از دستگاها اینکه موقع نصب راحتر و سریعتر نصب میشن اما عیب اونها هم به اینه که اکثرا برد ریموت انها پایین و در صورت خرابی این بخش قابل تعویض نیستن
                2-دومین دسته از دستگاها اونهایی هستن که یه ورودی به اسم S/W دارن شما به توجه سلیقه , شکل ظاهری ریموت , برد ریموت ها , فرکانس , ... یه ریموت کنترل از بازار تهیه میکنین
                توصیه بنده به شما اینه که ترجیحا مدلی رو انتخاب کنین که تحریک کننده آژیر داشته باشه
                یعنی اینکه مثلا موقعی که دستگاه رو فعال میکنین برای مدت زمانی 0.5 ثانیه و موقعی که دستگاه رو غیر فعال مکنین 2 بار اون هم به مدت 0.5 ثانیه اژیر رو تحریک میکنه .
                این به شما کمک میکنه به راحتی تشخیص بدین که سیستم رو فعال یا غیر فعال کردین وبه هیچ وجه دچار شک نمی شین
                با این توضیحات کاملا مشخصه که خود من این گروه از دستگاه ها رو بیشتر قبول دارم چون دستم بازتره, اما مسلما این شما هستین که باید با توجه به نیاز , نوع کارکرد دستگاه و هزینه یکی رو انتخاب کنید
                یه چیز دیگه: توی مدارای دسته دوم برای فعال/غیر فعال کردن از دو روش استفاده میشه
                اولی اینه که تنها ورودی NC رو اتصال کوتاه می کنه در این صورت خوب مسلمه که دیگه تغییرات خروجی مثلا چشم الکترونیک دیگه اشکار نمیشه . این روش در دستگاه های ارزان قیمت و تنها با ورودی NC
                استفاده میشه .
                دومین روش اینه که کل بخش جستوجوگر تحریک اعم از NO ,NC رو غیر فعال میکنه

دیدگاه

اینم یه سری عکس از بعضی از دستگاها :

چشم الکترونیک :ظاهر اون + عکس از دو طرف مدارش

دیدگاه

4-خروجی 12-خروجی آژیر و بلندگو
                    میرسم به جایی که ببینیم یه دزدگیر بعد از تشخیص خطر چه کارهایی میتونه بکنه
                    معمول ترین کار فعال کردن یه اژیر و به صدا در اوردن اونه حالا چرا دیگه بماند
                    بعضی از دستکاه ها در مدار داخلیشون مولد صدای اژیر و تقویت کننده دارن در این موارد شما باید یادتون باشه که به خرجی دستگاه یه بلندگو وصل کنین نه یه اژیر
                    خروجی 12:
                    روی برد همه دستگاه های دزد گیر یه رله وجود داره که در نقش یه کلید بعد از تحریک دستگاه ولتاژ 12 را به خروجی وصل میکنه
                    این ولتاژ برای راه اندازی پیزو , تحریک تلفن کننده, اژیر خارجی , .... بکار میره
                    تلفن کننده:
                    دستگاهی هست که با دریافت فرمان , در صورت اتصال خط تلفن به آن , به شماره هایی که از قبل به حافظه
                    داده شده تماس گرفته و پیغام خاصی رو پخش میکنه.
                    در دو نوع ساده و ضبط و پخش عرضه میشن. نوع ساده اون بعد از برقراری تماس تنها صدای آژیر پخش میکنه اما در نوع ضبظ و پخش خوب مشخصه که همون پیغامی که شما ضبط کردین رو پخش میکنه
                    قابلیت های متفاوت اون با توجه به مدل , شرکت سازنده و قیمت تفاوت میکنه مثل:
                    تعداد حافظه برای شماره تلفن
                    پاک شدن یا نشدن حافظه بعد از قطع برق
                    مدت زمان ضبظ پیغام
                    شماره گیری PULSE یا TONE
                    وجود نمایشگر
                    چشم الکترونیک:
                    بیشترین چیزی که این روزها برای دزد گیر در حد متعارف توصیه میشه چشم الکترونیک هست چون هم کارایی خوبی داره هم قیمت متناسبی پیداکرده (مثل مگنت در گذشته)
                    روش کارش هم تا اونجایی که من میدونم بر اساس مادون قرمز هست
                    این طور که من فهمیدم مدار اون لحظه به لحظه میزان مادون قرمز دریافتی رو می سنجه و اگه تغییری تو محیط میزان مادون قرمز رو تغییر بده اون متوجه شده و مدار NC رو باز میکنه.
                    (چون اگه شما مقابلش باشین اما حرکت نکنین یا خیلی خیلی اهسته حرکت کنین اون چیزی رو تشخیص نمیده)
                    (یه موقع باعث بدآموزی نشه!)
                    نکاتی که موقع تهیه ونصب چشم الکترونیک باید یادتون باشه:
                    1_زاریه دید واقعی
                    2_فاصله دید یا همون برد چشم
                    3_محل نصب (با توجه به زاویه دید , کل محیط مورد نظر رو پوشش بده)
                    4_محل عبور سیم (در دسترس نباشد , دور از دسترس جوندگان باشدو....)

