اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات پایه ای Altium Designer

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات پایه ای Altium Designer

سلام دوستان
    خسته نباشید

من دیده بودم وقتی تو pcb دارن ترک میکشن رو یه پین که کلیک میکنن فقط میشه به پین مقصد ترک رو وصل کرد و وقتی دارن ترک میکشن با هر کلیکی ترکت نشون داده میشه.
    ولی وقتی من تو pcb رو یه پین کلیک میکنم پین مقصدم مشخص نمیشه و رو هر پینی بخوام بذارم ارور نمیده و فقط بعد از کلیکم به اون پین مقصد وصل نمیشه !!
    وقتی هم که ترک رو درست میکشم نشون نمیده تا وقتی escape رو بزنم یا کلیک راست بکنم ! تازه بازم ترک رو تا نزدیکش میبره و وصل نمیکنه !!! :angry: :angry:
    ممنون میشم اگه کسی فهمید مشکل من چیه کمکم کنه !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi_mohandes
      سلام دوستان
      خسته نباشید

من دیده بودم وقتی تو pcb دارن ترک میکشن رو یه پین که کلیک میکنن فقط میشه به پین مقصد ترک رو وصل کرد و وقتی دارن ترک میکشن با هر کلیکی ترکت نشون داده میشه.
      ولی وقتی من تو pcb رو یه پین کلیک میکنم پین مقصدم مشخص نمیشه و رو هر پینی بخوام بذارم ارور نمیده و فقط بعد از کلیکم به اون پین مقصد وصل نمیشه !!
      وقتی هم که ترک رو درست میکشم نشون نمیده تا وقتی escape رو بزنم یا کلیک راست بکنم ! تازه بازم ترک رو تا نزدیکش میبره و وصل نمیکنه !!! :angry: :angry:
      ممنون میشم اگه کسی فهمید مشکل من چیه کمکم کنه !!!
      شما فایل شماتیک درست نکردید یحتمل اگر شماتیک رو درست کنید تمام اتصالات نشون داده میشن
      بعد برای این که آلتیوم به شما اجازه وصل کردن بده شما حتما باید دوتا چیز رو هم نت کنید
      این کار با دو بار کلیک کردن رو پین یا ترک یا .. انجام میشه
      همچنین اگه رو یدونه ترک یه پین یا ویا اضافه کنید نتش خود به خود میشه نت ترکه

head<=
      ...تشکر خدا...
      [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

سلام دوستان :bye
        کسی یه نرم افزار کم حجم و پرتابل برای التیوم سراغ داره؟فقط می خوام viewer باشه تا تو کامپیوترهای دیگه سریع فایل رو نشون بدم و دیگه نصب نکنم
        فقط کسانی که خیلی گریه کرده باشند ، خندیدن را بلدند

دیدگاه

بفرما دوست عزیز.
          از سایت خود التیوم دانلود کن.همون چیزی که میخوای با حجم 131 مگابایت.
          یک نرم افزار هم هست که میتونی با اون این نرم افزار رو پرتابلش کنی.
          http://www.altium.com/en/products/downloads

موفق باشی.
          ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEON-
            بفرما دوست عزیز.
            از سایت خود التیوم دانلود کن.همون چیزی که میخوای با حجم 131 مگابایت.
            یک نرم افزار هم هست که میتونی با اون این نرم افزار رو پرتابلش کنی.
            http://www.altium.com/en/products/downloads

موفق باشی.
            نرم افزار تبدیل به پرتابل زیاده،اگه نرم افزار خاصی می دونی اسمش رو بگی ممنون میشم

دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید
              ی سوال داشتم در مورد اینکه توی آلتیوم چ جوری میشه دو تا نت رو به صورت دیفرانسیلی کشید ؟ به عبارت بهتر طریقه استفاده از قابلیت diff pair رو میخاستم
              در ضمن آلتیومم 14 هست
              ی سوال دیگه هم داشتم و اون اینکه آیا میشه توی شماتیک قطر خطوط پی سی بی رو مشخص کرد یا حتما باید تو خود پی سی بی مشخص کنیم؟
              *****براي آدمي بهتر است که اصلا به دنيا نيايد تا اينکه بيايدو هيچ تاثيري نگذارد *****
              ناپلئون بناپارت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mash hasan
                با عرض سلام و خسته نباشید
                ی سوال داشتم در مورد اینکه توی آلتیوم چ جوری میشه دو تا نت رو به صورت دیفرانسیلی کشید ؟ به عبارت بهتر طریقه استفاده از قابلیت diff pair رو میخاستم
                در ضمن آلتیومم 14 هست
                ی سوال دیگه هم داشتم و اون اینکه آیا میشه توی شماتیک قطر خطوط پی سی بی رو مشخص کرد یا حتما باید تو خود پی سی بی مشخص کنیم؟
                سلام!
                شما کافیه به دو تا نتتون برچسب دیفرانسیلی بودن بزنید تو شماتیک
                بازدن p بعدش v و بعد f
                بعد اسم نتشون رو عوض کنید و به صورت زیر بزارید

سوال دومتون هم نمیدونم
                sth_P
                sth_N
                یعنی بعد اسم نت _P و _N اضافه کنید
                با پورت هم جواب نمیده حتما باید نت بزارید تا اونجایی که یادمه

head<=
                ...تشکر خدا...
                [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

این کارو انجام دادم اما نمیشه
                  جزییات یا تنظیمات دیگه ای نداره ؟
                  اگه میشه کامل تر بگو
                  *****براي آدمي بهتر است که اصلا به دنيا نيايد تا اينکه بيايدو هيچ تاثيري نگذارد *****
                  ناپلئون بناپارت

دیدگاه

این کارو انجام دادم اما نمیشه
                    جزییات یا تنظیمات دیگه ای نداره ؟
                    اگه میشه کامل تر بگو
                    برای من میشه D:
                    ببینید یه بار کامل همه چیشو میگم
                    اول تو شماتیک دوتا نت میکشید
                    بعد p رو میزنید
                    بعد v
                    بعد f
                    بعد یدونه لیبل دیف پیر بهتون میده
                    رو هر کدوم از نت ها باید یکی ازینا بزارید پس در آخر ما دوتا نت خواهیم داشت + دوتا علامت دیف پیر
                    خب حالا p
                    بعد n
                    رو میزنید
                    روی دوتا سیم ازینا میزارید
                    بعد با دوبار کلیک روش تو تنظیمات میرید
                    بعد اسم اولی رو میزارید
                    A_P
                    بعدی رو
                    A_N
                    بععد از منو دیزاین update رو میزنید
                    فایل پی سی بی تون رو باز میکنید
                    p
                    i
                    رو میزنید
                    دیف پیرتون رو میکشید

head<=
                    ...تشکر خدا...

دیدگاه

سلام
                      با تشکر از توضیحات دوست گرامی آقای مهدی رنجبر
                      استفاده از گزینه Routing a Differential Pair به نظرم بسیار سخت و وقت گیره
                      معمولا برای رسم تراکهای موازی من از گزینه Interactively Route Multiple Connections استفاده می کنم .
                      تصور می کنم فایل pdf که در لینک زیر قرار داره بتونه به شما کمک کنه

http://www.google.com/url?sa=t&rct=j...Zm--J2-nC407kQ
                      سایت زیر از wiki شرکت آلتیوم
                      http://techdocs.altium.com/display/A...l+Pair+Routing

دیدگاه

در مورد الحاق عکس به بک گراند التیوم برای اسکن و مهندسی معکوس مدار ؟
                        روشی کسی بلده
                        ؟
                        [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط protelworker
                          سلام
                          با تشکر از توضیحات دوست گرامی آقای مهدی رنجبر
                          استفاده از گزینه Routing a Differential Pair به نظرم بسیار سخت و وقت گیره
                          معمولا برای رسم تراکهای موازی من از گزینه Interactively Route Multiple Connections استفاده می کنم .
                          تصور می کنم فایل pdf که در لینک زیر قرار داره بتونه به شما کمک کنه

http://www.google.com/url?sa=t&rct=j...Zm--J2-nC407kQ
                          سایت زیر از wiki شرکت آلتیوم
                          http://techdocs.altium.com/display/A...l+Pair+Routing

