اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

امپلی فایر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : امپلی فایر

ممنون

اون مداره اولیه به نظرت درسته؟ اونی که با TL072 ساخته شده

می خوام اون رو بسازم

دیدگاه

اولیه که با 4558 و 5532 هست دومیه با tl072 هست اینا رو از تو سایتی که برداشتم عکس ساخته شدش هم بود فکر نمیکنم مشکلی داشته باشن من خودم نظرم رو اولیه هست چون اگه 5532 گیر بیاری فوق العاده ای سی بدون نویزی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
        اولیه که با 4558 و 5532 هست دومیه با tl072 هست اینا رو از تو سایتی که برداشتم عکس ساخته شدش هم بود فکر نمیکنم مشکلی داشته باشن من خودم نظرم رو اولیه هست چون اگه 5532 گیر بیاری فوق العاده ای سی بدون نویزی
        اخه توی مشهد این ای سی پیدا نمیشه. ولی tl هست

حالا تا اخر امشب یک عکس از فیبر های این 3 تا مدار (امپلی فایر.محافظ و کنترلر) قرار میدم

اون سایت این مدار رو هم میشه بفرستین.می خوام عکس ساخته شدش رو ببینم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nima_zeus
          اخه توی مشهد این ای سی پیدا نمیشه. ولی tl هست

حالا تا اخر امشب یک عکس از فیبر های این 3 تا مدار (امپلی فایر.محافظ و کنترلر) قرار میدم

اون سایت این مدار رو هم میشه بفرستین.می خوام عکس ساخته شدش رو ببینم
          این عکس مدار که با 5532 درست شده

ولی اون یکی عکس نداشت اسم سایت هم free electronic circuit schematics

دیدگاه

این مداری که با tl072 هست چون عکسه وقتی پرینت میگیرم فاصله ی بین پایه های قطعات استاندارد نیست

چی کار کنم؟

دیدگاه

خیلی راحت با فتوشاپ بازش کن با ایمیج سایزش اندازه رو درست کن

دیدگاه

اینم عکس از pcb امپلیفایر:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                  با سلام : پسوند آی سی 4558 چیه ؟ مثلا CD4558 هست ؟ یا اینکه کلا پسوند نداره و وقتی بریم مغازه بگیم یه 4558 بده طرف آی سی مورد نظر را میده

و همچنین درباره 5532 ؟
                  --------------------------- --------------------------

دیدگاه

با سلام : پسوند آی سی 4558 چیه ؟ مثلا CD4558 هست ؟ یا اینکه کلا پسوند نداره و وقتی بریم مغازه بگیم یه 4558 بده طرف آی سی مورد نظر را میده
                    و همچنین درباره 5532 ؟
                    سلام جناب aswhu600 در واقع پیشوند 4558 اینه: LM
                    5535 رو مطمئن نیستم ولی به احتمال زیاد همون LM هست

اقا نیما PCB مدارت رو روی چه کاغذی چاپ کردی؟؟
                    این PCB رو ببین با کاغذ برچسب درست کردم (همین مداره) :

اگه از کاغذ گلاسه استفاده میکنی بهت توصیه میکنم از کاغذ پشت برچسب (همون کاغذ زرد روغنی) استفاده کنی تا ترک های مدارت اینجوری خوردگی پیدا نکنه و مثل لامینت کارت خیلی دقیق و قشنگ در بیاد

برای مدار تن کنترل هم من اینو بهت پیشنهاد میدم که خودم ساختم و خیلی راضیم اینم عکس مدار من:

اینم PCB مدار (با تشکر فراوان از داداششش gh.kh)
                    http://wdl.persiangig.com/pages/down...tonkontrol.rar

اینم PDF توضیحات مدار (زبان اصل :mrgreen
                    http://pesarsharghi.persiangig.com/pretonos.pdf

البته برای استفاده از حد اکثر قدرت این مدار یه پری امپ با کیفیت هم میخواد که من این. پیشنهاد میکنم:
                    http://wdl.persiangig.com/pages/down...amp-stereo.rar

توضیحات مدار و شماتیک تو این تایپیکه:
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=61265.0

البته یه مساله خیلی خیلی خیلی مهم برای این امپ های قدرت فراهم کردن تغذیه مناسبشونه این مدار هم به یک ترانس دوبل 35 ولت 600 وات نیاز دازه تونستی براش فراهم کنی؟؟ این ترانس قیمتی بیشتر از 3 برابر قیمت تموم شده مدار داره... چیکار کردی برای این قسمت؟؟ بدون ترانس امپ 2 کیلو وات هم که بسازی فایده نداره هاااا :NO:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط آقای گـــــــــــــیــــــج (aswhu600 سابق)

و همچنین درباره 5532 ؟
                      سلام
                      احتمال" منظور شما پیشوند آیسی هست
                      4558 پیشوند خاصی نداره ولی پسوندش معمولا" D هست یعنی 4558D و معمولا" نیازی نیست شما پیشوند یا پسوند رو بگی همون که بگی4558 بده طرف آیسی رو میده اما خودت هم چک کن. 5532 پیشوندش ne هست
                      موفق باشید

