اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گام به گام تا ساخت taser +نقشه+عکس+ویدئو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : گام به گام تا ساخت taser +نقشه+عکس+ویدئو

نوشته اصلی توسط asmira
    سلام دوستان اگر امکان داره یه فیلم از مراحل پیچیدن ترانس بزارید .ممنون
    بزودی ویدئو پیچیدن ترانس یک شوکر رو براتون میگذارم
    فقط چند تا مشکل هست
    1 هجمش +100مگ هست
    2 پارات اجازه پلود بیش از 100مگابایت رو نمیده
    و 3 کلیپ به زبان روسی هست البته همون تصویرهم کلی کمکتون میکنه
    تنها راهي که به شکست مي انجامد، تلاش نکردن است """کوروش کبیر""""

دیدگاه

نوشته اصلی توسط VAHID وحید
      بزودی ویدئو پیچیدن ترانس یک شوکر رو براتون میگذارم
      فقط چند تا مشکل هست
      1 هجمش +100مگ هست
      2 پارات اجازه پلود بیش از 100مگابایت رو نمیده
      و 3 کلیپ به زبان روسی هست البته همون تصویرهم کلی کمکتون میکنه
      داش وحید میتونی حجم ویدیو ها رو با نرم افزار Total Video Converter خیلی بیاری پایین .
      اینجوری هم واس خوت هم واس کسایی که سرعت نتشون ضعیفه بهتره .
      براي يک ::
      بار ايستادن:::
      صد بار زمين خوردم::::
      زمين خوردن مهم نيست:::::
      دوباره برخاستن مهم است ::::::

دیدگاه

سلام اقا وحید گل ببخشید از چه ترانزیستوری برای مدار شما استفاده کنم بهتر هست راستش من تازه کار هستم ی سوال دیگه اون مقاومت 5 واترو میشه از مقاومت گچی هم استفاده کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirhosein 98
          سلام اقا وحید گل ببخشید از چه ترانزیستوری برای مدار شما استفاده کنم بهتر هست راستش من تازه کار هستم ی سوال دیگه اون مقاومت 5 واترو میشه از مقاومت گچی هم استفاده کرد
          سلام
          من خودم تو این مدار از ترانزیستور d1047 استفاده کردم و از مقاومت اجری استفاده کردم که فرق نمیکنه مقاومت اجری باشه یا معمولی من خودم مقاومتا رو از نوع 10 وات اجری گذاشتم هر دوتاشو ولی من اون خازنو هم نزاشته بودم خوب کار میکرد هر چند شاید اون خازن خیلی فرق نکنه در عملکرد مدار ولی مدار شما یه مشکل داره اونم برای بازده بیشتر از مدار باید یه چیز رو رعایت کنید که توعکس زیر کتارش توضیح دادم در مورد مقاومت .

سپاس
          یه زمانی ..... که میخواهی حرف دلتو بهش بزنی ولی چون میدونی نارحت میشه منصرف میشی ...زمانی که ناراضی بودنت وناراحتیت واسشون مهم نیست ..زمانی که بغض داره خفت میکنه ولی نمیخواهی گریه کنی ....زمانی که تو دلت پر حرفه اماوقتی بی توجهیشو میبینی همش تبدیل میشه به یه بغض ....زمانی که زمین وزمان دست به دست هم میدن تا نابودت کنن ....زمانی که اون خوابه وتو بیداری ................حالا بقیش با شما یه زمانی ......!!!!!
          http://8pic.ir/images/ketuhnb96tc9irizsb2x.jpg
          تشکر نشانه رضایت شماست

دیدگاه

میبخشید کمی سرم شلوغ بودوبه پستمون سر نزدم

امیر حسین گل گلاب من قبل تر هم گفتم درسته که با 2n3055مدار طراحی شده ولی با اکثر ترانزیستورهای منفی بخوبی کار میکنه هرچی دم دست داری تست کن ببین کدوم بهترین جواب رو میده
            ولی احتیاج نیست خازن رو اول بگذاری با هر ترانزیستوری بهتر کار کرد بعد با خازن هم تست کن ببین قویتر میشه بانه
            خازن پلی استر با ظرفیت مناسب اگر درجای درست استفاده بشه میتونه قدرت خروجی رو تا دو برابر در قدرت اظافه کنه

