اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گام به گام تا ساخت taser +نقشه+عکس+ویدئو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : گام به گام تا ساخت taser +نقشه+عکس+ویدئو

سلام مهندس
    میخواستم بدونم با استفاده از 2sd 2495 مقدار r1 و r2 تغییر میکنه؟

دیدگاه

ئس نقشه مدار و توضیحات و اموزش کو؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کریم64
        ئس نقشه مدار و توضیحات و اموزش کو؟؟؟؟؟؟؟
        نقشه در صفحه اول و دوم:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=108181.15

مثل:

و...
        تنها راهي که به شکست مي انجامد، تلاش نکردن است """کوروش کبیر""""

دیدگاه

نوشته اصلی توسط asmira
          سلام مهندس
          میخواستم بدونم با استفاده از 2sd 2495 مقدار r1 و r2 تغییر میکنه؟
          علیکم

در یکسری ترانزیستور ها با بیس حساس مثل همین ترانزیستور"مخصوصا اگر مارک مرغوب نساشه" و همینطور اگر احیانا ترانزیستوری دارید و میخوایید این مدار رو روش تست بفرمائید مقادیر مقاومت مدار رو 240 و 270 اهم در نظر بگیرید و قبل اتصال سیم به پایه یک ترانزیستور یک ولوم قرار بدید و همینطور دیود الترا فست uf4007 ترجیحا به پایه یک وصل کنید" مثبت درود به سمت ترانزیستور"
          ولوم رو تا آخر ببندید و کمکم وبوم رو باز کنید
          اگر ولوم تا آخر بسته بود و ترانزیستور کار میکرد مقدار ولوم رو افزایش بدید

دیدگاه

سلام من تو شرکتی کار میکنم که کارش ساخت مدار جرقه زنه خروجی این مدار 14 کیلو ولته که حرارت زیادی تولید میکنه از این مدار برای جرقه زن مشعل استفاده میشه البته با 220 ولت کار میکنه.

اینم لینک دانلود فیلم تست این ترانس ها

http://s3.picofile.com/file/8198567542/20141026046.mp4.html

اینم یه عکس از ترانسی که تو این مدار استفاده شده

اینم یه فیلم از مداری که خودم درست کردم

http://s6.picofile.com/file/8198571534/20060101064.mp4.html

دیدگاه

سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
              سوالی که داشتم این هست که ایا میشه با ترانس هایی که داخل مدار لامپ کم مصرف 60w وجود داره مداری که با 2n3055 هست رو بست؟

دیدگاه

سلام. این شوکر رو میشه با 6 ولت هم راه انداخت؟ من یه شوکر دارم باطری 6 ولتی داره میخوام از اون باطری و شارژر استفاده کنم. لیست قطعات رو دقیق بنویسید مشخصات اون خازن ابی و خازن قرمز رو دقیق بدین ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کریم64
                  سلام. این شوکر رو میشه با 6 ولت هم راه انداخت؟ من یه شوکر دارم باطری 6 ولتی داره میخوام از اون باطری و شارژر استفاده کنم. لیست قطعات رو دقیق بنویسید مشخصات اون خازن ابی و خازن قرمز رو دقیق بدین ممنون میشم
                  با عرض سلام
                  خدمت دوستان گرامی و این دوست عزیز باید عرض کنم
                  هم نقشه هم ویدئو از چند مدار هست هر مداری مد نظرتون هست لینک بدید

دیدگاه

سلام آقا وحید نظرت درباره اون شو.کری که خودم درست کردم چیه؟ البته ببخشید کیفیتش پایین بود.
                    به نظر شما چکارش کنم که قوی تر بشه از ترانزیستور itfp540 توی مدارش استفاده کرده بودم.ولتاژ ورودیش هم یه باتری 9 ولت 200 میلی آمپری بود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Farshid.Parvari
                      سلام آقا وحید نظرت درباره اون شو.کری که خودم درست کردم چیه؟ البته ببخشید کیفیتش پایین بود.
                      به نظر شما چکارش کنم که قوی تر بشه از ترانزیستور itfp540 توی مدارش استفاده کرده بودم.ولتاژ ورودیش هم یه باتری 9 ولت 200 میلی آمپری بود.
                      باسلام
                      اون شوکر که شما ویدیوش رو گذاشتی از شوکر های دسته اول که گفتم هست با نوسان ساز آیسی اسیلاتور 555 ماسفت تحریک میشه که ترانس هم از چوک تلوزیون مینی که عرض کردم مثل اینکه استفاده فرمودید
                      زیاد خطرناک نیست و برای ترسوندن خوبه :biggrin: -خیلی کم دردسر تر از شوکرهای دسته دوم هست "و کم قدرت تر"-هزینه کمتری نسبت به شوکر های دسته دوم داره

