اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرق گین با ولوم چیه؟؟؟؟؟؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرق گین با ولوم چیه؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوستان روی آمپلی فایر ها دو دسته پتانسیوم هست که یک دسته ولوم و دسته دیگر گین نامگذاری شده اند . گین چیه؟ مثل ولوم نصب میشه سر راه ورودی صدا ؟ قبل یا بعد از ولوم؟

پاسخ : فرق گین با ولوم چیه؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام

تا اونجایی که من میدونم گین همون مقاومت فیدبکه که جای مقاومت بجاش گین میزارن که هرچه مقدار ولوم رو کمتر کنی اثر فیدبک بیشتر میشه و صدا تقویت تر میشه .
    AV Maziton 100
    Render By Artlantis Studio
    [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

اگه امکانش هست دوستان در مورد ولوم بیشتر توضیح بدید چون یک آمپلی فایر ساختم 2 تا 200 وات . برای خروجی دو تا فیوز گذاشتم وقتی برق وصل میشه صدای دراپ میاد و فیوزها تا 5 آمپر همون لحظه ی اول نابود میشه و فقط تا الان فیوز 6آمپر نابود نشده میخواستم بدونم آیا احتمالش هست دلیل این دراپ، نداشتن گین مدار باشه؟

دیدگاه

سلام این مشکل ربطی به ولوم گین نداره مگه کدوم امپلی دیدی که ولوم داشته باشه امپلیت یه جاش مشکل داره که امپر میکشه امپلیت شده مثل موتورهای الکتریکی که تو لحظه اول 5 برابر جریان نامیشون جریان میکشن

دیدگاه

ولوم گین همونی است که مازی جان فرمودند فقط قسمت تنظیمش اشتباه بود. با زیاد کردن ولوم بهره تقویت بیشتر میشه و صدا بلند تر میشه.
          فکر کنم منظورشون فیوزهای بلندگو بود نه تغذیه؟؟!! درسته؟؟ البته باز هم نباید بسوزه. ولی به هر حال به ولوم ربطی نداره. آنتی پلپ لازم داره.
          خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

مقاومت فیدبک آمپلی ضریب تقویت ولتاژو تعیین میکنه ( گین ولتاژ )
            اما ولوم یه جور مقسم ولتاژ متغیره که سیگنال اعمالی به آمپلی رو کنترل میکنه، در واقع سطح ولتاژ اعمالی به ورودی آمپلی با ولوم کم و زیاد میشه.
            هر دوشون رو سطح دامنه خروجی آمپلی تاثیر مستقیم دارن ( البته به غیر از ولوم های لگاریتمی ) ، اما یکی بهره طبقات تقویت ولتاژو تغییر میده ، یکی خود ولتاژو!

دیدگاه

تا اینجایی که من میدونم ولوم گین که رو آمپیلی هست حساسیت رو زیاد میکنه
              یعنی هرچی زیاد تر باشه از فاصله دورتری از میکروفن صدا دریافت میشه ولی ولوم اینجوری نیست فاصله فرق نمیکنه فقط سطح صدارو زیاد میکنه
              بچه بودم غصه وبالم نبود هيچكي حريفه شوروحالم نبود
              بچه كه بودم آسمون آبي بود حتي شباي ابري مهتابي بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                فکر کنم منظورشون فیوزهای بلندگو بود نه تغذیه؟؟!! درسته؟؟ البته باز هم نباید بسوزه. ولی به هر حال به ولوم ربطی نداره. آنتی پلپ لازم داره.
                بله منظورم فیوزهای بلندگو بود.فیوزهای تغذیه هنوز نابود نشده.آنتی پلپ به منبع تغذیه وصل میشه یا به خروجی بلندگو؟؟؟ آنتی پلپ سیگنال های مشابه رو حذف نمیکنه (مثل کیک هایی که وسط آهنگهای معمولا 6-8 ناگهانی میزنند.) چون اگه اونا رو هم حذف کنه ضد حال میشه

دیدگاه

آنتی پلپ در مسیر ورودی یا خروجی آمپلی وصل میشه و ربطی به سیستم پخش هم نداره. آنتی پلپ در واقع یک تایمر در حد 1 تا 2 ثانیه است. زمانی که شما پلی رو رشن میکنید تایمر مسیر خروجی رو قطع میکنه یا ورودی رو زمین میکنه. در نتیجه هیچ صدایی در بلندگو شنیده نمیشه. بعد از 1 تا 2 ثانیه تایمر وصل شده و شما صدا دارید. اینکار باعث میشه اون صدای ناهنجار لحظه روشن شدن مدار رو نشنوید. فیوزها هم سالم میمونند.
                  خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                    آنتی پلپ در واقع یک تایمر در حد 1 تا 2 ثانیه است. زمانی که شما پلی رو روشن میکنید تایمر مسیر خروجی رو قطع میکنه یا ورودی رو زمین میکنه. در نتیجه هیچ صدایی در بلندگو شنیده نمیشه. بعد از 1 تا 2 ثانیه تایمر وصل شده و شما صدا دارید. اینکار باعث میشه اون صدای ناهنجار لحظه روشن شدن مدار رو نشنوید. فیوزها هم سالم میمونند.
                    یک دنیا ممنون. این دقیقا همون چیزیه که من میخوام اما با زمین کردن ورودی مشکل حل نمیشه امتحان کردم. اما اگه مسیر خروجی رو قطع کنه مشکل حل میشه این کارو الان به صورت دستی انجام میدم. بلندگوهارو قطع میکنم بعد از اتصال برق بلندگوها رو وصل میکنم و فیوزها سالم میمونند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X