اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آمپلی فایر ترانزیستوری کم توان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آمپلی فایر ترانزیستوری کم توان

خب باید توان میدرنجت رو زیادتر کنی ینی یا یه قوی تر استفاده کنی یا مثلا 2 تا دونه رو سری کنی،بعدم باید کراس اورت مناسب بلندگوهات باشه(ینی با هم مچ باشن)،اگه نه ممکنه فرکانسایی رو به بلندگوت بفرسته که قابلیت پخشش رو ندارن و خصوصا وقتی شدت صدا زیاد میشه اعوجاج ایجاد میکنه...
    رازي در کار نبود

دیدگاه

مازیار تو که داری یه آمپلی مخصوص میدرنج میسازی، حتما فیلتر اکتیو بالاگذر هم میذاری دیگه! که فرکانسهای بالای مثلا 600 هرتز رو پخش کنه.
      من توییتر یا میدرنج خودمو که عکسشو گذاشته بودم ، توصیه میکنم. قیمتشم بالا نیست :

http://up98.org/upload/server1/01/z/...67o7xypwep.jpg

بزرگ بودن سابت دلیل نمیشه که میدرنج هم بزرگ انتخاب بشه !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
        خب باید توان میدرنجت رو زیادتر کنی ینی یا یه قوی تر استفاده کنی یا مثلا 2 تا دونه رو سری کنی،بعدم باید کراس اورت مناسب بلندگوهات باشه(ینی با هم مچ باشن)،اگه نه ممکنه فرکانسایی رو به بلندگوت بفرسته که قابلیت پخشش رو ندارن و خصوصا وقتی شدت صدا زیاد میشه اعوجاج ایجاد میکنه...
        سلام یدونه از همین دارلینگتونه بسازم خوبه ؟ چون با 24 دوبل اون خربزه ای یا رو که میزدم تا صدای انتها اصلا اعوجاج نداشت خیلی عالی بود

در ضمن برای میدرنج 8 اهم خوبه یا 4 ؟

نوشته اصلی توسط علم فردا
        مازیار تو که داری یه آمپلی مخصوص میدرنج میسازی، حتما فیلتر اکتیو بالاگذر هم میذاری دیگه! که فرکانسهای بالای مثلا 600 هرتز رو پخش کنه.
        من توییتر یا میدرنج خودمو که عکسشو گذاشته بودم ، توصیه میکنم. قیمتشم بالا نیست :

http://up98.org/upload/server1/01/z/...67o7xypwep.jpg

بزرگ بودن سابت دلیل نمیشه که میدرنج هم بزرگ انتخاب بشه !

آره بابا فیلتر که حتما میزارم قبلا هم گفته بودم یه فیلتر میدرنج معرفی کنید که قربونش برم کسی جواب نداد

البته یه بلندگوی 4 اهم واسه سمند دارماااااااااااااااا اونا خوب نیست ؟ فکر کنم 6 اینچ باشن
        اینایی که عکس گذاشتی اینا رو جفتی میدن ؟ هم توئیتر و هم میدرنج ؟؟ قیمت ؟؟؟
        AV Maziton 100
        Render By Artlantis Studio
        [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

فیلتر اکتیو بالاگذر که فراوونه!

درباره باندها ، هم جفتی میدن هم تکی. فکر کنم دونه ای 3 تومن باشه هنوز. تو تاپیک خودش گفتم دیگه، چندبار میپرسی آلزایمر!؟ :mrgreen:

دیدگاه

خوب حالا تغذیه شد 24 دوبل یه آمپلی بهتر و ساده تر چی معرفی دارین ؟ البته من نظرم اونیه که علم فردا با 540 9540 ساخت
            AV Maziton 100

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziyar123
              خوب حالا تغذیه شد 24 دوبل یه آمپلی بهتر و ساده تر چی معرفی دارین ؟ البته من نظرم اونیه که علم فردا با 540 9540 ساخت
              24 ولت DC ؟
              540/9540 100 واته ها! تغذیه شو داری؟
              میگم 930/9530 یا همونی که خودت گذاشتی رو ردیف کن. 520/9520

دیدگاه

امشب علم فردا پیشنهادای خوبی میده این ماسفتا که معرفی کرد مناسب ترن...
                530/9530
                520/9520
                رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علم فردا
                  24 ولت DC ؟
                  540/9540 100 واته ها! تغذیه شو داری؟
                  میگم 930/9530 یا همونی که خودت گذاشتی رو ردیف کن. 520/9520
                  24 ac ولتاژ dc تقریبا میشه 35 دوبل راستی 2 تا هم میخوام (استریو) همون520 9520 خوبه با دوبل 35 dc البته دوتا ؟؟؟؟؟؟ البته فکر نکنم اپ امپه جواب بده

