اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت کننده برای پیزو الکتریک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تقویت کننده برای پیزو الکتریک

منم موافقم چشای منم مثل مازیار شد نگاه کن اینجوری oo: oo: oo:
    رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
      الان از oo: گذشته شده اینجوری :eek:

داداش نرم افزار که زیاده مثل این :

http://p30download.com/archives/grap...y_gifanimator/
      AV Maziton 100
      Render By Artlantis Studio
      [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
        آقا این پست مال اون تاپیک هدفون بود اشتباهی ردم اینجا دیدی چی شد مازیار؟ X_X X_X
        رازي در کار نبود

دیدگاه

ای بابا اصلا کاری به عکسش ندارم!!!!

میخام بدونم این مدار با چه نرم افزاری کشیده شده!!!!

حالا که همه چشماشون اینجوری شده منم باز دوباره چشام اینطوری شد اصلا " حالا که اینطور شد! :eek:

دیدگاه

من که توضیح دادم این پستو اشتباهی زدم اینجا شرمنده،ببخشید
            پست زیر رو میگم:
            نوشته اصلی توسط hs67
            اون ساسان هم که اون عکسو گذاشته خیلی وقته که پیداش نیست فقط منبع عکسو زده سایت مشفقی که شاید منظورش آقای شفقی خودمون بوده،خب میشه تو گوگل با عکس سرچ کنید کافیه درگش کنید تو کادر سرچ اونوقت سایت اصلیو با توضیحاتش پیدا می کنید که احتمالا گفته با چه نرم افزاری درستش کرده...
            بازم ببخشید :rolleyes:
            رازي در کار نبود

دیدگاه

با سلام
              این نرم افزار اسمش هست : Analog circuit simulator ، که تحت جاوا نوشته شده و میتونه جهت جریان رو در مدارات آنالوگ نمایش بده ...

برای دانلود و اطلاعات بیشتر به این لینک سر بزنید :

http://kit.blogsky.com/1389/11/03/post-17
              از سختی نترس! این سختی هاست که جایگاه و مقام انسان را بالا میبرد...

دیدگاه

لینک اصلی :
                http://www.falstad.com/circuit

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahin2222
                  با سلام

تقویت کننده سیگنال تولید شده توسط پیزو الکتریک بخشی از پروژه ای است که طراحی و ساختش به عهده من هست و از دوستان میخوام اگه نظری یا ایده ای دارن اعلام کنن

اگه میشه بیشتر در مورد مدار تقویت کننده و اینکه از چه روشی استفاده کنم (ترانزیستور یا اپ امپ و...) منو راهنمایی کنید , که انشاا... بتونیم یه نتیجه ای بگیریم :nice:
                  سلام
                  مشخصات پیزو را دارید؟
                  انتخاب نوع تقویت کننده بستگی مستقیم به مشخصات الکتریکی پیزو داره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliagha1382
                    سلام
                    مشخصات پیزو را دارید؟
                    انتخاب نوع تقویت کننده بستگی مستقیم به مشخصات الکتریکی پیزو داره.
                    :wow:
                    خدارو شکر به سوالم توجه کردید ... آخه هر موقع کسی میومد تو این تاپیک ، اون عکس متحرک نظرشو جلب میکرد :redface:

راستش یه کیت دارم به نام تقویت صدای تلفن ( فکر میکنم بره 20 ، 30 سال پیش باشه :mrgreen: ) که از یک پیزو استفاده شده ... با این مدار نتونستم صدای قلب رو بشنوم ، فکر میکنم ، محدوده فرکانسی که قلب تولید سیگنال میکنه فیلتر شده باشه ...

شما نظری ندارید ؟

فکر میکنم بچه های مهندسی پزشکی اطلاعات خوبی داشته باشن ... ولی نمیدونم کجا باید پیداشون کنم :cry:

دیدگاه

مدار زیر رو امتحان کن ، بهره مدار توسط پتانسیومتر 1M تنظیم میشه و تقریبا بین 1 تا 600 برابر تقویت میکنه.
                      اگه باز هم بهره کافی نبود یک مدار دیگه مثل همین بساز و ورودیش رو به خروجی این وصل کن البته در مدار دوم باید بجای پتانسیومتر 1M از 10k یا 50k کیلو استفاده کنی.

ضمنا مدار فیلتر پایین گذر داره و نویز و صداهای دیگه حذف میشن. (مازیار و Hs میدونن بدرد چی میخوره :mrgreen: )

پاسخ فرکانسیش هم پایینش گذاشتم و نشون میده که چه فرکانسهایی رو تقویت میکنه.

وقتی تو نیستی
                      نه هست های ما چونانکه بایدند
                      نه باید ها...
                      هر روز بی تو http://www.up98.org/upload/server1/0...158wwayrz3.jpg
                      روز مباداســـت !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط New-Ray
                        مدار زیر رو امتحان کن ، بهره مدار توسط پتانسیومتر 1M تنظیم میشه و تقریبا بین 1 تا 600 برابر تقویت میکنه.
                        اگه باز هم بهره کافی نبود یک مدار دیگه مثل همین بساز و ورودیش رو به خروجی این وصل کن البته در مدار دوم باید بجای پتانسیومتر 1M از 10k یا 50k کیلو استفاده کنی.

