اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک و همکاری جهت ساخت مبدل سوییچینگ 12 ولت به 500 ولت 2 امپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک و همکاری جهت ساخت مبدل سوییچینگ 12 ولت به 500 ولت 2 امپر

نوشته اصلی توسط rezasat1
    خوب گفتم که مشکل جریان نداریم میتونیم 2 باتری رو با هم موازی کنیم مشکل دادن جواب سوالات و طراحی مدار ساده یا با مانیتورینگ راستش این مدار یک کاربرد عالی داره و میشه در رودخانه اب شیرین باش ماهی گیری کرد! :eek:
    جدی جدی واسه ماهی گیری میخوای؟
    اگه اره یه روش دیگه بهت بگم انقدر هم دردسر نداشته باشه البته به درد حایی میخوره که جریان ابش زیاد تند نباشه ...

دیدگاه

ای بی انصاف میخوای ماهی های زبون بسته رو کباب کنی اونم با 500 ولت دیگه 2 آمپر میخوای چه کار مگه آب شیرین
      نیست .......شایدم شوره می خوای افت ولتاژ نداشته باشه............شایدم می خوای همون جا تو آب بپزیشون :biggrin:
      آقا همین الان بگم هر کس کمک کنه شریک قتل ماهی ها به حساب میاد روز قیامت باید جواب بده تازه اگر محیط زیست
      دستگیره اش نکنه. :mrgreen:

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

خوب اگه طرحت الکترونیکی باشه و بی سروصدا خوبه ولی اگه موتور برق و این چیزا باشه که همون ترانس 7 کیلوییم بهتره :eek:
        فرسوده شدن کمال ساخته شدن است . کوه فرسوده می شود خاک می شود و از خاک زندگی !!!

دیدگاه

با سلام به دوستان و علاقه مندان به علم الکترونیک
          بنده نیاز به تبدیل برق باتری ماشین از 12 به 500 ولت دی سی دارم و بتونه حداکثر 2 امپر جریان بده و بخاطر سبک بودن مدارات سوییچینگ می خواهم از این گونه مبدلها استفاده کنم و بدلیل اینکه تا کنون با این مدارات کار نکرده ام از دوستان و اساتید محترم تقاضای کمک دارم و خواهشمندم در ابتدا به این چند سوال بنده پاسخ دهند :
          1: نوع ارایش مدار برای چنین توانی چیست؟
          2:محاسبه اندازه هسته و تعداد دور و مشخصات سیم
          3: نوع ای سی و درایورهای ان
          4: توضیح کامل راجب ای سی و یک یک پایه های ان
          5: شماتیک کلی مدار پیشنهادی
          6: اپلود مدارات مشابه خارجی یا طرح ایرانی
          با تشکر از همه
          البته اگر ماهی های خوشمزه ای باشن اشکال نداره.
          روش همون پوش پول هست که خودت با هسته فلزی ساختی.
          حالا بگو ببینم محاسبات میخوای یا محاسبه شده.

دیدگاه

نه اقای قاصد دل راستش رو بخوای این مدار یک سیستم حفاظتی هست که خروجی 500 ولت رو به یک مدار پالس ساز که در هر ثانیه حدود 5 پالس دندانه اره ای با پیک 500 ولت می سازه وارد میشه از بعضی کهنه سربازا شنیدم که بعثیها در زمان جنگ از این مدارات برای محافظت از معابر رودخانه ها و جلوگیری از عیور نیروهای رزمی بکار می بردند من که ساختم و بصورت تفریحی یک ماهی 3 کیلویی هم باش شکار کردم :twisted:

دیدگاه

مگه ورودی ترانست سه سر نیست سر وسط رو 12 دادی و سرای کناری رو به ترانزیستورها

دیدگاه

استاد کارشناس کیلویی چنده؟شما حرفت واس ما مدرکه عنوانه.......(شما گلهای گلی )
                استاد فکر کنم پوش پول راست کارشون باشه درسته؟
                این پست رو ندیدم ماشاالله پستها سه سوته میرسه.
                B2 کار خودت درسته داداش
                بیا B2 قبلش کفته بود .

