اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات پایه ای Altium Designer

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات پایه ای Altium Designer

نوشته اصلی توسط عمو LED
    سلام
    من دارم یک برد طراحی میکنم و بعد میخوام برم برام pcb بزنن.
    1- چه نکاتی در طراحیم باید دقت کنم؟
    2-چند نوع pcb داریم؟(کدومش هم خوبه هم ارزون)
    3-چه شرکت هایی را پیشنهاد میکینید؟
    واسه این سوال یادمه تاپیک هم زدید و اتفاقا جواب دادیم تا حدودی :rolleyes:

دیدگاه

سوال ؟
      آلتیوم 10 کرک شده دارم میزون هم کار میکنه .
      مشکل اینجاست که هیچکدوم pcb هایی که از اینترنت میگیرم باز نمیشه .
      الان برد xmega جناب طراح رو از سایتشون گرفتم ولی اجرا نمیشه .

از دوستان کسی میدونه مشکل کجاست ؟
      ******** یَاربَّ الحسَینِ ؛ بحَقٍِّ الحسَینِ ؛ اِشفِ صَدرَ الحسَینِ ؛ بِظُهوُرِالحجَّةِ *******
      اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط student2011
        سلام دوستان
        یه سوال دارم.از کدوم قسمت آلتیوم باید تنظیم کرد که فاصله ترک تا پد از حد خاصی کمتر نشه و آیا میشه هر قسمت از برد رو جداگانه تنظیم کرد یا باید برای هر قسمت تغییرش داد.تشکر

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=68497.msg403384#msg403384
        شاد و تندرست باشيد
        دوستدارتان
        مهدی حریری

دیدگاه

سلام
          یه مشکلی برا من داخل آلتیوم پیش اومده که
          وقتی یه لایه رو انتخاب میکنم ، رنگ بقیه ی لایه ها مشکی میشه
          مثله شکل زیر

چطوری باید درستش کنم؟

دیدگاه

SHIFT+S

دیدگاه

سلام دوستان.

من یک کادر GND میخوام که دور تا دور مدارم باشه و هر قطعه که نیاز GND داشت به این کادر وصل بشه.حتی پیچ های اتصال بردم هم به GND وصل باشن.مثل پاور کامپیوتر.

باید چیکار کنم ؟؟؟

ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط helen60
                سلام کاربر تازه وارد هستم اگر نمیبایست اینجا سوال کنم پوزش میطلبم

چگونه در آلتیوم 2010 سوراخ معمولی بدون هیچ ارتباط الکتریکی ایجاد کرد

ضمنا لطفا راهنمایی بفرمایید کجا سوال کنم و چطوری جوابم رو ببینم
                ممنون

سلام دوست عزیزم.
                در محیط pcb روی گذینه place کلیک کن و pad رو انتخاب کن.
                ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

سلام

ممنون از تمام دوستان واسه راهنماییاشون

سوالم داشتم
                  1-چطور میشه فونت و سایز چاپ مارکاژ رو به صورت کلی تو PCB تغییرداد
                  2- چطور میشه چاپ مارکاژو کلا حذف کرد

ممنون
                  آنان که خاک را به نـــــظر کیمیا کنند
                  آیا بود که گوشه چشمی به ما کنند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PHoenixhome
                    سلام

ممنون از تمام دوستان واسه راهنماییاشون

سوالم داشتم
                    1-چطور میشه فونت و سایز چاپ مارکاژ رو به صورت کلی تو PCB تغییرداد
                    2- چطور میشه چاپ مارکاژو کلا حذف کرد

ممنون
                    سلام دوست عزیز.
                    1=کلا هر چیزی رو تو التیوم بخوای کلی تغیر بدی کافیه همه رو انتخاب کنی و راست کلیک کنی و گذینه find smiler object استفاده کنی.
                    2=تو تنظیمات چاپ که رفتی لایه top overlay رو حذف کن.

دیدگاه

ممنون
                      من یه سوال دارم که هر جا تو این سایت هم پرسیدم کسی جواب نداد
                      سوالم اینه
                      تو Altium امکانش هست که اول پشت فیبر رادستی بکشیم .بعد از روی این مدار.شماتیک مدار بهمون بده یا نه؟
                      سوال دوم:تو پروتیوس مثلا وقتی یه مداری تو شماتیک اون میکشی.هر کدام از قطعات را بخواهیم جابجا کنیم سیم متصل به اون هم به قطعه جابجا میشه ولی تو Altium زمانیکه یه قطعه را جابجا میکنیم سیم متصل به اون جابجا نمیشه

