اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چندتا سوال از Altium

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چندتا سوال از Altium

نوشته اصلی توسط akaReza نمایش پست ها
    سلام، مرسی از شما بزرگواران.
    والله هیچ Rule رو تعریف نکردم، پیش فرض های خودشن، فقط بحث اینجا یهویی اینطوری میشه بدون هیچ تغییری، قبلش درست کار میکرد الآن نه.
    درضمن نه تنها برای این پروژه بلکه همه پروژه های دیگه ای که دارم همینطوری شدن، پس بعید میدونم مشکل از rule باشه.
    حالت دیگه ای به ذهنتون میرسه؟
    راستی موقعی که التیوم رو نصب کردم بلافصه از تنظیماتش بک آپ گرفتم، اون بک آپ رو هم بهش دادم اما فرقی نکرد.
    من فقط همین به نظرم میرسه. درست مثله حالتیه که وقتی یک ترک رو نزدیک اون یکی می کنی. حالا اینجا 2 حالت پیش میاد.. یا ترکی که داری میکشی از یه جایی بیشتر به اون یکی ترک نزدیک نمیشه، یا اون یکی رو تو مسیرش خم می کنه.. به نظرم اومد که مشکل شما هم شبیه همینه.
    شاید ورژن قبلی رو که پاک کردی کامل پاک نشده و اان ورژن جدید از تنظیمات قبلی استفاده می کنه!! فک کنم موقع نصب هم بپرسه..
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K1.IEEE نمایش پست ها
      من فقط همین به نظرم میرسه. درست مثله حالتیه که وقتی یک ترک رو نزدیک اون یکی می کنی. حالا اینجا 2 حالت پیش میاد.. یا ترکی که داری میکشی از یه جایی بیشتر به اون یکی ترک نزدیک نمیشه، یا اون یکی رو تو مسیرش خم می کنه.. به نظرم اومد که مشکل شما هم شبیه همینه.

آره دقیقا همچین حالتی داره.

شاید ورژن قبلی رو که پاک کردی کامل پاک نشده و اان ورژن جدید از تنظیمات قبلی استفاده می کنه!! فک کنم موقع نصب هم بپرسه..
      خب چرا یهویی بعد 2 ماه اینطوری شد؟ مشکل اینجاس یهویی اینطوری میشه.
      اون بار هم که اینطوری شد، یهویی اینطوری شد، بدون اینکه تنظیماتی رو تغییر بدم
      توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
      همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
      https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

[/FONT]آره دقیقا همچین حالتی داره.

خب چرا یهویی بعد 2 ماه اینطوری شد؟ مشکل اینجاس یهویی اینطوری میشه.
        اون بار هم که اینطوری شد، یهویی اینطوری شد، بدون اینکه تنظیماتی رو تغییر بدم
        اگه قطعات سر جاشون قفل بشه، موقتا مشکل حل میشه. ولی خب این راه حل نیست..
        اگه مقدور هست یکی از همون فایل های PCB مشکل دار رو با چنتا از قطعاتش برام ایمیل کنید تنظیماتش رو ببینم چجوریه..؟

دیدگاه

سلام، مرسی از شما بزرگواران.
          والله هیچ Rule رو تعریف نکردم، پیش فرض های خودشن، فقط بحث اینجا یهویی اینطوری میشه بدون هیچ تغییری، قبلش درست کار میکرد الآن نه.
          درضمن نه تنها برای این پروژه بلکه همه پروژه های دیگه ای که دارم همینطوری شدن، پس بعید میدونم مشکل از rule باشه.
          حالت دیگه ای به ذهنتون میرسه؟
          راستی موقعی که التیوم رو نصب کردم بلافصه از تنظیماتش بک آپ گرفتم، اون بک آپ رو هم بهش دادم اما فرقی نکرد.
          تو 14.7 من هم با رول هاش مشکل دارم. چون تمام رول ها بصورت پیشفرض فعال هستن و وقتی فایل جدید باز میکنم اول میرم تمام رولها رو غیر فعال میکنم.
          اما اینکه موقع بروز خطا بقیه ی قطعات رو حرکت بده، یا اصلا اجازه نزدیکی غیر مجاز نده، یا اجازه ی حرکت بده اما سبزش کنه، معمولا توی پریفرنس تعیین میشه.
          در واقع رول مخصوص هر فایل هست. اما تا جایی که میدونم پریفرنس مال نرم افزاره و برای تمام فایلها اعمال میشه.
          اینکه تمام فایلهای شما اینطور شده باید مربوط به تنظیمات پریفرنس باشه.
          کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

