اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستگاه اسید کاری

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : دستگاه اسید کاری

خیلی کارتون جالبه

اما من تا بحال طوری دیگه این کار رو میکردم

فیبر رو تویه یه ظرف پلاستیکی می ذاشتم بعد اسید به اندازه ای که از سطح فیبر یک میلی متر بالاتر باشه می ریختم
    اونوقت خیلی آروم ظرف رو تکون میدادم بعد از چند دقیقه اسید کار خودشو میکرد

البته اون قدیما که بیشتر انجام میدادم یه وسیله درست کرده بودم که ظرفم رو تکون میداد مثل شیکر

مزیتش نصبت به اینی که علی درست کرده این بود که اسید کمی استفاده میشد و خیلی خوب فیبر دیده میشد
    اما دستگاه علی برای مدارات 2 لایه خیلی عالیه
    اگر وقت کنم یکی درست میکنم و عکسشو میزارم

با سپاس

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : دستگاه اسید کاری

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
      پمپ هوا جواب نمیده ...
      راستی دوستان این پمپ ها به گرما حساسن و اگه دیدین بعد یه مدت کار نمیکنه پمپ خراب نیست ، فقط کافیه با یه چوب یا چیزی یه حرکت اولیه کوچیک به پروانه بدین(اهنربا در اثر گرما ضعیف میشه)
      با سپاس
      مگه داخل اکواریوم ماهی بخاری وجود نداره؟ گرم میشه خب اونجا خراب نمیشه؟
      [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76623.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Reza Sede
        مگه داخل اکواریوم ماهی بخاری وجود نداره؟ گرم میشه خب اونجا خراب نمیشه؟
        مگه ماهی ها رو میخوایم اب پز کنیم!؟
        اونجا دما حداکثر به حدود 35 درجه برسه ... اینجا باید حداقل 60 - 70 درجه باشه ...
        با سپاس

دیدگاه

سلام
          بالاخره وسایلشو خریدم!
          ظرف پلاستیکی 10 تومان
          پمپ (یا همون فیلتر) 18 تومان
          بخاری 300 وات 13 تومان *

اینم عکس دستگاه بدون اسید:

* ولی نکته :cry: : من به خاطر نداشتن اکواریوم ماهی و تجربه ی قبلی بخاری مقداری اش بیرون موند و وقتی اب روش پاشید ترکید! :cry: :cry: :cry: امید است این اتفاق برای شما نیافتد!!!

و پمپ ام 13 وات است و مدل sp-1200l است و خروجی 700 لیتر بر ساعت داره! و پروانشو معلوم نیست ولی با اهم متر تستش کردم پلاستیکه!
          و بخاری 300 وات حداکثر 34 درجه که خیلی سخته تا اتصالاتشو باز کنی و یک سره اش کنی! پس همین جوری خوبه!

موفق باشید!
          [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]

دیدگاه

چرا یه چیزی مثل شیکر استفاده نمیکنید
            خیلی ارزان تر است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط able
              چرا یه چیزی مثل شیکر استفاده نمیکنید
              خیلی ارزان تر است
              بدرد این کار نمیخوره ...
              باید جریان شدید اب به صورت مستقیم با برد برخورد کنه تا لایه های CuCl رو جدا کنه ...
              با سپاس

دیدگاه

سلام
                نظرتون درباره دستگاه من چیه؟
                خوبه؟ با 35 درجه میشه اسید کاری کرد؟ تا مشکلاتی مثل از یاد رفتن دما- خرابی پمپ و قلیدن اسید را نداشته باشه!
                من تا اونجا که یادمه توی دمای زیر 20 اسید کاری می کردم نیم ساعت طول می کشید! حالا چی ؟ با این همه چفت و بست چطوری یک سره اش کنم؟ :biggrin:
                پمپ هم اگر خراب شد باید بندازمش دور با چوب کبریت دیگه راش نمیشه انداخت! :nerd:
                ممنون

دیدگاه

سلام
                  نظرتون درباره دستگاه من چیه؟
                  خوبه؟ با 35 درجه میشه اسید کاری کرد؟ تا مشکلاتی مثل از یاد رفتن دما- خرابی پمپ و قلیدن اسید را نداشته باشه!
                  من تا اونجا که یادمه توی دمای زیر 20 اسید کاری می کردم نیم ساعت طول می کشید! حالا چی ؟ با این همه چفت و بست چطوری یک سره اش کنم؟ :biggrin:
                  پمپ هم اگر خراب شد باید بندازمش دور با چوب کبریت دیگه راش نمیشه انداخت! :nerd:
                  ممنون
                  شدن که میشه ولی بیشتر طول میکشه ...

