اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات پایه ای Altium Designer

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات پایه ای Altium Designer

نوشته اصلی توسط protelworker
    داخل عکس شما مسیر نصب به صورت زیر نوشته شده:

ممکنه به دلیل زیر باشه
    1- شما در زیر فهرست و یا شاخه با نام فارسی نصب انجام می دین....
    2- شما در مسیر شبکه و یا روت شبکه نصب می کنید.
    دوست عزیز ممنون از راهنماییت
    1- نه دوست عزیز مسیر نصب که انتخاب شده کاملا فولدرهاش انگلیسی هست (فایل نصبی هم تو دستکتاپ هستش)
    2-راستش این قسمت فرمایشاتتون رو متوجه نشدم

دیدگاه

فایل 7za.exe یک نرم افزار برای فشرده سازی و unzip کردن فایلهاست.
      این فایل اجرائی کمی نازک نارنجی و برای اجرای فایل به یک سری شرایط خاص نیازمنده...
      اول از همه برای اجرا به سطح دسترسی administrator احتیاج داره.
      در محیط ویندوز 32 بیتی و 64 بیتی سطح دسترسی حافظه با هم فرق دارند.
      (ویندوز 32 بیتی تنها 2 گیگابایت از فضا به هر برنامه اختصاص می دهد. همچنین این فضای 2 گیگابایتی می تواند شکسته باشد (مثلا به خاطر بعضی فایلهای DLL) بنابراین 7-Zip نمی تواند یک بلوک یک تکه از فضای مجازی در اختیار داشته باشد.چنین محدودیتی در ویندوز 64 بیتی وجود ندارد.)
      با زیر پوشه های فارسی مشکل داره
      با طول و مسیر زیاد زیر پوشه ها مشکل داره .
      با ویندوز 8.1 به بالا مشکل داره.
      .................................................. ......................................
      پیشنهاد می کنم در وهله اول فایل نصب رو از دستکتاب به پوشه اصلی هارد منتقل کنید.
      فضای بیشتری برای نصب این فایل در نظر بگیرید..
      مثلا می تونید به جای درایو C: از درایو D: برای نصب استفاده کنید.
      .................................................. ...........................................
      اخرشم با همه اینکارها متوجه می شی یک کار ساده رو انجام ندادی ...متاسفانه فقط احتمالات رو میشه در نظر گرفت ..این بستگی به خودت داره که چطوری با توجه به تجربیات مشکل حل کنی...

دیدگاه

دوست عزیز خیلی ممنون از کمکت
        والا هرکاری کردم نتونستم نصبش کنم بلاخره امروز یه ورِژنی پیدا کردم و دانلود کردم بدون مشکل نصب شد
        http://wle..ir/5654/altium-designer-14-2-4.html
        یدونه دات اضافی هست قبل از ir :biggrin:
        فعلا که کار رو باهاش شروع نکردم ببینم کم وکسری داره یا نه اما بنظر میاد خوبه

دیدگاه

با عرض معذرت از دوستان بابت اینکه این سوال رو تو تاپیک دیگه ای هم پرسیدم :icon_razz:
          دوستان یه سوال برام پیش اومده :question:
          آلتیوم این امکان رو داره که فایل PCB رو به شماتیک تبدیل کنه ؟ برعکس روشی که برای کشیدن PCB از طریق شماتیک مدار انجام میشه :-?
          خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
          [hr]

دیدگاه

سلام
            آلتیوم این امکان رو داره که فایل PCB رو به شماتیک تبدیل کنه
            خیر
            از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

سلام دوستان
              کسی میدونه تونرم افزار التیوم چه موقع از دستور intractive length tuning (حالت سلفی) استفاده میشه؟ oo:
              اگه بخوام بردم چاپ سبز داشته باشه چه تغییری لازمه روی برد داده بشه؟
              اگه بخوام بخشی از مدار مثلا بخشی از یک trackچاپ سبز نداشته باشه باید چیکار کنم؟
              دوستان ممنون میشم اگه کمکم کنید :read:

دیدگاه

سلام
                کسی میدونه تونرم افزار التیوم چه موقع از دستور intractive length tuning (حالت سلفی) استفاده میشه؟
                برای طراحی بردهای فرکانس بالا استفاده میشه

اگه بخوام بردم چاپ سبز داشته باشه چه تغییری لازمه روی برد داده بشه؟
                شما نیاز نیست کاری انجام بدید، فقط به سازنده میگید

اگه بخوام بخشی از مدار مثلا بخشی از یک trackچاپ سبز نداشته باشه باید چیکار کنم؟
                اگر در لایه زیرین باشه در لایه Bottom Solder روی همون Track رو با Line مججد بکشید.
                از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

ممنون از توضیحاتتون،
                  فقط یه چیز توی یه طراحی دیدم فقط در لایه bottom solder یک track ایجاد کرده بود ایا لازمه که تولایه bottom paste هم ایجاد بشه؟
                  اصلا تفاوت این دو لایه با هم چی هست ؟کی از لایه solder و کی از لایه paste استفاده میشه؟ :redface:

اضافه شده در تاریخ :
                  کسی نیست کمک کنه؟ :angry: :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bistoon
                    ممنون از توضیحاتتون،
                    فقط یه چیز توی یه طراحی دیدم فقط در لایه bottom solder یک track ایجاد کرده بود ایا لازمه که تولایه bottom paste هم ایجاد بشه؟
                    اصلا تفاوت این دو لایه با هم چی هست ؟کی از لایه solder و کی از لایه paste استفاده میشه؟ :redface:
                    ببن دوست عزیز اینا کاملا متفاوتن
                    Solder Mask همون رنگ سبز روی برده
                    Top Paste منظور لایه ای هست که مشخص میکنه کجاهای برد باید خمر قلع بخوره
                    شما برای این که ترکی یا مسیری چاپ سبز نداشته باشه کاری با لایه Solder نداری و فقط توی لایه Top/Bot Paste میای و روی اون مسیر یه ترک میکشی
                    درایور شبکه و nRF24L01
                    کاتالوگ محصولات
                    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
                    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
                    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

ممنون از راهنمایی همه دوستان

دیدگاه

سلام دوستان

یه سوال داشتم چطوری میتونم سه ردیف LED رو به صورت دایره ای بکشم ،چطوری از دستور Paste special اگه بخوام برای این منطور استفاده کنم ؟
                        میخوام ردیف اول با یه شعاعی ردیف دوم با یه شعاع دیگه و..ولی با یک مرکز
                        ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

دیدگاه

سلام
                          Past special برای این منظور تنظیمات واضحی داره، کدوم قسمتش براتون جای سواله؟

دیدگاه

من یک LED در وسط گذاشتم و با Paste special تعداد ledهای دیگه و زاویه شون و تنظیم میکنم ولی فاصله (شعاع)از مرکز ledوسط چطور تنطیم کنم ؟در واقع led ها رو که به صورت دایره ای قرار میگیره چطور شعاعش رو تنظیم کنم؟ :redface:

دیدگاه

سلام
                              سنسور فشار smd دارم که طبیعتا پایه های آن در لایه بالایی پی سی بی قرار می گیرند (قرمز)و در نتیجه این سنسور باید در طرف بالای برد لحیم بشه
                              اما من می خوام این سنسور در لایه پایین (آبی) قرار بگیره تا بتونم اون رو در طرف پایین لحیم کنم
                              چطور باید این کارو انجام داد؟

دیدگاه

وقت بخیر

قطعه داری لایه میباشد ! لایه قطعه رو از حالت top به حالت bottom تغییر دهید !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X