اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدارات آمپلی فایر یافته های من(DR.Lizard)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدارات آمپلی فایر یافته های من(DR.Lizard)

این آمپیلی نیست اما مربوط به آمپ میشه
    ولوم کنترول دیجیتالی هست
    6تا ورودی داره 6تا خروجی
    اگه کسه بتونه PCB شو بزنه هم خودش استفاده کنه هم من بدبخت :cry2: (آخه یه عمره دنبال همچین چیزیم ولی حالا که پیدا شده بلد نیستم PCB بزنم :cry2
    فایل پروتئوس و HEx و همه چیزاش تو فایل ضمیمه هست
    تو پروتوس درست کار میکنه
    اگه PCB زدین مارو هم بی نصیب نزارید

http://128.7.img98.net/out.php/i220195_audioproc.zip
    در آغاز هیچ نبود، کلمه بود و آن کلمه خدا بود.
    و کلمه، بی زبانی که بخواندش، و بی اندیشه ای که بداندش، چگونه می تواند بود؟و خدا یکی بود و جز خدا هیچ نبود،
    و با نبودن، چگونه می توان بودن؟و خدا بود و، با او، عدم،و عدم گوش نداشت،حرفهایی هست برای گفتن،که اگر گوشی نبود، نمی گوییم،و حرفهایی هست برای نگفتن،حرفهایی که هرگز سر به ابتذال گفتن فرود نمی آرند.حرفهایی شگفت، زیبا و اهورایی همین هایند،و سرمایه ماورایی هرکسی به اندازه حرفهایی است که برای نگفتن دارد

دیدگاه

دکتر جان این مدارو ئثذثن و مازیار هم ساختن با (mega16)فقط به جای tda7313از pt2313استفاده کردن که مشابه هستند .میتونی در تاپیک ولوم دنبالش بگردی.اینم تاپیکش
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=52767.0
      طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
      امروز رو کامل زندگی کن...
      (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziyar123
        سلام nn جان تبریک میگم بالاخره موفق شدی :agree: ما که حالا حالا ها باید کار کنیم روش تا یه منبع تغذیه سوئیچینگ بسازیم :agree:

من فقط متوجه نشدم که ولتاژ ورودیش چند ولته ؟؟ 220 یا 12 ؟ اگه 12 که پس بی زحمت pcb رو برامون بزار دمت گرم .
        ینی میشه ولتاژ خروجی رو کمتر یا بیشترش کرد ؟؟؟ :-?
        ممنون

ما که شاگردیم :icon_razz:

ورودیش 12 ولته و خروجیش که با یه پتانسیومتر تغییر میکنه از حدود 10 ولت متقارن تا 77 ولت متقارن(154ولت) قابل تغییره.

http://s1.picofile.com/file/7307446127/inverter.lyt.html
        دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مدارات آمپلی فایر یافته های من(DR.Lizard)

نوشته اصلی توسط nn20
          ممنون

ما که شاگردیم :icon_razz:

ورودیش 12 ولته و خروجیش که با یه پتانسیومتر تغییر میکنه از حدود 10 ولت متقارن تا 77 ولت متقارن(154ولت) قابل تغییره.

جریان خروجیش چقدره؟یعنی تا چند آمپر بکشیم افت ولتاژ پیدا نمیکنه؟
          پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

هنوز ماکزیمم جریان رو نمیدونم . یعنی نمیدونم چی بهش بزنم تا جریان زیادی بکشه ؟ لامپ 200 وات و مخلوط کن و سینما خانگی و تلویزیون و چرخ گوشت و ... :eek: :eek: بهش وصل کردم . همه شون کار کردن( بدون افت ولتاژ) ولی مصرفشون اونقدر بالا نیست.

تازه منبع 12 ولتم تا 15 آمپر به زور نمیده . اگه بازدهی این مدار رو بر فزض محال 100 درصد بگیرم رو 154 ولت اگه 1 آمپر هم بده (154 وات)، رو 12 ولت حدود 13 آمپر میکشه . چند بار هم منبع 12 ولتی (پاور کامپیوتر ) ریست شد و قطع کرد.