ناپلئون بناپارت

دیدگاه

در محیط شماتیک این امکان در نظر گرفته شده است
                            با کلیک بر روی Place » Directives شما دسترسی به گزینه های زیادی برای تنظیمات دارید.
                            برای خواست شما می تونید از گزینه Place » Directives » PCB Layout استفاده فرمائید .
                            برای این منظور با کلیک بر روی این گزینه ، سمبلی به شکل زیر بر روی نمایشگر موس شما ظاهر خواهد شد
                            آن را به خط مورد نظر { سیم (wire) } متصل نمائید

بادوبار کلیک بر روی سمبل Pcb Rule می تونید به کادر parameter دسترسی پیدا کنید.
                            مابقی مراحل طبق شکل زیر انجام میشه .
                            برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه فرمائید:
                            موفق و سر فراز باشید

[glow=red,2,300]http://techdocs.altium.com/display/A...matic+Document[/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
                              در مورد الحاق عکس به بک گراند التیوم برای اسکن و مهندسی معکوس مدار ؟
                              روشی کسی بلده
                              ؟
                              سلام
                              در صورتی که به نرم افزار آتوکد تسلط در حد مبتدی دارید پیشنهاد می کنم این روش را امتحان کنید.
                              همانطور که می دانید نرم افزار پروتل دارای امکان تبدیل فایل dwg و یا همان نرم افزار AutoCAD است .
                              برای این منظور ابتدا عکس مورد نظر را در محیط آتوکد وارد نمائید.
                              در صورتی که از عکس اسکن شده استفاده می کنید حتما در هنگام اسکن رزولیشن آن را بیشتر از 300 dpi تنظیم کنید.
                              لزومی به نصب آتوکد ورژن بالا ندارید بنظرم آتوکد 2007 با توجه به حجم نصب و کار آئی بهترین گزینه است.
                              در محیط آتوکد بر روی گزینه Insert کلیک نمائید تا منوی کرکره باز شود سپس از بین گزینه ها Raster Image Reference را انتخاب کنید.

از پنجره باز شده عکس مورد نظر خود را انتخاب و Open کنید.
                              پس از انتخاب کادر محاورهای Attach Image نمایش داده خواهد شد.
                              توجه :
                              تیک مربوط به گزینه Scale با نام Specify on-screen را بردارید و مطمئن شوید مقدار عدد یک در کادر وارد شده است

حال نوبت به کشیدن خطوط و ترک از روی شکل مورد نظر را داریم.
                              برای این منظور از فرمان polyline استفاده می کنیم.در هنگام تبدیل از اتوکد به پروتل این خطوط تبدیل به ترک می شود.

در صورتی که کار با این دستور به دلیل انتخاب تنظیمات خط مشکل است می توانید از فرمان line استفاده کنید.
                              از روی شکل خطوط را رسم کنید.
                              تذکرو یادآوری:
                              در هنگام ذخیره فایل در محیط آتوکد از ورژن 10 به بالا استفاده نکنید.
                              در محیط پروتل یک فایل pcb خالی ایجاد کنید
                              از منوی file گزینه import را انتخاب کنید.

این کادر نمایش داده شده بسیار مهم است .

با تنظیم این کادر می توانید فایل اتوکد ترسیم شده را با مقیاس یک به یک به نرم افزار پروتل وارد کنید.
                              نکته:
                              با توجه به تنظیمات نرم افزار اتوکد بر حسب اینچ ،میلیمتر و یا متر می توانید با همان مقیاس فایل را به محیط پروتل منتقل نمائید.
                              موفق باشید

دیدگاه

سلام دوستان :bye
                                من دو تا پروگرمر تو یه شماتیک کشیدم

بعد به روش sheet to sheet به شماتیک اصلی لینکش دادم

ولی بعد از کامپایل پروژه،کلا ارور داد،تو مرحله بعدی پرو گرمرها رو از هم جدا کردم(تو صفحات مجزا)

ارورها از بین رفتن،
                                سوال: نمیشه تو یه زیرصفحه بیش از یک بار به صفحه اصلی لینک کرد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X