اگه قطعات سر جاشون قفل بشه، موقتا مشکل حل میشه. ولی خب این راه حل نیست..
            اگه مقدور هست یکی از همون فایل های PCB مشکل دار رو با چنتا از قطعاتش برام ایمیل کنید تنظیماتش رو ببینم چجوریه..؟
            حتما، این فایل PCB یکی از پروژه ها ( لینک )

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
            تو 14.7 من هم با رول هاش مشکل دارم. چون تمام رول ها بصورت پیشفرض فعال هستن و وقتی فایل جدید باز میکنم اول میرم تمام رولها رو غیر فعال میکنم.
            اما اینکه موقع بروز خطا بقیه ی قطعات رو حرکت بده، یا اصلا اجازه نزدیکی غیر مجاز نده، یا اجازه ی حرکت بده اما سبزش کنه، معمولا توی پریفرنس تعیین میشه.
            در واقع رول مخصوص هر فایل هست. اما تا جایی که میدونم پریفرنس مال نرم افزاره و برای تمام فایلها اعمال میشه.
            اینکه تمام فایلهای شما اینطور شده باید مربوط به تنظیمات پریفرنس باشه.
            ممنون بابت پیگیری شما مهندسین عزیز ، از هردو شما بزرگواران متشکرم
            به نظرتون اگه خود این تنظیمات باشه، چرا اون بک آپی که داشتم رو ( همون که موقع نصب و بدون مشکل کار کردن نرم افزار بک آپ گرفتم ) با برگردوندش مشکل حل نشد؟
            منم خودم با شما هم عقیده هستم اما نمیدونم کدوم قسمت رو باید دستکاری کنم.
            آلتیوم گزینه ای نداره که تنظیمات رو کارخانه ای ( ) کنه؟ که مجبور نباشم نصب کنم؟
            البته نصب کردنش زحمتی نداره، اما اینکه رفع اشکال بشه قشنگ تره تا اینکه صورت مسئله رو پاک کنم.
            توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
            همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.

دیدگاه

تحصیل در ایتالیا

مهاجرت تحصیلی درایتالیا

تحصیل در ترکیه

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

وکیل آنلاین

ادامه تحصیل پرستاری درآلمان

تحصیل در مجارستان

مهاجرت تحصیل به مجارستان

تحصیل در روسیه

دیدگاه

حتما، این فایل PCB یکی از پروژه ها ( لینک )

ممنون بابت پیگیری شما مهندسین عزیز ، از هردو شما بزرگواران متشکرم
                به نظرتون اگه خود این تنظیمات باشه، چرا اون بک آپی که داشتم رو ( همون که موقع نصب و بدون مشکل کار کردن نرم افزار بک آپ گرفتم ) با برگردوندش مشکل حل نشد؟
                منم خودم با شما هم عقیده هستم اما نمیدونم کدوم قسمت رو باید دستکاری کنم.
                آلتیوم گزینه ای نداره که تنظیمات رو کارخانه ای ( ) کنه؟ که مجبور نباشم نصب کنم؟
                البته نصب کردنش زحمتی نداره، اما اینکه رفع اشکال بشه قشنگ تره تا اینکه صورت مسئله رو پاک کنم.
                تو سیستم من همه چی درسته. هر چی هست تو او سیستم لعنتیه..
                حالا من یه فایل میفرستم شما تست کن ببین چجوریه!! (لینک)
                راستی تو فایلی که شما فرستادی، فضا برای تعویض سیمکارت خیلی کمه..

