اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستگاه اسید کاری

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : دستگاه اسید کاری

نوشته اصلی توسط amin tal
    ممنون اقا مهران...تا چند درجه گرمش کنم ؟
    واگه برای غلیظتر شدن اسید اونو جوش بیارم ایا ترکیب اسید بهم نمیخوره و عوض نمیشه؟
    راستی در ته ظرف اسید مقداری جامد قهوه ای رنگ ته نشین میشه....اونها پودر پرکلرو هستند که تهنشین شدن یا مس و اهن هستند؟ایا اونا رو از ظرف خارج کنم ؟
    در حدی که گرم بشه...و دستتون رو نسوزونه !
    اسید رو غلیط کنین بهتره...جوش نیارید...بخارش بسیار سمی هست
    وقتی اسید رو به یکباره در آب میریزید مقداریش سفت میشه و در کف ظرف به هم میچسبد
    اونها را بکنید و دوباره در آب حل کنید
    برای خارج کردن مقداری مس از اسید...یک تکه آهن مث پیچ یا مهره را برای مدت کوتاهی در اسید بندازید تا مس ها به آن بچسبد

موفق باشید
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

دوستان نیازی به این همه زحمت نیست انجام کار با بخاری آکواریم زمان زیادی رو برای گرم کردن میبره ولی با شعله زمان کم میشه و این که نیازی به هم زدن هم نداره اگر هم داشت یک قاشق پلاستیکی یا چوبی مشکل رو حل میکنه ولی این یک ابتکار عمل هست و من به این تفکر ایرانی احترام میگذارم.
      ممنون
      :job: :job: :job: :job: :job: :job: :job: :job: :job: :job: :job: :job:
      http://s6.picofile.com/file/8203114218/12333.gif
      http://hamidelectronic.mihanblog.com

دیدگاه

من یه پیشنهاد دارم
        چرا ترتیبی نمی دین که فیبر داخل اسید بچرخه

دیدگاه

برای این که یه دستگاه اسید کاری داشته باشید با کم ترین هزینه 5 هزار تومنم نمیشه میتونید یه پایه بسازین و ظرفتون رو بهش نصب کنید تا حالت گهواره داشته باشه برای راحتی کار هم میتونید از یک موتور استفاده کنید تا عمل تکون دادن رو براتون انجام بده من ساختم خیلی کار امده :read:
          مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

آخرین خداحافظی اش چه وقتیه ؟

دیدگاه

دوستان من از شما معذرت می خوام چون سوالم را فکر کنم در جای مناسبی نمی پرسم....
            دوستان یک سری ورق های آلومینیومی هست که روش led مونتاژ میکنن مثل داخل لامپ های led....خدا کنه منظور را رسانده باشم...آیا این ورق های آلومینیومی را می توان با اسید های مدار چاپی برد یا اسید قوی تر می خواهد
            همچون دیود ی ام که با ورق معکوس روزگار شکسته شده ام

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad daraie
              دوستان من از شما معذرت می خوام چون سوالم را فکر کنم در جای مناسبی نمی پرسم....
              دوستان یک سری ورق های آلومینیومی هست که روش led مونتاژ میکنن مثل داخل لامپ های led....خدا کنه منظور را رسانده باشم...آیا این ورق های آلومینیومی را می توان با اسید های مدار چاپی برد یا اسید قوی تر می خواهد
              بله امکانش هست چون قسمت آلومینیومی دارای یه پوشش سلفونی هست که بعد از اسید کاری جدا میشود

دیدگاه

البته قطرش زیاده بعید میدونم حل بشه تو اسید
                مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

دیدگاه

کسی تجربه انجام این کارو داره؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
                    بله امکانش هست چون قسمت آلومینیومی دارای یه پوشش سلفونی هست که بعد از اسید کاری جدا میشود
                    پس آلمینیوم هم مثل برد های معمولی یه لایه مس داره و اسید میبرش... میخوام چندتا led رو با این بردا مونتاژ کنم

دیدگاه

پس آلمینیوم هم مثل برد های معمولی یه لایه مس داره و اسید میبرش... میخوام چندتا led رو با این بردا مونتاژ کنم
                      بلی مثل برد های فنولی و فایبر گلاس هست

لایه های به این صورته : آلمینیوم - چسب -عایق -چسب -مس

دیدگاه

دوستمون درست عزض کردند ولی باید المینیوم رو کاملا نسبت به اسید عایق کنی!و قطعات باید SMDباشه
                        مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن مهدی
                          دوستمون درست عزض کردند ولی باید المینیوم رو کاملا نسبت به اسید عایق کنی!و قطعات باید SMDباشه
                          رو مس طرح رو میزنم اون طرف آلمینیوم هم با ماژیک یا چاپ سیلک میزنم....اینطوری حله دیگه....نه

دیدگاه

رو مس طرح رو میزنم اون طرف آلمینیوم هم با ماژیک یا چاپ سیلک میزنم....اینطوری حله دیگه....نه
                            نمیشه
                            فقط باید smd بزنی

اگه دیپ بزنین و سوراخ کاری کنی و قطعه رو جا بذاری ، میبینی که همه پایه ها به هم میخورن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
                              نمیشه
                              فقط باید smd بزنی

اگه دیپ بزنین و سوراخ کاری کنی و قطعه رو جا بذاری ، میبینی که همه پایه ها به هم میخورن
                              برای smd می خوام...منظور از این که طرف آلمینیوم رو سیلک میزنم. این که موقع اسید کاری به لایه آلمینیوم آسیب نرسه...چون آقا محسن گفتن باید لایه آلمینیومی از اسید حفظ بشه...بابات توضیحات ممنون آقا محسن واشکان جان

دیدگاه

برای smd می خوام...منظور از این که طرف آلمینیوم رو سیلک میزنم. این که موقع اسید کاری به لایه آلمینیوم آسیب نرسه...چون آقا محسن گفتن باید لایه آلمینیومی از اسید حفظ بشه...بابات توضیحات ممنون آقا محسن واشکان جان
                                خودش لایه محافظ سلفونی آبی رنگ داره مثل سینک ظرفشویی نو

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X