ضمنا مدار فیلتر پایین گذر داره و نویز و صداهای دیگه حذف میشن. (مازیار و Hs میدونن بدرد چی میخوره :mrgreen: )

پاسخ فرکانسیش هم پایینش گذاشتم و نشون میده که چه فرکانسهایی رو تقویت میکنه.

آقا ممنون از لطفتون

خودتون از این مدار جواب گرفتید ؟ صدای قلب چی شنیدید ؟ پشت دیوار ؟

(مازیار و Hs میدونن بدرد چی میخوره :mrgreen: )
                        منظورتون از این خنده سبز رنگ چیه ؟ :mrgreen: بگید شاید بدرد ماهم خورد ...

دیدگاه

(مازیار و Hs میدونن بدرد چی میخوره )
                          ای شیطون :-j

شاهین جون منظورش فیلتر ساب ووفره چون فیلتر پایین گذر داره پاسخ فرکانسیشم بین 20 تا 100 هرتزه خوراک سابه
                          AV Maziton 100
                          Render By Artlantis Studio
                          [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                            اونشو میدونم حتی Jpeg2000 ور هم تاریخچشو میدونم :icon_razz: منظورم اینه که با چه نرم افزاری این انیمیشن ساخته شده خیلی بامزس! :biggrin:
                            با سلام
                            در مورد این ارسالت دو موضوع به ذهن خطور میکنه
                            اول= اگه میدونی پس چرا میپرسی
                            دوم=وقتی میپرسی یعنی اینکه نمیدونی
                            و آخرش راحت بگو نمیدونم راحت از قدیم گفتن پرسیدن عیب نیست ندونستن عیبه
                            البته دوستمون اسم نرم افزارش رو گفت ولی با تصاویر gif هم میشه این گونه تصاویر رو بوجود آورد
                            اگه آلان وقت کنم یکیشون رو براتون درست میکنم میذارم
                            تا توانی رفع غم از چهره ای غمناک کن***در جهان گریاندن آسان است اشکی پاک کن

دیدگاه

آقا ممنون از لطفتون

خودتون از این مدار جواب گرفتید ؟ صدای قلب چی شنیدید ؟ پشت دیوار ؟
                              منظورتون از این خنده سبز رنگ چیه ؟ :mrgreen: بگید شاید بدرد ماهم خورد ...
                              شما گفتین مدار تقویت واسه اونکار میخواین، منم طراحی کردم ، تست نکردم ولی کار میکنه.
                              فقط برای نتیجه بهتر حتما از تغذیه صاف مثل باتری یا سوئیچینگ یا رگولاتور کاملا تثبیت شده استفاده کنید و مدار رو در یک جعبه فلزی قرار بدید و بدنه جعبه رو به زمین مدار وصل کنید. مقدار تغذیه هم بین 10 تا 30 ولت میتونه باشه.

نکته دیگه اینکه بخاطر حساسیت بالا احتمالش هست خروجی مدار خوب تنظیم نشه ، که در اونصورت یا باید از تقویت کننده ابزار دقیق استفاده کنید یا با آیسیهایی بسازید که ولتاژ offset خروجی رو بتونید تنظیم کنید.
                              ( تنظیم خروجی : خروجی آیسی باید حدود نصف تغذیه ولتاژ داشته باشه ، اگه نزدیک 0 یا ولتاژ منبع بود باید از موارد بالا استفاده کنید. )

اون خنده هم مازیار گفت چیه :-& :mrgreen:
                              وقتی تو نیستی
                              نه هست های ما چونانکه بایدند
                              نه باید ها...
                              هر روز بی تو http://www.up98.org/upload/server1/0...158wwayrz3.jpg
                              روز مباداســـت !

دیدگاه

:wow:
                                خدارو شکر به سوالم توجه کردید ... آخه هر موقع کسی میومد تو این تاپیک ، اون عکس متحرک نظرشو جلب میکرد :redface:

راستش یه کیت دارم به نام تقویت صدای تلفن ( فکر میکنم بره 20 ، 30 سال پیش باشه :mrgreen: ) که از یک پیزو استفاده شده ... با این مدار نتونستم صدای قلب رو بشنوم ، فکر میکنم ، محدوده فرکانسی که قلب تولید سیگنال میکنه فیلتر شده باشه ...

شما نظری ندارید ؟

فکر میکنم بچه های مهندسی پزشکی اطلاعات خوبی داشته باشن ... ولی نمیدونم کجا باید پیداشون کنم :cry:
                                سلام
                                بعید می دونم پیزو الکتریک باشه
                                تا آنجا که یادمه این وسیله ای که شما اشاره کردید به نام پیکاپ تلفن معروف بود و از یک سیم پیچ درست شده و در حقیقت یک نوع میکروفن دینامیکی هست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X