مثلما باطری خیلی جا برای قوی کردن داره"لیتیومی 2200میلی آمپر تا همون 9 ولت +رادیاتور برای ماسفت و یک قاپ جدید"
                      ولی خازنهاتون هم تا یه حدی تاب میاره
                      که میتونید برای تقویت طول آرک تعداد خازن سری شده رو زیاد کنید
                      و برای تقویت صدا و قدرت به همون تعداد خازن که سری فرمودید موازی کنید با دو خازن اصلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط VAHID وحید
                        باسلام
                        اون شوکر که شما ویدیوش رو گذاشتی از شوکر های دسته اول که گفتم هست با نوسان ساز آیسی اسیلاتور 555 ماسفت تحریک میشه که ترانس هم از چوک تلوزیون مینی که عرض کردم مثل اینکه استفاده فرمودید
                        زیاد خطرناک نیست و برای ترسوندن خوبه :biggrin: -خیلی کم دردسر تر از شوکرهای دسته دوم هست "و کم قدرت تر"-هزینه کمتری نسبت به شوکر های دسته دوم داره

مثلما باطری خیلی جا برای قوی کردن داره"لیتیومی 2200میلی آمپر تا همون 9 ولت +رادیاتور برای ماسفت و یک قاپ جدید"
                        ولی خازنهاتون هم تا یه حدی تاب میاره
                        که میتونید برای تقویت طول آرک تعداد خازن سری شده رو زیاد کنید
                        و برای تقویت صدا و قدرت به همون تعداد خازن که سری فرمودید موازی کنید با دو خازن اصلی
                        در کل اینگونه از ترانس های های ولتاژ مینی آماده "چوک های ولتاژ تلوزیون رنگی مینی" جریان محدودی ارائه میده شما اگر به دنبال قدرتی در خروجی هستی که واقعا همراه با ولتاژ بالا جربان قابل قبولی داشته باشه میبایست از ترانس دست پیچ با طبقات عابق بندیشده و آب بندی شده های ولتاژ استفاده کنید که خروجی این ترانس رو با یک دیود الترافست با ولتاژ بالا و جریان عبوری مناسب یکسو کنید و...

دیدگاه

سلام من اطلاعات کامپیوتریم خیلی کمه خیلی زحمت کشیدم تا بتونم یه تکس بنویسم :angry: الن شش ماهه دارم رو مدار شوکرهای مختلف کارمیکنم تمام سایتای روسی چینی وانگلیسیو زیرو رو کردم توشون روسا تو ساخت تیزر دست ساز بهترن :nice: بین تمام اوسیلاتور ها ماسفت irfz 44 n از همه بهتر جواب داد با ترانزیستورهای tip .هز 555 همه رو امتهان کردم فقط ماسفت irfz44 n ازهمه خروجی بهتری داره ولی یکی دوتا نکته داره دیوونم میکنه :angry: :angry: اولا انقدر ترتنس ساختم توش استاد شدم وقتی t1 رو چه با پاتکور چه با فریت E وقتی فاصله آرک زیاد میشه ازکار میفته اوکی طبیعیه ولی وقتی بازش میکنم نه سیم سوخته وپاره شده نه عایق البتهمن با چسب اسکاچی عایق میکنم یه بارم لایه بیلهیه نیم پلی استر زدم تمیز شیک با خروجی عالی ولی یه کم کار میکنن بعد ا کار مافتند تورو خدا بهت التماس میکنم جواب بده حتی اهم مترمم سوزوندم :redface: اگر میتونی بگو کجای همین مدار معمولی ماسفتی میشه دیود اضافه کرد آخه تویه سایت روسی خوندم همین مدار ماسفتیه خودمونو کارکرده بود مگفت مرغوم به صرفه ساختنش میشه توش دیودها وخازنهای متعددی اضافه کرد اما کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

