اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت مدار چاپی بسیار آسان با دستگاه پرس کارت

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت مدار چاپی بسیار آسان با دستگاه پرس کارت

مسعود ..... تو گفتی که
    برای روش پرس کارت که خیلی راحتتر و بهتر از اتو هست فقط نیازه که:
    1- ابتدا فیبر رو به اندازه طرحتون ببرین.
    2- قسمت مس فیبر رو با دستمال تمیز کنید.
    3- طرح رو روی مس فیبر بذارین و از دستگاه عبور بدین.
    موفق باشین.
    چرا راحت تر هست و بهتر هست از روش اتو :twisted:
    با کاغذ گلاسه نازک هم جواب می ده :agree:
    یا حتمی باید ورق زرد لیبل باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmh1
      مسعود ..... تو گفتی کهچرا راحت تر هست و بهتر هست از روش اتو :twisted:
      با کاغذ گلاسه نازک هم جواب می ده :agree:
      یا حتمی باید ورق زرد لیبل باشه
      بله میشه
      ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

سلام. با توجه به اینکه عکسها پاک شده و بعضی از دوستان سوالاتی رو مطرح میکردن گفتم همراه با شکل یکبار دیگه این روش رو توضیح بدم و نکاتی که جدیدا یاد گرفته رو هم بهش اضافه کنم.(لازم به توضیحه این عکسها مربوط به چند ماه پیشه که من پرینترم داغون و بسیار بی کیفیت بود جدیدا یک پرینتر خریدم که خیلی خوبه و کار هم راحت تر شده)
        1- اول اینکه فیبر رو به اندازه مدار برش میزنید و قسمت مسی فیبر رو با سیم ظرفشویی داخل آب و کمی مایع ظرفشویی یا پودر و آب بشورید. سمباده نزنید برای سلامتیتون خطرناکه.(گرد مس)

2- طرح رو به صورت آینه ای روی کاغذ گلاسه نازک یا قسمت چرب و زرد کاغذ پشت برچسب پرینت بگیرین. اگه پرینترتون روی کاغذ پشت برچسب پرینت بگیره کار بسیار ساده تره ولی من در اینجا روی کاغذ گلاسه نازک که هر A4 حدود 20 یا 30 تومانه پرینت گرفتم.و بعد از روی کاغذ با قیچی ببرید.
        توجه کنید که کاغذ بریده شده بزرگتر از فیبر نباشه یا دقیق اندازه اون باشه یا کمی کوچکتر.

3- دستگاه پرس کارت رو بزنین به برق تا گرم بشه. و کاغذ گلاسه رو از طرفی که مدار روش چاپ شده روی قسمت مسی فیبر بذارین و از دستگاه ردش کنید.(توجه: من چون فیبرهام اکثرا بسیار کوچکن قاب دستگاه رو باز کردم که راحت تر کار کنم)
        قابل ذکره برای اینکه فیبر و کاغذ گلاسه در دفعه اول هنوز به هم نچسبیدن و ممکنه وقتی فیبر رو داخل دستگاه قرار میید کاغذ رو پس بزنه یا بلغزونه من با یک وسیله دهانه دستگاه رو کمی باز کردم که فیبر و کاغذ دفعه اول راحت رد بشن این کار فقط برای دفعه اوله که کاغذ به فیبر نچسبیده انجام میشه.

4- خب وقتی فیبر و کاغذ از دستگاه رد شدن با دستگش برش میدارین (که دستهاتون نسوزه) چند بار دیگه هم از دستگاه ردشون میکنید. میتونید در پوزیشن های مختلف ردشون کنید. البته دیگه لازم نیست دهانه دستگاه رو با مثلا یک چار باز کنید چون کاغذ به فیبر چسبیده.اگه از کاغذ زرد و چرب پشت برچسب استفاده کنید یکبار کافیه.
        نکته مهم1: زیر دستگاه صاف باشه.
        نکته مهم 2: بعد از اینکه چند بار رد کردین دقت کنید که اگه پودر مشکی مدار رو از این طرف میبینید کار عالی انجام شده

5- بعد میندازینش توی آب و حتما حتما مدتی باید صبر کنید تا خوب خیس بخوره این خیلی مهمه.
        قابل توجه: اگه روی قسمت چرب کاغذ پشت برچسب پرینت میگیرین احتیاج به گذروندن چند بار از دستگاه پرس نیست و یک بار کافیه و احتیاج به انداختن توی آب هم نیست و بلافاصله کاغذ رو از روی فیبر بردارین.

6- بعد از مدتی که فیبر و کاغذ توی آب بودن از توی آب برشون دارین و لایه اول روی کاغذ رو به آهستگی بکنید و باز دوباره بندازینش توی آب. و بعد ا چند دقیقه برش دارین و با مسواک به آهستگی روش بکشین تا باقی مانده های کاغذ از روی فیبر بره.

