اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل پاور کامپیوتر به یک منبع تغذیه خوب ! با ولتاژهای +3.3 +5 +12 -5 -12 +24...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تبدیل پاور کامپیوتر به یک منبع تغذیه خوب ! با ولتاژهای +3.3 +5 +12 -5 -12 +24...

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
    من منبع تغذیه 6 تا 12 ولتی میخوام برای تامین جریان برق کیت های الکترونیکی!!!
    در مورد منبع تغذیه که معرفی کرده اید باید بگم مثل شارژر موبایل می ماند!!ایا کار ما راه می اندازد!!! ایا خروجی اش ازاد هست (سر فیش اش گرد هست !!!)و میشه به کابل گیره سوسکاری وصل اش کرد و بعدش به مدار وصل اش کرد(کیت)؟؟؟
    در جواب سوال شما :
    بستگی به میزان جریان کیت دارد ، که حداکثر جریان این منبع تغذیه 1 امپر میباشد .

یک پیشنهاد ویژه :
    اگر پاور دست دوم دارید با استفاده از این لینکی که اقای ir02x6 معرفی کردند
    را به یک فرد ماهر نشان دهید تا پاور شما را به منبع تغذیه ازمایشگاهی تبدیل نماید .
    خواستن توانستن است !

دیدگاه

پاسخ : تبدیل پاور کامپیوتر به یک منبع تغذیه خوب ! با ولتاژهای +3.3 +5 +12 -5 -12 +24...

اگر پاور دست دوم دارید با استفاده از این لینکی که اقای ir02x6 معرفی کردند
      را به یک فرد ماهر نشان دهید تا پاور شما را به منبع تغذیه ازمایشگاهی تبدیل نماید .
      این اموزشی که در مورد ساخت منبع تغذیه گذاشتید برای یک مبتدی گنگ هست: اگر دوستان زحمت بکشند اموزش را بازتر کنند و تمام جزییات را توضیح بدهند و یا یک فیلم اموزشی در مورد ساخت این منبع تغذیه درست کنند بسیار عالی می شود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
        این اموزشی که در مورد ساخت منبع تغذیه گذاشتید برای یک مبتدی گنگ هست: اگر دوستان زحمت بکشند اموزش را بازتر کنند و تمام جزییات را توضیح بدهند و یا یک فیلم اموزشی در مورد ساخت این منبع تغذیه درست کنند بسیار عالی می شود
        شما یه سر به اینجا بزن ؛ فکر نکنم از این ساده تر بتونی گیر بیاری :

http://www.electronics-tutorials.ws/...ch-supply.html

- اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
        ارتباط با من : ir02x6
        طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ
          شاید مختصر اغراق کرده باشه.اما من از 12 ولت حدود 8 آمپر جریان گرفتم!!
          :eek:چجوری این پاورها که پروتکتور دارند بالای 2آمپر پر!!!!!!!! مال من که این طوریه
          مردی که کوه را از میان برداشت کسی بود که شروع به برداشتن سنگ ریزه ها کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r_sal
            :eek:چجوری این پاورها که پروتکتور دارند بالای 2آمپر پر!!!!!!!! مال من که این طوریه

منم از ۱۲ ولت حدود ۳ آمپر کشیدم ، مشکلی پیش نیومد . شاید پاور شما از کیفیت ساخت پایین برخورداره !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r_sal
              احتمالا در پاور شما قسمت فیدبک مشکل دارد !
              با تست قطعات قسمت فیدبک میتوانید این مشکل را برطرف نمایید !
              خواستن توانستن است !

دیدگاه

و بلاخره پس از سالها انتظار نسخه نهایی پاور من هم رونمایی شد!

