اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حذف t میلی ثانیه از ابتدای سیگنال ورودی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : حذف t میلی ثانیه از ابتدای سیگنال ورودی

سلام مهندس
    از مدارت که خیلی خوشم اومد.(excellent) :smile:
    با این طرحی که به کمک هم کشیدیم فکر نمی کنم محدودیتی از نظر شکل موج یا فرکانسش داشته باشیم . نظر شما چیه؟
    بله فرمایشتون صحیحه.به نظر منم مشکلی نداره.
    فقط اون تلفاتی که فرمودید احتمالا حدود 0.6 بشه(افت دو سر دیود)
    و یه چیزه دیگه یعنی یه سوال برام پیش اومده، این که وقتی ورودی(کتنرل) یکه و ترانزیستور اشباع خوب قبوله خروجی صفره.ولی متغیر بودن کلکتور باعث نمی شه که ترانزیستور از اشباع خارج شه؟ تو شبیه سازی که درست بوده امیدوارم عملی هم مشکلی پیش نیاد.
    همین مدار رو می بندید؟
    نظر دوستان دیگه چیه؟

دیدگاه

سلام
      سعی می کنم مدار رو تا هفته بعد به صورت عملی امتحان کنم . فقط نمی دونم چه جوری امتحانش کنم . فکر کنم این دفعه اگر استاد آزمایشگاه الکترونیک صدا قدم هامو از دور بشنوه فرار رو بر قرار ترجیح بده .

این مدار یه چیز جالب دیگه هم داره . دیود در سیکل های منفی موج ورودی هم هدایت می کنه . چون کلکتور دیود را در آن شرایط در بایاس مستقیم قرار می ده . البته ازاین جهت ممکنه در عمل با برش ناخواسته سیگنال ورودی مواجه بشیم .
      آدمی از عالم خاکی نمی آید بدست

عالمی دیگر بباید ساخت و از نو آدمی
      پردازش تصویر با FPGA از صفر تا انتها
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74299.0

دیدگاه

سلام

کد:
        و یه چیزه دیگه یعنی یه سوال برام پیش اومده، این که وقتی ورودی(کتنرل) یکه و ترانزیستور اشباع خوب قبوله خروجی صفره.ولی متغیر بودن کلکتور باعث نمی شه که ترانزیستور از اشباع خارج شه؟
        با توجه به این که جریان بیس همواره ثابت است باید انتظار حالت پایداری رو از ترانزیستور در شرایط ایده آل داشته باشیم . همان طور که می دانید جریان بیس ارتباط مستقیمی با جریان کلکتور دارد . با ثابت بودن جریان کلکتور به نظر می رسه حالت اشباع ترانزیستور حفظ بشه . تغییرات ولتاژ کلکتور تاثیرات فیدبک گونه ای رو بر کارکرد ترانزیستور می گذارد که ماندن در منطقه اشباع رو تظمین می کنه . نظر شما چیه ؟

دیدگاه

با توجه به این که جریان بیس همواره ثابت است باید انتظار حالت پایداری رو از ترانزیستور در شرایط ایده آل داشته باشیم . همان طور که می دانید جریان بیس ارتباط مستقیمی با جریان کلکتور دارد . با ثابت بودن جریان کلکتور به نظر می رسه حالت اشباع ترانزیستور حفظ بشه . تغییرات ولتاژ کلکتور تاثیرات فیدبک گونه ای رو بر کارکرد ترانزیستور می گذارد که ماندن در منطقه اشباع رو تظمین می کنه . نظر شما چیه ؟
          سلام
          بله.تحلیلتون جالب و فرمایشتون منطقیه. :agree:

دیدگاه

سلام
            در عمل مدار برای راه اندازی آی سی های TTL مناسب نیست . چون جریان کمی رو به خروحی منتقل می کنه . زیرا از مقاومت محدود کننده جریان در حالتی که مدار چیزی رو به خروجی منتقل نمی کنه استفاده شده . برای استفاده از آن بهتر است از یک تقویت کننده جریان هم استفاده بشه .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X