اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تاپیک سوالات مربوط به تنظیمات Rules در آلتیوم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تاپیک سوالات مربوط به تنظیمات Rules در آلتیوم

نوشته اصلی توسط el-mo
    من که هر چی تیکشو برمیدارم باز تیکدار میشه! واسه همین نفهمیدم چیه!
    چی تکرار میشه؟!
    هنگامی که تیک Layers in layerstack only فعال باشه شما فقط لایه هایی از سیگنال رو مشاهده میکنید که از آنها استفاده میکنید و برای همین در برد های عادی فقط لایه های Top و Bottom در عکس زیر دیده میشوند

ولی اگر غیر فعال باشد

به اسکرول کنار صفحه هم دقت کنید
    درایور شبکه و nRF24L01
    کاتالوگ محصولات
    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

خوب همین دیگه وقتی تیک رو برمیدارم و اکی یا apply رو که میزنم دوباره تیک برمیگرده!تیک برداشته نمیشه!چجوری بگم منظورمو :(

دیدگاه

نوشته اصلی توسط el-mo
        خوب همین دیگه وقتی تیک رو برمیدارم و اکی یا apply رو که میزنم دوباره تیک برمیگرده!تیک برداشته نمیشه!چجوری بگم منظورمو :(
        خب چون برد شما 2لایه هست و نمیتونید وقتی بردی با 2لایه دارید ضخامت ترک رو برای لایه های وسطی که ندارید مشخص کنید

دنبال مواردی باشید که نیاز دارید ، کار شما مثل این میمونه که بشینید یک دیکشنری ( یا دایره الامعارف ) رو از اول بخونید و بخواید زبان ( یا اطلاعات عمومی ) یاد بگیرید
        در صورتی که این کار نشدنیه و این که این برنامه ور یه شبو یه هفته نمیشه یاد گرفت چند ساله دارم با ورژن های مختلفش کار میکنم و میتونم بگم هنوز هیچیشو بلد نیستم
        کم کم توی کار باید یادبگیرید و هر موردی رو که نیاز داشتید از Help برنامه و سرچ در Wiki سایت Altium پیدا کنید ، اگر باز سوالی بود مطرح کنید
        خوشبختانه سایت Altium آموزش های کاملی داره ، Wiki قوی داره و بهتر از همه فیلم های آموزشی هستند که در بسیاری از زمینه ها تدوین و بر روی سایت قرار گرفته اند ، اما بازم میگم دنبال دانلود همه قسمت های آموزشی آن نباشید و فقط به زمینه هایی که نیاز دارید بپردازید
        موفق باشید
        درایور شبکه و nRF24L01
        کاتالوگ محصولات

دیدگاه

خوب اگه اینجوریه واسه چی این تاپیکو زدین؟!
          اکی.ممنون.سوال نمیپرسم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط el-mo
            خوب اگه اینجوریه واسه چی این تاپیکو زدین؟!
            اکی.ممنون.سوال نمیپرسم.
            این تاپیک برای پرسیدن سوالاتیه که گرهی از کاری باز کنه
            همش دس میذارید روی مواردی که اصلا نه کاربرد دارن نه کسی بشون نیاز داره
            و میدونم خودتونم نیازی بش ندارید فقط میپرسید که پرسیده باشید
            درایور شبکه و nRF24L01
            کاتالوگ محصولات

دیدگاه

سلام
              بچه ها همونجور که جناب بسطام هم فرمودند نرم افزار آلتیوم خیلی بزرگتر و پیچیده تر از اونه که بشه یک شبه و یک ماهه یادش گرفت.
              در ضمن اگر شخصی داره از وقت خودش برای دیگران مایه میزاره دلیل این نیست که ایشون وظیفه ای برای این کار داره. ایشون از سر لطف دارن مطالبی رو که طی چندین سال با زحمت زیاد یاد گرفتن به بقیه رایگان یاد میدن.
              پس بهتره به جای اینکه از ایشون طلبکار باشیم، اولا با ایشون مودب تر رفتار کنیم(مثل استاد و شاگرد) دوما به دنبال یاد گیری مطالبی که به در عمل به دردمون میخوره باشیم.

با تشکر
              http://imenbazar.com

دیدگاه

سلام

امروز اومدم یک پی سی بی با پروتل بزنم دیدم هر قطعه ای میذارم / مثلا از 1N4001 شروع می کنه مقاومت یا خازن یا میکرو هم که میذارم بازم همون نام رو میذاره ! ولی شمارش میره بالا ! یعنی میشه 1N4002 و.... . به نظرتون مشکل از کجاست ؟
                تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
                دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
                مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
                حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

با سلام
                  من تا حالا به این مشکل بر نخوردم ولی اصولا شما برای اینکه یک قطعه رو روی شماتیک بزارین چند راه دارین:
                  1) از گزینه لایبرری در سمت راست قطعه مورد نظر رو انتخاب کننین. روش دوبار کلیک کنین. دکمه تب رو بزنین و نام قطعه و تنظیمات مربوط رو انجام بدین و با یک کلیک در جای مناسب قرار بدین.
                  2) با دوبار فشردن دکمه ی p که مخفف place part هستش. یک صفحه باز میشه که هم میتونین قطعه مورد نظر رو در کتابخانه های نصب شده جستجو و انتخاب کنین و هم میتونین از قطعاتی که قبلا انتخاب کردین استفاده کنین. البته در این حالت شما میتونین نام قطعه و مشخصات دیگر رو خودتون بنویسین.
                  امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم.
                  http://imenbazar.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
                    سلام

