اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طریقه ساخت مدار چاپی با ماژیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : طریقه ساخت مدار چاپی با ماژیک

نه دوست عزیز
    شما که تو نرم افزار قطعاتتونو می سازید شکل قطعه هم تو نرم افزار کامل می یاد تو ساخت خانگی تیک ن شکل قطعه رو برمی دارن چون لازم نیست اما تو کیت چون طرحتون در دست رس نیست به خاطر همین تیکشو بر نمی دارن یه بار طرح مسی رو در می یارن بعد پشت فیبر که مس نداره طرح ها رو می زارن
    همین
    به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: این شکل قطعات را چطور میشه در بالای فیبر مدار چاپی کشید (قسمت پلاستیکی)با ماژیک میشه یا با دستگاه های خاصی انجام میشه؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
        ممنون دوست عزیز: این شکل قطعات را چطور میشه در بالای فیبر مدار چاپی کشید (قسمت پلاستیکی)با ماژیک میشه یا با دستگاه های خاصی انجام میشه؟؟؟
        سلام
        نه تو نرم افزار باید بکشی چون تو شماتیک قطعرو به شکل واقعی که هست نمی کشن شما باید با نرم افزار بکشی بعد در بیاری با دست خیلی سخت می شه چون اندازه ی قطعه ها درست در نمی یاد

TABRIZ

دیدگاه

با استفاده از روش انتقال طرح ، چاپ سیلک این کارو می کنن فک نکنم با ماژیک بتونین به این سادگی و کیفیت در بیارین.
          حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

سلام
            دوسته عزیز من با پروتئوس کار کردم اخر شبی یه کار واست میزارم تا همه استفاده کنن. برو ببین.(یعنی 1 یا 2 ساعت دیگه :mrgreen
            مازیک هم خوبه ولی برای کار های بدون ریزه کاری که از ای سی گرفته به بعد.و بیشتر هم واسه ترمیمه .من به شخصه از مازیک سی دی استفاده میکنم
            اسم تاپیک فرکانس متر دیجیتال.
            برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
            راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

با سلام بر دوستان
              یک سئوال: ایا میشه مدار چاپی را بدون نرم افزار هایی مثل پروتل یا پرتئوس طراحی کرد؟؟ یعنی با دست ؟؟؟ و بعدش با ماژیک بر روی فیبر خام مدار چاپی منتقل کرد؟؟؟یعنی طرح را مسقیم بر روی فیبر کشید!!(یعین دیگه درگیر نرم افزار هایی مثل پرتئوس نشیم برای طراحی مدار چاپی)
              اگه کتابی یا جزوه ای در این ضمینه میشناسید لطفا معرفی کنید؟؟
              سپاس

دیدگاه

دوست عزیز
                شما می تونی با دست بکشی اما فقط می تونی مداراتی رو بکشی که ار چند قطعه مثل مقاومت ترانزیستور وخازن توش استفاده شده .اگه بخوای پیشرفت کنی حتما باید به نرم افزار متوصل شوی مثلا فکر نکنم بتونی پایه های ای سی رو درست دربیاری با دست
                سعی کن از نرم افزار استفاده کنی ساده ترین نرم افزار طراحی مدارچاپی پروتل 2.7است که خیلی راحته زود یاد می گیرید

TABRIZ

دیدگاه

ممنون: پروتل 2.7 همان PROTEL 99 هست یا فرق داره؟؟اموزش داره؟؟؟

دیدگاه

خیلی به هم شبیهن اما فرق هایی هم با هم دارن
                    اموزش هم داره اگه تو نت جستجو کنی زیاده
                    اگه نتونستی بگو واست می زارم