دیدگاه

تو سیستم من همه چی درسته. هر چی هست تو او سیستم لعنتیه..
                  حالا من یه فایل میفرستم شما تست کن ببین چجوریه!! (لینک)
                  راستی تو فایلی که شما فرستادی، فضا برای تعویض سیمکارت خیلی کمه..
                  ای بابا، فایل شما ه همونطوریه.
                  اون فضای سیمکار مشکلی نیست، خود ماژول هدر میخوره.
                  الآن چیکار کنم این لعنتی رو؟
                  راستی اون حلقه درست کردن و اینام نتونستم انجامش بدم، اما تو این فایل شما انجام شده، شاید یه روزی وقت و حوصله داشتی یه کلیپ از روندش گرفتی ....

دیدگاه

ای بابا، فایل شما ه همونطوریه.
                    اون فضای سیمکار مشکلی نیست، خود ماژول هدر میخوره.
                    الآن چیکار کنم این لعنتی رو؟
                    راستی اون حلقه درست کردن و اینام نتونستم انجامش بدم، اما تو این فایل شما انجام شده، شاید یه روزی وقت و حوصله داشتی یه کلیپ از روندش گرفتی ....
                    من یه بار نمیدونم دستم به چی خورد که یه تغییری تو صفحه ی PCB اتفاق افتاد و چندین ماه اعصابمو خورد کرد. یه بار نشستم تک تک منو ها رو گشتم و اونایی که مربوط بود رو امتحان کردم تا پیدا کردم چی شده بود و درستش کردم.
                    وقتی از موس و کیبورد استفاده می کنی طبیعیه این موارد. در مورد منم یه کلید ترکیبی میانبر که اشتباهی دستم خورده بود باعث بروز مشکل شده بود.
                    شاید شما هم ناخواسته کلیدی رو فشار دادی که اینجوری شده.. در هر صورت چاره ای نیست و باید بگردی.. منم اگه پیداش کردم حتما اینجا میذارم.
                    حلقه هم کاری نداره! یه آرک از تو منوی place بنداز وسط صفحه. چنتا حالت داره امتحان کن ببین کدومش به دردت میخوره. مثلا یکیش موس رو مرکزه و یکی دیگه موس رو محیط..

دیدگاه

خب، خداروشکر مشکل حل شد.
                      نمیدونم چرا و به چه علت این گزینه تغییر کرده بود اما همین گزینه باعث شده بود نتونم قطعات رو درست تکون بدم.
                      برای رفع مشکل از مسیر زیر استفاده میکنیم:
                      Preferences>>PCB Editor>>Interactive Routing>>Component pushing>>Ignore".
                      این گزینه به شکل معجزه آسایی از Ignore به Avoid تغییر کرده بود و به طرز عجیبی با بک آپ قبلی که سالم بود برنگشت، شاید برای هر تب باید جداگانه بک آپ گرفت، نمیدونم!
                      البته این مطلب رو از این سایت پیدا کردم ( لینک )
                      حلقه هم کاری نداره! یه آرک از تو منوی place بنداز وسط صفحه. چنتا حالت داره امتحان کن ببین کدومش به دردت میخوره. مثلا یکیش موس رو مرکزه و یکی دیگه موس رو محیط..
                      من حلقه رو درست کردم، اما با ترک و solid توشو پر کردم اما فکر نکنم این راهش باشه.

دیدگاه

خب استید عزیز، ازین تاپیک علا فقط یک سوال مونده اونم سوال 4 بود:
                        چهارم و آخرین سوال از این سری، تو مدار زیر همونطور که مشخصه پایه 2 از هر دو قطعه P2, C4 بهم وصل هستن و هردو زمین شدن، اما اون خط سفید نازک بینشون نیست، قبلا بود این خط، اما فایل پروژه رو کپی کردن و مسیر هایی که داشتو پاک کردم دیگه اونم نیست الآن، این اتفاق علتش چیه و چطوری میشه رفعش کرد؟
                        اگه همچین مشکلی نداشتین، حداقل اسم اون خط کم رنگ رو بگین راجبش سرچ کنم.
                        من چون همه چیزایی که بلدم رو تجربی و بدون استاد یاد گرفتم، خیلی از مسائل رو نمیدونم با اینکه PCB زیادی رو هم طراحی میکنم.
                        ممنون میشم بازم راهنمایی کنید