من بهترین نتیجه رو با ترانزیستور 2SD 2495 برند SKیا همون شرکت SANKEN بود

2SD 2495
            NPN - DARLINGTON / 110V / 6A / 30W

قیمت در بازار های جهانی" شرکت سانکن" حدود 4 یورو است

ترانزیستر قابلامه ای که در ولتاژ 12 و +12 با چند آمپر قدرت جواب خوبی میده شما اگر برای مدار های پرتابل میخوای استفاده کنی بجای ترانزیستور قابلمه ای میتونی از ترانزیستورهای سه پایه معمولی "مثل تصویر بالا"استفاده بفرمائید با بعضی ترانزیستورها در ولتاژ 3 تا 6 ولت هم میشه نتیجه خیلی خوبی گرفت یک ترانزیستور طوسی رنگ بینام نشان دارم که با این مدار خیلی عالی کار میکنه
            اتفاقا ویدئویی با همین مدار و ترانزیستوری که گفتم دارم که لینکش رو پایین مطلب میبینید:
            http://www.aparat.com/v/Ak6ba

دیدگاه

از ترانزیستورهای دیگه ای که بهترین که میتونم معرفی کنم که با مدار بالا نتیجه های اعجاب انگیزی میده چند ترانزیستور پایین هست

دارلینگتون 2SD2494 که با منبع تغذیه سوئیچینگ 12ولت 5 آمپر عالی جواب میده

ترانزیستور زیر اگر استفاده شد حتماقبل اتصال سیم به پایه یک یک ولوم و یک مقاومت5 اهم به پایه یک وصل کنید
              NEC D588

ترانزیستور زیر رو هم من خریدم و تست کردم البته ولتاژ کم که بدک نبود در ولتاژ بالاتر فکر کنم نتیجه خوبی بشه گرفت:

دیدگاه

در مدار فلیبک بالا مقاومتها"مخصوصا مقاومت کم اهم تر" رو حتما از جنس آجری 5یا10 اهم
                بگذارید
                هم نتیجه بهتره هم مقاومت سیاه نمیشه و نمیسوزه
                خلاصه که مداره ساده و عالی برای شروع هست

دیدگاه

سلام
                  اقا وحید من سیم پیچی اون ترانس اخری همون تیزرو تموم کردم میخام ببینم میتونم با لاک آنومید عایق بندی کنم ؟
                  باتشکر
                  یه زمانی ..... که میخواهی حرف دلتو بهش بزنی ولی چون میدونی نارحت میشه منصرف میشی ...زمانی که ناراضی بودنت وناراحتیت واسشون مهم نیست ..زمانی که بغض داره خفت میکنه ولی نمیخواهی گریه کنی ....زمانی که تو دلت پر حرفه اماوقتی بی توجهیشو میبینی همش تبدیل میشه به یه بغض ....زمانی که زمین وزمان دست به دست هم میدن تا نابودت کنن ....زمانی که اون خوابه وتو بیداری ................حالا بقیش با شما یه زمانی ......!!!!!
                  تشکر نشانه رضایت شماست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aidinmamad
                    سلام
                    اقا وحید من سیم پیچی اون ترانس اخری همون تیزرو تموم کردم میخام ببینم میتونم با لاک آنومید عایق بندی کنم ؟
                    باتشکر
                    سلام
                    اگر منظورتون از لاک آنومید لاک آرایشی ناخونهای دست هست"چون در اون لاکها هم این ماده هست مثل اینکه" :biggrin: تست نکردم ببینم میشه یا نمیشه
                    مثلما اگر در لاک "رنگ" از فلز و ترکیبات فلزی بکار رفته باشه خوب نمیشه
                    بهترین لاک ایده آل لاکی هست که عایق دی الکتریک باشه یعنی در برابر ولتاژ زیاد مقاومت نشون بده و دچار نشتی و شکست نشه
                    طبیعتا بهترین عابق مورد استفاده رزین هست
                    شما میتونید از ترانس جوش پیچیها و رنگ فروشیها و.. لاک سیملاکی بخرید و بصورت هم اندازه و مساوی پوستهای روی کار بکشید
                    چون اگر یکنواخت نباشه دقیقا از جایی که ظعیفتر هست دچار شکست میشه
                    اگر لاک استفاده فرمودید یکی دوروز میگذارید جلوی آفتاب "من با گیره وصل کردم به بند رخت" که خشک خشک و سفت بشه و از حالت نرم و چسبناک در بیاد
                    همونطور که گفتم از پارافین پزشکی هم میشه استفاده کرد
                    چسب تفنگی پیشنهاد نمیشه ولی اگر چیزی دم دست نبود از هیچی بهتره

