اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساختن مدار ولتاژ بالا(بازی با 7000 ولت) (2) (پرسش و پاسخ)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساختن مدار ولتاژ بالا(بازی با 7000 ولت) (2)

اولا شما?
    دوما اون فیوز نیست و دیود ولتاژ بالاست.
    سوما این مدار رو جناب هایولتاژه است من نمیدونم!!
    اون خارن باید 2500 ولتی است.ولتاژ خروجی هم باید5000 ولت باشه

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ساختن مدار ولتاژ بالا(بازی با 7000 ولت) (2)

نوشته اصلی توسط m4hd1r
      من که با شما دوستم ولی بزار بگم برای مدار دوم چی کار کردم:
      1- در پروتیوس شبیه سازی کردم ولی نتیجه نداد
      2- بردم پیش استادم (نیم ساعت صبر) ایشونم جلسه داشتن نتونستن بیشتر از 5 دقیقه وقت بزارن
      3- بردم پیش دو نفر دانشجو اونها هم نتونستن تحلیل کنن (یکیشون رنک یک یکی از سالها بود (دانشکده فنی))
      4- شبیه سازی در پی اسپایس
      4- بردم پیش یکی از اساتید محترم که نمیشناختمشون بخاطر برخورد نچندان خوبشون بیخیال شدم
      5- پیش یک دانشجوی دیگر هم بردم ایشون یکمی تحلیلش کردن
      6- در گرمای چندروز پیش آفتاب زده شدم و بقیه روز رو با حالت تهوع و سردرد گذروندم
      4 مورد اول تا 5 از ساعت 7 صبح تا 4 بعد از ظهر وقتمو و انرژیمو گرفت
      نمیخاستم بحث رو آف تاپیک کنم از مدیر ها هم شرمنده ام
      دوست عزیز ما همه با هم دوستیم ، منم منظور بدی نداشتم .
      بالاخره علم راحت بدست نمیاد !
      انشالاه سر فرصت اون مدار دومی رو هم با کمک دوستان تحلیل می کنیم ، اگه ممکنه دوباره شماتیک مدار رو قرار بدید ، من شماتیک رو ندارم .
      - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
      ارتباط با من : ir02x6
      طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

سلام یه سوال ترانس امکان داره بسوزه چون داشتم از مدار کار میکشیدم که یهو قطع شد :cry2:ووقتی دوباره راه اندازیش کردم فاصله قوسی که میزنه به کمتر از نیم سانت رسیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟
        مردی که کوه را از میان برداشت کسی بود که شروع به برداشتن سنگ ریزه ها کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r_sal
          سلام یه سوال ترانس امکان داره بسوزه چون داشتم از مدار کار میکشیدم که یهو قطع شد :cry2:ووقتی دوباره راه اندازیش کردم فاصله قوسی که میزنه به کمتر از نیم سانت رسیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بله امکان داره ، ولی شما ترانزیستور مدارتو تعویض کن ببین مشکل حل میشه .

دیدگاه

دستتون درد نکنه ،
            این شماتیکش ، حذفش کردید ولی برام طرز کارش مهم بود،(مخصوصا فرکانسی که تولید میکنه)

بازم تشکر و عذر خواهی بخاطر لحن به شدت بدم

head<=
            ...تشکر خدا...
            [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m4hd1r
              دستتون درد نکنه ،
              این شماتیکش ، حذفش کردید ولی برام طرز کارش مهم بود،(مخصوصا فرکانسی که تولید میکنه)

بازم تشکر و عذر خواهی بخاطر لحن به شدت بدم
              ببینید طرز کار این مدار بسیار ساده است ولی چون این مدار رو هر های ولتاژی جواب نمیده حذف میشه طرز کارش هم از رابطه فرکانس رزونانس سلف داخل هایولتاژ و خازنی که از بیس خارج میشه صدق میشه اگه سلف متر دارید فرکانس رزونانسو محاسبه کنید و به بهترین مقدار برسید ولی همه که سلف متر ندارن هایولتاژ ها هم فرق دارن پس طرف باید شانس داشته باشه تا مقادیر سلف و خازن با هم جور دربیاد ولی ما یه مدارعالی برای اینکار داریم و اونم من با ویرایش تا فردا همراه با عکس میزارم

