اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل پاور کامپیوتر به یک منبع تغذیه خوب ! با ولتاژهای +3.3 +5 +12 -5 -12 +24...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تبدیل پاور کامپیوتر به یک منبع تغذیه خوب ! با ولتاژهای +3.3 +5 +12 -5 -12 +24...

نوشته اصلی توسط reza babatabar
    اگر بخواهیم ۲۴ ولت از +۱۲ و ـ۱۲ بگیریمم حداکثر جریان چند خواهد بود آخه رو هر کدوم یه جریانی نوشته!!
    بستگی به جریان -12 داره هر چه قدر باشه همونقدر جریان 24 ولت خواهی داشت
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

پاسخ : تبدیل پاور کامپیوتر به یک منبع تغذیه خوب ! با ولتاژهای +3.3 +5 +12 -5 -12 +24...

سلام من چن تا سوال دارم؟ :-/
      1.کامپیوتر با چه ولتاژی کار میکنه؟یعنی پاور کامپیوتر 220v به چندولته؟ و توی همه ی کام ها این جوریه؟
      2.و منظور از atxچیه؟
      3.یه سوال دیگه آداپتور لپ تاپ من 19v و 3.4a هستش با این میشه یه مداری که توش میکرو هست رو راه انداخت؟ رگلاتور هم گذاشتم
      به ترتیب جواب بدین :smile:

دیدگاه

سلام
        من یه پاور elegance p4-450w رو تبدیل به منبع تغذیه کردم روش نوشته -5 ولت هم داره اما سیمش چنین ولتاژی نمیده یعنی اصلآ ولتاژ نمیده
        مدار پاور رو که بررسی کردم دیدم اصلآ رو مدار -5 به هیچ جا وصل نیست منظورم مسیر مسی pcb هست که به هیچ جا وصل نیست چندین جا علامت بعضی قطعات هست اما وصل نیستند(شرکتی وصل نیستند) فقط برای -5 این مشکلو دارم حالا باید چی کار کنم؟
        [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
        [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
        [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
        [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
        صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

دیدگاه

من یه آداپتور سویچینگ خریدم 12v و 1a مداری که با میکرو ساختم کار نکرد باهاش دلیلش چیه؟

دیدگاه

من چند بار اشتباهآ سیم ها رو به هم اتصال دادم و پاور اتومات خاموش شد و با خاموش روشن کردن دوباره شروع به کار میکرد اما ایندفعه از منفی ۱۲ و مثبت ۱۲ (۲۴ ولت)حدود ۶ آمپر جریان کشیدم و بعد ۱۰ ثانیه پاور خاموش شد دیگه هم روشن نمیشه یعنی برای یک لحظه خیلی خیلی کوتاه روشن میشه بعد خاموش میشه به نظر شما کدوم قطعش ممکنه خراب شده باشه
            همین مشکل برای پاور کامپیوتر یکی از دوستامم پیش اومده
            [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
            [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
            [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
            [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
            صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza babatabar
              به نظر شما کدوم قطعش ممکنه خراب شده باشه
              فکر کنم اگر سوالتون رو اینجا مطرح کنید ، زودتر به نتیجه برسید :

تعمیر و عیب یابی قدم به قدم پاور !
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=67996.0
              - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
              ارتباط با من : ir02x6
              طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
                پاور کامپیوتر رو با مختصر تغییری میشه به یه منبع 0 تا 30 ولت 0 تا 10 امپر متغیر تبدیل کرد. دقیقا مثل منابع تجاری تو بازار. ..
                چطور میشود دوستان :eek:
                آیا عملی هست؟
                دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arashmojtaba
                  چطور میشود دوستان :eek:
                  آیا عملی هست؟
                  خیر نمیشه !
                  من یک منبع تغذیه ی 0 تا 31 ولت 3 آمپر با کنترل ولتاژ و جریان ساختم ! اما با ترانس ! ورودی 24 ac هست و 0 تا 31 dc خروجی میده ! مثل منابع تغذیه تجاری و صنعتی هست ! اما تنها ایرادش اینه که در محیط های صنعتی نویز زیاد میگیره و دردسر داره ! انشالله درسا تموم شه روش کار میکنم و ایراداشو میگیرم میزارم تو همین تاپیک ! چون باید یک ولت/آممپر متر با ال سی دی تو طراحیش قرار بدم !
                  عکس هاشو بعدا میزارم , اما اگر با میکرو کار میکنید این روش پاور هم خیلی خوب هست ! چون هم مدار محافظ داره , هم نویز روش نمیره , علا وه بر اون من شنیدم جریان دهی لحضه ایش هم خیلی خوبه ... خلاصه اگر ولتاژ ثابت میخواین این بهترین گزینه هست ! چون پاور کامپیوتر مثل شوکر های مثلا آلمانی هست ! هیچ وقت نمیتونید شوکر رو به اون ظرافتی کمه اونا میسازن دست کنید ! البته من اطلاعات دقیقیی ندارم و اسحار نظر نمیکنم :biggrin: اما دوستان ساختن و دیدم !

« با هر دستی بدی , با همان دست پس خواهی گرفت »
                  این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ir02x6

....

بعد از این مرحله باید به سراغ اتصالات سیمآ‌ها برویم. من برای اینکه افت احتمالی در جریان بالا ایجاد نشود برای ولتاژهای اصلی (5 12 3.3 GND) حداقل 4 سیم به صورت موازی در نظر گرفتهآ‌ام. پاورآ‌ها برای ولتاژهای اصلی چندین سیم دارند که شما میآ‌توانید از تعدادی از آنها استفاده کنید و بقیه را از انتها قطع کنید. شکل سیمآ‌کشیآ‌هایی پاور من به صورت زیر است. در این حالت میآ‌توانید تعداد سیمآ‌های مورد نیاز برای هر کدام از ولتاژها را از ابتدا مشخص کنید و سپس سیمآ‌های اضافه را با سیمآ‌چین قطع کنید.