امروز اومدم یک پی سی بی با پروتل بزنم دیدم هر قطعه ای میذارم / مثلا از 1N4001 شروع می کنه مقاومت یا خازن یا میکرو هم که میذارم بازم همون نام رو میذاره ! ولی شمارش میره بالا ! یعنی میشه 1N4002 و.... . به نظرتون مشکل از کجاست ؟
                    محمد جان من با این مشکل برخورد نکردم ولی T و A رو بزن توی این صفحه احتمالا تغیراتی دادی که اینطوری میشه
                    اما این که دقیق بگم چیکارش کن نمیدونم
                    یه نگاهی بش بنداز اگر بازم متوجه نشدی بگو بیوفتم توش پیدا کنم برات
                    درایور شبکه و nRF24L01
                    کاتالوگ محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
                      محمد جان من با این مشکل برخورد نکردم ولی T و A رو بزن توی این صفحه احتمالا تغیراتی دادی که اینطوری میشه
                      اما این که دقیق بگم چیکارش کن نمیدونم
                      یه نگاهی بش بنداز اگر بازم متوجه نشدی بگو بیوفتم توش پیدا کنم برات
                      ممنون بسطام جان .

این چیزی که گفتی فکر کنم برای پروتل 2011 هست . برای من چیز خاصی نمیاد . این اتفاق هم یکدفعه ای پیش اومد . قبلش درست بود . راستی یک چیزی اسم قطعات توی شماتیک درست میاد ولی توی PCB همونطوری هست که گفتم .
                      حالا تا چند روز دیگه احتمالا ویندوز رو عوض می کنم و یک 2011 اون رو نصب می کنم . چون تازه گی ها خیلی اذیت می کنه . فکر کنم از کرکش باشه .
                      تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
                      دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
                      مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
                      حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
                        ممنون بسطام جان .

این چیزی که گفتی فکر کنم برای پروتل 2011 هست . برای من چیز خاصی نمیاد . این اتفاق هم یکدفعه ای پیش اومد . قبلش درست بود . راستی یک چیزی اسم قطعات توی شماتیک درست میاد ولی توی PCB همونطوری هست که گفتم .
                        حالا تا چند روز دیگه احتمالا ویندوز رو عوض می کنم و یک 2011 اون رو نصب می کنم . چون تازه گی ها خیلی اذیت می کنه . فکر کنم از کرکش باشه .
                        نه من از Summer 9 استفاده میکنم
                        به نظرم از 10 بهتره ولی زیادم فرق نمیکن
                        توی فایل شماتیک باید وارد Tools بشی و روی Annotate Schematic کلیک کنی برایت میاره که میانبرش میشه T و بعد A
                        اونجا تنظیماتی برای چگونگی بالا رفتن شماره ، اسم یا نوشته های قطعات شماتیک داره باید مال همون باشه
                        درایور شبکه و nRF24L01
                        کاتالوگ محصولات

دیدگاه

سلام به همه دوستان.
                          وقتی تو Rulse قسمت Routing Corners رو Rounded انتخاب میکنم نه دستی و نه اتوماتیک گوشه های ترک هامو گرد نمیکشه. مثل قبلش زاویه دار میکشه.میشه کمک کنین؟

دیدگاه

سلام
                            آقا شرمنده یه سوال دارم فکر کنم قبلا هم پرسیدم اما پاسخش یادم نیست!
                            من الان از Rules فاصله و قطر خطوط رو تنظیم کردم و برد رو خیلی باز و با فاصله طراحی کردم
                            حالا در مرحله آخر پلی گن کشیدم
                            ولی این پلی گن زیادی به خطوط نزدیک میشه
                            میخواستم ببینم اون فاصله خطوط از هم شامل پلی گن هم میشه؟ یا پلی گن تنظیمات خاص خودشو داره؟

متشکر ممنون
                            آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
                              سلام
                              آقا شرمنده یه سوال دارم فکر کنم قبلا هم پرسیدم اما پاسخش یادم نیست!
                              من الان از Rules فاصله و قطر خطوط رو تنظیم کردم و برد رو خیلی باز و با فاصله طراحی کردم
                              حالا در مرحله آخر پلی گن کشیدم
                              ولی این پلی گن زیادی به خطوط نزدیک میشه
                              میخواستم ببینم اون فاصله خطوط از هم شامل پلی گن هم میشه؟ یا پلی گن تنظیمات خاص خودشو داره؟

متشکر ممنون
                              نه فرق دارن با هم
                              پلیگنو که بخوای بگشی اول یه صفحه باز میشه و اونجا میتونی تنظیماتشو تغییر بدی
                              درایور شبکه و nRF24L01
                              کاتالوگ محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
                                نه فرق دارن با هم
                                پلیگنو که بخوای بگشی اول یه صفحه باز میشه و اونجا میتونی تنظیماتشو تغییر بدی
                                متشکرم
                                دقیقا کدوم عدد رو باید تغییر بدم؟
                                چون من هر سه تاشو دست کاری کردم نشد!
                                آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X