من یه جا فندکی هم به این سیستم اضافه کردم که دیگه بشه فول!
                برای led سیستم میشه از اختلاف ولتاژهای 3.3 و 5 ولت که میشه 1.7 ولت استفاده کرد(برای کسایی که حال ندارند مقاومت اضافه کنند!!!!!!)
                کلا از این سیستم میشه ولتاژهای متعددی گرفت مثله:
                12-5=7
                12-3=9
                12-(5-)=17
                5-(5-)=10
                5-3=2
                ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r_sal
                  من یه پاور دارم مدلش هم:atx p4-450 مثل ********** ازش کار میکشم هیچ مشکلی نداره
                  در ضمن من 10 تا 15 آمپر از 12 ولت کشیدم!! هیچی!!!! من 5 ولت 30 آمپر رو اتصال کوتاه میکنم سیم به چه شدت داغ میکنه اصلا!!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ghzare
                    می شه بیشتر توضیح دهید و راهنمایی کنید که چرا توی ولتاژ 3.3 led سوخت؟
                    سلام ببین دوست عزیز هر قطعه ای از جمله LED تا یه حدی می تونه افزایش ولتاژ رو تحمل کنه که این مقدار برای LED های معمولی حدود 2 ولته ( البته بسته به رنگش از حدود 1.6 ولت تا حدود 3.3 ولت تغییر میکنه ) وقتی شما می خواید LED رو با ولتاژ مثلاً 3.3 ولت روشن کنی بایستی مازاد بر 2 ولتش رو روی یه قطعه ی دیگه ای مثل یه مقاومت که باهاش سری میشه تلف کنی. جریان نرمال یه LED حدود 10 میلی آمپره که همین جریان از مقاومتی که باهاش سری شده هم میگذره لذا با داشتن اضافه ولتاژی که باید در دوسر مقاومت تلف بشه و جریان مقاومت از قانون اهم مقدار مقاومت قابل محاسبه است که برای 3.3 ولت میشه 130 اهم که از مقاومت استاندارد 120 یا 150 اهم میتونیم استاده کنیم. به این ترتیب میشه برای هر ولتاژی مقدار مقاومت سری لازم برای LED های معمولی رو محاسبه کرد. فقط توی ولتاژهای بالاتر ( از حدود 25 ولت برای مقاومتای معمولی 0.25 وات به بعد ) باید توان مقاومت رو هم محاسبه کنی که مقاومته نسوزه.
                    علم چندان که بیشتر خوانی چون عمل در تو نیست نادانی
                    ( سعدی )

دیدگاه

سلام به تمامی اساتید POWER
                      پاور کامپیوتر منبع تغذیه خوبی و ارزان برای کارهای معمولی است ولی برای کار کردن دقیق نمیشه از آن استفاده کرد :eek:
                      چرا ؟
                      به خاطر اینکه فیدبک خوبی ندارد. و ولتاژ خروجی نوسان 10 میلی ولتی دارد
                      برای تست شما ولتاژ بی باری 5 ولت را اندازه بگیرید 5 + چند ده میلی ولت است حالا جریان از آن بگشید مثلا 20 آمپر ولتاژ بستگی به نوه پاور تا چهارو نیم ولت هم میرسد
                      :redface:
                      کمتر سخن گویم
                      بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بینوایان
                        و بلاخره پس از سالها انتظار نسخه نهایی پاور من هم رونمایی شد!

من یه جا فندکی هم به این سیستم اضافه کردم که دیگه بشه فول!
                        برای led سیستم میشه از اختلاف ولتاژهای 3.3 و 5 ولت که میشه 1.7 ولت استفاده کرد(برای کسایی که حال ندارند مقاومت اضافه کنند!!!!!!)
                        کلا از این سیستم میشه ولتاژهای متعددی گرفت مثله:
                        12-5=7
                        12-3=9
                        12-(5-)=17
                        5-(5-)=10
                        5-3=2
                        این ولتاز ها رو با تغییر چه پارامتر هایی به دس اوردی ؟؟
                        از داخل حرکتی زدی ؟؟
                        برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                        راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
                          این ولتاز ها رو با تغییر چه پارامتر هایی به دس اوردی ؟؟
                          از داخل حرکتی زدی ؟؟
                          12-5=7 ولت
                          12-3=9 ولت
                          12-(5-)=17 ولت
                          5-(5-)=10 ولت
                          5-3=2 ولت

دیدگاه

سلام
                            چطوری می شه از پاور یک ولتاز30ولت 3یا4امپر گرفت ؟؟
                            می شه توضیح بدین؟؟؟
                            به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ

دیدگاه

دوست عزیز ir02x6 میشه عکسای اولین پستت رو دوباره پ کنی احتمالا پاک شده نشون داده نمیشه
                              خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
                              [hr]

دیدگاه

گمدونم جواب شما رو قبلا در یک تاپیک دیگه دادما!!!.
                                اگر پاور شما از کنترولر های معمولی سوییچینگ استفاده میکنه به راحتی میشه. اگر از کنترولر های مخصوص پاور استفاده کرده باشن توش کار مشکلیه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X