برای تست اولیه مدار تکمیل شده حتما مدار رو با حد اقل توان راه اندازی کنید و کمکم قدرت رو بالا ببرید پراپها ی خروجی ترانس پالس هم در فاصله کم از هم باشه تا اگر سیمها اشتباه وصل شده بود یا مشکلی در مدار بود ترانس دست پیچ و همینطور خازنها با دیودها از بین نره
                    تصویر و ویدئو یادتون نره

دیدگاه

سلام
                      اقای وحید منظورم از لاک انومید همون لاکی هست که ترانس پیچ ها استفاده میکنن. من رزین اپکسی گیر اوردم فقط نمیدونم که بعد تمام شدن کل سیم پیچی رزین اپکسی رو بریزم بعد اسید فعال کننده رو یا در هر مرحله از سیم پیچی مثلا بعد 30 یا 20 دور سیم پیچی یه بار رزینو میریزیم خشک میشه بعد دوباره سیم پیچی میکنیم بازم میریزیم ؟چون نمیدونم دقیقا بعد اینکه سیم پیچی تموم شد رزینو بریزیم باید به کل قسمت های سیم پیچ نفوذ کنه یعنی به عمقش یعنی مثل اب روان باشه یعنی گرانرویش کم باشه که لاک انومید اصلا این طوری مثل عسل میمونه اصلا روتن نیست ؟ تو این شرایط اگه سیم پیچی تموم شه بعد لاکو بریزیم نمیره به عمق سیم پیچی ولی نمیدونم رزین اپکسی چه طوره از این لحاظ ؟
                      سپس
                      تشکر نشانه رضایت شماست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aidinmamad
                        سلام
                        اقای وحید منظورم از لاک انومید همون لاکی هست که ترانس پیچ ها استفاده میکنن. من رزین اپکسی گیر اوردم فقط نمیدونم که بعد تمام شدن کل سیم پیچی رزین اپکسی رو بریزم بعد اسید فعال کننده رو یا در هر مرحله از سیم پیچی مثلا بعد 30 یا 20 دور سیم پیچی یه بار رزینو میریزیم خشک میشه بعد دوباره سیم پیچی میکنیم بازم میریزیم ؟چون نمیدونم دقیقا بعد اینکه سیم پیچی تموم شد رزینو بریزیم باید به کل قسمت های سیم پیچ نفوذ کنه یعنی به عمقش یعنی مثل اب روان باشه یعنی گرانرویش کم باشه که لاک انومید اصلا این طوری مثل عسل میمونه اصلا روتن نیست ؟ تو این شرایط اگه سیم پیچی تموم شه بعد لاکو بریزیم نمیره به عمق سیم پیچی ولی نمیدونم رزین اپکسی چه طوره از این لحاظ ؟
                        سپس
                        کارکردن با رزین اپوکسی کمی سخته و نیاز به تجربه و دست کم چند بار امتحان "میزان های متفاوت از مقدار رزین و فعال کننده ها "داره
                        شما میتونید از پارافین پزشکی برای عابق روی کار استفاده کنید

