اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چراغ اضطراری با خط تلفن(مدار به همراه جزئیات)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چراغ اضطراری با خط تلفن(مدار به همراه جزئیات)

♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

سلام
      میشه لطفا طرز کار علمی اش رو بگین؟؟؟

دیدگاه

دوستان فکر ولتاژ نسبتا بالا موقع زنگ خوردن تلفن رو هم کردید!!؟ :rolleyes:

دیدگاه

مدار و بستم ولی جواب نگرفتم :sad: :sad:
          [img width=176 height=100]http://s6.picofile.com/file/8219555100/y1n8mde2ggfr.gif[/img]

http://s6.picofile.com/file/8249184400/yas_and_aligator.mp3.html
          -----------------------------------------------------------------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بینوایان
            سلام
            مداری که در شکل زیر مشاهده میکنید قادر است 12 عدد LED لیزری قدرتمند را با تغذیه خط تلفن روشن کند.
            این مدار می تواند برای مواقع اضطراری که برق شبکه قطع است کاربرد داشته باشد
            همچنین این مدار بدون هیچگونه اضافه باری روی خط تلفن کار می کند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بینوایان
              سلام
              مداری که در شکل زیر مشاهده میکنید قادر است 12 عدد LED لیزری قدرتمند را با تغذیه خط تلفن روشن کند.
              این مدار می تواند برای مواقع اضطراری که برق شبکه قطع است کاربرد داشته باشد
              همچنین این مدار بدون هیچگونه اضافه باری روی خط تلفن کار می کند

دوستان اون مقدار R1 رو به خاطر پایین بودن کیفیت عکس اصلا نمیتونم تشخیص بدم مقدارش رو.
              6 کیلو اهم هست؟

دیدگاه

سلام
                مقدار R1 6.8k

دیدگاه

خیلی وقته میخوام این مدارو درست کنم ولی هنوز برقامون نرفته :|
                  عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
                  مخترع برتر شمال غرب سال 96
                  مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

از مه دوستان بابت اطلاعاتشون متشکرم

دیدگاه

میخوام از این ال ای دی های لیزری استفاده کنم:
                      http://eshop.eca.ir/led-%D8%B4%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1%DB%8C/883-5mm-LED-%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%AF-HB-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1%DB%8C.html

با توجه به اینکه این ال ای دی ها رو خودم اندازه گرفتم و در 3 ولت، 30 میلی آمپر جریان میکشند مشکلی در جریان کشی مدار به وجود نمیاد؟
                      چون ال ای دی های معمولی 20 میلی آمپر جریان میکشند و این 10 میلی آمپر اضافی در مدار مشکلی ایجاد نمیکنه که؟
                      ممنون میشم هر کدوم از دوستان میتونند راهنمایی کنند.

دیدگاه

سلام دوست عزیز(آقای بیوایان)؛در زمینه مدار اولیه آیا میشه به جای اون چند دیود اول مدار از KBP210 Bridge Rectifier (پل دیودی) استفاده کرد ؟یا آیا میشه در کل از مدار زیر استفاده کرد:لطفا اگر ممکنه سریعتر پاسخ دهید.
                        در ضمن رشته من الکترونیک نیست !
                        جدیدترین ویرایش توسط Deadleck; ۰۲:۴۷ ۱۳۹۶/۰۴/۰۴.

دیدگاه

با توجه به این که جریان کشی بیش از 25 میلی آمپر باعث اشغال خط تلفن می شود و اشغال دراز مدت خط و جریان کشی باعث سوختن یک فیوز و قطع خط ارتباطی تلفن شما می شود آیا این مدار را بصورت عملی همراه با وصل گوشی به خط و استفاده تماس تلفنی استفاده نموده اید.؟
                          علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                          نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام
                            من با یک ماژول رگولاتور مانند برای گوشیم شارژر درست کرده بودم و با خط تلفن راحت گوشیم رو شارژ میکردم
                            ماژولش توی فروشگاه هست چند مدل هم هست
                            این مشکل رو تجربه کردم
                            یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
                            بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                              با توجه به این که جریان کشی بیش از 25 میلی آمپر باعث اشغال خط تلفن می شود و اشغال دراز مدت خط و جریان کشی باعث سوختن یک فیوز و قطع خط ارتباطی تلفن شما می شود آیا این مدار را بصورت عملی همراه با وصل گوشی به خط و استفاده تماس تلفنی استفاده نموده اید.؟
                              سلام دوست عزیز (آقای تحیری)؛ من با حرف شما مخالف هستم٬برای٬ مداری که من تصویرش را گذاشتم* مصرف کننده ای تعریف نشده که جریان آن بیش از ۲۵ میلی آمپر باشد. من یک ال ای دی را مستقیما به خط تلفن متصل نمودم و بدون اشغال تلفن کار کرد پس با توجه به این که ال ای دی ها در مدار سری به اندازه جریان یک ال ای دی می کشند مدار کاملا کار می کنند .با توجه به این که رشته من الکترونیک نیست اگر اشکالی در استدلال من مشاهده کردید بگویید.لطفا سریعا پاسخ دهید چون قصد ساخت این مدار را دارم. با تشکر.

نوشته اصلی توسط Deadleck نمایش پست ها
                              سلام دوست عزیز(آقای بیوایان)؛در زمینه مدار اولیه آیا میشه به جای اون چند دیود اول مدار از KBP210 Bridge Rectifier (پل دیودی) استفاده کرد ؟یا آیا میشه در کل از مدار زیر استفاده کرد:لطفا اگر ممکنه سریعتر پاسخ دهید.
                              در ضمن رشته من الکترونیک نیست !
                              آیا ممکنه به این
                              سوالات بنده سریعا پاسخ دهید زیرا قصد ساخت مدار را دارم.
                              جدیدترین ویرایش توسط Deadleck; ۱۷:۲۸ ۱۳۹۶/۰۴/۰۴.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Deadleck نمایش پست ها
                                سلام دوست عزیز (آقای تحیری)؛ من با حرف شما مخالف هستم٬برای٬ مداری که من تصویرش را گذاشتم* مصرف کننده ای تعریف نشده که جریان آن بیش از ۲۵ میلی آمپر باشد. من یک ال ای دی را مستقیما به خط تلفن متصل نمودم و بدون اشغال تلفن کار کرد پس با توجه به این که ال ای دی ها در مدار سری به اندازه جریان یک ال ای دی می کشند مدار کاملا کار می کنند .با توجه به این که رشته من الکترونیک نیست اگر اشکالی در استدلال من مشاهده کردید بگویید.لطفا سریعا پاسخ دهید چون قصد ساخت این مدار را دارم. با تشکر.

آیا ممکنه به این
                                سوالات بنده سریعا پاسخ دهید زیرا قصد ساخت مدار را دارم.
                                با سلام:
                                وقتی مدار را مونتاژ کردید و روی خط تلفن وصل نمودید, حد اکثر جریان مصرفی شما چند میلی آمپر بود.؟ لطفا گزارش کنید.
                                علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                                نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X