اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استقاده از مدار لامپ کم مصرف برای تغذیه کوئل تلوزیون /ماشین/.........

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استقاده از مدار لامپ کم مصرف برای تغذیه کوئل تلوزیون /ماشین/.........

سلام به نام خدا

استفاده از مدار لامپ کم مصرف برای کوئل خیلی عالیست زیرا1.برق خروجی ان دار پالس است که قدرت کویل را زیاد میکند ولتاژ خروجی ان بالاست
    چیز هایی که لازم است
    یک مدارلامپ که بالای قاب لامپ است جداکنید احتیاط کنید که به حباب لامپ اسیب نرسد ونشکند در صورت شکستن در و پنجره را باز کنید و بیرون بروید و بعد از نیم ساعت با دستکش ان را جمع کنید چون که در لامپ منیز یوم دارد و بسیار خطرناک است
    باید ماسفت یا ترانزیستور های ان را از مدار جدا کرده و باسیم به مدار اتصال داد وترانزیستور رو هیت سینگ قرار داده اگر فن کوچکی دارید روی ان بگزارید تا اصلا داغ نشود
    مکان هایی که روی مدار برق فیلمان لامپ به ان وصل است به هم 4 تااست 2تا یک طرف مدار 2 تای دیگر ان طرف دو هایی که کنار هم هستند یکی را

به انتخاب خود باسیم به 1پایه ای ان ور مدار است وصل است کنید و پایه که از دو طرف مدا است به ورودی کویل خود وصل کنید قدرت را ببینید که کویل

با چه فاصله ای قوس میدهد احتیاط کند چون مدار لامپ کم مصرف با ولتاژ بالا کار میکند و به دلیل داشتن خازن برق در مدار میماند حتی اگر برق را قطع کرد باز هم برق در مدار وجود دارد برای دیدن عکس ها رو لینک ان ها کلیک کنید

اینم لینک تصاویری که از مدار تکمیل شده ی خودم

موفق باشید سپهر یاوری
    من عاشق سئوال کردنم پس اگر مشکلی داردید سئوال کنید
    توی تصویر که ارک انقدر با فاصله است باید بگم که من در خروجی کویل یکسری کار هایی کردم وبه خروجی یک مولد مارکس بسته ام اگر می خواهید روش ساخت این مولد را بگویم پیغام بدید تا بنویسم با تشکر یاوری

پاسخ : استقاده از مدار لامپ کم مصرف برای تغذیه کوئل تلوزیون /ماشین/.........

نوشته اصلی توسط TRANS BARGH
    سلام به نام خدا

استفاده از مدار لامپ کم مصرف برای کوئل خیلی عالیست زیرا1.برق خروجی ان دار پالس است که قدرت کویل را زیاد میکند ولتاژ خروجی ان بالاست
    چیز هایی که لازم است
    یک مدارلامپ که بالای قاب لامپ است جداکنید احتیاط کنید که به حباب لامپ اسیب نرسد ونشکند در صورت شکستن در و پنجره را باز کنید و بیرون بروید و بعد از نیم ساعت با دستکش ان را جمع کنید چون که در لامپ منیز یوم دارد و بسیار خطرناک است
    باید ماسفت یا ترانزیستور های ان را از مدار جدا کرده و باسیم به مدار اتصال داد وترانزیستور رو هیت سینگ قرار داده اگر فن کوچکی دارید روی ان بگزارید تا اصلا داغ نشود
    مکان هایی که روی مدار برق فیلمان لامپ به ان وصل است به هم 4 تااست 2تا یک طرف مدار 2 تای دیگر ان طرف دو هایی که کنار هم هستند یکی را به انتخاب خود باسیم به 1پایه ای ان ور مدار است وصل است کنید و پایه که از دو طرف مدا است به ورودی کویل خود وصل کنید قدرت را ببینید که کویل با چه فاصله ای قوس میدهد احتیاط کند چون مدار لامپ کم مصرف با ولتاژ بالا کار میکند و به دلیل داشتن خازن برق در مدار میماند حتی اگر برق را قطع کرد باز هم برق در مدار وجود دارد برای دیدن عکس ها رو لینک ان ها کلیک کنید