دیدگاه

خوب من که کار بردشو گفتم حالا پوش پولشو با هسته سنگین ساختم خوب میخوام یک نمونه سبک و با هسته فریت 65 یا 70 که EE یا EI باشه بسازم لطفا محاسبه تعداد دور و نمره سیم و مدار پیشنهادی رو بدید :eek:

دیدگاه

اگر همچین توانی میخوای باید از دو هسته استفاده کنی محاسباتش یکم وقتگیره محاسبه میکنم همه چیزشو مشخص میکنم فردا شب برات میزارم
                    حالا بگو 500 ولت دقیق می خوای یا حدودی بعد حتمآ خروجیت DC باشه یا اگر ac هم با شه ردیفه برای این می پرسم که برای خودت ساختش راحتره
                    ومدار پیچیدگی کمتر پیدا میکنه

دیدگاه

این مدار یک کاربرد عالی داره و میشه در رودخانه اب شیرین باش ماهی گیری کرد
                      همین ؟ من به شما قلاب ماهی گیری یا تور معرفی و پیشنهلد میکنم !
                      البته اگه دنبال دردسر میگردی با دینامیت هم میتونی

دیدگاه

راجع به باطری و کشیدن جریان از باطری و سیستم ماشین و کلی هم راجعب ظرفیت باطری و جریان کشی از اونا اطلاعاتی رو من بدست آوردم که اگر میخاین شما هم بخونید بدرد میخوره تو لینک زیر یه آقایی هم بود که میخاست اطلاعاتشو به زور بکنه تو کله من و بقیه که من با مدرک بهش گفتم اینطوری که شما میگی نی و اونم هی حرفشو عوض میکرد جالب بود ( از صفحه دومش اطلاعات پاچیدم بیرون :nice: )

http://www.tt.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=30&t=36523&start=10

در مورد ساخت مدار هم اینجا من یک مدار پوش پول معروف رو ازش جواب گرفتم و تمام اطلاعاتشو و آموزش ساخت و شماتیک رو گزاشتم

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=53982.0

ولی توی توان تقریبا" نصف این توانی که شما میخاید ولی یکی از دوستان به اسم بهنام داره اینکارو برای 1200W با همون مدار میکنه ولی روی ولتاژ 200V ولی با تغییر توی هسته و تعداد دور های سیم و سویچ میتونی برای خودت مدارتو بسازی.

دیدگاه

rezasat1 عزیزم چرا جواب نمی دی من دارم میرما تا صبح که نمی تونم در خدمت باشم
                          جناب arvinfx هم پیشنهاد خوبی دادن میتونی توی اون تاپیک کامل آموزش ببینی
                          از مدار خودتم میتونی استفاده کنی باید فرکانستو بالا ببری هسته فریت بزاری
                          اون قدیما با سعی و خطا از این کارا میکردم اسمشم گذاشته بودیم فریت بازی
                          سویچینگ نمی دونستیم چیه. :biggrin:

دیدگاه

[quote author=Ghasede del link=topic=63853.msg364442#msg364442 date=1339446098]
                            اگر همچین توانی میخوای باید از دو هسته استفاده کنی محاسباتش یکم وقتگیره محاسبه میکنم همه چیزشو مشخص میکنم فردا شب برات میزارم
                            حالا بگو 500 ولت دقیق می خوای یا حدودی بعد حتمآ خروجیت DC باشه یا اگر ac هم با شه ردیفه برای این می پرسم که برای خودت ساختش راحتره
                            ومدار پیچیدگی کمتر پیدا میکنه
                            uote]
                            اول یکی بهم بگه چطور برا خودم یک اوتار منظورم عکس بزارم دوما بخواب راجب نقل قول بنویسم نوشته هام چرا تو کادر طرف میاد؟ از اق قاصد هم تشکر میکنم که واقعا 6 ستاره است AC رو میشه با یک پل دی سی کرد هرطو راحتی ولی تک هسته ای باشه خیلی بهتره بعد خطای 5% داشته باشه زیاد مهم نیست . شب همگی بخیر :icon_razz:

دیدگاه

میخواستم بدونم فییدک براش بزارم یا نه چون ولتاژ وردیت کمه یک هسته برزگ باعث میشه تعداد دور اولیه بیاد زیر یک دور که عملآ کاربردی نیست
                              تعداد دور اولیه روبیشتر هم بگیریم اندوکسیون میاد پایین توان 1000 بهت نمیده و هسته هدر میره میبینی داستان داره ولش کن محاسبات با من
                              ماهی باتو.
                              بای

دیدگاه

ترانزیستور های bd139 bd140 نشتی دارن
                                من با درایور تعویض کردم tlp250 از مدلهای دیگه
                                میتونید استفاده کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X