اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساختن مدار ولتاژ بالا(بازی با 7000 ولت) (2) (پرسش و پاسخ)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساختن مدار ولتاژ بالا(بازی با 7000 ولت) (2)

نوشته اصلی توسط mortezafox
    هر ترانس های ولتاژی میشه استفاده کرد ؟
    یا فقط فقط همون
    چیز قوی تر باشه چی میشه؟
    اون خارن 22 فاراد 2500 ولتی =فاراد خالی هست

هر ترانسی میشه ولی این ترانس کوچیک و قویه ، واسه شوکر مناسب تره ،
    اون خازن هم ۲۲ نانو فاراد با ولتاژ بالای ۲۰۰۰ ولت .
    - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
    ارتباط با من : ir02x6
    طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ir02x6

هر ترانسی میشه ولی این ترانس کوچیک و قویه ، واسه شوکر مناسب تره ،
      اون خازن هم 22 نانو فاراد با ولتاژ بالای 2000 ولت .
      اقا فقط این ترانس fabk 154-078B مونده و اون مقاوت 1R 4W و خازن 22 نانو فاراد 2500w
      مشه راهنمایی کنید چطور گیر بیارم اینترنی بخر بهتره

دیدگاه

سلام به تمام دوستان پر تلاش .. ... ... یه چنتا سوال دارم ..

1- اول اینکه قویترین ( بالاترین ولتاژ ) مداری که ساختین چه جوریا بوده ... من این مدار رو برای یکی از دوستام که قصد پرواز دادن لیفتر رو داره میخوام ... فاصله بین دو صفحه تو لیفترش .. 10 سانت و میخواد باهاش هواپیما درس کنه ... البته فکر خودش هس خیلی دوست داره که امتحان کنه ...

2- دوم اینکه میشه ولتاژی که برای لیفتر میره رو کنترل کرد .. مثلا با bjt ... igbt ماسفتی چیزی ..

میخواد به عنوان موتور هواپیما استفاده کنه ..

دیدگاه

یه سوال لیفتر چیه

head<=
          ...تشکر خدا...
          [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m4hd1r
            یه سوال لیفتر چیه
            پدیده الکترو گراویتی توماس براون

عزیزم .. لیفتر یه خازن غیر متقارن هستش که اگه بهش یه ولتاژ نجومی در حد 10 تا 20 کیلو ولت بدین .. بین دو صفحه نامتقارن میدان ها ی مغناطیسی بسیار قوی ایجاد میکنه که صفحه بزرگتر به سمت صفحه کوچیکتر نیرو وارد میکنه که عامل حرکتش میشه ..

اگه متوجه نمیشی تو گوگل در مورد خازن نامتقارن و تاریخچش سرچ کن .. چیزای باهالی هست

http://www.coe.ufrj.br/~acmq/flyback/lifter.jpg

http://www.coe.ufrj.br/~acmq/flyback/ این یه سایت کامل هس ولی مدارش ولتاژ جالبی نداره .. در هد 30 کیلو برق داره .. من اگه بشه در حد 200 کیلو ولتاژ میخوام ..

دیدگاه

یا علی 200 کیلو!!!!!!
              شما باید کوییل تسلا بسازید اگه بخای میتونی ولتاژتو تا 1 مگاولت برسونی!!! :job:

دیدگاه

جا داره توی این لحظاتی که سایت نصفش رفته و اصلا به اکانتم دسترسی ندارم بنویسم که :biggrin:
                من هنوز عمق فاجعه رو درک نکردم عایقمون چیه مگه؟ فکر کنم به این وسیله از چند متری نباید نزدیک شد 200 کیلو رسما کرونا میزنه(به سمت درو دیوار یه جرقه هایی میزنه :دی) و اطرافش واقعا خطرناک میشه! چجوری میخواید محافظت کنیدش؟ oo:

head<=
                ...تشکر خدا...
                [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

200 کیلو اغراغ بود .. من منظورم همون 50 تا60 بود که بشه یه سری لیفترای بزرگ در حد چند متر رو پروند .. با 25 کیلو امتحان کردیم ولی اون طور که باید و شاید جواب نگرفتیم...

خو دیگه من عادت دارم همیشه زیاد تر از خواستم بخوام تاشابد به ذرش به واقعیت بپیونده

دیدگاه

اقا فقط این ترانس fabk 154-078B مونده و اون مقاوت 1R 4W و خازن 22 نانو فاراد 2500v
                    مشه راهنمایی کنید چطور گیر بیارم اینترنی بخر بهتره
                    دوستان کمک کنیداین سه قطعه بخرم
                    ترانس fabk 154-078B مونده و اون مقاوت 1R 4W و خازن 22 نانو فاراد 2500v
                    مشه راهنمایی کنید
                    این های ولتاژ ها میتونم تهیه کنم کدامش میشه جایگزین اون های ولتاژه کرد

1-439-243

FCM2015ML
                    FCG2045BL
                    لطفا یه مدار معرفی کنید که این لوازمش تو هر جای باشه این ترانس های ولتاژ سخته گیر اوردنش

دیدگاه

شما هر ترانس تلویزیونی میتونی استفاده کنید ! به جز چند تا مدار اصلا مهم نیست مدلش ! کاری که میکنید اینه که به یدونه تعمیرگاه تلویزیون اونجا هم ترانس دارن هم خازن هم مقاومت چون توی مدار تلویزیون همش هست

head<=
                      ...تشکر خدا...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m4hd1r
                        شما هر ترانس تلویزیونی میتونی استفاده کنید ! به جز چند تا مدار اصلا مهم نیست مدلش ! کاری که میکنید اینه که به یدونه تعمیرگاه تلویزیون اونجا هم ترانس دارن هم خازن هم مقاومت چون توی مدار تلویزیون همش هست
                        فدات رفتم تعمیراتی
                        فقط مونده بوده شماره شناسنامه بپرسه :cry:
                        برای چی میخوای
                        چرا میخوای
                        تلویزونیت چیه
                        بهش میگم مدار دارم میگه مدارت چیه :angry:
                        شهر کوچک همینه بیچاره میشی یه چیز ازشون بگیری :cry2:

دیدگاه

منم کلی طول کشید اولین بار ازشون بخرم درکت میکنم فهموندنش سخته بهترین راه اینه که با قیمت بهشون بفهمونی چی میخوای مثلا من هر وقت میرم میگم یه ترانس 10-12 تومنی میخوام دیگه خودش میفهمه اولین بار بهش گفتم تحقیقاتیه ....

head<=
                          ...تشکر خدا...

دیدگاه

دوستان جوابی نبود .. میشه ولتاژ خروجی رو کنترل کرد .. مثلا از بازه 10 کیلو تا 60 کیلو ..

بعد اگه 60 کیلو بدیم از چه فاصله دو الکترود قوس میزنه .. مثلا 20 سانت باشه تخیله میکنه یا نه ..

دیدگاه

تو این عکس اون قطعه قسمت که b c e چیه ؟؟؟؟لطفا مشخصات کامل بدی مبتدی هستم

دیدگاه

تو این عکس اون قطعه قسمت که b c e چیه ؟؟؟؟لطفا مشخصات کامل بدی مبتدی هستم

اون قطعه ترانزیستوره ، بهتره زوج دارلینگتون باشه ، مثل : 2SD2494
                                - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
                                ارتباط با من : ir02x6
                                طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X