http://s2.picofile.com/file/7902755478/5823.jpg
    http://s2.picofile.com/file/7902755806/Elektronstarterp.jpg
    اینم لینک تصاویری که از مدار تکمیل شده ی خودم
    http://s4.picofile.com/file/7902836341/Photo0301.jpg
    http://s1.picofile.com/file/7902838595/Photo0300.jpg
    http://s1.picofile.com/file/7902841498/Photo0299.jpg
    موفق باشید سپهر یاوری
    سلام اقا سپهر میشه قسمت پایه ها را با عکس قرار دهید شماتیک
    سوال من اینه در دو طرف مدار لامپ دوتا سیم وجود داره حالا باید چکار کردشون

دیدگاه

سوال خوبی کردی اقاmortezafox

ببین اقا مرتضی خودت میگی دو طرف مدار حالا این کاری رو میگم انجام بده ی خازن ولتاژ بالا رو بردار به دلخواه خودت از راست مدار خازن به یه دونه از پایه وصل کن بعد برو سراغ اون ور اون یکی پایه یعنی چپ مدار وپایه ی دیگه ی خازن رو وصل کن به یک دونه از پایه و حالا تمام حالا یه پایه از این ور مدار یه پایه واز اون ور یه پایه مونده کویلت رو وصل کن به این دو پایه ی باقیمانده یادتم باشه خازن ولتاژ بالا باشه و غیر الکترولیتی باشه اگر نفهمیدی دو باره سوال کن و بگو کجای کار میلنگه تا بهت بگم موفق باشی

دیدگاه

سوال خوبی کردی اقاmortezafox

ببین اقا مرتضی خودت میگی دو طرف مدار حالا این کاری رو میگم انجام بده ی خازن ولتاژ بالا رو بردار به دلخواه خودت از راست مدار خازن به یه دونه از پایه وصل کن بعد برو سراغ اون ور اون یکی پایه یعنی چپ مدار وپایه ی دیگه ی خازن رو وصل کن به یک دونه از پایه و حالا تمام حالا یه پایه از این ور مدار یه پایه واز اون ور یه پایه مونده کویلت رو وصل کن به این دو پایه ی باقیمانده یادتم باشه خازن ولتاژ بالا باشه و غیر الکترولیتی باشه اگر نفهمیدی دو باره سوال کن و بگو کجای کار میلنگه تا بهت بگم موفق باشی
        این غیر الکتریکی یعنی شکل کپسول نباشه یه عکس یذار ممنونتونم درسته من یه 47 نانو فراد 100 V قرار بدم میشه

دیدگاه

فقط ای کاش یه عکس از آرک رو میگذاشتی؟؟؟ :sad:

دیدگاه

اینم عکس خازن اقا مرتضی

دیدگاه

سلام اقا پویا نجار اینم عکس ارک توی تصویر که ارک انقدر با فاصله است باید بگم که من در خروجی کویل یکسری کار هایی کردم وبه خروجی یک مولد مارکس بسته ام اگر می خواهید روش ساخت این مولد را بگویم پیغام بدید تا بنویسم با تشکر

دیدگاه

سلام اقا پویا نجار اینم عکس ارک توی تصویر که ارک انقدر با فاصله است باید بگم که من در خروجی کویل یکسری کار هایی کردم وبه خروجی یک مولد مارکس بسته ام اگر می خواهید روش ساخت این مولد را بگویم پیغام بدید تا بنویسم با تشکر
                نجارزاده :-w

