اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار با لامینت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار با لامینت

اقایون عزیز کسی میتونه به من راهنمایی کنه ایا نور دهی لامینت با لامپ یو وی ممکنه یا خیر
    ودر صورت ممکن بودن چه قدرتی مورد نیازه
    بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

پاسخ : کار با لامینت

نوشته اصلی توسط شهرام کشت پور
    اقایون عزیز کسی میتونه به من راهنمایی کنه ایا نور دهی لامینت با لامپ یو وی ممکنه یا خیر
    ودر صورت ممکن بودن چه قدرتی مورد نیازه
    بله دوست من اصلا لامپ یو وی اصل جنسه اما اینکه قدرتش چی باشه ارتباط مستقیم با طراحی میز نور شما داره از لحاظ فاصله ی منبع نور تا گیرنده نور(قطعه ای که قراره نور داده بشه) و همچنین فضای اون اما معمولا هر میز نوری که ساخته میشه باید یک مدت باهاش کار کنی تا بهترین زمان نسبت به قدرت منبع نور موجود دستتون بیاد
    زکات علم،نشر و پخش آن است.
    {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نور یو وی با ید حتما سطحی ( موازی )باشه یعنی نور های شعایی اصلا بدرد نمی خوره من سه لامپ مهتابی یووی رو در یک عرض 20 سانت قرار دادو و زیر مهتابی هم فویل آلومینیوم گذاشتم و کیفیت مدارات خیلی عالی بود
      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

با تشکر از حضرات محترم
        ایا نیازه که این نور به صورت یکسان روی کار پخش بشه یعنی مجبور باشیم که پشت لامپها رو به صورت بشقابی در بیاریم یا خیر
        بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهرام کشت پور
          با تشکر از حضرات محترم
          ایا نیازه که این نور به صورت یکسان روی کار پخش بشه یعنی مجبور باشیم که پشت لامپها رو به صورت بشقابی در بیاریم یا خیر
          دوست عزیز
          به لینکها و پیوستهای زیر مراجعه کن هم میتونی ایده بگیری و هم میتونی چند مدل میز نور برای کار نمونه و تحقیقاتی ببینی:

http://sfprime.net/pcb-etching/index.htm#exposure

http://basicelectronic.blogspot.com/2011/12/home-made-uv-pcb-exposure-box.html

http://e-gizmo.com/wordpress/?p=177

http://hackedgadgets.com/2006/10/31/uv-led-pcb-exposure-system/

اینها چند مدل لامپ (مهتابی-ال ای دی-حبابی) و چند نوع میز (یک طرفه و یا دو طرفه ) هستند اگر با دقت مطالعه کنی قطعا میتونه کمکت کنه

فایل های پیوست شده
          {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

با سلام
            می شه بگید از کجا این لامینت رو تهیه کنیم و آیا ایم لمینت همون لمینتی هست که مهر ساز ها ازش استفاده می کنند.
            who dares wins

دیدگاه

نوشته اصلی توسط karapcb
              به لینکها و پیوستهای زیر مراجعه کن هم میتونی ایده بگیری و هم میتونی چند مدل میز نور برای کار نمونه و تحقیقاتی ببینی
              مرسی از جناب karapcb
              برای کارهای ، یه کم بزرگتر من هم بتازگی رفتم و لامینت تهیه کردم. چون کارهای با سطح بزرگتر ، به روش پرینتر و اتو خیلی اعصاب خرد کن هست. هر کاری هم بکنی ، باز یه مقداری از کار ناقص منتقل میشه و اصلاح با ماژیک هم راضیم نمیکنه!
              سوال اصلیم اینه ، من فکر میکردم با روش لامینت باید طرح رو نگاتیو چاپ کرد که با اینکار ، لامینت تراکها و پدها نور میبینند و در نتیجه سفت شده و هنگام شست و شو اون قسمتها از بین نمیروند. برعکس لامینت جاهای بدون مس ، با تونر پرینتر پوشانده میشوند ، در نتیجه نور نمیبینند و هنگام شست و شو ، شسته شده و از بین میروند.
              ولی در عکسهایی که شما لطف کردید و لینکش رو گذاشتید ، طرح بصورت معمولی و پوزیتیو چاپ شده و روی لامینت قرار داده شده.
              من با ذهنیت خودم و این عکسها به تناقض رسیدم! لطفا مثل همیشه ، کمک میکنید تا روشن بشم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feredi
                مرسی از جناب karapcb
                برای کارهای ، یه کم بزرگتر من هم بتازگی رفتم و لامینت تهیه کردم. چون کارهای با سطح بزرگتر ، به روش پرینتر و اتو خیلی اعصاب خرد کن هست. هر کاری هم بکنی ، باز یه مقداری از کار ناقص منتقل میشه و اصلاح با ماژیک هم راضیم نمیکنه!
                سوال اصلیم اینه ، من فکر میکردم با روش لامینت باید طرح رو نگاتیو چاپ کرد که با اینکار ، لامینت تراکها و پدها نور میبینند و در نتیجه سفت شده و هنگام شست و شو اون قسمتها از بین نمیروند. برعکس لامینت جاهای بدون مس ، با تونر پرینتر پوشانده میشوند ، در نتیجه نور نمیبینند و هنگام شست و شو ، شسته شده و از بین میروند.
                ولی در عکسهایی که شما لطف کردید و لینکش رو گذاشتید ، طرح بصورت معمولی و پوزیتیو چاپ شده و روی لامینت قرار داده شده.
                من با ذهنیت خودم و این عکسها به تناقض رسیدم! لطفا مثل همیشه ، کمک میکنید تا روشن بشم؟

