اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طریقه ساخت مدار چاپی با ماژیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : طریقه ساخت مدار چاپی با ماژیک

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
    سلام دوستان
    چند تا سئوال داشتم لطفا راهنمایی کنید!!
    من میخواستم طرح مدار چاپی بر فیبر منتقل کنم با روش ماژیک:البته اولین بار هست که این کار را انجام میدهم!!!!
    1.بعضی سایت ها نوشته برای تمیز کردن سطح فیبر مسی باید از اسکاج !!! بعضی میگن از اسفنج و بعضی ها میگن از سیم ظرفشویی باید استفاده کرد!! من نفهمیدم عاقبت از کدام باید استفاده کرد؟؟؟از سیم ظرفشویی استفاده کردم ولی سطح مس را داغون کرد!!!! حال میخواستم بدونم چطوری باید سطح فیبر مسی را تمیز کرد؟؟؟
    2. ایا اگر سطح مس روی اش لک ماژیک یا خش باشه به مشکل بر میخوره؟؟؟؟
    3. برای بریدن سطح مس (دو تیکه کردن فیبر مسی) راحترین روش چیست؟؟
    سپاس
    1-دوست عزیز می تونی از هرکدوم از اینا که دست رست بود استفاده کنی حتی می تونی با اسیتون هم ببری البته این کارو باید وقتی بکنی که از اسید در اوردی بعد اقدام به پاک کردن باید بکنی
    2-ببینید قبل از این که اقدام به کشیدن مدار کنید ابتدا فیبرو با یک سمباده ی نرم دو سه بار روش بکشید تا یکم تمیز شه یعد مدارتون رو در بیارید
    3-می تونید از اره کمانی ,موکت بر استفاده کنید
    هر سوال دیگه ای هم بود در خدمتم
    به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:یک سئوال دیگه:
      1.ایا از اسیدی که یک بار استفاده شده باز هم میشه استفاده کرد!!
      2.چطور میتوان زمان از بین بردن مس توسط اسید را به جلو انداخت!!چون خیلی طول میکشه !!اب جوش!!
      سپاس

دیدگاه

سلام
        بله می شه استفاده کرد اما به قول دوستان زمان خورندگی مس فیبرت بالا می ره بهتره هر بار که کارت تموم شد دور بریزی
        در ضمن بله از اب جوش استفاده کنید و یه کم اسید زیاد بریزید و وقتی مدارو داخله اسید انداختید قابو تکون بدید تا اسید رو فیبر اینور اون ور بشه البته اسید هایی هم هستند که زود مسو حل می کنن اما یکم خطرناکه (توصیه نمی شه)

TABRIZ

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: در مورد اسید سئوال داشتم: ایا اسید را باید با اب جوش ترکیب کرد؟؟؟ در این صورت مقدارش چقدر باید باشه؟؟؟
          2.من یک جا دیدم که مثلا اب جوش را می ریزند توی یک سطل! بعدش اسید می ریزند توی سطل ی دیگر!! بعدش سطلی که داخلش اسید هست را می گزارند داخل سطلی که داخلش اب جوش هست!!بعدش فیبر می گزارند داخلش و تکان می دهند!! تا مجبور نباشند اسید را با اب جوش ترکیب کنند!!! کدام یک از این دو روش بهتر هست؟؟

دیدگاه

به جای اسیدکاری، از پروتئوس استفاده کن هم تمیزتر کارت در میاد هم خرجت کمتر میشه oo:
            فقط کسانی که خیلی گریه کرده باشند ، خندیدن را بلدند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
              ممنون دوست عزیز: در مورد اسید سئوال داشتم: ایا اسید را باید با اب جوش ترکیب کرد؟؟؟ در این صورت مقدارش چقدر باید باشه؟؟؟
              2.من یک جا دیدم که مثلا اب جوش را می ریزند توی یک سطل! بعدش اسید می ریزند توی سطل ی دیگر!! بعدش سطلی که داخلش اسید هست را می گزارند داخل سطلی که داخلش اب جوش هست!!بعدش فیبر می گزارند داخلش و تکان می دهند!! تا مجبور نباشند اسید را با اب جوش ترکیب کنند!!! کدام یک از این دو روش بهتر هست؟؟
              سلام
              بله با اب جوش اسیدو غاطی می کنی
              ببخشیدبا روش دوم کار نکردم فکر هم نکنم جواب بده احتمالا زیاد غلیظ بشه و مازیکتو هم بخوره
              رو قاب اسید نوشته که به جای چقذر اب چقدر هم اسید بریزید
              نوشته اصلی توسط eleca
              به جای اسیدکاری، از پروتئوس استفاده کن هم تمیزتر کارت در میاد هم خرجت کمتر میشه oo:
              ببخشید چی شد به جای اسید از پروتیوس استفاده کنه پس چجوری مدار بیرون می یاد؟؟؟
              پروتیوس واسه طراحیشه بعد از طراحی و انداختی شکل مدار رو برد باید تو اسید بندازید تا قسمت های اضافه مسی ها خورده بشن
              سوالی بود در خدمتم

TABRIZ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X