اگه قرار باشه ماکزیمم جریان خروجی رو اندازه گرفت باید از باتری ماشین استفاده کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
              هنوز ماکزیمم جریان رو نمیدونم . یعنی نمیدونم چی بهش بزنم تا جریان زیادی بکشه ؟ لامپ 200 وات و مخلوط کن و سینما خانگی و تلویزیون و چرخ گوشت و ... :eek: :eek: بهش وصل کردم . همه شون کار کردن( بدون افت ولتاژ) ولی مصرفشون اونقدر بالا نیست.

تازه منبع 12 ولتم تا 15 آمپر به زور نمیده . اگه بازدهی این مدار رو بر فزض محال 100 درصد بگیرم رو 154 ولت اگه 1 آمپر هم بده (154 وات)، رو 12 ولت حدود 13 آمپر میکشه . چند بار هم منبع 12 ولتی (پاور کامپیوتر ) ریست شد و قطع کرد.

اگه قرار باشه ماکزیمم جریان خروجی رو اندازه گرفت باید از باتری ماشین استفاده کرد.
              تبریک میگم...
              ولی یه موضوع چرا اینقدر ولتاژ رو بالا بردید؟ دوبل 35 یا 40 برای هر باندی کفایت میکنه! مگه ساب های عجیب غریب! بهتره ولتاژ رو روی 35 ولت بیارین و جریان رو تقویت کنید و از همین دوبل 35 ولت برای تغزیه 4 تا باند( آمپ) استفاده کنید.

چیزی که برام جالبه بدونم توان خروجی و ورودی و اینکه کاهش ولتاژ روی چند آمپر شروع میشه...

برای بار میتونید از چد لامپ موازی استفاده کنی من یه 35 ولتی دوبل 350W ساختم اینجارو ببین فیلم تست رو هم گزاشتم. به روشن بودن ماشین دقت کن و وقتی بار رو بهش وصل میکنم صدای موتور کاملا عوض میشه :biggrin:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=53982.0

دیدگاه

با تشکر از دکتر و nn عزیز .

فقط اون هسته EI33 رو از کجا گیر بیارم ؟؟؟؟؟؟؟؟ و اینکه تو عکس زیر اون دوتایی که دورشون خط کشیدم همون سلفاست ؟؟ مقدار اونا چقدره ؟

http://www.irfreeup.com/di-78CR.jpg
                AV Maziton 100
                Render By Artlantis Studio
                [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

نه داداش اونها فیوزن در مورد هسته هم فکر کنم NN در چند پست قبل گفته بود از هسته درون پاور کامپیوتر استفاده کرده و نیازی هم به باز پیچی نداره.
                  طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
                  امروز رو کامل زندگی کن...
                  (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط DR.Lizard
                    این آمپیلی نیست اما مربوط به آمپ میشه
                    ولوم کنترول دیجیتالی هست
                    6تا ورودی داره 6تا خروجی
                    اگه کسه بتونه PCB شو بزنه هم خودش استفاده کنه هم من بدبخت :cry2: (آخه یه عمره دنبال همچین چیزیم ولی حالا که پیدا شده بلد نیستم PCB بزنم :cry2
                    فایل پروتئوس و HEx و همه چیزاش تو فایل ضمیمه هست
                    تو پروتوس درست کار میکنه
                    اگه PCB زدین مارو هم بی نصیب نزارید
                    دکتر جون این با اونی که pt2313 داره هیچ فرقی نداره در واقع 3 تا ورودی استریو داره . کارایی از جمله تنظیم گین ورودی و خروجی هر کانال
                    . تون کنترل . loud و mute

تو همون پست ولوم کلّی روش کار شده فکر کنم pcb هم باشه :agree:
                    AV Maziton 100
                    Render By Artlantis Studio
                    [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20

سلام
                      nnجان ما هم تبریک میگیم :applause:
                      فقط میشه خواهش کنم شماتیک و فایل pcb اون رو با فرمت jpg قرار بدید چون من نرم افزار ندارم و نمی تونم فایل ها رو ببینم :redface:
                      با تشکر

دیدگاه

فایل عکس و PDF مدار
                        http://s1.picofile.com/file/7308123545/inverter.rar.html

دیدگاه

یه سوال راجع به این مدار سووییچینگ دارم

اون ترانس تو پاور کامپیوتر برعکس کار میکنه . منظورم اینه که ولتاژ بالا با جریان متوسط رو میگیره و ولتاژ کمتر(5و 12)با جریان حدودآ 15 آمپر میده.