دیدگاه

ُسلام
                  اول اینکه آقای تراس برق! با این تاپیکهایی که از شما خوندم بشدت نگرانتونم :cry2:.....چه گیری دادید به ولتاژهای بالا :mrgreen: یهو جایی رو نفرستی هوا :evil:
                  و دوم هم اینکه ولتاژ خروجی لامپهای کم مصرف برای کوئل ماشین زیاد نیست؟؟؟ مگه ورودی کوئل ماشین 12 ولت نیست؟؟
                  ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بینوایان
                    ُسلام
                    اول اینکه آقای تراس برق! با این تاپیکهایی که از شما خوندم بشدت نگرانتونم :cry2:.....چه گیری دادید به ولتاژهای بالا :mrgreen: یهو جایی رو نفرستی هوا :evil:
                    و دوم هم اینکه ولتاژ خروجی لامپهای کم مصرف برای کوئل ماشین زیاد نیست؟؟؟ مگه ورودی کوئل ماشین 12 ولت نیست؟؟
                    پست های منو نگاه نکردی؟ :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

دیدگاه

سلام اقای بینوایان
                      اولا شما نمیخواد نگران من شی چون من 6ساله دارم از این کارا مکنم بعد حرف شما درست فقط شما با خودت فکر نکردی که خروجی لامپ کم مصرف 100 وات که من استفاده مکنم چقدره؟روی قاب لامپ نوشته 300maپس اگر ولتاژ380 ولت لامپ کم مصرف بره تو ی کویل چون که جریان بالا نیست مشکل پیش نمیاد اگر جریان بالا بود اون حرف شما%100 درست بوده و کویل ماشین هم ایزوله است پس مشکلی پیش نمیاد منم همین فکر شما رو میکردم 2 سال پیش که فکر استفاده از مدار لامپ کم مصرف افتادم میترسیدنم به کویل وصل کنم ام وصل کردم و هنوز که هنوز دارم از اون کویل استفاده می کنم من این کارو رو کویل 3 ماشین امتحان کردم هیچ کدوم دچار مشکل نشد پس دیدی اقا زود قضاوت کردی به من اعتماد کن من هیچ کسی رو نمیکشم خداحافظ
                      [imghttp://www.eca.ir/forum2/Smileys/phpbb/icon_mad.gif][/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پویا نجارزاده
                        پست های منو نگاه نکردی؟ :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
                        جناب نجارزاده کار شما از نگرانی گذشته...من حتم دارم که شما یه جارو فرستادی هوا :icon_razz:

♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

اولا شما نمیخواد نگران من شی چون من 6ساله دارم از این کارا مکنم بعد حرف شما درست فقط شما با خودت فکر نکردی که خروجی لامپ کم مصرف 100 وات که من استفاده مکنم چقدره؟روی قاب لامپ نوشته 300maپس اگر ولتاژ380 ولت لامپ کم مصرف بره تو ی کویل چون که جریان بالا نیست مشکل پیش نمیاد اگر جریان بالا بود اون حرف شما%100 درست بوده و کویل ماشین هم ایزوله است پس مشکلی پیش نمیاد منم همین فکر شما رو میکردم 2 سال پیش که فکر استفاده از مدار لامپ کم مصرف افتادم میترسیدنم به کویل وصل کنم ام وصل کردم و هنوز که هنوز دارم از اون کویل استفاده می کنم من این کارو رو کویل 3 ماشین امتحان کردم هیچ کدوم دچار مشکل نشد پس دیدی اقا زود قضاوت کردی به من اعتماد کن من هیچ کسی رو نمیکشم خداحافظ
                          خب یه سوال پرسیدم و البته جوابتون هم به نظرم قانع کننده است
                          حالا چرا میزنی :cry: :cry2: :cry:

دیدگاه

اقا یبنوایان سلام من کی زدم اخه برای این یه مقدار عصبانی شدم که فقط ی مقدار عصبانی شدم اخه عزیز من چرا فکر نکردی فقط نوشتی لامپ کم مصرف که جریان نداره /حالا هرچه بود گذشت ببخشید اگر توهینی چیزی شد مارو حلال کن /خداحافظ /یاوری

دیدگاه

اقا ی بینوایان ی سوال چطوری میشه تو قسمتی مثلا شما عکسled گذاشتی منم یه عکس از او های ولتاژ قشنگ هام بذارم زیر اسمم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X