اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک و همکاری جهت ساخت مبدل سوییچینگ 12 ولت به 500 ولت 2 امپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک و همکاری جهت ساخت مبدل سوییچینگ 12 ولت به 500 ولت 2 امپر

سلام و با تشکر از همگی خصوصا اقا قاصد من برای پاسخ و نقل قول مشکل دارم و این قسمت بصورت کاملا سفید میاد و هیچ جای نوشتن و ارسال نداره نمیدونم مشکل چیه ؟ بعد از دوستان میخوام که ورودی رو بجای 12 به 24 تغییر بدن و ترانس رو طراحی کنند تشکر
    فرسوده شدن کمال ساخته شدن است . کوه فرسوده می شود خاک می شود و از خاک زندگی !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezasat1
      بنام خدا
      با سلام به دوستان و علاقه مندان به علم الکترونیک
      بنده نیاز به تبدیل برق باتری ماشین از 12 به 500 ولت دی سی دارم و بتونه حداکثر 2 امپر جریان بده و بخاطر سبک بودن مدارات سوییچینگ می خواهم از این گونه مبدلها استفاده کنم و بدلیل اینکه تا کنون با این مدارات کار نکرده ام از دوستان و اساتید محترم تقاضای کمک دارم و خواهشمندم در ابتدا به این چند سوال بنده پاسخ دهند :
      1: نوع ارایش مدار برای چنین توانی چیست؟
      2:محاسبه اندازه هسته و تعداد دور و مشخصات سیم
      3: نوع ای سی و درایورهای ان
      4: توضیح کامل راجب ای سی و یک یک پایه های ان
      5: شماتیک کلی مدار پیشنهادی
      6: اپلود مدارات مشابه خارجی یا طرح ایرانی
      با تشکر از همه
      سلام اقا چه کردی ساختی مدارو منم دستی تو ماهیگیری دارم ودنبال یه همچین چیزی بودم البته چندتا سوال دارم
      1.برای شوک و بیحسی جریان حتما لازمه .اونم 2 امپر یا فقط ولتاژ مهمه .
      2.اگه مدارو ساختی با یه باطری چند ساعت کار میده.
      3.با تشکر از همه اگه کسی میدونه جواب بده بزرگی وسنگینی مدار هم مهم نیست ممنون

دیدگاه

در واقعا فقط گذشتن جریان از بدن لازمه

دیدگاه

برای بدن ادم کافیه 750 میلی امپر (اگه اشتباه نکنم) جریان بگزره تا ادم رو بخوشکونه!
          برای ماهی بدبخت هم بسته به مکتمش میشه از ولتاژ 100 تا 100000000000000 استفاده کرد که معمولا باید جریان رو یکم بالا در نظر بگیری که بتونه به اتصال اب با زمین غلبه کنه.

ولتاژ dc ماهی رو خشک میکنه و میکشه.

ولتاژ لحظه ای با بانک خازنی استخونهای ماهی رو میشکونه و خیلی حال میده
          ولی خوب هزینه ای که برمیداره برابر هست با یک خودروی ایده ال = پراید

ولتاژ ac ماهی رو بیهوش میکنه و نمیکشه. (ابته اگه 2 ساعت بگزاری تو اب حتما میکشه oo
          خطرش هم نسبت به dc برای کسی که میندازتش تو اب کمتره (فوقش بندری میزنه. بهتر از اینه که دود بشه!)

موتور برق عالیه فقط خیلی سر و صدا داره که خوب از ارزش ماهیگیری کم میکنه.
          و ...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

استاد من درایور با 139 و 140 ساختم داره عالی عمل میکنه.
          دقیقا همون شکل موجی که تو پایه های پالس داریم رو اجرا میکنه (اگه لازم باشه عکس بزارم)
          با درایور اصولی تره ولی برای مواقعی که خیلی حساسه. مثل کلاس دی تو امپ ها چون فقط بعضی موارد خاص یک پیک میندازه تو مدار که فوقش 2-3 ولت بیشتره (تو 12 ولت) و فکر نکنم این پیک ها زیاد تو سوییچینگ به چشم بیان.(هر دو سه دقیقه یک پیک)
          زکات علم نشر آن است
          بیشتر با من اشنا بشین :
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
          ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

من درایور با 139 و 140 ساختم داره عالی عمل میکنه.
            دقیقا همون شکل موجی که تو پایه های پالس داریم رو اجرا میکنه (اگه لازم باشه عکس بزارم)
            با درایور اصولی تره ولی برای مواقعی که خیلی حساسه. مثل کلاس دی تو امپ ها چون فقط بعضی موارد خاص یک پیک میندازه تو مدار که فوقش 2-3 ولت بیشتره (تو 12 ولت) و فکر نکنم این پیک ها زیاد تو سوییچینگ به چشم بیان.(هر دو سه دقیقه یک پیک)
            اگر مقاومت گیت سورس کمتر بشه مشکل تا حدود زیادی بر طرف میشه یا استفاده از ترانزیستور هایی با جریان نشتی کمتر میشه از این طرح استفاده کرد
            روش زیاده اما راحتترین راه استفاده از ic های درایور هست در مورد اون پیک هم من تا حالا ندیدم.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del
              اگر مقاومت گیت سورس کمتر بشه مشکل تا حدود زیادی بر طرف میشه یا استفاده از ترانزیستور هایی با جریان نشتی کمتر میشه از این طرح استفاده کرد
              روش زیاده اما راحتترین راه استفاده از ic های درایور هست در مورد اون پیک هم من تا حالا ندیدم.
              پیکی که گفتم خیلی کم اتفاق میافته برای همینه که متوجهش نشدید. (تازه اسکوپ دار شده بودم 2 ساعت میشستم پاش تلویزیون میدیدم )

شایدم بخاطر عوامل دیگه بوده باشه؟! oo:

این هم یک عکس برای زیباتر شدن تاپیک:
              http://s3.picofile.com/file/7491002147/2.jpg
              موج سبز قبل از درایور و ابی بعد از درایور هستن.
              زکات علم نشر آن است
              بیشتر با من اشنا بشین :
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
              ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del
                اقا منم دقیقا همین چین چیزی می خوام فقط خروجیش متناوب باشه نه مستقیم.میشه مدارش رو بزارید؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X