اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استقاده از مدار لامپ کم مصرف برای تغذیه کوئل تلوزیون /ماشین/.........

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : استقاده از مدار لامپ کم مصرف برای تغذیه کوئل تلوزیون /ماشین/.........

نوشته اصلی توسط TRANS BARGH
    اقا ی بینوایان ی سوال چطوری میشه تو قسمتی مثلا شما عکسled گذاشتی منم یه عکس از او های ولتاژ قشنگ هام بذارم زیر اسمم
    بالای سایت وارد قسمت مشخصات در انجمن میشید ، اولین فیلد که مربوط به آواتار(عکس زیر اسم) هست.فقط کافیه Browse رو بزنید و عکستون رو پلود کنید
    ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

با سلام
      استفاده از مدار لامپ کم مصرف برای کوئل ماشین چگونه است؟
      توضیحی در این باره نداده بودید.

دیدگاه

من زدم به 20 ثانیه نرسید مدار سوخت

دیدگاه

اقا من دنبال راهیم که بشه با همون ۱۲ ولت قدرتشو افزایش بدم تو ماشین مخوام استفاده کنم برای قدرت جرقه زنی قوی تر میشه یه مدار ساده معرفی کنید والبته کاربردی؟
          جدیدترین ویرایش توسط essi71; ۱۳:۰۱ ۱۴۰۰/۱۰/۰۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط essi71 نمایش پست ها
            اقا من دنبال راهیم که بشه با همون ۱۲ ولت قدرتشو افزایش بدم تو ماشین مخوام استفاده کنم برای قدرت جرقه زنی قوی تر میشه یه مدار ساده معرفی کنید والبته کاربردی؟
            خب تو ماتر اختصاصی (واسه فروش نی باید بسازی) میخوای که واس اون میتونی از مدار کویل تسلا استفاده کنی
            اگه میخوای مدار کویل تسلا بزاری مشخصات ترانزیستورت ایتطور باید باشه
            تراتزیستوری تریاکی چیزی ولی من بودم واسه کم شدن قیمت یه ترانزیستور bjt قدت میزاشتم
            خب اگه bjt باشه .*..
            ولتاژ EC و BC و BE و غیره بالا باشه کلا مدار های ولتاژ همش باید بالا باشه چون تو هر
            یه ترانزیستور بخر که ولتاژ ورودی و غیرش بالا باشه
            اما خب در مورد فرکانست اگه تفننیه (جهت سرگرمی ) فرکانستو بالا ببر
            خب خب مدار کلا چیه مدار یه ترانزیستور که با ترفند ترانسفورماتوری (استفاده از تاخیر ترانسفورماتور ) بعد یکی هم واسه انجام انتقال خروجی اگه کیفت کوک بود یه پوش پول بزار و اگه کوک نبود هم که دیگه یه ترانزیستور قدرت با مشخصات بالا استفاده کن و خروجی اون نوسان ساز ترانسفورماتری قبلی رو بهش وصل کن ... اما درمورد فرکانس باید برای تاغییر فرکانس از شیوه ساخت نوسان ساز آرمسترانگ استفاده کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ichigo نمایش پست ها
              خب تو ماتر اختصاصی (واسه فروش نی باید بسازی) میخوای که واس اون میتونی از مدار کویل تسلا استفاده کنی
              تراتزیستوری تریاکی چیزی ولی من بودم واسه کم شدن قیمت یه ترانزیستور bjt قدت میزاشتم
              خب اگه bjt باشه .*..
              ولتاژ EC و BC و BE و غیره بالا باشه کلا مدار های ولتاژ همش باید بالا باشه چون تو هر
              خب خب مدار کلا چیه مدار یه ترانزیستور که با ترفند ترانسفورماتوری (استفاده از تاخیر ترانسفورماتور ) بعد یکی هم واسه انجام انتقال خروجی اگه کیفت کوک بود یه پوش پول بزار و اگه کوک نبود هم که دیگه یه ترانزیستور قدرت با مشخصات بالا استفاده کن و خروجی اون نوسان ساز ترانسفورماتری قبلی رو بهش وصل کن ... اما درمورد فرکانس باید برای تاغییر فرکانس از شیوه ساخت نوسان ساز آرمسترانگ استفاده کن
              سلام داداش اگه میشه مدارشو برام قرار بدین که برق کویل ماشین روی خود ماشین افزایش بده که قدرت و کارکرد ماشین بهتر شه برای این کار میخوام حالا چه با خازن بشه جرقه رو خیلی قوی تر کرد چه هم با هرچیزی که با مدار کویل و پلاتین جور در بیاد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ichigo نمایش پست ها
                خب اگه bjt باشه .*..
                سلام و درود،فکر نکنم کویل تسلا به درد
                جرقه زنی بخوره.
                چون جریان دهی کافی نداره که بتونه جرقه
                پر حرارت تولید کنه و بنزین رو مشتعل کنه.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط essi71 نمایش پست ها
                سلام داداش اگه میشه مدارشو برام قرار بدین که برق کویل ماشین روی خود ماشین افزایش بده که قدرت و کارکرد ماشین بهتر شه برای این کار میخوام حالا چه با خازن بشه جرقه رو خیلی قوی تر کرد چه هم با هرچیزی که با مدار کویل و پلاتین جور در بیاد
                چند ماه پیش یه چیز هایی از تعمیر کار های قدیمی
                سیستم برق خودرو شنیده بودم که
                سه تا ورقه مسی هم اندازه بر میدارن
                و بینشون دوتا صفحه میکا کمی بزرگتر از صفحات
                مسی میذارن.
                با سیم دو تا صفحه بیرونی رو به هم وصل میکنن.
                بعد سیم خروجی کویل رو از وسط قطع میکنن
                و یه سیم رو به ورقه مسی وسطی و
                سیم دیگه رو به ورقه مسی بیرونی وصل
                میکنن و اینجوری سیستم جرقه زنی تقویت
                میشه.
                البته نمیدونم چقدر صحت داره.
                مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X