دیدگاه

درسته من مدارو رو ترانس خودم بستم جالب نشد با دستکاریه خازن به ایده ال رسیدم 47 نانو خیلی خوب بود
                فقط یه سوال داشتم مداری که سیم رو از خارج ترانس میبستیم دور فریت چرا ترانسمو سوزوند؟ باید مدل های خاصی استفاده کنم یا قطر سیمی که میپیچیم خیلی مهمه؟

head<=
                ...تشکر خدا...
                [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

بله سیم آرمیرچر اسباب بازی هم دورش هم سطح مقطع بسیار خوبی داره بعدا عکسشو میزارم

دیدگاه

اقا من یه دونه های ولتاژ گرفتم .حالا با اهم متر میخوام ترتیب پایه هارو مشخص کنم از9پایه مثلا 4تاش با اهم متر نشون میده که باهم اتصال دارن
                    شمارش tlf14610 هست .کسی از این های ولتاژ داره بگه به ما چجوریه ترتیبش؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m4hd1r
                      درسته من مدارو رو ترانس خودم بستم جالب نشد با دستکاریه خازن به ایده ال رسیدم 47 نانو خیلی خوب بود
                      فقط یه سوال داشتم مداری که سیم رو از خارج ترانس میبستیم دور فریت چرا ترانسمو سوزوند؟ باید مدل های خاصی استفاده کنم یا قطر سیمی که میپیچیم خیلی مهمه؟
                      از کجا میدونی ترانست سوخته?

اضافه شده در تاریخ :
                      خوب بلاخره همه رو پلود کردم :wow:

اینم از روشن شدن لامپ نئون در اطراف ولتاژ بالا

اینم از پلاسما

لامصب تک سیم جرقه میزد!!!!

اینم از ویدیو ها
                      http://www.aparat.com/v/dj2aE
                      http://www.aparat.com/v/GRDck
                      http://www.aparat.com/v/yctA5
                      http://www.aparat.com/v/Ofk6U

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m4hd1r
                        ... ولی برام طرز کارش مهم بود،(مخصوصا فرکانسی که تولید میکنه)
                        برای تکمیل تحلیل مدار hi-3 , که دوست عزیز پویا زحمت تحلیل رو کشیدن شبیه سازی پروتئوس رو اضافه کردم :

همون طور که مشاهده می کنید ؛ با اعمال ورودی 12v خروجی تقریبی 4Kv گرفته شده .

لینک دانلود فایل پروتئوس :
                        http://ir02x6.persiangig.com/hi-volt...rt-sim-hi3.rar

اضافه شده در تاریخ :
                        نوشته اصلی توسط پویا نجارزاده
                        خوب بلاخره همه رو پلود کردم :wow:
                        تبریک ترکوندی پویا جان :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ir02x6
                          تبریک ترکوندی پویا جان :applause:
                          نه من تا زمانی که این آرک رو به یه متر نرسونم دست بردار نیستم!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پویا نجارزاده
                            از کجا میدونی ترانست سوخته?
                            راستشو بخواید نسوخته یه اتفاقی واسه سیمپیج ثانویش افتاده که دیگه هیچ مداری رو جواب نمیده
                            نوشته اصلی توسط ir02x6
                            برای تکمیل تحلیل مدار hi-3 , که دوست عزیز پویا زحمت تحلیل رو کشیدن شبیه سازی پروتئوس رو اضافه کردم :

"عکس"

"عکس"
                            همون طور که مشاهده می کنید ؛ با اعمال ورودی 12v خروجی تقریبی 4Kv گرفته شده .