پس یعنی ترانس با ولتاژ 12 ولت و 15 آمپر جریان،180 وات توان خروجی داره . پس اگه از 180 وات بیشتر توان ازش بخواد گرفته بشه (که نمیشه)

افزایش جریان عبوری بیش از 15 آمپر باعث کاهش ولتاژ میشه.

حالا تو این مدار اگه از قسمت 145 ولتی 1 آمپر جریان عبور کنه رو خط 12 ولت ( ورودی ترانس ) 13 آمپر جریان کشیده میشه که به مرز ماکزیمم جریان رسیده و اگه از 1 آمپر بیشتر مصرف بشه ولتاژ خروجی (145ولت) کاهش پیدا میکنه.

اینا رو گفتم که بگم توان ترانس حدود 150 وات تا 180 وات هست.

چون به مدار یه بخاری برقی وصل کردم و دیدم که جریان خروجی 2.1 آمپر شد ولی ولتاز از 145 ولت به 85 ولت رسید!!!!! (همون 180 وات)

حالا کجای کار ایراد داره؟ . با 185 وات و افت ولتاژ شدید چطور میشه آمپلیفایر 250 واتی رو راه انداخت و از توان کاملش استفاده کرد ؟!

اگر نظرتون رو بفرمایید ممنون میشم. :bye

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziyar123
                            دکتر جون این با اونی که pt2313 داره هیچ فرقی نداره در واقع 3 تا ورودی استریو داره . کارایی از جمله تنظیم گین ورودی و خروجی هر کانال
                            . تون کنترل . loud و mute

تو همون پست ولوم کلّی روش کار شده فکر کنم pcb هم باشه :agree:
                            مازیار جون
                            اگه میشه لینک کامل و درستشو به من میدی :redface:
                            اونی که مشکلی نداره
                            در آغاز هیچ نبود، کلمه بود و آن کلمه خدا بود.
                            و کلمه، بی زبانی که بخواندش، و بی اندیشه ای که بداندش، چگونه می تواند بود؟و خدا یکی بود و جز خدا هیچ نبود،
                            و با نبودن، چگونه می توان بودن؟و خدا بود و، با او، عدم،و عدم گوش نداشت،حرفهایی هست برای گفتن،که اگر گوشی نبود، نمی گوییم،و حرفهایی هست برای نگفتن،حرفهایی که هرگز سر به ابتذال گفتن فرود نمی آرند.حرفهایی شگفت، زیبا و اهورایی همین هایند،و سرمایه ماورایی هرکسی به اندازه حرفهایی است که برای نگفتن دارد

دیدگاه

اینا رو گفتم که بگم توان ترانس حدود 150 وات تا 180 وات هست.
                              اگر تلفاط رو کم کنی میتونی توان بیشتری هم بگیری...

حالا کجای کار ایراد داره؟ . با 185 وات و افت ولتاژ شدید چطور میشه آمپلیفایر 250 واتی رو راه انداخت و از توان کاملش استفاده کرد ؟!

اگر نظرتون رو بفرمایید ممنون میشم.
                              به نظر من 100% باید ترانس رو باز کنی و خودت بپیچی! ... میتونی بهم بگی سر های اولیه و ثانویه رو به کدوم سر های ترانس وصل کردی؟ ( یعنی کدوم سر رو به کدوم ولتاژ روی ترانس؟!)

چیزی که باعث افت ولتاژت میشه نسبت N1 به N2 هستش اگر اینو بهم بریزی تا حدودای سی کنترولر با کم و زیاد کردن پهنای پالس PWM جبرانش میکنه ولی خیلی نمیتونه جبران سازی کنه!

توی مدارات سویچینگ همیشه اینطوره که ما اسپایکهایی داریم هم توی اولیه هم ثانویه که این باعث شارژ خازن ها میشه ولی به محز اینکه جریان کشی از خازن ها رو شروع میکنیم به سرعت به مقدار موثری که اینجا برای شما 85V هست میرسه! توی سویچینگ مهم تحویل جریانه ولتاژ خیلی راحت تولید میشه!
                              ببینم اونی که من ساختم رو دیدی؟ لینکشو گزاشته بودم

دیدگاه

اونو دیدم.مدارتون جالب بود . فیلم رو هم دیدم.

توی فایل پروتئوس مدار جای پایه ها مشخصه.

دورش خط کشیدم

برای ترانس چکار کنم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X