اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک جهت ساخت شوکر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک جهت ساخت شوکر

با عدد مشخص میشه و 8:1200 هم میشه چوک قرمز.

دیدگاه

من از ترانس برق شهری به 9V 1A استفاده کردم به سیم پیچ ثانویه وصل کردم از اولیه برق گرفتم ولی یک سوال , شده شبیه پشه کش برقی (از لحاظ طول جرقه) شده و خیلی طول می کشه جرقه بزنه چی کار کنیم قوی تر شه؟ من از باطری کتابی استفاده می کنم اگر بیشتر بهش جریان بدیم به آیسی فشار میاد یا ترانزیستور؟ من از BD679 استفاده کردم اگه از IRF840 استده کنیم سریع میشه؟

دیدگاه

خب چرا پول این ترانس را دادی؟
        شما راحت برو* یه چوک لامپ کم مصرف 50 وات پیدا کن اولیه اش را 40 دور با سیم نمره 0.25 بپیچ و ثانویه را با نمره ۰.۰۶ تا جایی که پر بشه بپیچ.
        خروجی را فقط 4 برابر کن 3سانت ارک میزنه.
        برای مدار افزاینده از خازن 1۰۰نانو۳کیلو ولت استفاده کن و دیود هارا سری کن تا ولتاژ تحملش بیشتر شود

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

البته با خازن 1۰ نانو هم میشه ولی در کل هرچه ظرفیت بیشتر باشه صدای بیشتری داره و طرف مقابل از ترس فرار میکنه.

دیدگاه

دوست عزیز اون ترانس محاسبه هاش مهمه.باید دقیق محاسبه کنی و خودت بپیچی.می تونی از مسیر زیر کمک بگیری...(محاسبه آنلاین ترانس)
          ضمناً دوست عزیز به هیچ وجه رنگ ترانس ها مهم نیست (آبی ، قرمز ، سبز) اینو گفتم که گیج نشی.ترانس باید با عددهائی که در شماتیک هست بخونه وگرنه ترانزیستور قدرتی هم بزاری جواب درست نمی گیری...
          جدیدترین ویرایش توسط meba; ۲۳:۲۹ ۱۳۹۵/۰۴/۲۲.

دیدگاه

سلام من مداره صفحه 3 رو ساختم.از کجا بفهمم سالمه درست کار میکنه یا نه. ورودیم برقDC هست خروجیمم برقه DC مثله همه. یک بلنگو هم به پایه3 ای سی 555و منفی زدم خر خر میکرد.میشه یکی توضیح بده خروجی مدار چطوریه واسه تساش باس چیکا کنم.مرسی
            جدیدترین ویرایش توسط Sonica; ۱۳:۱۷ ۱۳۹۵/۰۵/۲۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ir02x6 نمایش پست ها
              ببین علی جان ، این مدار شما اصولا یکی با مدار من فقط فرقش اینه که ما تو این شوکر از آی سی 555 برای اسیلاتور استفاده میکنیم و برای سوئیچ و تقویت از ترانزیستور استفاده می کنیم ولی مدار شما قسمت اسیلاتورشم با ترانزیستور طراحی شده که ساده تره ولی در کل پیچیده تره oo:
              و قطعات اضافی هم که میبینی مثل مقاومت 1 اهم 4 وات یه نوع فوت کوزه گریه ! ما از این مقاومت استفاده می کنیم که تلفات گرمایی روی مقاومت بیفته و ترانزیستور و ترانس داغ نشه :rolleyes:
              و اما چوک ، ساختن یا خریدن مساله این است ... :mrgreen:
              من چون تخصصی تو ضمینه سیم پیچی ندارم نمیتونم در مورد قطر و تعداد دور نظری بدم ؛ فقط اینو میدونم چوکی باید بگیری که نسبت اهمی اولیه به ثانویه 10/1000 اهم باشه ، یا مشابه اون 20/800 یا 1/100
              فکر نکنم جایی پیدا بشه که این ترانس رو بپیچه ، چون هم سایزش کوچیکه هم سیم ثانویه خیلی نازک بهترین کار اینه که از رو رادیو ضبط های قدیمی بکنی ...
              سلام. من یه پاور کامپیوترو باز کردم ستا چوک داشت یکی (6.0mH(R و یکیم 2.5mHو5mH اینا بدرد بخورن واسه چوک شوکر.
              جدیدترین ویرایش توسط Sonica; ۱۴:۲۷ ۱۳۹۵/۰۵/۲۹.