سلام مهندس جان اون لینک ها و تصاویر بیشتر مربوط به چند مدل میز نور بود اما برداشت شما درسته و برای امکانات و مواد اولیه موجود در بازار ایران باید برای چاپ لمینت از فیلمهای خشک و فیلم نگاتیو استفاده کنید ک البته تو اون لینک مد نظر شما از یک روش دیگه و مواد دیگه ای استفاده میکنه که تو بازار ایران نیست(اگر دقت کنی میبینی قبلش یک چیزی رو از روی فیبر مسی میکنه بعدا طرح رو روش قرار میده) شما هم زیاد فکرتون رو درگیرش نکنید همون روش خودتون فعلا بهترین روشه
                {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

کلا تو روش نوردهی چه برای ساخت آی سی های مدار مجتمع و چه pcb هم فتورزیست پوزیتیو هست هم نگاتیو. این شما هستید که بنابه اقتضای کار و موجودیت بازار روش خودتون رو انتخاب می کنید!
                  لیست زیر برای ساخت مدارت مجتمع هست نمی دونم برای مدار چاپی هم صادق هست یا نه!

It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

من خودم بعد از کشیدن لامینت حدود 2 دقیقه اون رو جلو آفتاب میزاشتم و جواب هم می گرفتم و اصلا تا به حال از لامپ UV استفاده نکردم.
                    تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
                    دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
                    مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
                    حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

ببخشید این لامینت قیمتش چنده؟

یه چیز مهمتر این طلق ترانسپرنت از کجا گیر میاد پرینترو خراب نکنه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                        ببخشید این لامینت قیمتش چنده؟

یه چیز مهمتر این طلق ترانسپرنت از کجا گیر میاد پرینترو خراب نکنه!
                        لامپ مهتابی 18 وات حدود 20 تومن ترانس هم حدود 4 تومن
                        طلق ترانسپرنت یا کاغذ کالک هم بدرد smd نمی خوره برا همون 100 میل که کیت بل بل و محافظ یخچال خوبه
                        تهیه فیلم توسط لیتو گرافی های عمومی - خدماتی ( عملیات پیش از چاپ) صورت میگیره که تعدادش در هر شهر زیاد نیست مثلا در شهر ما مثلا 8 تا است البته چاپ خونه های بزرگ یا شرکت های مدار چاپی بزرگ خودشون لیتوگرافی تخصصی دارن
                        در ضمن برای تهیه فیلم با پرینتر بهتره به جای طلق از کاغذ کالک استفاده کنید و حتی در شرایط جنگ میتونید از کاغذ معمولی استفاده کنید . و بعد پرینت کمی روغن مایع به
                        کاغذ بزنید که شفاف میشه .
                        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                          لامپ مهتابی 18 وات حدود 20 تومن ترانس هم حدود 4 تومن
                          طلق ترانسپرنت یا کاغذ کالک هم بدرد smd نمی خوره برا همون 100 میل که کیت بل بل و محافظ یخچال خوبه
                          تهیه فیلم توسط لیتو گرافی های عمومی - خدماتی ( عملیات پیش از چاپ) صورت میگیره که تعدادش در هر شهر زیاد نیست مثلا در شهر ما مثلا 8 تا است البته چاپ خونه های بزرگ یا شرکت های مدار چاپی بزرگ خودشون لیتوگرافی تخصصی دارن
                          در ضمن برای تهیه فیلم با پرینتر بهتره به جای طلق از کاغذ کالک استفاده کنید و حتی در شرایط جنگ میتونید از کاغذ معمولی استفاده کنید . و بعد پرینت کمی روغن مایع به
                          کاغذ بزنید که شفاف میشه .
                          ممنون از دست این PCB زنای گرون فروش راحت میشم! کلی باید پول کرایه بدم یک عالمه هم پول خود پی سی بی. اصلا صرف نداره برای یه پی سی بی بخام بدم بیرون برام بزنن.

برای لامپ میشه از کم مصرف استفاده کرد؟
                          خود لمینت متریه کیلوییه؟ چقدره قیمتش؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                            برای لامپ میشه از کم مصرف استفاده کرد؟
                            خود لمینت متریه کیلوییه؟ چقدره قیمتش؟
                            آره از نور لامپ کم مصرف هم میشه استفاده کرد. ولی پیشنهاد میکنم برای نور دهی ، از بیش از یک عدد لامپ ، استفاده کنی.
                            به لینکهایی که جناب karapcb قرار دادند مراجعه کن و کلی الگو بگیر.

لامینت رو متری میفروشند.
                            خودم ، متری 3000 تومن گرفتم. رنگش هم آبی هست.

ولی قویا توصیه میکنم ، برای کارهای با سطح کوچکتر ، حتما از روش پرینتر و اتو استفاده کنی. چون دنگ و فنگ نداره و بسیار سریع هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mafarid
                              با سلام
                              می شه بگید از کجا این لامینت رو تهیه کنیم و آیا ایم لمینت همون لمینتی هست که مهر ساز ها ازش استفاده می کنند.
                              آره فکر کنم خودش باشه و جاهایی که وسایل مدار چاپی می فروشند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X