دیدگاه

سلام اقا مهدی میگم مگه همین تون کنترل که گذاشتی قدرت خروجیش کافی نیست که میگی باید از پری هم استفاده کنه بعد این مدار که گذاشتی هم ورودی میکروفون داره؟ کیفیتش چطوره ؟چون من میخواستم چند تا ازش بسازم و باهاش میکسر درست کنم

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : امپلی فایر

نوشته اصلی توسط mahdi.7

اقا نیما PCB مدارت رو روی چه کاغذی چاپ کردی؟؟
                          این PCB رو ببین با کاغذ برچسب درست کردم (همین مداره) :

اگه از کاغذ گلاسه استفاده میکنی بهت توصیه میکنم از کاغذ پشت برچسب (همون کاغذ زرد روغنی) استفاده کنی تا ترک های مدارت اینجوری خوردگی پیدا نکنه و مثل لامینت کارت خیلی دقیق و قشنگ در بیاد

برای مدار تن کنترل هم من اینو بهت پیشنهاد میدم که خودم ساختم و خیلی راضیم اینم عکس مدار من:

اینم PCB مدار (با تشکر فراوان از داداششش gh.kh)
                          http://wdl.persiangig.com/pages/down...tonkontrol.rar

اینم PDF توضیحات مدار (زبان اصل :mrgreen
                          http://pesarsharghi.persiangig.com/pretonos.pdf

البته برای استفاده از حد اکثر قدرت این مدار یه پری امپ با کیفیت هم میخواد که من این. پیشنهاد میکنم:
                          http://wdl.persiangig.com/pages/down...amp-stereo.rar

توضیحات مدار و شماتیک تو این تایپیکه:
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=61265.0

البته یه مساله خیلی خیلی خیلی مهم برای این امپ های قدرت فراهم کردن تغذیه مناسبشونه این مدار هم به یک ترانس دوبل 35 ولت 600 وات نیاز دازه تونستی براش فراهم کنی؟؟ این ترانس قیمتی بیشتر از 3 برابر قیمت تموم شده مدار داره... چیکار کردی برای این قسمت؟؟ بدون ترانس امپ 2 کیلو وات هم که بسازی فایده نداره هاااا :NO:
                          اره مهندس این رو با گلاسه زدم.هیچ وقت تا حالا اینجوری نشده بود.دادم بیرون پرینت گرفت کم رنگ زده بود

ممنون برای مدار ها.فعلا قصد ساخت پری ندارم.گفتم اول امپ رو راه بندازم بعد باز برم پری بسازم

دیدگاه

سلام اقا مهدی میگم مگه همین تون کنترل که گذاشتی قدرت خروجیش کافی نیست که میگی باید از پری هم استفاده کنه بعد این مدار که گذاشتی هم ورودی میکروفون داره؟ کیفیتش چطوره ؟چون من میخواستم چند تا ازش بسازم و باهاش میکسر درست کنم
                            سلام
                            نه تازه یه مقداری هم صدا تضعیف میشه!! ولی کیفیتش خوبه البته باید تغذیه صاف داشته باشه و خازن های بی پلارش یا MKT باشه یا پلی استر البته من MLT هم گذاشتم... همه تن کنترل ها صدا رو یه مقداری تضعیف میکنن که یه پری بعدش نیاز داره...
                            بله این مدار ورودی میکروفون هم داره ولی من اون قسمت رو امتحان نکردم چون میکروفون ندارم و احتیاجی بهش ندارم!
                            اره مهندس این رو با گلاسه زدم.هیچ وقت تا حالا اینجوری نشده بود.دادم بیرون پرینت گرفت کم رنگ زده بود
                            ممنون برای مدار ها.فعلا قصد ساخت پری ندارم.گفتم اول امپ رو راه بندازم بعد باز برم پری بسازم
                            خواهش میکنم والا ما تازه اول این راهیم هنوز 5 - 6 سال دیگه داریم تا مهندس بشیم :mrgreen:
                            فقط این امپی که میخوای بسازی یه نکته ای داره که خیلی اذیت میکنه اونم ترانزیستور های درایوشه اگه مدار رو ساختی و کار نکرد حتما به این ترانزیستور ها شک کن خیلی ها رو گذاشته سر کار :angry:
                            موفق باشی

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : امپلی فایر

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                              با سلام : هر چی باشه LM نیست چون من در سایت دیتاشیت سرچ کردم و LM نبود

مثلا BA4558 میتونه باشه و ....

http://search.datasheetcatalog.net/key/4558

http://search.datasheetcatalog.net/key/LM4558

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

برا خرید کافیه همون 4558 رو بگی ایسی مشهوریه همه به این اسم میشناسن شاید اگر با پسوند یا پیشوند بگی نشناسن.
                                اما من با پسوند rcهم دیدم.
                                طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
                                امروز رو کامل زندگی کن...
                                (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X