اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار سنجش میزان شارژ باطری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدار سنجش میزان شارژ باطری

نوشته اصلی توسط لوک
    لینک باز نمیشه گویا شاید فیلتر شکن بخواد

و اینکه ساختیش و اگر کپی برداری کردی و مقاومت ها رو جایگزین کردی و نفهمیدی چی به چیه که بدرد نمیخوره
    یعنی منم و شاید یه بچه هم بتونه اون مدار ببنده
    و اما اگه فهمیدی چی به چیه ؟ خب چرا یه توضیح کوچیک هم به ما ندادی برادر

من مشکلم اینه ولتاز باتری که کم بشه و زیاد بشه خب تناسب مقاومت ها هم کم و زیاد میشه
    مدل ساده شو انجا دادم
    ولی برای شارزر هنوز درکش نکردم

اگه یکی این مدار تحلیل کنه بیشتر میفهمم چی شده و چی منو گیج میکنه

کار پایه 7 ؟ که گویا جریان ال ای دی رو تعیین میکنه
    و چرا پایه 6 به 7 وصل میشه تو مدار شارزر ؟

و چه ولتازی رو پایه 5 باید تنظیم بشه
    و مقاومت پایه 4 باهاش مشکل دارم ؟؟؟

چند تا طراحی از این ایسی دیدم که لینکشونم هست ؟ دیدم هر کدوم یه جورن
    من الان اونقدر نگاه کردم که تقریبا کار پایه ها رو فهمیدم و یه مدار ولتمتر میلی ساختم
    اما این مدار شارزر رو درک نمیکنم؟

از پایه 7 گرفته داده به 6 که ماکزیمم ولتاز و داخل ایسی 10 مقاومت 1 کیلو که میشه 10 کیلو و وصل میشه به پایه 4
    با مقدار مقاومتی که داده به پایه 4 اگر ولتاز باتری 12.56 باشه ولتاز 11.89 رو مقاومت r2 افت میکنه

حالا نسبت مقاومت های که به پایه 3 یا همون تغذیه داده و نهایتا با تقسیم ولتاز به پایه 5 رفته رو نمیدونم

در کل گیجم میکنه که چیکار کرده
    نحوه کار چجوره
    چون ولتاز باتری کم و زیاد هم میشه نمیتونم تحلیلش کنم

................. مغزمو فاسد کرده oo:
    سلام دوست عزیز منم سوالای شما رو دارم ولی میخواستم لینک اون ویدئو رو بدم که دوستمون گذاشتن - البته بدون فیلتر و با سرعت بالا
    http://q.0oo.in/fdjbcj

دیدگاه

نوشته اصلی توسط لوک
      لینک باز نمیشه گویا شاید فیلتر شکن بخواد

و اینکه ساختیش و اگر کپی برداری کردی و مقاومت ها رو جایگزین کردی و نفهمیدی چی به چیه که بدرد نمیخوره
      یعنی منم و شاید یه بچه هم بتونه اون مدار ببنده
      و اما اگه فهمیدی چی به چیه ؟ خب چرا یه توضیح کوچیک هم به ما ندادی برادر

من مشکلم اینه ولتاز باتری که کم بشه و زیاد بشه خب تناسب مقاومت ها هم کم و زیاد میشه
      مدل ساده شو انجا دادم
      ولی برای شارزر هنوز درکش نکردم

اگه یکی این مدار تحلیل کنه بیشتر میفهمم چی شده و چی منو گیج میکنه

کار پایه 7 ؟ که گویا جریان ال ای دی رو تعیین میکنه
      و چرا پایه 6 به 7 وصل میشه تو مدار شارزر ؟

و چه ولتازی رو پایه 5 باید تنظیم بشه
      و مقاومت پایه 4 باهاش مشکل دارم ؟؟؟

چند تا طراحی از این ایسی دیدم که لینکشونم هست ؟ دیدم هر کدوم یه جورن
      من الان اونقدر نگاه کردم که تقریبا کار پایه ها رو فهمیدم و یه مدار ولتمتر میلی ساختم
      اما این مدار شارزر رو درک نمیکنم؟