لینک دانلود فایل پروتئوس :
                            http://ir02x6.persiangig.com/hi-volt...rt-sim-hi3.rar

دم شما واقعا گرم :nice:
                            *ویرایش
                            ببخشید به عنوان آخرین سوال،
                            چون من هنوز الک مغ رو پاس نکردم زیاد ترانس بلد نیستم میخواستم بدونم فلسفه این که چجوری انرژی قوس (یعنی ولتاژش دو سرش) رو تغییر میدید رو بدونم
                            آیا فرکانسه؟ اگه بله چه حدودی تغییر مجازه چون مدار اول حدود 17 کیلو هرتز (اگر اشتباه نکنم) پالس مربعی بود ، با این شبیه سازیی که لطف کردید اگر درست دیده باشم حدود 70 کیلو هرتز فرکانس بود که شکل خاصی هم نداشت و دوم این که رزونانسی چیزی هست که ماکزیمم انرژی انتقالی پرایمری و سکندری در اونجا باشه؟***
                            آیا با تغییر گپ موجود در ترانس اتفاقی میوفته؟(اینو میخواستم خودم تست کنم که ترانسم شهید شد)

پ.ن
                            ***چون یادمه برای پروژه فیزیک 2 یکی از دوستان یک فرستنده کوچولو درست کرده (پالس رو به یک ترانس میداد . ترانس به انتن)بود که موقعی که داشتیم تستش میکردیم دیدیم که مثلا روی 500 کیلو هرتز بیشترین دامنه رو گیرنده داشت و قبل و ببعد اون دامنه کم تر بود

head<=
                            ...تشکر خدا...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط الماسی
                              اقا من یه دونه های ولتاژ گرفتم .حالا با اهم متر میخوام ترتیب پایه هارو مشخص کنم از9پایه مثلا 4تاش با اهم متر نشون میده که باهم اتصال دارن
                              شمارش tlf14610 هست .کسی از این های ولتاژ داره بگه به ما چجوریه ترتیبش؟
                              اینم دیتا شیت کامل tlf14610 :

اضافه شده در تاریخ :
                              نوشته اصلی توسط m4hd1r
                              چون من هنوز الک مغ رو پاس نکردم زیاد ترانس بلد نیستم میخواستم بدونم فلسفه این که چجوری انرژی قوس (یعنی ولتاژش دو سرش) رو تغییر میدید رو بدونم
                              آیا فرکانسه؟ اگه بله چه حدودی تغییر مجازه چون مدار اول حدود 17 کیلو هرتز (اگر اشتباه نکنم) پالس مربعی بود ، با این شبیه سازیی که لطف کردید اگر درست دیده باشم حدود 70 کیلو هرتز فرکانس بود که شکل خاصی هم نداشت و دوم این که رزونانسی چیزی هست که ماکزیمم انرژی انتقالی پرایمری و سکندری در اونجا باشه؟
                              من الک مغ رو پاس کردم ولی به هیچ دردم نخورد !
                              تا اونجایی که من میدونم قدرت خروجی به دو عامل ولتاژ وروی و فرکانس اولیه بستگی داره , خوب هر چی ورودی بیشتر بشه انرژی قوس خروجی هم بیشتر میشه ؛ امادر مورد فرکانس , که همون فرکانس رزونانس که چون اطلاعاتم تکمیل نیست نمیتونم توضیح بدم :bye

این کتاب رو مطالعه کنید , خیلی کمک میکنه
                              آموزش کامل سیم پیچی انواع ترانسفورماتور + مطالب مفید سیم پیچی :
                              http://ir02x6.persiangig.com/elc-lea....sim.pichi.rar

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ir02x6
                                اینم دیتا شیت کامل tlf14610 :

من معذرت میخوام این حرف رو میزنم ولی تو خروجی هایولتاژ یه مدار بسیار پیچیده ای است که میتونه تا 30 کیلو ولت روبده معمولا اون رو تو دیتا شیت ننویسن نمیدونم چرا!!!!!! چه دشمنی با مدار آخریش دارن حتما محرمانس??????

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X