اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل فیدبک lm2576 با میکرو!حل مشکل افت ولتاژ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کنترل فیدبک lm2576 با میکرو!حل مشکل افت ولتاژ

می دونم تاپیک خیلی قدیمیه و چون این سیستم رو استفاده می کنم گفتم اینجا بگم شاید بدرد کسی بخوره:

جای مقاومت یه اپ آمپ تو مد تفرق گذاشتم و خروجی اپ آمپ رو دادم به پایه فیدبک. طبق فرمول Vout=V1-V2
    عملکرد فید بک معکوس هست. یعنی هر چقدر ولتاژ فیدبک بالا بره، ولتاژ خروجی رو پایین میاره که بعد از تقسیم مقاوتی ( حالت عادی توسط پتانسیومتر) ولتاژ فیدبک مرجع (1.25) بشه.
    من V2 رو دادم به خروجی رگلاتور و V1 رو دادم دام به میکرو.شیوه تبدیل PWM به ولتاژ متغیر (0 الی 30 ولت) به این ترتیب هست که خروجی PWM میکرو رو دادم به اپتوکوپلر P521 و خروجی اپتو( کلتور به Vcc و امیتر به V1 و با یه 10 کیلو به زمین ) با یه فیلتر پایین گذر تقریبا صاف کردم دادم به یه امپ امپ در مد تعقیب ولتاژ.
    حالابا تغییر خروجی توسط میکرو ولتاژ خروجی اپ آمپ تفاضلی میشه تفاوت ولتاژ خروجی آی سی. هر تغییر ولتاژ از طریق V2 توسط آیسی رصد میشه و خروجی همونی هست که نیاز داریم. لازم نیست فیدبک توسط میکرو کنترل بشه چون آیسی خودش این کار رو می کنه و روی 5 ولت و 2 آمپر نیم ولت افت داشتم. خیلی موضوع حساس باشه میشه مجدد یه فیدبک هم توسط میکرو کنترل کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X