AV Maziton 100

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziyar123
                    24 ac ولتاژ dc تقریبا میشه 35 دوبل راستی 2 تا هم میخوام (استریو) همون520 9520 خوبه با دوبل 35 dc البته دوتا ؟؟؟؟؟؟ البته فکر نکنم اپ امپه جواب بده
                    سلام
                    اگر 55 وات در هر کانال برات کافی هست و می خواهی استریو و با ماسفت هم بسازی و دیگر مشکل تنظیم پتانسیومتر برای بایاس رو نداشته باشی و همچنین مناسب با تغذیت باشه من مدار زیر رو پیشنهاد می دم .

http://dc244.4shared.com/img/MrU78hl7/s7/simple-hi-end-mosfet-amplifier.jpg
                    موفق باشی

دیدگاه

میخوای از همون ترانسی استفاده کنی که دوتاشو برای دارلینگتونه گذاشته بودی ؟

مداری که محمدجان گذاشته هم خوبه، ولی باید از همون 240/9240 جای ماسفتاش استفاده کنی . البته خودت میدونی یه جفت از این ماسفتا تا 150 وات هم میتونن توان بدن.

دیدگاه

اگه میخوای از اون ترانسا استفاده کنی که دو تا شو سری کرده بودی بهتره بری سراغ همون ماسفتایی که علم فردا معرفی کرد...
                        رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
                          سلام
                          اگر 55 وات در هر کانال برات کافی هست و می خواهی استریو و با ماسفت هم بسازی و دیگر مشکل تنظیم پتانسیومتر برای بایاس رو نداشته باشی و همچنین مناسب با تغذیت باشه من مدار زیر رو پیشنهاد می دم .

http://dc244.4shared.com/img/MrU78hl7/s7/simple-hi-end-mosfet-amplifier.jpg
                          موفق باشی
                          سلام ممنون

کمترم شد مشکلی نیست ( حالا ماسفتم نشد اشکالی نداره )
                          ولی مدار خوبیه :agree:

نوشته اصلی توسط علم فردا
                          میخوای از همون ترانسی استفاده کنی که دوتاشو برای دارلینگتونه گذاشته بودی ؟

مداری که محمدجان گذاشته هم خوبه، ولی باید از همون 240/9240 جای ماسفتاش استفاده کنی . البته خودت میدونی یه جفت از این ماسفتا تا 150 وات هم میتونن توان بدن.

آره از همونا منتها از یکیشون

نوشته اصلی توسط hs67
                          اگه میخوای از اون ترانسا استفاده کنی که دو تا شو سری کرده بودی بهتره بری سراغ همون ماسفتایی که علم فردا معرفی کرد...
                          سلام
                          آره از همونا ولی یکیشون رو میخوام استفاده کنم

در آخر هم هنوز موندم چه کار کنم تکلیف اون دارلینگتونه که معلومه نمیدونم برای برای دوتا کانال چپ و راستش از stk استفاده کنم بهتره یا از دوتا مدار ترانزیستوری ساده :-?? راستش دیگه قاط زدم نمیدونم چکار کنم ~x(
                          AV Maziton 100

دیدگاه

قاط نزن بنظرم مدارای ترانزیستوری اگه خوب تنظیم نشن کیفیتشون خیلی کم میشه،STK خیلی خوبه من الان دارم از یه مدل STK استفاده میکردم البته قبلا هم چند تا STK داشتم،STK گزینه خیلی خوبیه،و احتمال جواب گرفتن ازش هم بیشتر از مدارای ترانزیستوریه(میدونی که مدارای ترانزیستوری به راحتی جواب نمیدن)نظرم اینه که یه STK واسه کانال چپ و راست و دو تا دارلینگتون بریج شده واسه ساب... :smile:
                            رازي در کار نبود

دیدگاه

آره نظریه خوبی بود باید بدم ثبتش کنن oo:

4432 خوبه ؟ بورد آمادش هست ؟ :-?
                              AV Maziton 100

دیدگاه

آره بردشم هست،اگه برای 24 دوبل میخوای همین خوبه البته باید از دوسر کناری براش تغذیه تکی درست کنی...
                                البته اگه بتونی اون پری ساب با 072 و 071 رو بسازی اونوقت حال دیگه ای میبری... oo:
                                رازي در کار نبود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X