بعد هم اسید کاری(قبل از اسید کاری یک چک کلی بکنید که اگه قسمتی مشکلی داره با ماژیک درستش کنید یا اگه جایی به هم اشتباها متصل شده مثلا با سوزن بازش کنید)

البته اینم بگم از وقتی پرینترمو عوض کردم کیفت و راحتی کار خیلی بهتر شده.الان من بعضا کارهای تیراژ رو هم با همین روش میزنم این روش بسیار راحته و مشکل بیشتر تو سوراخ کاری و اسید کاریه.موفق باشین.

دیدگاه

سلام
          اقا مسعود ما که عکسی ندیدم که ببینم چیکار کردی.ولی شفاهی سوال میپرسیم
          شما از ورق ترانس پارنت یا طلق نسوز هم استفاده کردی ؟؟ جواب داده ؟؟.
          یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اقای دکتر
            سلام
            اقا مسعود ما که عکسی ندیدم که ببینم چیکار کردی.ولی شفاهی سوال میپرسیم
            شما از ورق ترانس پارنت یا طلق نسوز هم استفاده کردی ؟؟ جواب داده ؟؟.
            سلام.با شرمندگی از تاخیر. عکسها رو پلود کردم. من از طلق ترانس پارنت استفاده نکردم تا حالا. چون وقتی کاغذ گلاسه هست حدود 30 تا 50 تومان(اکثر لوازم التحریرها دارن) و کارمو عالی انجام میده دیگه نرفتم دنبال طلق نسوز.موفق باشین.

دیدگاه

پاسخ : ساخت مدار چاپی بسیار آسان با دستگاه پر

نوشته اصلی توسط ms2000
              سلام.با شرمندگی از تاخیر. عکسها رو پلود کردم. من از طلق ترانس پارنت استفاده نکردم تا حالا. چون وقتی کاغذ گلاسه هست حدود 30 تا 50 تومان(اکثر لوازم التحریرها دارن) و کارمو عالی انجام میده دیگه نرفتم دنبال طلق نسوز.موفق باشین.
              سلام از بایت عکسهاتون ممنونم.
              2 تا سوال؟؟ :nerd:

اول اینکه برد دایره ای رو با چی برش دادی؟؟من قبلا با اره اهن بر برش مدادم که برای تیراژ بالا مکافات بود و دقیق هم در نمیاد ولی جدیدا میدم نجاری ها با اره چوب بری انجام میدن و سریعتر هم میشه (الیته برای تیراژ بالا) .سوالم اینه که شما با چی برش میدی؟قبلا اگر اشتباه نکنم میخاستی گیوتین بخری که گرون بود

سوال دوم .با مینی دریل و بصورت دستی برد ها رو سوراخ میکنی؟؟تو تیراژ های بالا یه خورده حالگیری؟؟

دستگاه پرس چند قیمت هست ؟؟دکمه تنظیم حرارت نداره که بخای حرارتشو زیاد کنی که فقط یه بار از زیر دستگاه ردش کنی؟؟

دیدگاه

داداش چه جالبه این پرس کارت!! منم میخوام امتحان کنم!
                البته من روی کاغذ برچسب پرینت میکنم و اصلا مشکل پخش شدن یا نگرفتن کاغذ یا کنده شدن جوهر اون رو ندارم :wow: پرینترمم hp laser jet p1102 هست و با اتو کار میکنم مشکلی الان با اون ندارم ولی بسیا باید مراقب بود که کار یکدست در بیاد و حوصله سر بره (:| اما خوبه ولی این دستگاه پرس کارت دیگه اینارو نداره 3 سوت حله!
                اینم نمونه از چاپ با کاغذ برچسب با چاپ راهنمای قطعات با همکاری اتو :mrgreen:

البته کیفیت دوربین زیاد خوب نیست ولی کیفیتش با لامینت مو نمیزنه!!
                ولی این دستگاه های پرس کارت نسبتا گرونن ولی به راحتی کار باش میارزه!!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ساخت مدار چاپی بسیار آسان با دستگاه پر

نوشته اصلی توسط اقای دکتر
                  سلام از بایت عکسهاتون ممنونم.
                  2 تا سوال؟؟ :nerd:

اول اینکه برد دایره ای رو با چی برش دادی؟؟من قبلا با اره اهن بر برش مدادم که برای تیراژ بالا مکافات بود و دقیق هم در نمیاد ولی جدیدا میدم نجاری ها با اره چوب بری انجام میدن و سریعتر هم میشه (الیته برای تیراژ بالا) .سوالم اینه که شما با چی برش میدی؟قبلا اگر اشتباه نکنم میخاستی گیوتین بخری که گرون بود