دیدگاه

من چون همه چیزایی که بلدم رو تجربی و بدون استاد یاد گرفتم، خیلی از مسائل رو نمیدونم با اینکه PCB زیادی رو هم طراحی میکنم.
                          خب پس به سلامتی مشکل برطرف شد.
                          در مورد آرک متوجه نشدم دقیقا میخواید چه کاری انجام بدید..
                          این خطوط اسمشون نت (Net) هست. فعال و غیر فعال کردنشون (البته به صورت دسته جمعی) برای من خیلی کاربردیه. در موقع کشیدن ترک های PCB های شلوغ در ابتدای کار وجود اون همه نت یکم چشم رو خسته می کنه. من کلا غیر فعالشون می کنم. در آخر کار هم فعال می کنم تا ببینم مسیری از قلم نیفتاده باشه.
                          باز زدن کلید های میانبر n سپس s و پس از آن a همه ی نت ها فعال میشن. باز زدن کلید های میانبر n سپس h و پس از آن a همه ی نت ها غیر فعال میشن.
                          باز زدن کلید میانبر n بقیه ی کار رو میتونید با موس هم انجام بدید.
                          خود Netlist در سربرگ Design قرار دارد. (همین میانبر n)
                          شما همه ی نت ها رو فعال کنید احتمالا درست میشه. ممکنه یه نت خاص به طور اتفاقی نمایشش غیر فعال شده..

دیدگاه

خب، خداروشکر مشکل حل شد.
                            نمیدونم چرا و به چه علت این گزینه تغییر کرده بود اما همین گزینه باعث شده بود نتونم قطعات رو درست تکون بدم.
                            برای رفع مشکل از مسیر زیر استفاده میکنیم:
                            Preferences>>PCB Editor>>Interactive Routing>>Component pushing>>Ignore".

این گزینه به شکل معجزه آسایی از Ignore به Avoid تغییر کرده بود و به طرز عجیبی با بک آپ قبلی که سالم بود برنگشت، شاید برای هر تب باید جداگانه بک آپ گرفت، نمیدونم!
                            البته این مطلب رو از این سایت پیدا کردم ( لینک )
                            خوبه که حل شد. این پریفرنس خیلی مهمه.
                            انقدر آپشن و تنظیمات داره این آلتیوم که پیدا کردن آیتم مورد نظر سخته.
                            تازه امکانات خوبی و کاربردی تو ورژنهای قدیمی بوده که الان حذف شده.

این احتمالا مربوط میشه به گزینه ای که باعث میشه فقط نتهای جدید نشون داده بشن.
                            یعنی فقط نتهایی که در آخرین آپدیت به فایل اضافه شدن نشون داده میشه.
                            کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

سلام و عرض ادب خدمت اساتید بزرگوار.
                              دوستان چطوری میشه قطعات سه بعدی کتابخونه رو ویرایش کرد؟

مثلا فرض کنید میخوام رنگ های این مقاومت رو تغییر بدم ( فرضا ) یا مثلا فاصله دو پایه رو زیادتر کنم، ولی شکل 3 بعدی بهم نخوره و اون پایه خاکستری رنگ مقاومت هم زیادتر بشه، چطوری میشه؟ اصلا میشه؟ چه نرم افزاری لازم داره؟ سالیدورکز 2017 رو هم دارم.
                              مچکرم

دیدگاه

سلام
                                در برد های حرفه ای در حاشیه برد پلیگان های اطراف برد (حاشیه برد ) به صورت پد بوده و در مرحله چاپ هیچ روکشی به روی ان قرار نمیگیرد
                                چه چوری میشه انجامش داد که لاین های اطراف به صورت پد باشه و روکش روی ان قرار نگیرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X