دیدگاه

سلام
                    ممنون از کمکتون
                    میشه یه نسبتی از اب و اسید بهم بدین تا قاطی کنم؟ خودم توی نسبتشون شک دارم!

دیدگاه

من برای خطر کمتر به ازای هر 100 گرم اسید 2 لیتر اب اضافه میکنم که کار حدود نیم ساعت یا 45 دقیقه طول میکشه اماده بشه ولی چون خیلی رقیق هست خطرش هم خیلی کمتره .... شما میتونید برای سرعت بیشتر برای هر لیتر اب 200 گرم اسید اضافه کنید ...
                      با سپاس

دیدگاه

من برای خطر کمتر به ازای هر 100 گرم اسید 2 لیتر اب اضافه میکنم که کار حدود نیم ساعت یا 45 دقیقه طول میکشه اماده بشه ولی چون خیلی رقیق هست خطرش هم خیلی کمتره .... شما میتونید برای سرعت بیشتر برای هر لیتر اب 200 گرم اسید اضافه کنید ...
                        با سپاس
                        اگر اسیدم مایع باشه چی؟ همون 200 سی سی توی یک لیتر درسته؟

دیدگاه

اگر اسیدم مایع باشه چی؟ همون 200 سی سی توی یک لیتر درسته؟
                          نه اسید مایع که خودش رقیق شده هست ... نیازی به اب نداره
                          اگر هم میخواهید رقیق تر کنیدش به ازای هر یک لیتر اسید یک لیتر اب اضافه کنید
                          البته اسید مایع اصلا به صرفه نیست ، همون اسید خشک بگیرید و مخلوط کنید
                          با سپاس

دیدگاه

نمیدونم ولی شیشه خطر شکستن هم داره
                            ظرف پلاستیکی هم ارزون تر تموم میشه هم سبک تره هم به خاطر انعطافش در برابر ضربه مقاوم تره
                            در ضمن دوستان این پمپ ها توی خروجی شون یه لوله فرعی هست واسه اینکه به لوله هوا وصل بشه و ...
                            برای اینکه تو کار ما استفاده ای نداره و فقط فشار اب رو کم میکنه بهتره کلا اون قسمت لوله فرعی رو با انبردست بکشید بیرون و سرش رو ببرین و دوباره جا بزنید و اگه درپوش نداره هم یه مقدار چسب شیشه بزنید تا مسدود بشه
                            راستی اگر اون روزنه رو بدون هیچ سرپوشی یا شلنگ هوایی قرار دهم (((منظورم داخل مایع است))) فشار خروجی بیشتر میشه چون که از این سوراخ مکیده میشه خواه مایع خواه هوا
                            به طور دیگه اینکه اگر هیچ چیزی داخل سوراخ نکنم و داخل مایعش کنم فشار خروجی بیشتر میشه!

دیدگاه

با سپاس
                              یعنی شما از اسید سولفوریک استفاده می کنید یا منظورتون همون اسید کلرودوفر ؟
                              قم الکترونیک

دیدگاه

نه اسید مایع که خودش رقیق شده هست ... نیازی به اب نداره
                                اگر هم میخواهید رقیق تر کنیدش به ازای هر یک لیتر اسید یک لیتر اب اضافه کنید
                                البته اسید مایع اصلا به صرفه نیست ، همون اسید خشک بگیرید و مخلوط کنید
                                با سپاس
                                علی آقا شما منظورتون از اسید خشک اون پودری هاست یا اونهایی که مثل تکه های سویا می مونه؟؟
                                ممنون
                                اين که تعداد تشکر هاي اهدايي يه کاربر زياده به اين معنا نيست. که چيزي بلد نيست؛ بلکه نشانه اينه که به تلاش بقيه بچه ها احترام مي گذاره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X