دوست عزیز احتمالا منظورش دیود و خازن های زیاد. مدار افزایش طبقاتی بوده .
                            زندگي را ميسازيم.شانسي وجود ندارد . اعمال ديروز مان ، فرصت هاي امروزمان و اعمال امروزمان نتايج فردايمان است . سخت تلاش کنيم تا آسوده زندگي کنيم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omid ojobe
                              سلام من اطلاعات کامپیوتریم خیلی کمه خیلی زحمت کشیدم تا بتونم یه تکس بنویسم :angry: الن شش ماهه دارم رو مدار شوکرهای مختلف کارمیکنم تمام سایتای روسی چینی وانگلیسیو زیرو رو کردم توشون روسا تو ساخت تیزر دست ساز بهترن :nice: بین تمام اوسیلاتور ها ماسفت irfz 44 n از همه بهتر جواب داد با ترانزیستورهای tip .هز 555 همه رو امتهان کردم فقط ماسفت irfz44 n ازهمه خروجی بهتری داره ولی یکی دوتا نکته داره دیوونم میکنه :angry: :angry: اولا انقدر ترتنس ساختم توش استاد شدم وقتی t1 رو چه با پاتکور چه با فریت E وقتی فاصله آرک زیاد میشه ازکار میفته اوکی طبیعیه ولی وقتی بازش میکنم نه سیم سوخته وپاره شده نه عایق البتهمن با چسب اسکاچی عایق میکنم یه بارم لایه بیلهیه نیم پلی استر زدم تمیز شیک با خروجی عالی ولی یه کم کار میکنن بعد ا کار مافتند تورو خدا بهت التماس میکنم جواب بده حتی اهم مترمم سوزوندم :redface: اگر میتونی بگو کجای همین مدار معمولی ماسفتی میشه دیود اضافه کرد آخه تویه سایت روسی خوندم همین مدار ماسفتیه خودمونو کارکرده بود مگفت مرغوم به صرفه ساختنش میشه توش دیودها وخازنهای متعددی اضافه کرد اما کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                              سلام دوست عزیز
                              هرگاه در انجام هر کاری با کامپیوتر واموندید فقط کافیه مشکلتونرو به فارسی در گوگل بنوسید تا آموزش حل مشکل در صفحه سرچ بیاد
                              شما از نتیجه کار فیلم بگیر و پلود کن و لینک بده تا ببینیم کجای کاری.

نگا نکن در ویدئوتست ترانس دست پیچ من پراپهارو انقدر دور میکنم تا آرک قطع میشه ولی باز ترانس دچار نشتی نمیشه این ثمره زحمت و دقت زیاد در عایق سازی اولیه نسبت به ثانویه و هسته و همینطور عایق سازی طبقات ثانویه نسبت به خودش هست.
                              همین چند روز پیچ یک ترانس EIهای ولتاژ که چند روز هم پیچیدنش طول کشیده بود رو با زیاد کردن فاطله پراپها در حد اکثر فرکانس و توان از دست دادمش و دچار نشتی شد

شما هیچ زمان نباید ترانس های ولتاژ رو تست آرک ازش بگیرید اونم در حد اکثر توان چون بین طبقات و بین اولیه و ثانویه و یا هسته کرونا میزنه و دچار نشتی میشه و قطی طبقات دی الکتریک"عایقها" دچار شکست میشن دیگه نمیشه کاریشون کرد همون ویدئو من هم اگر در تاریکی فیلم میگرفتم از ترانس روی سیم پیچ ثانویه ترانس یک حاله بنفش میدیدید وقتی فشار بیش از توان تحمل طبقات باشه ویا اصئل سیم پیچی و دقت و تمیزی در پیچیدن طبقات رعابت نشه و مصلا ضخامت یک لایه کمتر از بقیه باشه دقیقا از همونجا ترانس دچار شکست میشه پس بهتره در ترانس های ولتاژ کل عایق بکار رفته در بین طبقات اندازه هم و یکسان باشه

برای تست خروجی ترانس خروجی ثانویه رو با یک دیود های ولتاژ به یک خازن +1000ولت وصل بفرمائید وبین پایه های خازنتون یک میلیمتر فاصله بگذارید نه بیشتر "اگر خازن اشغالی نباشه جنسش حتی خازن از جنس معمولی باشه اگر فاصله پایه هارو از هم در حد توان دشارژ خازن بگذارید که بتونه بعد شارژ شدن جرقه دشارژ بزنه میتونه تا چند برابر ظرفیت نوشته شده روش رو تحمل کنه"
                              ------------------------------------------

مدار های با ترانزیستور Z44 خوبه و خروجی خوبی داره البته که مدار های دیگه و قویتری هم هست ولی مدار هر چه قویتر باشه جریان بیشتری میکشه پس باطری مناسب هم خیلی مهمه

مداری در صفحه اول گذاشتم که روسی هست با تقویت طبقاتی دیودی و خازنی
                              بخش اول مدار" که ترانزیستورهای KT که در اولیه ترانس نوسان میکنه رو با مدار Z44 خودت یا هر مدار دیگه جایگذین کنید و فقط بخش دوم مدار که بعد خروجی ثانویه ترانس هست رو بسازید"

دیدگاه

باعرض سلام خدمت همه سوالی داشتم خدمت مدیر برای ترانس دوم آیامیشه از سیمهای مقاومت اهمی که به رنگ سبزبراق دربازارهست استفاده کرد آیا بازده خوبی داره ممنونhttp://up6.ir/5WO3 سوال بعدیم اینه کویل موتورهم قدرتش به اندازه یه ترانس پالس که برای شوکراستفاده میشه هست یعنی مدارو میشه قبل ازساختن ترانس دوم تست کرد ؟ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X