در ترانسفورمر پالس ما برای بین طبقات از مقداری متناسب و اندازه هم عایق استفاده میکنیم که در قسمت شوکر های دسته دوم و ترانسفورمر پالس عرض کردم چه عایق هایی که در پایان کار "اگر تجربه کافی در کار با رزین داشته باشد "میتونید ترانسفور مر و هسته داخلش رو درون قالب بگذارید رزین روبا سشوار گرم کنید فعال کننده به اندازه کافی با رزین مخلوط کنید بریزید روی ترانس و در قالب سپس قالب رو با رزین ریخته شده روش درون پمپ خلع که تصاویرش رو در صفحات قبل گذاشتم میگذارید و توسط موتور یخچال خیلی سریع حباب های درون رزین رو بیرون میکشید که قدرت مکش پمپ خلع باعث میشه رزین تا عمق طبقات نفوذ کنه

دیدگاه

س

دیدگاه

سلام اقا وحید ممنون از جوابتون چرا تو اون مداره که با خازن بود ی سر خروجی به ورودی متصل شده بود و خزن پلیستر اسفاده کنم یا عدسی ولتاژ خازن چقدر باشه میشه اون ی تیکه فلزی بالای ترانسیستور رو با اره ببرم چون میخام بزارمش تو قالب ارتفا زیاد میشه و میخاستم به اخر مدار دو برابر کننده ازافه کنم با دو تا خازن 10kv و دو تا دیود 2cl75 16kv

دیدگاه

سلام اقا وحید ممنون از جوابتون چرا تو اون مداره که با خازن بود ی سر خروجی به ورودی متصل شده بود و خزن پلیستر اسفاده کنم یا عدسی ولتاژ خازن چقدر باشه میشه اون ی تیکه فلزی بالای ترانسیستور رو با اره ببرم چون میخام بزارمش تو قالب ارتفا زیاد میشه و میخاستم به اخر مدار دو برابر کننده ازافه کنم با دو تا خازن 10kv و دو تا دیود 2cl75 16kv

سلام

من مدار و ویدئو زیاد دارم شما کدوم رو میگی "لینک"
                              مدارانتخوابیتون چی هست
                              اگر میتونید شماتیک روی کاغذ بکشید و عکس بگیرید و پلود " http://upload.tehran98.com "و لینک رو بگذارید
                              از خازن و دیودی که فرمودید متوجه شدم که تیزر های نوع اول مد نظرتون هست
                              شما میتونید فلز بالای ترانزیستور که کارش انتقال تلفات گرمائی ترانزیستوره رو ببرید ولی اگر ترانزیستور زیاد داغ میشه و نیاز به هیت سینگ داره بهتره اگر فلز رو بریدید از یک زیر ترانزیستوری نرم که بین ترانزیستور و هیت سینگ قرار میگیره استفاده بفرمائید و اگر خواستید فوم بزنید کناره هارو

اگر در مدار مورد استفاده ترانزیستورها یا ماسفتها سریع شروع به داغ شدن کنند و هیت سینگ استفاده نشه یا انتقال گرما به فلز خنک کننده خوب انجام نشه افت شدید عملکرد در مدار و همینطور طول عمر ترانزیستور رو در پی داره

شماتیک و لینک بدید تا بهتر راهنمائی بشید

دیدگاه

سلام اقا وحید من منظورم همون مدار فلیبک بود که شما در موردش برام توضیح دادید و گفتید که از چه ترانزیستوری استفاده کنم بهتر است من امروز رفتم امجد و ترانسیزتور 2sd2495 رو خریدم و خازن 01. هم خریدم و خازن 10kv ترو با خازن 12kv عوض کردم و میخام مدار و شروع به بستن کنم فقت اگه میشه تو مدار اهم feedbak واهم pri رو بهم بگید که ببینم چقدر هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X