دیدگاه

سلام
                ببخشید یک درخواست کوچیک داشتم
                یک مدار شوکر بدون ایسی n555 با ترانس اماده (یا دست پیچ ولی با فرمول) می خاستم به همراه نقشش
                با مدار فلاش درست کردم ولی خوب نبود
                این هم که معرفی کردید نتوستم بازم
                مممنون

دیدگاه

سلام
                  ببخشید یک ترانس به من معرفی کردن که اسمش YDD_UU105 اسمش که ورودی و خروجی ان 2 به 1400 اهم میباشد یعنی 700 برار کنندس
                  ولی نمی دونم چه نقشه باید براش گیر بیارم
                  کسی میتونه کمککککککککککک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

با سلام .خیلی ممنون از راهنمایی هاتون.ببخشید خواستم بگم که از ترانس ۱۲به ۲۲۰ در حد ۵۰میلی امپر میشه استفاده کرد تا جرقه خروجی. ان قوی تر شود ممنون میشم راهنماییم کنید.

دیدگاه

خخخخ،ماکه نه عکسی دیدیم نه نفشه مداری!!!!! خوب اگه اونارو پاک میکنید بقیه تاپیک روهم پاک کنید مسخره بازی نشه، کارماایرانیاس، یه روز نفت هست کبریت نیست یه روزم کبریت هست نفت نیست خخخخ

دیدگاه

دوستان بی مقدمه میگم یه مدار جرقه زن(شوکر)ساختم البته بگم من در زمینه الکترونیک تخصصیندارم وهنوز نفهمیدم چوک و شماتیک یعنی چهخب یه ترانس افزاینده تا جایی که اطلاعت داشتم پیچیدم البته با دست نپیچیدم چسبوندمش به یه گیربکس و پیچیدم و از ترانزیستور tip122 و مقاومت 100اهم استفاده کردم و با ولتاژ 3.7ولت 500ملی آمپر شارژر رو به مدار دادم ولی خروجی از ترانس بسیار ضعیف هستش در حد دو میلی متر و ترانس بوق میزنه لطفا دوستان بخونن و راهنمایی کنن در ضمن از ترانزیستور IRFZ44N. استفاده کردم و همین خروجی رو داشت. و ترانس های زیادی پیچیدم واز مقاومت های مختلفی استفاده کردم و باز هم خروجی کمی داره دوستان دارای تخصص ببینن مشکل کجاس

دیدگاه

دیدگاه

پاسخ : کمک جهت ساخت شوکر.

سلام به همه ای دوستان عزیز دوستان من چندین ساله که روی شوکر کار کردم و بهترین
                            جواب رو گرفتم انواع مدارت رو تست کردم و ۱۰۰۰۰۰۰ترانس سیم پیچی کردم به بهترین
                            فرمول رسیدم انواع شوکر رو به قدرت های زیاد ساختم اگه هر نقشه یا سیم پیچی
                            یا کمکی میخواین در مورد شوکر بنده در خدمتتونم در گروه تلگرام من عضو بشید
                            و سوالاتتون رو بپرسید جواب داده میشه b_helectronic@اینم لینگ گروه .

دیدگاه

پاسخ : کمک جهت ساخت شوکر.

نوشته اصلی توسط محمد باقر حدیدی نمایش پست ها
                              سلام به همه ای دوستان عزیز دوستان من چندین ساله که روی شوکر کار کردم و بهترین
                              جواب رو گرفتم انواع مدارت رو تست کردم و ۱۰۰۰۰۰۰ترانس سیم پیچی کردم به بهترین
                              فرمول رسیدم انواع شوکر رو به قدرت های زیاد ساختم اگه هر نقشه یا سیم پیچی
                              یا کمکی میخواین در مورد شوکر بنده در خدمتتونم در گروه تلگرام من عضو بشید
                              و سوالاتتون رو بپرسید جواب داده میشه b_helectronic@اینم لینگ گروه .
                              شما داری کاربران تونو از انجمن تاین میکنید؟این کار خوب ینیست.
                              eshop-hodhod.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X