TABRIZ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط TABASOOMTZ
                      خیلی به هم شبیهن اما فرق هایی هم با هم دارن
                      اموزش هم داره اگه تو نت جستجو کنی زیاده
                      اگه نتونستی بگو واست می زارم
                      سلام
                      دوسته من ببین من دنبال یه نرم افزار جتنبی در کنار پروتئوسم که بشه با دست بکشی.
                      مثلا شما یه پی سی بی داری می خوای معکوس بزنی و بکشیش ،چه نرم افزاری سراغ داری این eagle خوبه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
                        سلام
                        دوسته من ببین من دنبال یه نرم افزار جتنبی در کنار پروتئوسم که بشه با دست بکشی.
                        مثلا شما یه پی سی بی داری می خوای معکوس بزنی و بکشیش ،چه نرم افزاری سراغ داری این eagle خوبه؟
                        سلام
                        اگه بتونید برید تو فازه پروتل dxpکه یه تیک داره که پی سی بی رو معکوس می کنه

TABRIZ

دیدگاه

سلام دوستان
                          چند تا سئوال داشتم لطفا راهنمایی کنید!!
                          من میخواستم طرح مدار چاپی بر فیبر منتقل کنم با روش ماژیک:البته اولین بار هست که این کار را انجام میدهم!!!!
                          1.بعضی سایت ها نوشته برای تمیز کردن سطح فیبر مسی باید از اسکاج !!! بعضی میگن از اسفنج و بعضی ها میگن از سیم ظرفشویی باید استفاده کرد!! من نفهمیدم عاقبت از کدام باید استفاده کرد؟؟؟از سیم ظرفشویی استفاده کردم ولی سطح مس را داغون کرد!!!! حال میخواستم بدونم چطوری باید سطح فیبر مسی را تمیز کرد؟؟؟
                          2. ایا اگر سطح مس روی اش لک ماژیک یا خش باشه به مشکل بر میخوره؟؟؟؟
                          3. برای بریدن سطح مس (دو تیکه کردن فیبر مسی) راحترین روش چیست؟؟
                          سپاس

دیدگاه

سلام دوستان
                            چند تا سئوال داشتم لطفا راهنمایی کنید!!
                            من میخواستم طرح مدار چاپی بر فیبر منتقل کنم با روش ماژیک:البته اولین بار هست که این کار را انجام میدهم!!!!
                            1.بعضی سایت ها نوشته برای تمیز کردن سطح فیبر مسی باید از اسکاج !!! بعضی میگن از اسفنج و بعضی ها میگن از سیم ظرفشویی باید استفاده کرد!! من نفهمیدم عاقبت از کدام باید استفاده کرد؟؟؟از سیم ظرفشویی استفاده کردم ولی سطح مس را داغون کرد!!!! حال میخواستم بدونم چطوری باید سطح فیبر مسی را تمیز کرد؟؟؟
                            2. ایا اگر سطح مس روی اش لک ماژیک یا خش باشه به مشکل بر میخوره؟؟؟؟
                            3. برای بریدن سطح مس (دو تیکه کردن فیبر مسی) راحترین روش چیست؟؟
                            سپاس
                            سلام
                            1-قبلا گفتم با یه حلال مث بنزین
                            2-بستگی داره رویه اتصالات(همون رابط بین پایه هات )باشه یا نه
                            3-با یه چی تیز مث چاقو میتونی اتصال رو قطع کنی

دیدگاه

سلام :biggrin:
                              -قبلا گفتم با یه حلال مث بنزین
                              بنزین!!! فیبر بو نمی گیره!! تینر خوب ایا خوبه؟؟
                              3-با یه چی تیز مث چاقو میتونی اتصال رو قطع کنی
                              یعنی با چاقو میشه فیبر 2 تکه کرد!!!! اره نمیخواد!؟؟

دیدگاه

سلام :biggrin:بنزین!!! فیبر بو نمی گیره!! تینر خوب ایا خوبه؟؟یعنی با چاقو میشه فیبر 2 تکه کرد!!!! اره نمیخواد!؟؟

مگه نفته!!!!!!!!!!!!!بنین فراره دیگه !!!نمیگم غسلش بدی :mrgreen:یه گوشه پارچه رو بزن تو بنزین بعد بکش رو خطوطتت که بعد از اسید مونده و می خوای بره

با هر چیزه تیزی(تو اون پست که عکس فرستادم گفتم با تیغ موکت بری قسمت پشتش)،با اره هم میشه یا هر چی دیگه که بتونی قطع کنی oo:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X