سوال دوم .با مینی دریل و بصورت دستی برد ها رو سوراخ میکنی؟؟تو تیراژ های بالا یه خورده حالگیری؟؟

دستگاه پرس چند قیمت هست ؟؟دکمه تنظیم حرارت نداره که بخای حرارتشو زیاد کنی که فقط یه بار از زیر دستگاه ردش کنی؟؟
                  سلام.قبل از هر چیز باید بگم الان که عکسها رو مرور میکردم متوجه شدم که چقدر کارم بی کیفیت بوده نسبت به الان. چرا که ناواردی از یک طرف و از طرف دیگه اون پرینتر که باهش روی کاغذ چاپ میکردم 15 سال برام کار کرد و این اواخر دیگه داغون شده بود برای کشیدن خیلی از کاغذها من یک تکه مقوا به ابتدای کاغذ میچسبوندم که بکشه کاغذ رو تازه وقتی هم میکشید کیفیت بسیار پایینی ارائه میداد فکر کنم ده ها بار کارتریجش هم شارژ شده بود. چند ماه پیش همون چسبها که به کاغذ میچسبوندم به فیلم پرینتر گیر کرد اومدم درش بیارم فیلمش پارشه شد اومدم تعمیر کنم کلا داغون شد پرینتر رفتم یک نو گرفتم.از اون زمان کیفیت کار بسیار بالاتر از عکسهای بالا شده و کسی متوجه نمیشه اینو برام بیرون زدن یا خودم اگه شد فردا براتون عکس میذارم.
                  درمورد سوال اولتون جناب دکتر: بله منم از روش شما استفاده میکنم ولی نه تو کار تیراژ یعنی اینکه میام اول با گرد برد آهن یک چوب مثلا ام دی اف رو سوراخ میکنم بعد فیبر مس رو بین این چوب و یک چوب دیگه قرار میدم و اینها رو به هم میخ میکنم. اینطوری که اول چوب سوراخ شده بعد فیبر بعد یک چوب به عنوان زیر کار بعد اون مته وسط گردبر رو درمیارم و گرد برد رو داخل سوراخ ایجاد شده روی چوب میکنم و برش میدم بعد هم با سنباده ریز اطراف کار رو اگه ناصافه صاف میکنم. همین امروز هم برای نمونه یک کاری چهار تا گرد درست کردم.
                  ولی برای کار تیراژ اینکار اعصاب خوردیه برای کار تیراژ اینطوریه که میدی قالبشو برات بزنن بعد فکر کنم با سنبه پرس میکنن و تمیز و خوب درمیاد. من یک کار رو برای هزارتا اینطوری دادم زدن.
                  در مورد نجاری که فرمودین باید بگم تیغ نجاری ضخیمه و کارهای ریز شاید خوب و تمیز درنیاد ولی من بعضی مواقع برای کارهای دایره یا اشکال غیر معمول میرم اینها که تابلو با فیبر مسی میزنن و دستگاه اره مویی برقی دارن و تسلط کار باهش هم دارن برام سر سه سوت میزنه و انصافا تمیز هم درمیاد ولی بازم برای کارهای تعداد دردسرش زیاده.مگه در حد همون نمونه.
                  گیوتین هم بله میخواستم بخرم دیدم از دستی تا برقی از حدود نزدیک یک تومان تا دو یا سه میلیونه تازه بزرگ هم هست و جاگیر.منم نخریدم و کارهامو میدم یا همین گیوتین بیرون برام برش بزنن مثلا به کابین ساز ها یا خدمات چاپ فیبر که این گیوتین ها رو دارن میدم در ضمن این گیوتین ها برای برش صافه و نه گرد. برای برش صاف البته خودمم یک دستگاه ساختم که خیلی خوب نیست ولی بعضا کار راه اندازه.فکر کنم عکسشو در یک تاپیک گذاشتم.
                  برای سوراخ کاری که من متاسفانه با همین آرمیچر های کوچک سوراخ میکنم و مکافات داره ولی یک کارگاه چاپ فیبر رفتم یک دستگاه داشت که به کامیپیوتر وصل میشد و سوراخ میکرد بدون دخالت انسان ولی یک دستگاه دیگه هم داشت که مثل همینهاست که دلر رو بهش وصل میکنن که عمود سوراخ کنه ولی این بنده خدا کوچکش رو داشت که یک مینی فرز کوچک مارک دریمل بهش وصل کرده بود و با پایین آوردن اهرمش با دست سوراخ کاری میکرد به نظرم بدک نبود.
                  درباره دستگاه پرس کارت اول اینو بگم که من این روش رو تو یوتیوب دیدم و یاد گرفتم و ابداع خودم نبوده فیلمهاش هم هست اگه بخواهین پلود میکنم راستش حدود ده تا بیست سال پیش من یک دستگاه پرس کارت خریدم قیمتش رو یادم نیست ولی کوچکه و دکمه تنظیم حرارت هم نداره به نظرم حداقل سه یا چهار باری کار رو از زیرش رد کنید. مگه چند ثانیه طول میکشه؟ یک کار اندازه متوسط ده یا بیست ثانیه بیشتر طول میکشه؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                    داداش چه جالبه این پرس کارت!! منم میخوام امتحان کنم!
                    البته من روی کاغذ برچسب پرینت میکنم و اصلا مشکل پخش شدن یا نگرفتن کاغذ یا کنده شدن جوهر اون رو ندارم :wow: پرینترمم hp laser jet p1102 هست و با اتو کار میکنم مشکلی الان با اون ندارم ولی بسیا باید مراقب بود که کار یکدست در بیاد و حوصله سر بره (:| اما خوبه ولی این دستگاه پرس کارت دیگه اینارو نداره 3 سوت حله!
                    اینم نمونه از چاپ با کاغذ برچسب با چاپ راهنمای قطعات با همکاری اتو :mrgreen:

البته کیفیت دوربین زیاد خوب نیست ولی کیفیتش با لامینت مو نمیزنه!!
                    ولی این دستگاه های پرس کارت نسبتا گرونن ولی به راحتی کار باش میارزه!!
                    سلام.منم میخواستم دستگاه 1102 بخرم ولی به دلیل نداشتن LPT و چون این درگاه رو لازم داشتم از خریدش منصرف شدم و یک 2571 سامسونگ خریدم منم دستگاهم این کاغذ های چرب پشت برچسب رو میزنه ولی من با کاغذ گلاسه راحتترم.منم قبلا با اتو میزدم مکافات بود.راستی عکسهاتون رو من نمیبینم.موفق باشی.

دیدگاه

سلام MAHDI جان
                      من خیلی دنبال این چاپ راهنما بودم .هیچ گونه اطلاعی در موردش ندارم .اصلا و ابدا .ممنون میشم یه راهنمایی کامل بفرمائید.
                      اسپری هست ؟؟برچسبه ؟ چه جوری چاپش میکنی و....
                      یه توضیح کامل .مرسی متشکرم

دیدگاه

با سلام

من در حدود 10 سال است که کارم این است بهترین روش برش فیبر در تیراژ کم البته فیبر را ما روی گاز گرم میکنیم وبا کاتر عکاسی برش میدهیم مل شما میتوانید با قیچی آهنبری دستی هم مثل بریدن کاغذ فیبر را به هر شکلی خواستید برش دهید مقدار گرما به نوع فیبر ( البته فیبرهای استخوانی ) بستگی دارد که با تجربه بدست میاورید دارد

دیدگاه

گرما باعث اکسید شدن مس برد نمیشه؟
                          روی فایبرگلاس هم جواب میده این روش؟
                          با سپاس

دیدگاه

ms جان عکس ها که هست!!
                            دکتر جان PM تون رو چک کنید

دیدگاه

اقا مهدی مارکاژ رو هم با همین روشن پرینتر زدین؟

دیدگاه

بله چطور مگه؟؟ اینم توضیح سادش که توی انجمن صوتی داده بودم میزارم براتون:
                                با پروتئوس که میخوای پرینت بگیری تو انتخاب لایه ها همه ی تیک هارو بردار و فقط تیک top silk رو بزار تا اسمو شکل قطعات فقط چاپ بشه بعد روی برد بزار و اتو و... البته اگه تیک top cooper رو هم باش بزنی جای لحیم قطعات رو هم چاپ میکنه...
                                البته یادن نره اگه ترک هارو معمولی چاپ کردی برای رو حتما باید mirror چاپ کنی تا برعکس چاپ بشه و 2 روی کار با هم بخونه و حتما 2 رو رو با هم تطبیق بده که کج در نیاد جای قطعه ها... برای این کار میتونی 4 طرف برد رو مثل من سوراخ کنی و با اونا تنظیم کنی...
                                البته اینم بگم که حتما روی کاغذ پشت برچسب ها همون کاغذ زرده قسمت روغنیش چاپ کنین که کار تمیز در بیاد و مثل کاغذ گلاسه مکافات گذاشتن تو اب رو نداشته باشه و بعد سرد شدن راحت کنده بشه و مثل گلاسه هم جوهر پخش نشه
                                یه توصیه دیگه:
                                قبل از این که کاغذ رو رو برد بزارین بهتره یکم برد رو قبلش گرم کنین که خیلی بهتر جوهر رو به خودش میگیره...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X