روش سیم بندی اون هم NC هستش که قبلا گفتم این هم برای سیم بندی بیش از یک چشم:

دیدگاه

اینم یه تلفن کننده:

این یکی مدل ساده 8 حافظه و پالس هستش:

چند نمونه ریموت:

دیدگاه

این یکی کمی گرونتر و البته پیشرفته تر و با امکاناتی مثل:

9 حافظه 16 رقمی شماره تلفن
                        نمایشگر 2 *16
                        شماره گیری تن و پالس
                        حافظه صدای غیر فرار
                        ورودی تحریک مثبت ومنفی
                        تحریک سطحی و لحظه ای
                        قابلیت متوقف کردن شماره گیری از طریق خط تلفن

اینم مدار داخلیش:

دیدگاه

سلام

امیدوارم تا اینجا مطالب بدردتون خورده باشه می خواستم بدونم اولا سوالی یا موردی درباره این مطالب ندارین دوما نظرتون راجب نحوه ادامه

این مطالب بدونم مثلا ترجیح میدین عکس و مطالب تصویری بیشتر بشه یا توضیحات متنی رو ترجیح میدن . مثلما اگه بدونم هم بیشتر

بدرد شما میخوره هم من بهتر میتونم ادامه بدم.

منتظر نظراتتون هستم :bye

دیدگاه

با سلام
                            دستت درد نکنه اطلاعات خوبی دادی
                            راستش رو بخوای وقتی که چشمم به تیتر سیستم امنیتی و دزدگیر افتاد بیشتر چشمم دنبال همون سیستم امنیتی رفت
                            حالا می خوام ازتون سوال کنم که اگه بخوای مجرای ورود یک عضو به یک سازمان یا دفتر یا هرچیز دیگه با سامانه امنیتی صفحه لمسی(اثر انگشت) توسعه بدهیم
                            چه راهکاری دارید
                            ممنون میشم که مرا راهنمایی کنید
                            :mrgreen:
                            قدر غم گر چشم سر بگریستی
                            روز و شبآ‌ها تا سحر بگریستی
                            آسمان گر واقفستی زین فراق
                            انجم و شمس و قمر بگریستی

دیدگاه

سلام

درست متوجه سوال نشدم اینکه می خواهید به این سیستم مجهز کنید یا اینکه نصب شدده و شما قصد ارتقای اونو دارین؟

در مورد اول می خواهید به این سیستم مجهز کنید :

اگه قصد یه کار تجاری دارین و تا حدودی به این کار واردی ( تاکید میکنم تا حدودی کافیه) بهتره سراغ یکی از اینهمه شرکت و محصولات متنوع اونها برین

با دقت به اینکه به چه سطحی از امنیت و کارایی و صد البته قیمت مورد نظر هست , یه مورد رو انتخاب کنید منم مطمعنم با مطالعه گاتالوگ و راهنمای

نصب و یا راهنمایی از بچه های بخش فنی همون شرکت می تونین اونو نصب و راه اندازی کنین

اما اگه می خوای خودت یکی بسازی ماژول های اماده جهت قرائت اثر انگشت (فینگر پرینت) توی بازار فراوونه بگردی مدل های خوبی میبینی

مثل با سطح ضد خش و حافظه دار و....

با یه میکرو چند تا قطعه دیگه میتونی بسازیش نمیگم خیلی راحته اما اگه بخوای میتونی :applause: :bye

دیدگاه

سلام به کلیه اعضا من تازه امروز با این سایت آشنا شدم همین اولم وارده این گفتگو شدم ولی مخلص کلام من خودم یک دزد گیر خیلی ساده و کار آمد درست کردم که العان برام داره کار میکنه خرجشم (بجز سنسورها و باطری ) حدود 25000 تومان شده اگه می خواین نقشه اونو بزارم بهم mail بدید تا من نقشه اونو آماده کنم بزارم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X