....
                    سلام دووستان، ی سوال برام پیش اومد! من داشتم ی پاور رو چک میکردم، دیدم مثلا برای نارنجی همه ی سیم ها به ی جا وصلن، بعد جمله ی بالایی یادم اومد، با توج به این مشاهدم فک نمیکنم وصل کردن سیم های بیشتر به هم باعث بشه جریان بیشتری داشته باشیم درسته؟؟؟ فقط ممکنه باعث بشه که اگه جریان زیادی کشیدیم سیم ها زوب نشن پس فرقی نمیکنه که سیم ها رو به هم وصل کنیم یا نه (در مورد میزان جریان)
                    درسته آیا؟؟
                    آدم ها همه ميپندارند که زنده اند،براي آنها تنها نشانه حيات بخار گرم نفس هايشان است!!
                    کسي از کسي نميپرسد، آهاي فلاني...
                    از خانه ي دلت چ خبر؟؟ گرم است؟؟ نوري دارد هنوز؟؟ ...

دیدگاه

از چه راهی میشه حداکثر جریان واقعی هر کدوم از این ولتاژها رو بدست اورد ؟ اگر جریان زیاد تر از ظرفیت از این منابع کشیده بشه چه اتفاقی میفته ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سایمون
                        از چه راهی میشه حداکثر جریان واقعی هر کدوم از این ولتاژها رو بدست اورد ؟ اگر جریان زیاد تر از ظرفیت از این منابع کشیده بشه چه اتفاقی میفته ؟
                        با توجه به اطلاعات کمی که دارم فک نمیکنم راهی به جز جریان کشی داشته باشی! یعنی ی کاری کنی که از منبعت جریان کشیده بشه، مثلا ی موتورو بهش وصل کنی و کم کم به شفتش نیرو وارد کنی تا سرعتش کمتر بشه و اینجوری باعث میشه تا برای موتور برای غلبه بر نیرویی که داره وارد میشه جریان بیشتری بکشه تا بتونه گشتار مناسبو تامین کنه، ولی خب مثلا برای این کار که مثلا یکی از آمپرا ممکنه 20 آمپر باشه ی نمه غیر متعارفه انجام این کار!

اگه جریان زیادی بکشی دو مورد اتفاق میوفته، اگه سیم هات مناسب نباشن و تواناییشون کافی نباشه ((: خب داغ میکنن و میسوزن...
                        در غیر اینصورت قطعاتت آسیب میبینن، البته ممکنه این اتفاق زودتر از قبلی اتفاق بیوفته!
                        آدم ها همه ميپندارند که زنده اند،براي آنها تنها نشانه حيات بخار گرم نفس هايشان است!!

دیدگاه

راستش تنها راهی که به نظرم میرسه استفاده از فیوز هایی پایین تر از مقدار نامی هست قبل از اینکه با این روشهای سعی و خطا کاری انجام بدیم
                          حیف این آقای وزیری دییگه نیستش اینجا . کلی دانش و تجربه داشت تو این مورد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سایمون
                            اگه جریان بیش از حد مجاز بکشیم پاور خودش اوتوماتیک حاموش میشه و برای روشن شدن مجدد باید سیم سبز رو در بیاریم و دوباره وصلش کنیم. برای تست حد اکثر جریان هم میتونید یه آفتاب گیر هایی هست که جلو ماشین وصل میکنن و میشه جمعشون کرد رو گیر بیارید و فنر خیلی بزرگ اونو دربیارید و به این ترتیب یه رئوستای اهم پایین خیلی عالی دارید. اول سیم رو کش بیارید تا فاصله حلقه ها از هم زیاد بشه بعد مقاومت کل سیم رو به دست بیارید(برای دقت بالاتر یه جریان 1 آمپری از سیم عبور بدید و ولتاژ دو سر کل فنر رو بخونید) حالا مقاومت فنر رو تقسیم بر حلقه ها کنید. بعد هر مقاومتی رو که خواستید با توجه به تعداد حلقه ها انتخاب میکنید. برای تست پاور هم تا جایی تعداد حلقه هارو کم کنید که پاور خاموش بشه(حد اکثر جریانی که میتونه بده)
                            وقتی میخواین از کابل پاور استفاده کنید سیم های هم رنگ رو موازی کنید تا افت ولتاژ حداقلی داشته باشید.
                            بنده خودم از چند تا پاور تست گرفتم جریانی که روشون نوشته بود واقعی بودن
                            لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

میشه بگید چطوری می شه 1.7=3.3 - 5 رو انجام داد ، باید دقیقا باسیم های 5 ولت و 3.3 چکار کرد؟
                              http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
                                میشه بگید چطوری می شه 1.7=3.3 - 5 رو انجام داد ، باید دقیقا باسیم های 5 ولت و 3.3 چکار کرد؟
                                به جای اینکه از سیم زمین و ی مثبت استفاده بشه از اون دوتا سیم یعنی 5 و 3.3 استفاده میشه، سیم مثبت میشه 5 و سیم زمین میشه3.3 تا جایی که من میدونم هردوتاش یکی میشه
                                بهتر بهتون بگم، ما همیشه اختلاف پتانسیلو استفاده میکنیم برای کارامون، پس مهم نیست که ولتاژهای دو سر سیممون چقد باشه! فقط مهم اینه که اختلافشون اون چیزی باشه که ما میخوایم! حالا میخواد 0 و 1.7 باشه یا 3.3 و 5 ، امیدوارم متوجه شده باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X