از پایه 7 گرفته داده به 6 که ماکزیمم ولتاز و داخل ایسی 10 مقاومت 1 کیلو که میشه 10 کیلو و وصل میشه به پایه 4
      با مقدار مقاومتی که داده به پایه 4 اگر ولتاز باتری 12.56 باشه ولتاز 11.89 رو مقاومت r2 افت میکنه

حالا نسبت مقاومت های که به پایه 3 یا همون تغذیه داده و نهایتا با تقسیم ولتاز به پایه 5 رفته رو نمیدونم

در کل گیجم میکنه که چیکار کرده
      نحوه کار چجوره
      چون ولتاز باتری کم و زیاد هم میشه نمیتونم تحلیلش کنم

................. مغزمو فاسد کرده oo:
      بله لینک یو تو ب هست و حتما شیلتر شکن میخواد
      ببین جواب تمام این سوالاتو تو فیلم خیلی قشنگ و رون داده توضیحاتش کامله
      فهمیدن یا نفهمیدن نمیخواد کلا چندتا فرمول هست که مقادیر رو بهش میدی و مثلا مقدار مقاومت رو بهت میده
      من میخواستم این مدار رو برای دو تا باطری 3.7 که میشدن 7.4 طراحی کنم که از قضا تو این فیلم مثال رو برای 7.4 زده و کامل توضیح داده منم دقیق همین مدار رو ساختم چون دیگه نیازی نبود محاسبات کنم همه محاسباته تو فیلم کرده بود و مقادیر مشخص بود
      تو فیلم رو ببین متوجه میشی من چی میگم و همچین چیز کنده ای نیست که سخت باشه و... :redface:
      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
      مخترع برتر شمال غرب سال 96
      مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

شماتیک مدار داخلی LM3914

به طوری که دوستان عزیز مشاهده میکنند مدار داخلی LM3914 به طور خیلی ساده مرکب از ده مقایسه کننده ولتاژ میباشد که به نردبانی از مقاومتهای تقسیم کننده ولتاژ متصل میباشند
        این آی سی همچنین دارای یک ولتاژ مرجع داخلی دقیق میباشد که خروجی آن به پایه شماره 7 متصل میباشد و از پایه شماره 8 نیز جهت تنظیم آن استفاده میشود ( در حالی که پایه شماره 8 به زمین متصل باشد ولتاژ مرجع 1.25 ولت است )
        به صورت معمول ولتاژ موجود در پایه شماره 7 پس از تقسیم به پایه شماره 6 که ابتدا زنجیره مقاومتهای تقسیم کننده ولتاژ است منصل میگردد

مثلا در این مدار :

ولتاژ مرجع موجود در پایه 7 به ابتدای نردبان تقسیم ولتاژ یا پایه 6 متصل گردیده و پایه 8 نیز با تقسیم کننده های مقاومتی R1 و R2 ولتاو مرجع را در حد 3 ولت تنطیم میکند
        فرمول تنظیم ولتاژ پایه 7 بسیار مشابه رگلاتور معروف LM317 میباشد

پایه 4 انتها نردبان تقسیم کننده ولتاژ میباشد که اگر به زمین متصل گردد LED ها در ده پله مساوی بین ولتاژ مرجع ( پایه 7 ) و صفر روشن خواهند شد و اگر به ولتاژ بیشتری متصل گردد LED ها بین ولتاژ مرحع ( پایه 7 ) و انتهای نردبان ( پایه 4 ) در ده پله روشن خواهند گردید
        پایه 5 ولتاژ ورودی برای اندازه گیری و پایه 9 تنظیم حالت میله ای یا نقطه ای میباشد
        شدت جریان هر LED ها متناسب با جریان مقاومت R1 که در فرمول نشان داده شده است
        پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor
          شماتیک مدار داخلی LM3914

ممنون عزیز دل برادر پس زیر سر این پایه 7و 8 بود همه چی ... الان دارم کم کم روشن میشم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X