اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک جهت ساخت شوکر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک جهت ساخت شوکر

سلام ؛ آقا مقاومت رو عوض کن ، ببین نتیجه چی میشه ؛ اگه باز به مشکل خوردی مطرح کن
    - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
    ارتباط با من : ir02x6
    طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

سلام
      مقاومت هم 33 کیلو گرفتم ولی بازم نتیجه نداد ...
      چیکار کنم ؟ راهنمایی کنید لطفا دوستان
      عکساش رو هم میزارم ببینید چیکار کردم ...
      کلا مدار در حدود 2 تا 3 دهم آمپر میکشه !

دیدگاه

سلام
        کمک لطفا
        نمیدونم کار درستیه یا نه ولی یه چوک قرمز هم داشتم با اونم تست کردم نتیجه ای نداد !
        اینم عکس :

آیا بستن مقاومت و خازن ها به این صورتی که بستم اشتباهه ؟ ممکنه دلیلش این باشه ؟

دیدگاه

سلام آقا شما چرا به حرف من گوش نمیدی ؛ شما تا یه چوک درست درمون نگیری یه پای مدارت لنگه ؛

دیدگاه

آقا جان این مدار هم یه خورده قدیمیه م جواب گرفتن ازش سخته فعلا چارهای نیست. :sad:
            هر چی که آقای ir02x6 میگه گوش کن ایشون این مدار رو درست کردن تجربشو دارن دیگه چی میخوای؟
            اگه جای این مدار یه پشه کش برقی رو دست کاری میکردی همه شوکرهارو قورت میداد :twisted:

دیدگاه

خب بابا حالا چرا میزنید
              حالا ir02x6 عزیز چوک چی بگیرم ؟ (بگم چوک با چه مشخصاتی میخوام ؟
              این چوک سبزه رو هم گرفتم 2 تا هم گرفتم (طبق گفته دوستان که گفتن چوک سبز واسه شوکر و ... ) ولی مثکه ج نمیده :(
              آقا پویای عزیز اون پشه کش هم به نظرم قدرتی نداشت که حال بده خودم به جای پشه تست زدم یه شوک کوچیک داد ! حالا اینی که دستکاری کنی ... بیخیال فعلا کمکم کنید اینو به سرانجام برسونم تا بعد شاید رفتیم سراغ پشه کش
              در ضمن اگه مدار بهتری سراغ دارید معرفی کنید لطفا ...

دیدگاه

یدونه از خازن ها هم سوخته بود عوض کردم ولی ... :(

دیدگاه

ببین دوست عزیز برای ساخت شوکر نیاز داریم به :
                  1- اسیلاتور : بهتر اینه که با آی سی طراحی بشه ، مثلا 555
                  2- قسمت سوئیچ و تقویت : استفاده از ترانزیستور های ماسفت یا دارلینگتون ( به قول پویا دارلینگتون معجزه می کنه )
                  3- تبدیل ولتاژ ورودی کم به ولتاژ خروجی زیاد : استفاده از ترانس ؛ من خودم 5،6 تا ترانس خریدم هیچ کدوم درست درمون جواب نداد ؛ از سبز بگیر تا زرد و آبی و قرمز ! ؛ ولی من از یه رادیو ضبط اوراق شده یه ترانس کوچیک قرمز رنگ 1cm x 1xcm جدا کردم به طور شگفت انگیزی خوب جواب می داد oo:
                  حتما سوال میپرسی که چرا چوک هایی که خریدی جواب نداده ، اون جور که من فهمیدم ترانس های بازار 99% چینی با آلیاژ بی کیفیت ، البته من ترانس زرد رنگی که خریدم ایرانی بود و خوب جواب می داد ولی به اون قرمزه که از رادیو درآوردم نمیرسید :rolleyes:
                  توصیه من به شما اینه که یه سر بزنید به تلویزیون ساز ها و ازشون خواهش کنید که لابه لای بردهای اوراقی یه چوک قرمز جدا کنن بدن به شما
                  4- چند برابر کردن ولتاژ خروجی : با استفاده از خازن و دیود ، ترجیحا از 10 تا بیشتر نشه ( خازن ها ) حتما هم از خازن های ولتاژ بالای پلی استر استفاده کن ؛ ولتاژ خازن ها هم بسته به خروجی ترانس انتخاب میشه :read:

اینم نقشه 100% عملی :

توضیحات مهم :
                  خازن سبزا عدسی معمولین
                  خازن آبیه پلی استر 100v
                  خازن قرمزا 10n پلی استر ولتاژ بالا ؛ 640v , 1200v ... نسبت به خروجی ترانس باید انتخاب کنید

ترانزیستور : BDX53C یا 2SD2449 یا 2SD2494 یا IRF840 باید تست کنید ببینید کدوم بهتر جواب میده

واسه کنترل گرمای ترانزیستور مقاومت بیس رو از 10 اهم تا 1 کیلو اهم تغییر بدید

اینم قسمت اسلاتور و سوئیچ شوکر من :

دیدگاه

مهندس شما مدارت قبل از چوک خروجی پالس داری؟
                    اگه میخوای امتحان کنی یه بلندگو به پایه 3 555 و یه سر به منفی بزن ببین خروجی داری یه نه؟ :read:

دیدگاه

مرسی مرسی مرسی دوستای گلم ... دمتون گرم که من بیسوات رو راهنمایی میکنید ...
                      این مدار جدیده یخورده با مداری که من بستم فرق فوکوله ! از اونجایی که با این نتیجه گرفته شده پس همینو الان بردش رو طراحی و حاضر کنم بعدشم برم دنبال چوک ببینم چیکار میکنم ...
                      اگه فک کردید بیخیالتون میشیم خواب دیدید اگه بازم مشکل داشته باشم میام سراغتون
                      مرسی دوستان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پویا نجارزاده
                        مهندس شما مدارت قبل از چوک خروجی پالس داری؟
                        اگه میخوای امتحان کنی یه بلندگو به پایه 3 555 و یه سر به منفی بزن ببین خروجی داری یه نه؟ :read:
                        سلام مهندس آره تست زدم بیزر بوق میزنه ... پس یعنی خروجی داره !
                        :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ir02x6
                          ببین دوست عزیز برای ساخت شوکر نیاز داریم به :
                          .....
                          مرسی بابت راهنماییهات دوست من ...
                          ولی من یه چیزی رو متوجه نشدم ... شماتیکی که لطف کردید و گذاشتید 3 تا خازن تا قسمت قبل از چوک هست ولی من هرچی برد شما رو زیر و رو میکنم دو تا خازن هست ... که فکر میکنم اون خازن 47n100v نیست تو برد شما ( اگه درست متوجه شده باشم ) این مشکلی ایجاد نمیکنه ... :read:
                          ( وای خدا من چقدر سوال میپرسم !!! البته وقتی رشتت مهندسی شیمی باشه بعد بخوای مدار الکترونیک ببندی همین میشه دیگه ولی خب مهم علاقه هستش :mrgreen: )

دیدگاه

آقای علی خان شما چیکار داری خازن رو کجا گذاشته آخه؟شما مدارتو ببند مشکلی داشتی جوابت رو میدیم از این بهتر میخوای؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پویا نجارزاده
                              آقای علی خان شما چیکار داری خازن رو کجا گذاشته آخه؟شما مدارتو ببند مشکلی داشتی جوابت رو میدیم از این بهتر میخوای؟

چشم آقا پویا هرچی شما دستور بدی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali_Kh70
                                ولی من یه چیزی رو متوجه نشدم ... شماتیکی که لطف کردید و گذاشتید 3 تا خازن تا قسمت قبل از چوک هست ولی من هرچی برد شما رو زیر و رو میکنم دو تا خازن هست ... که فکر میکنم اون خازن 47n100v نیست تو برد شما ( اگه درست متوجه شده باشم ) این مشکلی ایجاد نمیکنه ...
                                دوست عزیز اون خازن سومی برای حفاظت ترانزیستور مورد استفاده قرار میگیره ، شما می تونید نزارید البته برای ماسفت بهتر اینه که خازن رو بزارید ، اگه دقت کنید ترانزیستور روی برد BDX , ولی اگه از ماسفت مثلا IRF840 استفاده کردی حتما بزار
                                این مدار رو سریع مونتاژ کن ، اگه به مشکلی برخوردی مطرح کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X