دیدگاه

سلام دوستان :bye
                        من کل تایپیک های انجمن رو خوندم(شاید هم درست نخوندم)ولی جوابم رو نگرفتم؛در قسمت pcb information منظور از اصطلاحات
                        1-Arcs 2-Fills 3- coordinate 4- pad square holes 5- pad slot holes 6-pad/via holes 7-DRC violations
                        چیست؟
                        فقط کسانی که خیلی گریه کرده باشند ، خندیدن را بلدند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369
                          ممنون
                          من یه سوال دارم که هر جا تو این سایت هم پرسیدم کسی جواب نداد
                          سوالم اینه
                          تو Altium امکانش هست که اول پشت فیبر رادستی بکشیم .بعد از روی این مدار.شماتیک مدار بهمون بده یا نه؟
                          سوال دوم:تو پروتیوس مثلا وقتی یه مداری تو شماتیک اون میکشی.هر کدام از قطعات را بخواهیم جابجا کنیم سیم متصل به اون هم به قطعه جابجا میشه ولی تو Altium زمانیکه یه قطعه را جابجا میکنیم سیم متصل به اون جابجا نمیشه

اون شماتیک رو که نمیدونم.
                          جواب سوال دوم=
                          گزینه
                          Connected Tracks را از مسیر زیر انتخاب و تائید کنید:
                          Tools>Preferences>PCB Editor>General>Other>Comp Drag

موفق باشی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eleca
                            سلام دوستان :bye
                            من کل تایپیک های انجمن رو خوندم(شاید هم درست نخوندم)ولی جوابم رو نگرفتم؛در قسمت pcb information منظور از اصطلاحات
                            1-Arcs 2-Fills 3- coordinate 4- pad square holes 5- pad slot holes 6-pad/via holes 7-DRC violations
                            چیست؟
                            سلام
                            drc که همون design rule check هست فکر میکنم که همول رول هایی هست که تنظیم کردید
                            پد همون جاییه که شما قطعه رو میزارید روش یا توش (قطعات smd روش قطعات dip داخلش) و لحیم میکنید ویا یا به قولی وایا وصل کننده یک لایه برد به لایه دیگر هست مثلا در برد های دولایه فرض کنید یه ترک میخواد از روی برد بره زیر برد خب چجوری میره ؟ یه ویا میزنید و عبورش میدید فرقش هم با پد زیاد نیست اگر اشتباه نکنم رو ویا ها چاپ سبز میاد فکر میکنم
                            pad slot holes?
                            pad square hole نمیدونم شاید منظور پد های مربعی باشه تو آلتیوم پد ها میتونن دایره 8 ضلعی(شایدم 6) و یا مسطتیلی (مربعی) باشن
                            coordinate هم یعنی مختصات
                            arc هم یعنی قوس تو قسمت place شما میتونید آرک بزارید همچنین موقع کشیدن ترک ها شیفت و اسپیس رو بزنید چند بار میتونید به آرک تبدیلش کنید

نوشته اصلی توسط -LEON-
                            سلام دوستان.

من یک کادر GND میخوام که دور تا دور مدارم باشه و هر قطعه که نیاز GND داشت به این کادر وصل بشه.حتی پیچ های اتصال بردم هم به GND وصل باشن.مثل پاور کامپیوتر.

باید چیکار کنم ؟؟؟

میدونیم که در حالت عادی آلتیوم لوپ ها رو حذف میکنه یعنی دوتا نقطه فقط با یک ترک به هم وصل میشن اگر تلاشی برای وصل کردنشون بکنید اون یکی حذف میشه
                            اولین کار اینه که اینو غیر فعال کنید

این مسیر رو برید غیر فعال میشه
                            بعد با اینتر اکتیو روتینگ یا هرچی دیگه بیاید و یک حلقه بسته بکشید و دوبار روش بزنید و اسم نتش رو به گراند تغییر بدین
                            بعد جای پیچ هاتون رو بزارید و نت اون ها رو هم به گراند تغییر بدید همین

head<=
                            ...تشکر خدا...
                            [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

چطوری میتونیم پین ها رو گرد کنیم.من هر کار میکنم پین ها رو مربعی شکل میزنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ((O-I-O))
                                چطوری میتونیم پین ها رو گرد کنیم.من هر کار میکنم پین ها رو مربعی شکل میزنه؟
                                اگر میخواید یک پین رو تغییر بدید که دوبار روش میزنید و از پنل بالا راست به جای rectangular ، round رو بزنید اگر هم میخواید کلا ازین ببعد عوض بشه باید موقعی که ابزار رو انتخاب کردید Tab رو بزنید و اونجا عوضش کنید

head<=
                                ...تشکر خدا...
                                [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X