اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اموزش ساخت pcb (مدار چاپی)1 و 2 لایه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اموزش ساخت pcb (مدار چاپی)1 و 2 لایه

وا
    نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
    پرینتر من که آخ گفت :icon_razz:
    درامی که پودر بهش میچسبه چرب شده بود و همیشه زمینه کاغذ یه رنگ خاکستری بیحال میخوره که درام رو عوض کردم
    یه بار هم کاغذ پیچید دور درام پرس و مجبور شدم همه پرینتر رو باز کنم :icon_razz:
    والا بستگی به کاغذ داره ولی این کاغذی که من عکسشو گذاشتم چربیش کمتره و ضررشم کمتره ولی با حرفتون موافقم
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

پاسخ : اموزش ساخت pcb (مدار چاپی).

نوشته اصلی توسط محمدحبیب زاده
      من توی 2 سال بیش از 200بار اینطور پرینت گرفتم هیچی هم نشده.
      اگه دوست اشنایی داری که پرینتر داره از مال اونا استفاده کن بیرون فک نمیکنم قبول کنن
      نه بابا کی میگه خراب میکنه من هم پرینتر ندارم همش میدم بیرون چاپ میکنن هیچ چیز هم نمیشه :agree: :agree:
      از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
      --------------------------------------------------------
      تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
      --------------------------------------------------------
      اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

سلام من برای ساخت PCB از اتو استفاده میکنم ولی پیشنهادم برای نوع کاغذی که استفاده می کنید اینه که ازکاغذ پشت چسب دار ویا کاغذ که پشت شبرنگ هستش استفاده کنید برای پرینت .ابتدا شبرنگ رو از کاغذ جدا کنید وکاغذ رو ازسمتی که شبرنگ چسبیده بود سمت روغنی طرح خود رو پرینت بگیرید طرح بعد از اتو براحتی جدا شده و اماده اسید کاری می باشد لازم به ذکر است بعد اتو بزارین سرد بشه کاغذ خودش در میاد . امید وارم کمکی به علاقه مندان الکترونیک کرده باشم
        درصورت نیاز می تونید با این شماره تماس بگیرید 0************ حیدری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید 11
          سلام من برای ساخت PCB از اتو استفاده میکنم ولی پیشنهادم برای نوع کاغذی که استفاده می کنید اینه که ازکاغذ پشت چسب دار ویا کاغذ که پشت شبرنگ هستش استفاده کنید برای پرینت .ابتدا شبرنگ رو از کاغذ جدا کنید وکاغذ رو ازسمتی که شبرنگ چسبیده بود سمت روغنی طرح خود رو پرینت بگیرید طرح بعد از اتو براحتی جدا شده و اماده اسید کاری می باشد لازم به ذکر است بعد اتو بزارین سرد بشه کاغذ خودش در میاد . امید وارم کمکی به علاقه مندان الکترونیک کرده باشم
          درصورت نیاز می تونید با این شماره تماس بگیرید 0************ حیدری
          این کاغذها چون خیلی نازک هستن به راحتی ممکنه دور درام یا تفلون پرینتر بپیچن
          خیلی مراقب باشید
          آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

سلام .

معنی لغوی کلمه متالیزه یعنی چی ؟

و این که اون لایه top و bottom فرق خاصی با هم دارند ؟
            مصادیق اظهار محبت به همسر
            بررسی مسائل جنسی در زندگی زناشویی(فایل صوتی)
            ویژگی های خانواده سالم - مصادیق احترام (فایل صوتی)
            اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

متال یعنی فلز
              top به روی برد و جایی که قطعات نصب میشن گفته میشه
              bottom به جایی که پایه ها لحیم میشن.
              البته تو فناوری SMT این معانی قابل جابجایی هست
              It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

ببخشید اقای حبیب زاده فایل عکس های اپلود شده در اموزش صفحه های اول حذف شده عکس ها باز نمیشن اگه براتون ممکن هست عکس ها رو دوباره اپلود کنید

دیدگاه

سلام
                  ممنون از توضیحات خوبتون.
                  فقط امکان داره عکس ها رو دوباره پلود کنید؟ همشون حذف شدن.
                  با تشکر

دیدگاه

سلام
                    دوستان تابحال بیشتر تایپیک های روش پرینت اتو رو خوندم و درباره انواع کاغذ های گلاسه و زرد رنگ بحث شده اما در مورد فتوگلاسه هیچ مطلبی نیومده..
                    تا اینجا که فهمیدم کاغذ زرد رنگ بهترین کاغذ هست به گفته دوستان...اما یه مشکل بزرگ داره . پیدا کردنش سخته و من هم که پرینتر لیزری ندارم مجبورم بدم بیرون بزنند که اونها هم قبول نمیکنن...و تابحال قسمت نشده این روش رو امتحان کنم...
                    اما از کاغذ فتو گلاسه چند بار استفاده کردم (115 گرمی) که نسبت به گلاسه سبک هم خیلی بهتر بود...البته این کاغذ رو هم هرجا میبرم باز هم ممانعت میکنند از چاپش و میگن این نوع کاغذ برای چاپگر جوهریه و به کارتریج لیزری (تک رنگ) اسیب میزنه.بعضی ها هم میگفتن که مدل دستگاه ما نمیتونه بزنتش.و در چاپگرهای لیزری رنگی هم میگن حرارتش بالاست و باعث ذوب شدن کاغذ میشه!!! oo:
                    ((در چند موردی که قبول کردند با چاپگر تک رنگ چاپش کنند معمولا خیلی خوب از اب در میومد...اما یکی دو مورد بود که جوهرش پخش میشد یا دستگاه گیر میکرد و مجبور شد کاغذ رو دربیاره...که در این موارد هم چاپگراشون بزرگ بود و هرجا که با چاپگر کوچیک زدم مشکلی نبوده...یه جایی هم با این که میدونست کاغذش چیه راحت قبول کرد...
                    کلا من که سردرگم شدم..))
                    ایا این کاغذ هم مثل کاغذ زرد تو پرینتر های مختلف بگیر نگیر داره یا بدتر از اونه؟
                    اگه امکانش هست یکی از دوستان که چاپگر لیزری داره و تونسته کاغذ زرد رو امتحان کنه این کاغذ فتوگلاسه(نوع سبک) رو هم امتحان کنه ون نتیجش رو بگه...
                    دیدگاه

سلام
                      منم به نوبه خودم یه مشکلی که اکثرا بهش بر میخورند رو به زعم خودم حل کرده ام:البته برای آیسی های دیپ
                      به جای استفاده از سوکت میتونید از سوکت نظامی ویا پین هدر نظامی استفاده کنید لحیم کاریش هم آسونه
                      بگذارید و بگذرید
                      ببینید و دل مبندید
                      چشم بیاندازید ودل مبازید که
                      دیر یا زود باید گذاشت و گذشت... حضرت علی(ع)

دیدگاه

جهت تکمیل کردن اطلاعات تقریبا کامل در مورد چاپ مدار با اتو و پرینتر بعد مدتها که نبودم بازام در خدمتتون هستم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X